Putnica

PEFKI

3130 poruka u ovoj temi

E bas si me obradovala ja sam zvao agenciju i oni su arogantno rekli da NARAVNO AKO PISE IMA KLIMU.Vidim da je ta informacija i dalje na klimavim nogama .Ipak necu da otkazem pa taman spavao na plazi.Cujemo se pozdrav.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja kada se vratim javljam sve

ili se mozda javim i iz pefkia ako imaju neki internet kafe

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ekimaki, javi obavezno, bas me zanima iz ugla nekog mladjeg, vidjenje.

Elem, da javim da su im klimu, tj. daljinski, odmah dali, posle mog poziva Fudeksu, za koji inace mislim da nisu losa agencija i ne lazu za smestaj, ovo mislim da je ta baba Grkinja, htela nesto da smuva. Mama mi kaze da je dosao i neki stariji covek, veoma ljubazan i da se raspitivao da li je sve u redu i sl. Mora i da su ovi iz Fudeksa, kad su zvali, digli frku. A rekao je i da sezona kod njih pocinje 15. jula i da je tad guzva, da im dolaze Turci(?), u avgustu Grci i malo Poljaka.

A lepa vest za sve-u Pefkiju ima rent a car agencija i neka kola (mama nije znala koja) koja su neki hteli da iznajme, kostaju 55E,(verovatno neka manja) pa su odustali, jer im je bilo skupo. Inace, kazu da je tamo dosta sve skuplje nego npr. u Nei Poriju.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo najsvezijih informacija: moja mama se juce vratila iz Pefkija, i uglavnom je zadovoljna... Mesto je malo i "u povoju" (ima puno nedovrsenih kuca), ima jednu glavnu ulicu - setaliste duz plaze koja je velika i lepa, more je izuzetno cisto. Bili su smesteni u vili na samom setalistu, i koliko sam je razumela - sve vile imaju svoje izlaze na plazu i njihovi gosti besplatno koriste lezaljke i suncobrane, ali ne mogu na deo plaze koji pripada drugoj vili (tj. mogu ako plate). Ima tri marketa i hrana je jako skupa (2-3 puta skuplja nego kod nas), nema lekara, nema postu (ide se u 10 km udaljeno vece mesto), nema prodavnica, restorana, kafica... kaze da nema bukvalno nista, i da su mladi iz njene grupe bili ocajni. Tek poslednjeg dana njihovog boravka otvorio se jedan kafic, kada je pristiglo malo vise turista, a oni su inace svako vece provodili na terasi. Ono sto su svi jedva docekali bili su izleti u Atinu i na Skiatos (po 20 evra).

Sto se tice klime, bili ste upravu, kaze da je imala klimu ali ne i daljinski. Izgleda da im je to fazon, pa ko nasedne - nasedne.

E, sad, treba imati u vidu da je ovo sam pocetak sezone, i da mozda u sezoni nije bas sve tako. Ona kaze da je njima bilo u principu O.K. (mada bi vise volela da je mesto zivlje i da ima vecu ponudu), ali za mlade - Pefki - ne, nikako :unsure:.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno na novim informacijama!

Bitno je da je more cisto!

ocekivala sam da hrana ne bude tako skupa ali dobro!

Ja i idem na more da se odmaram i izlezavam i skoknem do Atine!

Sirena jel mozes da mi kazes nesto detaljnije o izletu do Atine?

Koliko sati im je otislo na izlet, jel su isli busom ili i trajektom,

kolko se para ukupno potrosi jer se valjda placa posebno za sve sto moze da se vidi

Ako je tako ne verujem da cu moci da se javim iz pefkia ali kada se vratim imacete sve informacije i bice i slika ko bude zainteresovan

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sirena, u kojoj je vili bila tvoja mama?

To je super ako svaka vila ima lezaljke i suncobrane!

A jel isao neko od njih u Edipsos?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sirena molim te ako mozes da mi kazes sta koliko kosta u prodavnicama(konkretno)da bih mogao da planiram?Puno hvala unapred!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ekimaki - do Atine je trebalo 3 sata tamo i nazad, za detalje ne znam jer moja mama nije isla zbog duzine puta, ali mladji su isli. Bila je u vili "Helena". Najvise je odusevljena morem, kaze da je "imala zelju da ga pije" koliko je cisto.

Dejane - ispitacu mamu pa ti pisem. Znam da je rekla da je dosta skuplje nego kod nas (npr. limun je 3 puta skuplji iako ga uvozimo od njih). Oni su hranu nosili od kuce, a tamo su kupovali osnovne namirnice.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

u brosurama kazu kuca je toliko i toliko od centra.....sta to znaci???? sta ima u tom centru kad nema posta niti kafica?

jel vrucina u pefkiju?mislim pominju kao ima borove sume i to,pa kao ne bi trebalo da se ta vrucina bas oseca. ako mi ne daju klimu,koju sam platio,poskidacu im crep sa kuce i pokvariti bojlere :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kada sam je pitala koliko su bili udaljeni do centra, rekla mi je da je centar u stvari to setaliste, a njihova vila je bila na setalistu. Od setalista vode ulicice u kojima su uglavnom kuce koje se jos uvek grade, cak je i njihova vila bila nedovrsena. Rekli su im da se to mesto tek razvija.

