Putnica

PEFKI

3127 poruka u ovoj temi

Još par utisaka - informacija.

Ono što osvaja u Pefki-ju su ljudi.

Takvu srdačnost nisam još nigde doživeo. Još ako se potrudite da naučite par osnovnih fraza na grčkom onda je to doživljaj. Samo jedan slučaj: supriga je fotografisala veliko drvo u dvorištu kuće u Asmini-u i od domaćice na poklon dobila buket cveća. :D

Za one koji vole pešačenje šetalište je divno, čisto, prostrano, sa kafićima i tavernama, plaža je dovoljno široka da nema gužve. Pažnja, u vodi ima ribica koje vole da grizu. Ništa opasno, ali zna da zaboli. :rolleyes:

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Postavljeno (izmenjeno)

Supruga i ja smo bili prošlog septembra (8-19) i utisci fu fenomenalni.

More zna da bude nešto hladnije i nije potrebno bežati od sunca u podne.

Sva dešavanja su na šetalištu. Obavezno treba ići na izlet i videti Skijatos ili Scopelos brodom Argonaftis (agencija Trogadas). Žurka u povratku je legendarna. :D Treba se prošetati do obližnjeg sema Asimini i ići na domaće vino u tavernu Nikos. Posle toga posetiti 2500 godina staru maslinu na brdu iznad sela Artemisio, predivno, pogled sa brda svakako. Naspram masline je poprište slavne pomorske bitke između Persijanaca i Grka (naporedo sa bitkom kod Termopila).

Jedina zamerka Pefkiju je to što u septembru već nestaje robe u prodavnicama (pogotovo suvenira) a jedini odgovor što ih nema je: "pa eto kraj je sezone". :neznam:

Srećno svima koji idu u Pefki - uživajte!!!:D

p.s.

Ko je ribolovac - ponesite opremu . . .

Hvala na preporukama(za vino) :D

Mi prvi put idemo, pa nam je svaka informacija dobro dosla :rolleyes:

Nisam od onih koji idu naslepo pa onda kukaju kako im je dosadno :neznam:

Grcka je divna i svako mesto ima svoju draz, a ako samo lezis na plazi i jedan Santorini moze da te ostavi ravnodusnim:neznam:

Zato krenimo u osvajanje i manje atraktivnih mesta :D:srce:

Krećemo sutra :-) i ne mogu da dočekam. Putujem sa sinom, na žalost , samo pet noći  ( poso, škola).. Od gore navedenog, mislim da samo nećemo pecati, al ko zna, možda i to probamo. Da se ide na izlet mora, a i to vino u selu mora da se proba.

P.S slabo se snalazim sa postavljanjem na forumu, ovo mi je prvi :-) ne zamerite !

Još par utisaka - informacija.

Ono što osvaja u Pefki-ju su ljudi.

Takvu srdačnost nisam još nigde doživeo. Još ako se potrudite da naučite par osnovnih fraza na grčkom onda je to doživljaj. Samo jedan slučaj: supriga je fotografisala veliko drvo u dvorištu kuće u Asmini-u i od domaćice na poklon dobila buket cveća. :D

Za one koji vole pešačenje šetalište je divno, čisto, prostrano, sa kafićima i tavernama, plaža je dovoljno široka da nema gužve. Pažnja, u vodi ima ribica koje vole da grizu. Ništa opasno, ali zna da zaboli. :rolleyes:

Grčki znam pomalo, znači biće buketića:rolleyes:

Što se tiče riba, samo da nije ajkula!

šalim se naravno, biće to besplatna terapija  ribicama za umorna stopala.

Mi idemo autobusom, valjda neće biti prevelike gužve?

Kako god, gledaću da nekako postavim par fotografija:D

Izmenjeno (SueSue)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav za sve one koji su trenutno u Pefki, i za one koji su vec bili,a posebno za one koji idu prvi put(kao muz i ja) :rolleyes:

Mnogo toga korisnog sam vec procitala na ovom forumu o izletima.plazama,tavernama tj.o hrani.....

Ono sto me zanima je vila Papadioti,iskustva?

Razmisljam i o izletu na Skopelos(Skiatos,obavezno), ali se bojim da zbog duzine puta ne pretrcimo

:neznam:ostrvo.

Mi putujemo 03.09 (aranzman od 04.09 Sabra) i nocimo u kampu Olympos beach(jednu noc)...da li je neko bio u ovom kampu?

Planiramo da rucamo u motelu Romansa (Veles).....kakva je tamo klopa?

Toliko za sada, a kad odemo postavljam prve slike i utiske :D

Volela bi da se neko javi ko u isto vreme ide u Pefke, da razmenimo informacije, a mozda i odemo na pice kad budemo tamo:rolleyes:

Sjajna je vila Papadioti :) Super smeštaj. Prijatni su vlasnici, sobe su OK, ništa spektakularno ali ništa ne fali. 

