mika

Kopaonik

315 poruka u ovoj temi

Moj dan na Kopaoniku (januar 2022)

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li moze jedna informacija? Kakva je situacija za skijanje na Kopu u Martu? Moram da pomerim odmor za Mart pa me interesuje da li sve žičare otvorene ukoliko ima snega ili ih zatvaraju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mart u teoriji može biti najbolji mesec za skijanje. Najčešče ima dovoljno snega a i gužve su manje jer se svi "istutnje" tokom prazničnih januara i februara.

Sezona se zatvara u aprilu i mislim da se nikada do sada nije zatvorila u martu.

Ipak, Kopaonik je ćudljiv i može da iznenadi pa ove informacije treba uzimati sa rezervom :rolleyes: 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Došli smo sa Kopa pre neki dan, pa samo da prenesem par iskustava...

Bili smo smešteni u Milmari resortu u Vikend naselju, nekoliko kilometara od centra. Za one koji prvi put dolaze, postoje Vila Milmari i Milmari resort na dve različite lokacije.

Smeštaj je bio u L krilu u apartmanu 29. Apartman je pristojne veličine, ukusno je sređen i odlično opremljen. U oko 30ak kvadrata ima hodnik, kupatilo i veliku sobu. U kupatilu je tuš kabina, lavabo, šolja, postoji grejač za peškire i fen. U sobi su bračni krevet (udoban i veliki), kauč koji se razvlači, sto za ručavanje sa četiri stolice i kuhinja solidne veličine. U kuhinji je lavabo, frižider sa delom za led i indukciona ploča. Postoje i dva ormara za odlaganje stvari, u hodniku i sobi. Za zanimaciju su tu veliki LCD TV, DVD pleyer sa kolekcijom DVDijeva, a vlasnici su ostavili i dosta društvenih igara. Postoji mali vešernik za sušenje veša, a u sobi se nalazi uređaj za uklanjanje vlage iz vazduha. Grejanje je odlično, na struju, koje vlasnik reguliše na vaš zahtev (WIFI kontrole). Apartman je na drugom spratu i na žalost nema terasu, ali je celi zid u staklu sa FENOMENALNIM pogledom.

IMG_20220212_153458.thumb.jpg.9b6591005f

IMG_20220214_063847.thumb.jpg.cd215d85c7

Bukvalno preko puta sobe se nalazi restoran Nacional, sa zaista pristojnim cenama, a vrše i besplatnu dostavu po sobama. Nisam slikao flajer sa cenama ali (pošto smo uglavnom doručkovali) dečiji doručak (dva jaja, dve viršlice i prilozi) su 270, dve palačinke od 240 do 390, jaja na razne načine su od 300-500 dinara...

Na istom nivou je SPA centar, za goste 1400 odrasli, 1000 deca do 11g + 400 po osobi za bade mantile (ne plaća se ako se ponesu svoji, a peškire nosite iz sobe). Poseduje dva bazena slične dubine (160 i 170cm – ne shvatam poentu), dve saune, tursko kupatilo i relax sobu i (čak) dva tuša. Na žalost, ne bih preporučio posetu istom, loše se održava – samo jedan tuš radi, samo jedna sauna radi, merdevine na bazenu su rasklimane, u relax sobi se opuštate uz Jala Brata i takvu muziku. Nema ograničenja broja posetilaca, već slobodnom procenom gospođe na ulazu, nema nikoga ko pazi na red, pa će vam relax (pored muzike) presesti od silnih selfija, deca će upadati u saunu i kupatila, a neki će prostorije prosto prisvojiti.

U kompleksu se nalaz skijašnica ZJAJA, ali na žalost skije i opremu je moguće iznajmiti samo u centru, a onda tu čuvati. Gosti imaju 20% popusta na iznajmljivanje.

Parking... Uff postoje mesta ispred i iza zgrade, ali, naravno, nedovoljno, tako da je najbolje doći između 12 i 14 časova, jer tad možete da „ugrabite“ neko slobodno i da onda ne mrdate dok ste na Kopu. Ukoliko ne uspete, ne gine vam garaža, koja se plaća 1200 dinara za 24 časa!