Pretpostavljam da im nije bilo vrucina, u suprotnom bi se verovatno pobunili i trazili daljinski od klime.

Sad sam na poslu, kad dodjem kuci ispitacu je detaljnije pa cu vam pisati... Pozdrav!

Izmenjeno (suki)
nema potrebe citirati ako se odgovara na predhodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

jeli ko od vas uplatio kucu ``panorama``?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sirena, molim te, mozes li pitati mamu, koliko je Halkida(gl.grad ostrva) udaljen od Pefkija, i da li je neko od njih isao?Pitaj, molim te, da li postoji neki prevoz na ostrvu, bus, ili voz(za koji smo culi)...

Hvala puno na informacijama!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hej ljudi, dugujem vam izvinjenje za neke pogresne informacije... Nije tacno da nema kafica, nego nisu bili jos otvoreni, a duz celog setalista je sve kafic do kafica i svi imaju baste, i svoje lezaljke i suncobrane na delu plaze isred baste.

Cene su sledece: hleb 1 evro, mleko 1,40 evra, koka-kola i limunada 1,5 evra, pivo 2-2,5 evra, voce i povrce je nesto skuplje nego kod nas (ne bas troduplo kao sto sam napisala u prvom postu). Giros je 1,5 evra, burek 1 evro, itd, zaboravila sam sta mi je sve ispricala. Ako vas nesto konkretno zanima, pitajte.

Ima autobuska linija do Istije koja je 10 km od Pefkija. To je gradic u kome je dobar supermarket gde su kupovali na veliko (6 litara vode je 1,20 evra), jer u Pefkiju je ponuda mala i dosta je skupo. Ella, za Halkidu nije sigurna ali misli da ima autobus, ako nista drugo sigurno cete ici tamo bar organizovano.

Ekimaki, ipak nema svaka vila svoje lezaljke, nego se njima potrefilo da su bili smesteni u vili koja ima kafic, pa su oni koristili suncobrane i lezaljke tog kafica. Inace je princip kao i svuda u Grckoj, kupis pice i imas lezaljku ceo dan. A mozes i da zabodes svoj suncobran gde hoces, nije nikakav problem. Plaza je velika i siroka, ima peskoviti deo, sljunkoviti deo i kombinacija pesak-sljunak. More je izuzetno cisto i toplo, ponekad sa malo talasa. Inace, gde god da ste smesteni, plaza ce vam biti udaljena najvise 5 minuta hoda.

Pefki je okruzen borovom sumom i uvece je atmosfera jako prijatna za setnju. I tako, ako se jos necega setim, pisem vam! Cao!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A jel isao neko od njih u Edipsos?

edipsos je lepo mesto ali penzionersko, nema nikakve zabave. To je u stvari banja, tu su izvori nekih lekovitih toplih voda, pa dolazi dosta starijih ljudi.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hej ljudi, dugujem vam izvinjenje za neke pogresne informacije... Nije tacno da nema kafica, nego nisu bili jos otvoreni, a duz celog setalista je sve kafic do kafica i svi imaju baste, i svoje lezaljke i suncobrane na delu plaze isred baste.

Cene su sledece: hleb 1 evro, mleko 1,40 evra, koka-kola i limunada 1,5 evra, pivo 2-2,5 evra, voce i povrce je nesto skuplje nego kod nas (ne bas troduplo kao sto sam napisala u prvom postu). Giros je 1,5 evra, burek 1 evro, itd, zaboravila sam sta mi je sve ispricala. Ako vas nesto konkretno zanima, pitajte.

Ima autobuska linija do Istije koja je 10 km od Pefkija. To je gradic u kome je dobar supermarket gde su kupovali na veliko (6 litara vode je 1,20 evra), jer u Pefkiju je ponuda mala i dosta je skupo. Ella, za Halkidu nije sigurna ali misli da ima autobus, ako nista drugo sigurno cete ici tamo bar organizovano.

Ekimaki, ipak nema svaka vila svoje lezaljke, nego se njima potrefilo da su bili smesteni u vili koja ima kafic, pa su oni koristili suncobrane i lezaljke tog kafica. Inace je princip kao i svuda u Grckoj, kupis pice i imas lezaljku ceo dan. A mozes i da zabodes svoj suncobran gde hoces, nije nikakav problem. Plaza je velika i siroka, ima peskoviti deo, sljunkoviti deo i kombinacija pesak-sljunak. More je izuzetno cisto i toplo, ponekad sa malo talasa. Inace, gde god da ste smesteni, plaza ce vam biti udaljena najvise 5 minuta hoda.

Pefki je okruzen borovom sumom i uvece je atmosfera jako prijatna za setnju. I tako, ako se jos necega setim, pisem vam! Cao!

sad mi pefki, po tvom poslednjem opisu, i lici na nesto.

uopste mi nije jasno,zasto agencije, ciji su vodici sigurno vec nekoliko puta bili u pefkiju, ne postave sveze fotografije, i mesta i kuca. googlovati pefki i naci neku pristojnu fotku je skoro nemoguce. nema nista o tom mestu. ako su tvoji slikali nesto zanimljivo,ajde postavi neku fotku

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868513
    Ukupno poruka