voyager007

Španija preko agencija

153 poruke u ovoj temi

Zna li neko nešto o tom akva parku u blizini Ljoreta, valja li?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Aqua park u blizini Lloreta se zove Water World Lloret, a njegova adresa na net-u je: http://www.waterworld.es/index_idioma.html

Sudeci po sajtu park deluje fino i zao mi je sto necu moci da ga posetim, jer pocinje sa radom tek od 12.maja :(

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bas bzvz... ljutko.jpg

Planirao sam da skoknem do njega... ali 12. maja cu vec biti kuci.... rasplakani.jpg

Izmenjeno (DraganV)
ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

hvala na linku! Ja sam bio u Adalandu kod Kušadasija, ovaj mi se čini nešto lošiji (a za duplo veće pare :) ), ali ipak bih možda svratio, to je uvek fenomenalan provod :)... ja ću u Lloretu biti od 12. do 17. maja, samo da vreme posluži.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam se naostrio i na samostalan odlazak u Barsu. Sve sam isplanirao: raspitao se kako da od Lloret-a stignem do Barse, ugradio u telefon GPS navigaciju, nabavio mapu metroa, nabavio matu tzv. turistickih buseva u Barselovi. Jos samo da vidim kakav ce biti raspored izleta koje ce nam agencija ponudtit :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Xexe :cool: ...dobar si, mora da je radio Google Earth/Maps!

E reci de nam kako od Lloret-a do Barse... Znam da ima neka fora bus/metro?!

Izmenjeno (voyager007)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imaju dve varijante. Jedan je da ides busom od Lloreta do Barce (ima direktna linija) i cena u jednom pravcu je 8.65 evra.

Druga varijanta je da od Lloret-a odes do Blanes (cena karte u jednom pravcu je 1.4 evra) i od Blanes uzmes voz do Barce. Ne znam tacno koliko bese cena voza od Blanes do Barse, ali zbirno je nesto jeftinije od prve varijante, tj. direktnom autobuskom linijom.

Jos je vazno da obratis paznju na to kada imas poslednji voz od Barse do Blanes da ne zaglavis tamo celo vece. Poslednji voz mislim da ide u 20:00.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kad se vratite, ocekujemo deeetaljan izvestaj sa ekskurzije

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sedam sati predvece, autobus iz Novog Sada krece put Italije. Preko Hrvatske i Slovenije odlicnim putevima stigli smo u prepodnevnim casovima nadomak Venecije, gde se ceka na jedan od brodica kojim se grupa prevozi do samog centra.

Odmah po polasku brodica vodici nam skrecu paznju na gradnju nasipa (prvobitni proracun 8 milijardi, a danas su predvidjanja vec nekih 80 milijardi evra) kojim Italijani pokusavaju opasati i spasiti Veneciju od predvidjenog rasta nivoa mora.

Sve sto ste videli na telki ili pronasli na internetu je tacno! Uglavnom se ostaje bez teksta pred lepotama nastalim u vremenu progona starosedelaca pred naletom osvajaca, a sve naknadno sagradjeno samo je ukrasilo fenomen ljudske teznje za lepim i korisnim.

Venecija je grad sagradjen na nekih 18 ostrvaca i predstavlja mesto gde su nikle mozda i najlepse gradjevine Italije, ali i sveta.

Laganom setnjom pored "Duzdeve palate", pa preko trga i istoimene crkve - "Crkve Svetog Marka" "mosta uzdaha"

setite se pesme Laze Kostica "Santa Marija De La Salute"

sve do mostica "Rialto" i "Grand kanala"

oseticete duh jednog vremena, koji ce u Vama probuditi sva ona skrivena osecanja za lepim i ako budete jos imali srece da je pored Vas voljena osoba izlet u Veneciji ce biti potpun i nezaboravan.

Setnjom uzanim ulicicama mozete pronaci citav niz prodavnica, butika, restorana,..., a u njima su cene vrlo razlicite. Mozete pojesti nesto s` nogu za 3-4 evra, ali i sesti za sto i proci sa nekih 7-10 evra, u zavisnosti od toga sta narucite. Pica se moze pojesti za nekih 7-12 evra, a porcija ribe za nekih 10-tak evra, pa nadalje u zavisnosti od toga gde sednete. Odmah iza mosta "Rialto" je mali pijacni deo gde mozete za 1,5 evra pojesti vocni mix (lubenice, dinje, breskve,...) i kupiti vodu (2 litre - 1,5 evra).

Suvenjiri se mogu naci za nekih 4,5 evrica, a ako zelite nesto "firmirano", iz butika, moracete dobrano da se isprsite.

Zbog kratkog vremena najbolje je uzeti nesto s` nogu i bazati ulicicama Venecije ili iznajmiti gondolu (100 evra, ali uz cenkanje moze i za 60 evra, ili trosak mogu podeliti 4 osobe) i osetiti kako to izgleda "od dole", sa vode.

Ima toga jos mnogo, prica moze da se razvuce tri dana i noci, ali vremena je bilo malo - samo nekih par sati.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lido de Jesolo je prvo odrediste za nocenje i stize se vrlo brzo posle obilaska Venecije, negde u vecernjim satima.

