nspace

FILM koji vas veze za omiljenu destinaciju

48 poruka u ovoj temi

Nisam nasao slicnu temu, a mislim da moze biti zanimljivo. Mnogi filmovi imaju kao motiv ili u samom imenu neku destinaciju, grad i sl (Lisabonska prica, Praznik u Rimu, Ljubav u Barseloni,...) Da li imate vas omiljeni film koji vas podseti na omiljenu destinaciju, grad, drzavu ili vas zainteresuje i ispirise da posetite neku.

Posto volim mediteran, moj omiljeni je Mediterraneo (iz 1991.) i uvek mi prenese pomalo nostalgican, autenticni duh mediterana prizorima sa ostrva Kastelorizo u Grckoj, Dodekanezi gde je sniman, kao i prelepom muzikom.

evo i linka sa jednom muzickom scenom iz filma

http://www.veoh.com/watch/v94880810aXwTzKrQ

 

Koji je vas omijen?

Izmenjeno (nspace)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ehehehe isto Mediteraneo... kad cujem ovo, odmah se, makar u mislima, nadjem u Grckoj

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da:) mislim da i nema zaljubljenika u Grcku i Mediteran koji ga nisu pogledali. Kad smo vec kod Mediterana tu je naravno i

Big Blue (Le grand bleu) iz 1988. sa prelepim scenama plavetnila i predela sniman na grckim ostrvima Ios, Amorgos,...

kao i simpatican hrvatski film Vjerujem u Andjele, (2009.) sa pravom atmosferom malog mista i razglednicama Komize na ostrvu Vis gde je sniman.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Interesantna tema.

Dopala mi se.

Nije baš omiljeni film,ali mi se svideo.

A destinacija jeste jedna od omiljenih-Italija,Rim.

Pošto si već pomenuo "Praznik u Rimu",ja ću pomenuti "Rimsko proleće gospodje Stoun" ("The Roman Spring of Mrs.Stone"),film iz 2003.godine.

                     s80tqqizfxxb9yugeps9.jpg

Oskarovka Helen Mirren kao gospodja Stone,sjajna Anne Bancroft u ulozi ostarele baronice i Olivier Martinez kao zavodnik (da ne kažem žigolo)-uloga kakve on inače igra.

Režija je poverena Allenu Ackermanu.

Originalna verzija ovog filma(mnogo bolja) je iz 1961.godine,sa Vivien Leigh kao Karen Stone i Warren-om Beatty-jem kao Paolom di Leom.

              the-roman-spring-of-mrs-stone-warren-eve

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Definitivno "Mamma mia!"!

Film je zasnovan na mjuziklu "M
amma mia!", koji je baziran na pesmama svedske pop grupe ABBA. U glavnim ulogama su: Meril Strip, Pirs Brosnan, Kolin Fert i Amanda sajfrit. Nije mi omiljeni film, ni ABBA omiljena muzicka grupa, ali zato destinacija na kojoj je sniman mi je ubedljivo br.1: ostrvo Skopelos! Taj film sam gledala 4-5 puta, i gledala bih ga jos toliko jer prikazuje divnu lepotu Skopelosa, a u meni budi secanja na jedno nezaboravno letovanje. 

 



 

Izmenjeno (Dusica Vasilevska)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mandolina Kapetana Korelija. Sniman je na Kefaloniji. Inače smo zbog filma i otišli prvi put na Kefaloniju, tada je samo jedna agencija radila ovo ostrvo.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

moja tajna zelja bila je New York - prizori filma Home alone, serije Friends and Sex and the city - i prizori nove godine u new yorku - jednog dana idem da vidim kako izgleda:)

i bilo je fenomenalno. Sad kad vidim prizor iz New yorka u nekom filmu  ja se ponovo setim svakog trenutka provedenog u velikom mestu:)  

 

Ove godine me odusevio Santorini. Kad sam pogledala spot od Zdravka Colica Zar se nismo shvatili   cinilo mi se da je to sve nekako olepsano. ma ne kad si  u Oi sve je nestvarno i prelepo.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

London i...

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Japan i Sedam samuraja, film snimljen 1954. u režiji Akira Kurosawe

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Film In Bruges mi je probudio želju da posetim Briž. Iz nekih razloga, koji su pozitivni :D smo morali da otkažemo planirano putovanje u ovaj grad, odnosno putovanje koje je uključivalo posetu nekoli zemalja Evrope.  Svakako jedva čekam da ga posetim i nadam se da će to biti uskoro.

 

Film je fenomelno predstavio Briž. To isto veče kad sam ga odgledala, sam znala da Briž moram posetiti.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veruj mi, i ja sam se isto osećao kada sam ga odgledao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po meni naaajlepsi film svih vremena je film "HLEB I LALE" ili "PANE E TULIPANI" . Film je Italijanski a radnja  se odvija u Veneciji. Glavna uloga su Licia Maglietta i Bruno Ganz, a rezija Silvio Soldini. Film je dobio 9 nagrada italijanske akademije,a meni je lep i zato sto je sniman u mojoj zemlji iz snova. Iz snova zato sto nikada nisam bila u Italiji a sanjam o tome. Rado gledam njihove filmove,slusam njihovu muziku,obozavam njihovu hranu... Al nikako da odem :zid:. Moj suprug i nije bas zainteresovan kaze daleko je..... i skupo.... Dodje mi da ga :azdaja:. Drugi po redu film je i meni "MEDITERANEO",volim ja i Grcku a on je lepa kombinacija !

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stvarno nema razloga da ne oodes do venecije kad na grupnim popustima imas za 23 evra jednodnevni izlet i jos 10 evra za trajekt tamo, ponesi neku klopu i fotoaparat  i putovanje ti nece biti samo san :D i ja volim taj film,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Indiana Jones

.The Last Cruseder - PETRA..

 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sjajna tema,dobar ukus(za sada)clanova...Mozda malo akcije,007,for your eyes only-sniman ceo u Grckoj,pa mozemo da pomenemo The Third Man,sjajno prikazana atmosfera Beca,neposredno posle rata,a od novih  Vicky Cristina Barcelona ,malo Woody Allan-a,mada ima on jos takvih,kao sto je Manthattan pa Almodovar...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka