Masha i Urosh

Kefalonija sa troje male dece-putopis

34 poruke u ovoj temi

"... plan za sledecu godinu Skiatos i Skopelos."

Plan nam je isti, nama je na jonskoj strani ostao Zakintos, a na obali Sivota. Krf, Pargu, Lefkadu i Kefaloniju smo arhivirali (za sada) ali na Egeju smo rešili Kasandru, Sitoniju i Tasos.

Ono što je realno da se "dohvati" kolima su Skiatos i Skopelos. Cene za trajekt su velike, ali pripreme već počinju!

Što se "mladih staraca" tiče, njih "proizvode" roditelji koji ne idu na aktivan odmor. Na svu sreću ima i nas "starih mladaca" koji držimo ravnotežu!

Izgleda da ima dosta nas koji se nakon teme o Kefaloniji sele na teme vezane za sporade. Mi nakon dve godine na Kefi za sledecu planiramo Skopelos ali u kombinaciji da Pelionom. To je zelja, a videcemo sta ce ispadti, ima jos dosta do leta.

Izmenjeno (gagana ks)

Divan putopis! Razveselio si me u ovo kišno jutro... Mi smo ove godine imali divan aktivan odmor, takođe sa dvoje male dece, prvo Krf 10 dana, pa Sivota 5 dana (sa posetom Pargi). Tempo je bio sličan i kada smo se vraćali već pravili dogovore gde ćemo sledeće godine, okviran plan 6 dana Lefkada i 10 dana Kefalonija, kad ti napisa sve ovo. Kažem sad mužu "Evo našeg sledećeg letovanja, čovek sve napisao samo da ga doživimo".

Elem, možeš li neku okvirnu paralelu da nam napraviš između Krfa i Lefkade i Kefe, kakvi su tvoji utisci? Nama je na Krfu bilo divno, ali nismo oduševljeni. Zato smo i nastavili u Sivotu, ona nam je pružila mir, a opet dovoljno akcije za tih pet dana. I to presecanje letovanja je učinilo da traje mnogo duže nego što jeste.

Sporadi su ok. Mada ja sam mislio sledece godine da se preselim na Kiklade:D

Ja sam takodje bio ove godine na Krfu, a posetio sam i Lefkadu i Kefoloniju...

Slicnog sam misljenja , i nama je na Krfu bilo lepo ali nismo odusevljeni...

Po meni je Kefalonija broj jedan!

Licno su mi bitnije plaze a Krf od svih Jonskih ostrva ima najlosije plaze, to je bar moj utisak...

Kefalonija ima sve.

Fenomenalne plaze, prirodu, dobre puteve, lep gradic Argostoli i toliko toga ima da ponudi a sam osecaj na njoj je jedinstven!

Lefkada ima dobre plaze ali ne moze da se meri sa Kefalonijom..

Kombinacija ova dva ostva cini nezaboravno leto, i kao sto si rekla , prvo Lefkada pa Kefalonija nikako obrnuto:)

Kada sam pisao putopis,nisam ni slutio da ce se cenjenim forumasima toliko dopasti,tako da mi je sada jos toplije oko srca kada citam vase komentare. Pogotovu u ovim kisnim i hladnjikavim danima:rolleyes:. Nazalost sto se tice Krfa ti ne mogu nista reci jer mi tamo nismo bili. Ne znam iz kog razloga ali njega nesto nismo uzeli ozbiljnije u razmatranje,barem za sada. Drago mi je sto i tvoja porodica voli aktivan turizam i sto Vam spajanje destinacija ne predstavlja napor vec zadovoljstvo i uzivanje. Jako mi je tesko da povucem paralelu izmedju Kefe i Lefkade jer oba ostrva su prelepa,svako na svoj nacin. Moj savet je da prvo odete na Lefkadu. Tamo cete naci prelepe plaze koje su nekako sve locirane na zapadnoj obali i jedna mala na jugu Agiofili. Sa druge strane tu su konstantna guzva,prepune plaze,sve je nekako brzo,previse komercijalizovano za nas ukus. Kefalonija nudi spokoj, Plaze su dosta raznovrsnije,tamo cete takodje videti tu jonsku plavu boju na plazi Myrtos i Fteri. Prelepe prazne uvale oko Fiskarda gde je kristalno cista voda okruzena zelenim maslinjacima i borovinom,pescane plaze na juznom Palikiju. Takodje i sama unutrasnjost ostrva. Sto rece nick034,Kefa jednostavno ima sve i definitivno ce Vas toliko kupiti da cete joj se kad tad ponovo vratiti:rolleyes:

"... plan za sledecu godinu Skiatos i Skopelos."

Poput vas,i moja porodica je vec pocela sa pripremama za Skiatos i Skopelos:D. Prijatelji nam kazu da smo prolupali potpuno ali zbog citavog spleta okolnosti tako jednostavno moramo,prvenstveno zbog dece a i zbog tog trajekta. Moramo da na vreme izvrsimo rebalans kucnog budzeta:D