E sad, ko planira da skija ima dve opcije. Ukoliko ima opremu i skije, najbolje je da ide do staze Sunčana dolina, gde ima parkinga. Ukoliko nemate opremu, morate u centar – makar prvi put, da je iznajmite i kupite Ski pass. Ukoliko idete kolima, u prvom slučaju ćete platiti „samo“ parking 500 dinara, u drugom i eko taksu ulaska u Nacionalni park (vikend naselje nije u istom!) od 300 dinara, a ukoliko nema parkinga na otvorenom u centru garaže su od 1200 do 1900 dinara (računajte da mooožda nećete imati parkinga kad se vratite te ćete morati u garažu). Postoji i Ski bus, sa tri polaska i tri dolaska dnevno. Prva stanica je Milmari, a poslednja Garaža u centru. Karta je 300 dinara (deca do 11 ne plaćaju) za oba smera, odnosno 200 u jednom smeru. Polasci su u 8.30, 9.30 i 10.30, a povratak u 15, 16 i 17! Pozitivno je što u bus možete i u skijama, a ukoliko ima dosta putnika, šalju i po tri busa! Ukoliko želite da ostanete i posle skijanja moraćete svojim prevozom ili taxiem (200 start i 100 po kilometru).

Snabdevanje je u prodavnici preko puta, ili Maxi i Idea u konacima u centru!

Žičare rade od 9 do 16.30, noćno kreće od 18 (čini mi se). Moguće je kupiti i poludnevni Ski pass. Ski škola ima dosta a cene su od 20e za sat vremena, pa naviše!

O kvalitetu staza je već komentarisano, pa se ne bih ponavljao. Samo bih skrenuo pažnju da pazite na neiživljene budale na kvadovima i ski sankama!

Sa druge strane Konaka, kad se krene prema Grandu postoje 5-6 tezgi sa domaćim proizvodima.

Ko ne skija, a nije došao da pravi selfije nema šta puno da radi. Kafići, malo šetnjice oko konaka ili ako ima kondicije uzbrdo uz par staza. U vikend naselju zimi, na šetnju može da zaboravi!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kop - februar 2022.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kopaonik - mart 2022

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kopaonik

 

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nebeske stolice 2,

2+2 pp 7 noći; januar 2022

Dobar htl na, za moje pojmove, pravom mestu.

Na stazi Mašinac, 400 m od centra, što je idealno da se od makne od buke, blata i gužve, a ski in& ski out je te se oseća kao da i jeste na planini u snegu i među jelama. U centar smo samo jednom sišli i to definitivno nije "our cup of tee".

Mi smo, iako porodično, došli da skijamo i nisu nam falili sadržaji centra te bih mogla ns1 i 2 preporučiti porodičnim ljudima koji vole planinu, sneg i noćni mir kraj ski staze.

Ove godine smo opet isto rezervisali, decu su još mala i ovo nam odgovara, ali zbog nedostatka snega, morali smo pomeriti za februar.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kop

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hop na Kop

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

2021. u Martu sam bio na Koponiku i poceo da ucim da skijam. Nije prestajao da pada sneg. Bilo ga je bukvalno do Maja. Posto bih isao opet sam, trazio bih  last minute tamo negde sredina ili kraj marta smestaj. Pa me interesuje da li bi ga i ove godine bilo u tom periodu dovoljno s'obzirom da je kasno poceo da pada? 

Neko oid vas koji ste cest gore pa znate kako se obicno krecu vremenske prilike.

Izmenjeno (Zuba1970)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bela Reka

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kop - februar 2023

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

CRNA DUBOKA

 

 

 

 

2021. u Martu sam bio na Koponiku i poceo da ucim da skijam. Nije prestajao da pada sneg. Bilo ga je bukvalno do Maja. Posto bih isao opet sam, trazio bih  last minute tamo negde sredina ili kraj marta smestaj. Pa me interesuje da li bi ga i ove godine bilo u tom periodu dovoljno s'obzirom da je kasno poceo da pada? 

Neko oid vas koji ste cest gore pa znate kako se obicno krecu vremenske prilike.

Biće snega sigurno do 10-15. aprila, a verovatno i posle toga.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Na zalost ja necu moci da idem na Koponik jer mi je majka sa kojom zivim pala polomila ruku i operisana. Tako da bilo kakvo moje odsustvovanje vise dana bilo da je ucenje skijanja ili letovanje otpada u skorijoj buducnosti.

Nadam se da cu bar da proskijam pod stare dane kada nisam uradio kao dete. Bar da se spustam na tim plavim stazama. Inace ne volim brzinu pa me ne privlaci divljanje bilo koje vrste pa tako ni brzo skijanje.

Izmenjeno (Zuba1970)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka