Putnica

PEFKI

3117 poruka u ovoj temi

Pa plaza je jako prostrana siroka ,dugacka i sljunkovita.Kada se ulazi u vodu ima sitnog peska i posle jedno dva metra pocinje dubina.Meni se sve cini da je taj sljunak nanet jer je ranije bio samo sitan pesak.Lezaljke koristite uz narucivanje pica.Frape se krece oko dva eura a pivo po kaficima je 2-2,5 eura.Na plazi takodje mozete staviti svoje suncobrane gde zelite niko vam nece reci apsolutno nista.Apartmani su svi uglavnom blizu plaze/u katalogu pise da su od centra udaljeni pet minuta, ali centar je to-ta ulica i plaza/.Sve je apsolutno blizu.Sto se tice klope giros mozete jesti tek od19.00 po ceni od 1,5 eura.Ove cene su bile u periodu od 4.07.-15.07.Restoran Gri-Gri ima stvarno velike porcije kako su i napisali.Na primer porcija fileta belog pileceg mesa se sastoji iz tri komada / veca/ mesa i ponfrit kao prilog po ceni od 5,5 eura.Sa gradskim prevozom mozete stici do Istiee 10 km. tu imate veliki super market Lidl ako vam je potreban, onda do banje Edipsos cena karte u jednom smeru 3,5 eura.Do Halkide moze takodje morate se raspitati mislim da je nesto konplikovano sto se tice povratka.Inace autobusi su dobri i klimatizovani.Za red voznje pitate na trafici koja je tu u centru. :o

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima.Takilaki jel imas neke slike iz Pefkija koje bi mogao da posaljes, cisto da vidimo kako to uopste izgleda?!Nije mi bas najjasnije ovo za giros-koja im je to fora?!

Dobro je sto barem taj gradski prevoz funkcionise, posto cujem da je Rent-a car skup.

Sve u svemu, videcu Atinu i Skijatos, zbog toga najvise i idem.THANKS

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E da, zaboravih da te pitam koliko ste vremenski putovali u odlasku i povratku?!Jel ste mnogo cekali na Mak.granici!?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

u agenciji nam rekli, da posto idemo kolima, ne budemo u pefkiju pre 14 casova zbog soba ....hm....nas 4 cemo biti tamo vec oko 9 ujutro, barem tako planiramo. tako da kad vidite renault bez ratkapni maslinasto zelene metalik boje,bg tablice,znacete da sam to ja sa svojima.eto mog karanfila za raspoznavanje. pa se vi javite.

nego,jel ide neko u panorama apartman od vas, ili je vec bio u prethodnim turama?

ajd pa srecan put svima i naravno,vidimo se tamo preko bare:)

Obevezno cemo se videti. Ja doduse nemam odgovarajuci cvetic za raspoznavanje. Ali kako sam u Savasu, koji je jos za klasu (po ceni), losiji od Tzeni, verovatno cu privuci paznju ridajuci na terasi, suocena sa unutrasnjoscu doticnog objekta. Ali nema veze utesicu se girosom, samo jos da sacekam 19h !?! Veliko hvala i pozdrav Takilaki koja nam je pruzila informacije iz prve ruke . Srecan put Damnjanovom zelenku i pozdrav :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa slika imam stvarno dosta ali najmanje iz Pefkija.Zasto? Pa zato sto tamo i nema bog zna sta lepo da se slika sem mora,zalasci sunca i te ulice koja se moze videti na sajtovima agencija.Najvise fotografija je sa Skiatosa, banje Edipsos/morate obavezno naci izvore vrele vode koja se uliva u more-pitajte nekog tamo,tu su i prelepi hoteli, palme/.Autobus za Edipsos krece u 8.45 povratak -jedini je 18.00.Ako hocete da kupite nesto uradite to odmah pre podne jer se radnje zatvaraju u 13.00 ili 14.00 a otvaraju posle 19.00.Na brodu za Skiatos je jako lepo -put traje 1,5 sat igracete uz sirtaki , disko muziku i piti Metaksu, uzo.A tek sto ce vodic Dejan da se dobro otkaci dal zbog sunca ili metakse ne znamo ali je provod dobar u svakom slucaju.A o Atini da ne pricamo... Na granici smo fino prosli cak i makedonskoj prosli smo sve za oko dva sata.Nadam se da cete i vi imati srece. Stigli smo tamo oko 8.45 po grckom vremenu.Prvi utisak je stvarno bljak!Sedecete svi na gomili u jednom kaficu do 12-12.30 dok se studia ne srede.Stvari idu kolima vi i vodic pesaka!Ma sve je to stvarno blizu.Dozivljaj koji se ne zaboravlja! :P Sto se tice girosa- izgleda da grci najvise jedu od 21.00 pa na dalje.A vi malobrojni turisti- pa snadjite se! ;)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Putovah često, obidjoh brda i doline, voziše me i ugostiše ljudi raznih osmeha i lica , ali ovaj put-jula 2007. , za Eviu i Pefki , nekako je "drugačiji" (valjda ga zato i izabrah).

Pred svaki izbor mesta u koje putujem obično se dobro informišem o svim detaljima koji ga prate-od prevoza, kvaliteta puteva, izgleda i sadržaja mesta koje biram za odmor, cena...i još nekih možda naizgled banalnih stvari...ali, ne lezi vraže, ovoga puta za promenu odabrah "nešto sasvim drugačije".

Rekoh, za promenu!Jer, o Pefkiju i Eviji niko ništa bliže nije umeo da mi kaže.Čak ni agencija koja je organizovala putovanje.A agencija-"vredi" je pomenuti je "Fudeks travel".

Par sličica plaže i šetališta, kao- malo mesto, mirno, "sa kilometrima dugom plažom"...za odmor ( i rekreaciju :) )

Rekoh- to je ono što ne videh, kao Robinzon otkrivam nove puteve , idem gde srpske stope retko odlaze...rekoh, avantura-za promenu! I ne prevarih se (na sreću ili žalost?!)

Evia je zaista drugačije ostrvo, Pefki je malo mesto, nema poštu i bankomat (razglednice poslate pre dve nedelje još nisu stigle);ima bezbroj restorana -uglavnom sa ribom i morskim plodovima, ali ako u jelovniku nije meni napisan i na engleskom,a vi slučajno ne znate ni grčki, teško da će vas razumeti šta želite da pojedete.

U Pefkiju letuju isključivo Grci, malo ima i Makedonaca i Srba poput mene željnih "avanture-za promenu".

Cene su uobičajne za Grčku( izuzimajući cene na ostrvima kao što su Skiatos,Rodos i sl.)-Coca Cola 1,5 € ,hleb 1€, sokovi u prodavnicama 1-2 €;mesare nema tako da možete da kupite samo ribu, svežu, tek ulovljenu prethodne noći.Taj izbor će vam ponuditi Egipćani koji rade na brodovima i prodaju je svakog jutra.

Giros je 1.5 €; ležaljke na plaži dobijate za 2€ - uz piće koje je za "DŽ"...eto,to su neke cene...

Plaža je O.K.Velika! More?Čisto.Veliko!

Jedna igraonica za decu .

Restorani, uglavnom, ne rade od 12-17 h.(zašto?pa, valjda im je toplo!)

A putovanje?Fudeks travelom?Autobusom?Uz vodiča?

To je utisak vrhunski.Zaključaće vam toalet koji postoji u busu(zašto postoji?!)

Ako vodiča pitate kad stajete sledeći put, rećiće vam "ljubazno":"Šta bi ste vi da (PIP) svaku banderu?"

Kad smo se iskrcali sa trajekta na samo ostrvo Eviu, vodič(Lepotica "lepog rošavog lica") rekla je :"Evo, dragi moji, ovde ste , ovo vam je Evia , sa ovim "egzotičnim putevima"(gle ironije oko egzotike!)...ako mislite da ćete da se provodite u Pefkiju mnogo ste se prešli, jer to mesto ništa ne vredi.Ali, sad šta je -tu je!Kupajte se i sunčajte ( i baš smo vas (PIP) što smo vas doveli ovde,ali i neka vam-u prevodu)

Stvarno, za prvi utisak, vrlo ohrabrujuće!

Tamo nas je dočekao vodič Dejan(dečku svaka čast, preneo je sam prtljag za 130 ljudi i bio nam deset dana uvek na usluzi).

Smestismo se, nakupasmo i nasunčasmo!

I beše nam uzbudljivo.Ali, na Skiatosu!

Izlet do Skiatosa je 20 € po osobi( osim ako ne šarmirate kapetana broda pa dobijete popust 30%)

Dopala nam se Evia.zaista smo uživali.U moru, šetnji i mirisima.

Sa Grcima smo se sporazumevali i rukama i nogama, a Bogami i nekom engleskom rečju.

A povratak?Avantura!

Temperatura u hladu 45 stepeni.na suncu 10 više -takoreći 55.

Čekamo polazak u 4 popodne."Samo da udjemo u autobus, da uključi klimu..."

Mi, "slikari naivci" ni slutili nismo da će klima biti uključena...ali, sutra!!!

U autobusu hiljadu i 55 stepeni!

"Majstore...daj uključi klimu..."

Ali, majstor beše srca kamenoga!

Do trajekta se vozismo dvadesetak minuta.