Hm... po meni svako mesto,svaki grad,svako ostrvo je priča za sebe i nekako sve ima svoju dušu,sve je stvar subjektivnog mišljenja i ličnih afiniteta.Kao što je Goran ovde već pisao ni mi nevolimo da se ponavljamo,kako bi što više videli ,,novog,, u našim životima, jer je život  suviše kratak:D Što bi Isidora Bjelica rekla ,,čovek vredi onoliko koliko je video,,Mi smo sad već davne 2006 godine :Dpočeli svoju ostrvsku avanturu.2006-ios sa jednodnevnim izletom na santorini,2007 pauza od ostrva Hurgada,2008-skijatos,2009-zakintos,2010 krf,2011 rodos,2012 krit,2013 lefkada,2014 majorka i naravno 2015 kefalonija...  Sva ova ostrva su meni posebna na svoj način i urezana negde u mom mozgu,ali gledajući svoje afinitete i ono što je meni najbitnije to su plaže(nekom možda nisu) subjektivnog sam mišljenja ne računajući elafonisi plažu na krtitu da ono što sam video na lefkadi i ove godine na kefi je sam ,,Top,, Plaža es trenc na majorci jeste lepa ali po meni ni prići onom ,,tirkizu,, sa pomenuta ova dva ostrva.Što se tiče grupe jonskih ostrva najlepši grad po meni gledajući Kerkiru,Zante,Lefkas i Argostoli definitivno je Kerkira a gledajući uključujući sve aspekte definitivno Kefalonija kao meni najlepše ostrvo.Vi koji planirate skiatos nećete pogrešiti,mnogo je manji od kefe dosta,,zelen,,i jako lep,posebno mali glavni gradic sa lepim plažama ali ruku na srce ni prići onim na kefaloniji pa čak ni kukunari i banana.(opet subjektivno) Što se tiče kiklada(totalno ,,gola,,ostrva) ali sve te male bele i plave kamene kućice daju neki poseban šmek.Kakav će to prelaz biti sa ,,zelenog,, na ,,golo,,:rolleyes: ali što da ne.Mada je dosta kraći put do volosa nego do pireja svojim kolima.Stajem sa pisanjem poludeću:D kad pogledam napolje a ja pričam o moru:rolleyes:

@Icethunder Taj prelazak sa "zelenog" na "golo" me najviše i brine. Zapravo, podjednako me brinu i plaže na tim ostrvima, npr. ostrva Kiklada. Čitao sam, malo je reći, fantastične putopise pojedinih članova sa tih ostrva. Perfektne slike, opisi sa najsitnijim detaljima, ushićenost zbog pojedinih prizora... ali kada pročitam u nekoj rečenici da po piščevom subjektivnom mišljenju nema skoro nijedna dobra plaža (na nekim ostrvima bukvalno nijedna) sav moj avanturizam i želja da uživo vidim one fantastične slike, splasne do daske.

Najlošije plaže na Jonskoj obali, da ne spominjem ostrva, su top plaže za ono što sam video na slikama, npr sa ostrva u Kikladima. Pa u svim listama Top 10 ili 20 svetskih i evropskih plaža se najaze bar po jedna ili dve sa Lefkade i Kefe.

Napominjem, ne nedostaje nam avanturizam i želja da vidimo što više u Grčkoj ali "golo" će još malo da sačeka jer ima još "zelenog", npr. Skijatos i Skopelos.

Ovo je individualno viđenje, izvinjavam se svim zaljubljenicima u Kiklade, ali pretpostavljam da su i oni pre Kiklada videli Jonska ostrva i da bar u segmentu plaža dele moje mišljenje.

Stoji sve to..

Ali ne smem da sudim dok ne vidim..

I meni su Lef. i Kef. nesto najlepse sto sam doziveo..

I Kikladi imaju svoju magiju..

Boze zdravlja kad budem njih doziveo mogu da udarim paralelu izmedju Jonskih ostrva i Kiklada..Ovako , dok ne osetim uzivo , na osnovu slika nije to taj osecaj..

@nick034 Slažem se, sve će doći na red. Skoro sve u Grčkoj zaslužuje da se vidi.

Mene Kikladi ne privlace preterano. Narocito ne ovi najpoznatijii. Od Grcke smo overili Sitoniju, Tasos, Zakintos, Pargu, Kefaloniju. I delimicno Lefkadu (kupali se na plazama Katisma i P. Katsiki). Plus Nei Pori na dva dana i okolina Preveze (dva puta smo nocili u mestu Kanali na putu za Kefu) Kefalonija je ostavila daleko najjaci utisak. Na drugom mestu se guraju Tasos i Sitonija.

Velika zelja mi je Krit, ali to je trenutno prevelik zalogaj za nas. Takodje me privlaci Karpatos kao i Peloponez ali mislim da je najrealnija opcija za sledecu godinu Skopelos i malo Peliona. Od Skiatosa me odvlace guzve ali svakako cemo skoknuti na jednodnevni izlet ako odemo na Skopelos.

Izmenjeno (gagana ks)

Da, apsolutno se slažem to što si napisao nick034,u tom pravcu je bio moj predhodni post:D@Gorane kada se samo setim svog prvog iskustva sa kikladama,posle jedno deset sati vožnje ferry-jem,pogledam sve oko mene je golo,prva misao jbt gde smo mi ovo došli:D Opet kažem sve je individualno,svako će sa sobom poneti svoja iskustva bilo pozitivna ili negativna i ono u šta duboko verujem,ako se ikada jednog dana vratiš na to mesto nikada neće biti kao prvi put:D Super je što postoje ovakva mesta gde možeš čuti gomilu različitih iskustava.Npr.da nije bilo tebe gagana nikada nebi upoznao onu pozitivnu lujku Viktora:D. Moj moto je da za merak nikada pare ne treba žaliti!

Izmenjeno (Icethunder)

Masha i Urosh,

za!udeste me svojim prelepim putopisom.

Veliki respekt, i da dogodine podelite sa nama jos jedno vase prelepo

putovanje sa neke druge destinacije.:pardon::kapetan::klap:

Izmenjeno (zoran b.)

Masha i Urosh,

za!udeste me svojim prelepim putopisom.

Veliki respektrespekt, i da dogodine podelite sa nama jos jedno vase prelepo

putovanje sa neke druge destinacije.:pardon::kapetan::klap:

:thankyou:,nadam se i dacemo sve od sebe:rolleyes:

Sta reci nego BRAVO!