Mesto izgleda novijeg tipa i u potpunosti je podredjeno turistima. Ima dve-tri paralelne ulicice sa obalom, sa prelepim drvoredima koji stite od sunca, gomilom restorana, butika, marketa, ali i - kineskim prodavnicama (po razlici u cenama cete ih odmah uociti)!?! Ovde sasvim normalno mozete vecerati (u ceni aranzmana nismo imali veceru u "Lidu"), pica je oko 7 evra, a i sva ostala jela se mogu platiti isto, opet napominjem da zavisi gde sednete, ali cene su istaknute i mozete ih proveriti "sa ulice".

Marketi su odlicno opremljeni i odmah se mozete snabdeti vodom, grickalicama, slatkisima, ali i kupiti vakumizirani sir, salamu i hleb pa veceru upriliciti u sobi (ako ne planirate neki od restorana). Cene se gotovo uopste ne razlikuju od nasih prodavnica, sto je bilo veliko iznenadjenje, cak mozete da planirate i kupovinu boce italijanskog vina, kao poklon ili za "domacu" upotrebu.

Plaza je peskovita, kilometrima dugacka, uredjena do savrsenstva sa svim pratecim objektima kao sto su lezaljke, suncobrani, tusevi, toaleti,..., opasana je nizom prelepih hotela, ali...

More je ono sto nas je odmah "ohladilo" od svega, jer je mesto zaista uredjeno do perfekcije. I posle 100-nak metara "plivanja" (ili ako hocete hodanja) dubina mora je - DO KOLENA!?! Dzaba su izgradili gomilu "pontona", isao sam do kraja nekih i voda je iste dubine, dakle do kolena.

Posto neke nase agencije imaju u ponudi "Lido De Jesolo", razmislite o ovom.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iz "Lida" smo krenuli negde oko 11.30 casova i posle nekoliko sati voznje stizemo u Veronu.

Verona je grad "Romea i Julije" u koji stizate kroz kapiju zidina koji odvajaju "staru i novu" Veronu

verona4fb7.jpg

ima prelepi trg sa "Arenom"

verona3cl1.jpg

i jos mnogo prelepih gradjevina, vecih ili manjih trgova, sve u svemu bili smo pomalo razocarani jer smo ocekivali da je Verona malo vise sadrzajnija, pogotovo u delu cuvene price pomenutih ljubavnika, ali i sukoba njihovih porodica. Jedna terasica i jedna bista Julije, ipak premalo...,

verona1ts5.jpg

verona2ds1.jpg

a moram reci da nam se posebno nije svidela mogucnost da zarad "vecne ljubavi" ostavljate potpise i poruke na zidovima ulaza u dvoriste gde se nalazi cuvena terasa i pomenuta bista Julije.

I ovde su cene sasvim pristupacne, "kebab" (koji preporucujem "s` nogu") je 3 do 3,5 evra, a i restorani nisu preskupi (moze se nesto pojesti za nekih 6-10 evra), samo je pitanje da li cete slobodno vreme posle organizovanog obilaska utrositi na krkanluk ili cete ga provesti u istrazivanju ulicica starog dela grada.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Posle dnevno-nocne voznje oko 8.30 casova stigli smo na glavno odrediste naseg putovanja, mesto Ljoret De Mar udaljeno nekih 70 km od Barselone. Ovde smo imali pet nocenja i pun pansion, koji je redukovan "lanc-paketom" kada se ide na neki od brojnih izleta.

Ovo mesto je mozda i najslabija "karika" ovog putovanja, osim ako nemate 20-tak godina i ako niste skloni zabavi tipa "nali se do bola" i luduj u diskoteci do jutra. Mesto je puno hotela, diskoteka, prodavnica pica, ali ima i jednu ulicicu punu prodavnica robe "sumnjivog" kvaliteta gde vladaju predstavnici africkog kontinenta i indijci. Trgovina ide po principu cenjkanja tako da koznu jaknu od 500 evra mozete dobiti i za 120 evra, pa ko voli nek izvoli.

Izleti su uglavnom poseta Barseloni (Panoramika, Nou Kamp, free-time, magicne fontane, Monzuik, Olimpijski deo, Citadela, akvarijum, basta , zabavni park, voznja katamaranom, muzej Salvadora Dalija u Figuerasu, Flamenko vece, Costa Brava - obilasci Toro del Rosa, baste kaktusa, vinarija,...). Najjeftiniji je Nou Kamp 9 evra, a najskuplji zabavni park 45 evra, ostali su oko 20-tak evra.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Barseloni se obilazi cuvena Gaudijeva "Sagrada"

Park "Guell"

Akvarijum

Glavna ulica "Rambla" koja pocinje od glavnog "Katalunja trga"

Palata "Monzuik" sa vec cuvenim nocnim obilaskom "magicnih fontana"

Flamengo vece sa neogranicenom konzumacijom sampanjca i sangrije

Muzej Salvadora Dalija u Figuerasu

dali2ex0.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nou kamp, stadion FK "Barselone" Toranj "Agbar" Gotski deo

Cuvene Gaudijeve zgrade, Citadela

Napominjem da je ovo samo delic jednog predivnog grada koji je prosto nemoguce upoznati za samo nekoliko dana boravka u njemu.

Ah da, verovatno Vas interesuju cene u "sopingu". Ajde neka Vas o tome obavesti neka od pripadnica zenskog pola, jer kako sam ja video zenski deo populacije je potrosio gomilu para tamo, a iskreno receno 50% kupljenog je losijeg kvaliteta nego u Novom Sadu.

Kao sto vec rekoh "ko voli nek izvoli", naravno i ko ima para.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26790
    Ukupno tema
    899348
    Ukupno poruka