Trajekt do Glife.Ispljuvaše neki "majstorov" postupak oko klime i utrčaše(ti isti mučenici) u more...onako u šortsevima, ljudi, pa umiremo od vrućine...!!!

"Uključiće posle trajekta"...tešimo se mi, mučenici,mi putnici Fudeks autobusa.

Trčimo u Glifi da kupimo hladnu vodu(0.5 l po osobi), na brzaka ulećemo u bus i gle čuda,radi klima!

Vozimo se sat-dva,stajemo, pauza, teglimo noge...ulazimo posle petnaest minuta, napolju 40 stepeni (u hladu- by the way)...voda...daj vodu...gde mi je flašica s vodom? Nema. Nas desetak gledamo pod sedišta...nema...e, pa nema!Pojela maca, tj. pojeo "majstor"!

"Jel' se voda drži u mrežicama za prtljag?!"A?Voda u ruke i marš napolje!Treba neko da se vozi i posle vas, a ne tu "teške flašice sa 0,2l vode da mi gurate u mreže, da ih pocepate..."

Pa, vrati nam vodu....

Nema!Bačena!'Oćeš vodu da piješ na 40 stepeni?Kad se voziš Fudeksom sa registarskim brojem (Broj poznat autoru za one koji hoće preventivnu informaciju pred put ne bi li na vreme sakrili sve svoje flašice) nema da piješ vodu ni da piškiš!Ništa!Muči jado do Beograda!"

E, pa , "čiko s bradom","majstore",.....dala bih ti sočne epitete, ali poštujem pravila ovog Foruma, treba da voziš zapregu, a ne autobus!

Žao mi je samo svih onih kulturnih vozača čije ime blatiš!

I reših!NIKAD VIŠE AUTOBUS!

Nisam "dorasla" tim visinama.

Šta ću kad za 15 sati putovanja imam potrebu da gasim žedj sa pola litre vode, a ponekad bih i da odem u toalet(bez bandere)

A Evia?Pefki?

Lepo grčko ostrvo , lepo mestašce, uživala sam, možda ću opet , ali u svom aranžmanu!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Uf...A i ja sam htela tamo pod istom parolom "Nešto drugačije"...srećom, odgovorio me ostatak ekipe.Svakako, bilo je zanimljivo ovo pročitati

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno na opsirnom izvestaju.Mi putujemo u Pefki u avgustu.Da li Fudeks prevozi i putnike koji idu preko agencije Follow me, posto je nama u agenciji receno da je prevoznik Lasta!?Prosto, ne mozemo da verujemo da se tako nesto odvijalo, jer to je stvarno STRASNO.Da li je iko od putnika reagovao, i da li ste se zalili agenciji?POZZ

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa izgleda da je vama u u povratku sa Pefkija bilo bas "nezaboravno" i vrelo kao u paklu.Ko i ne bi bio besan u takvim situacijama?Koliko sam razumela niste zadovoljni samo sa vozacem autobusa sa kojim niste uspeli "da uspostavite kontakt" i da covek treba da dobije ono sto je osnovno i sto mu sleduje.Nas vozac je bio bas sladak svaki cas je prao zube,briskao sofer sajbnu kad god autobus stane,i glancao krpicama svoju kujnicu dole u prizemlju autobusa- jedan tip obrijane glave? :huh:

Ja sam bila u smeni pre tebe ali srecom takvih problema nismo imali.Autobusi su bili Fudeksovi novi lepi i uglancani.Vodic takodje "lepotica rosavog lica".U putu smo odlicno prosli i u dolasku i u povratku.Mogu samo da kazem da sve tri agencije Followme,Spirit travel i Fudeks su totalno povezane sto se tice Evie.Putnici iz sve tri agencije idu tom jednom turom.Vodic Dejan koji je u mestu je jedini predstavnik za sve.

Ovo letovanje je izvuklo jedino poseta Skiatosu i banji Edipsos inace bi bilo katastrofalno-barem za mene!Uostalom kako neki prolaze-nama je cak i super bilo! :blink:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno na opsirnom izvestaju.Mi putujemo u Pefki u avgustu.Da li Fudeks prevozi i putnike koji idu preko agencije Follow me, posto je nama u agenciji receno da je prevoznik Lasta!?Prosto, ne mozemo da verujemo da se tako nesto odvijalo, jer to je stvarno STRASNO.Da li je iko od putnika reagovao, i da li ste se zalili agenciji?POZZ

Hoću da se žalim agenciji i potrudiću se da što više ljudi sazna za ovakav skandalozni gest...putnici su,valjda, od šoka samo vapili za vodom,ali bilo je i onih koji su komentarilasili "..nemojte da nervirate vozača..pa, on treba da nas vozi..."Ne znam koja je to psihologija i koji trip, ali znam da smo od svetskog turizma i usluga daleko kao od Marsa.Pazi, kad ni posle dva dana ne mogu da skupljam utiske sa Evie i onog lepog opuštanja i mira, već se oporavljam od "kazne" koju sam dobila od "čika majstora" ...ludilo..nemam drugi komentar

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo i ja da se javim mada ste me vec pretekli sa informacijama!

Taj povratak sa 60 stepeni u autobusu jeste za pamcenje! Nekome je moglo zaista da pozli

Meni se svidelo i opet bih otisla iako imam 22god! Mesto je divno za odmor ali kada smo krenuli vec se nakupilo ljudi! Izlet do Atine je bio fenomenalan! Kostao je 30 e!

Ako nekooga nesto posebno interesuje neka pita

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ekimaki - Mozes li nam reci nesto vise o izletima, konkretno za Atinu i Skiatos.Culi smo da se na izlet za Atinu krece nesto mnogo rano, oko 6h ujutru, ako smo dobro razumeli.Jel imas slobodno barem dva sata da sam malo zujis okolo-naokolo, ili se strikno drzis gurpe?

Posto smo generacijski tu negde, koja godina vise, mislim na nas ;) a vise smo za klasican odmor, nadamo se da nam nece biti lose.Usput jos da te pitamo koliko se putuje od Beograda do Pefkija, i jel bila velika guzva na granici? HVALA UNAPRED ! POZZ

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u vili Kostas. Ako može da mi prenese utiske.

I da li je neko obilazio celu plažu, šta se nalazi desno i levo od glavnog dela plaže?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izlet za Atinu je 30e!

Krece se u 6h! U ATINI smo Bili u 10h! Na putu do Atine obilazi se crkva sv. Jovana Rusa! Prolazi se kroz Edipsos i Halkidu preko onog mosta za koji smo svi ocekivakli da je mnogo spektakularniji! Put je malo sa krivinama ali nista strasno!

Onda nekih sat i po kada stignete u Atinu obilazite grad autobusom i vodic sve vreme prica i fenomenalno je to odradio! Sledeca pauza je kod Olimpijskog stadiona! Onda se nastavlja voznja kroz Atinu! Vodic je odlucio da turiste vodi na brdo preko puta Akropolja! On smatra da je dozivljaj veci odatle nego ako ste gore sasvim blizu sa gomilom turista! Kada sidjete sa tog brda ko hoce moze se popeti na Akropolj! To zadovoljstvo kosta 12 e i tih 12e obuhvata i ulaz za neke druge spomenike ali necete imati vremena da ih obidjete!! Ja nisam otisla jer je muzej bio zatvoren i bilo je mnogo toplo! Ako odlucite da odete na Akropolj malo cete imati slobodnog vremena!

To je sve bilo zavrseno oko 14h i slobodno po gradu cete imati do 17h!

Ja sam otisla na rucak u jedan restorancic da malo dodjem sebi od toplote i onda krenula po prodavnicama!

RASPRODAJE! 2 sata sam izgubila na dve radnje! Izlet je fenomenalan! Nikako nemojte da ga propustite! Slobodnog vremena je svakako malo! Pozelela sam da se sutradan odmah vratim u Atinu!

U Pefkiu smo bili oko 00 cini mi se! dosta nam je trebalo da izadjemo iz Atine! Petak popodne-guzva u saobracaju kao i u Bg-u samo mnogo veca guzva!

U povratku je pauza u Halkidi!

Sto se Skiatosa tice ja nisam isla ali ljudi su se iznervirali jer je brod dosao pun pa nisu imali gde da sede! Putuje se 2 sata! razgleda se grad i onda se ide na plazu! Moja sestra smatra da taj izlet ne vredi 20e ali sve zavisi sta se kome dopada!

Iz Bg-a smo krenuli u 16h a tamo smo bili u 9 ili 10h! Malo sam se pogubila zato sto je tamo sat vise ali put zaista nije toliko naporan jer su autobusi odlicni!

Na makedonskoj granici cete biti oko 21h, onda se 2,5 sata vozite kroz Makedoniju! Pa 5 sati kroz Grcku do Glife! Trjekti idu na pun sat! 20 min. trajektom i jos 1.5 mozda i manje do Pefkija

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Niko iz vile Kostas se nije zalio! Vile su pristojne! Mislim da je ta cena realna! Jedino sto mi se nije dopalo je to sto nije bilo promene posteljine! ponesite neku svoju za svaki slucaj jer se moja osecala na novo! Sigurno je bila nova ali neoprana! Sto se plaze tice sto ides dalje od doka krupnije je kamenje

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25995
    Ukupno tema
    867342
    Ukupno poruka