Preporuka za klopu - ako finansijski možete da istrpite, bolja opcija su restorani Kapetanos i Gri Gri. Sveža riba, grčka musaka... Vredi svakog centa :)

Izlet na Skijatos je sjajan, po tri sata u gradu i na Kukunarijesu. Preporuka je i Lihadonizija. 

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav iz Pefkija:D. Prvo pohvala za agenciju, sve na vreme, autobus odličan, čist. Vila Papadioti starija, ali vrlo uredna i na odličnom mestu. Gazdarica je vrlo srdačna, za sve što treba izlazi u susret. Ja trenutno uživam na terasi jer sin spava(šta će kad je visok skoro 2m)a put je bas dug. Plažu još ne videh, ali i to ću za par minuta. 

P. S. Odličan WiFi u vili.

A sada, da se upoznamo Pefki i ja. 

Ćao 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav iz Pefkija:D. Prvo pohvala za agenciju, sve na vreme, autobus odličan, čist. Vila Papadioti starija, ali vrlo uredna i na odličnom mestu. Gazdarica je vrlo srdačna, za sve što treba izlazi u susret. Ja trenutno uživam na terasi jer sin spava(šta će kad je visok skoro 2m)a put je bas dug. Plažu još ne videh, ali i to ću za par minuta. 

P. S. Odličan WiFi u vili.

A sada, da se upoznamo Pefki i ja. 

Ćao 

Stigli:D.....Joj i mi jedva cekamo :rolleyes:,Znaci sve je ok sa vilom :srce: i sa gazdaricom( da ipak ponesem poklon za nju :D).

Mi smo u prizemlju jer su, tako su nam rekli, dvokrevetne dole.

Hvala na prvom javljanju i jedva cekam prve utiske i gde, kako i sta videti, probati :D

Pozdrav :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sjajna je vila Papadioti :) Super smeštaj. Prijatni su vlasnici, sobe su OK, ništa spektakularno ali ništa ne fali. 

Preporuka za klopu - ako finansijski možete da istrpite, bolja opcija su restorani Kapetanos i Gri Gri. Sveža riba, grčka musaka... Vredi svakog centa :)

Izlet na Skijatos je sjajan, po tri sata u gradu i na Kukunarijesu. Preporuka je i Lihadonizija. 

Hvala na informacijama :rolleyes:

Kako ne planiram da kuvam:neznam: obavezno cu uzivati u grckoj hrani :D

Skiatos i vulkanska ostrva su vec u planu, a ako ima jos nesto, pisi!!!

Znamo da Evia nije Skiatos, ali necemo da dozvolimo da nam bude dosadno i da kukamo :neznam:......samo uzivanje i odmor :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne kuvam ni ja. Odličan giros u Giromaniji. Od taverni-Kohili, Kapetanios i GriGri. Gledajte gde jedu grci, tu je hrana najbolja, možda malo skuplja, al imaju cele obroke po povoljnim cenama. 

Mi smo dobili trokrevetnu iako nas je dvoje?. Na spratu, pogled dvorište pozadi, zelenilo, mir i tišina. U vili ima sve što treba, uvek vruća voda. 

Plaža šljunak, al ne smeta, jer.... Voda je divna a zalazak sunca bozanstven. 

IMG_20190826_195358.jpg

IMG_20190826_153725.jpg

IMG_20190826_153725.jpg

IMG_20190826_214844.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne kuvam ni ja. Odličan giros u Giromaniji. Od taverni-Kohili, Kapetanios i GriGri. Gledajte gde jedu grci, tu je hrana najbolja, možda malo skuplja, al imaju cele obroke po povoljnim cenama. 

Mi smo dobili trokrevetnu iako nas je dvoje?. Na spratu, pogled dvorište pozadi, zelenilo, mir i tišina. U vili ima sve što treba, uvek vruća voda. 

Plaža šljunak, al ne smeta, jer.... Voda je divna a zalazak sunca bozanstven. 

IMG_20190826_195358.jpg

IMG_20190826_153725.jpg

IMG_20190826_153725.jpg

IMG_20190826_214844.jpg

Od Giromanije toliko i ocekujem- da bude, bar,giros dobar :D.

Ja sam trazila sprat, ali nema :neznam:,kazu dvokrevetne su dole.

Mada nema veze, najmanje cemo se zadrzavati u sobi, jer kakav sam ja "pakleni" ritam smislila dobro da i sobu pogodimo uvece :D

Za nedelju dana krecemo, a u sredu evo i nas :srce:

P.S.Zalazak sunca :srce:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Što se hrane napolju tiče, Kod Kapetana je odlična riba (Orada, Brancin) često na akciji (bilo je prošle godine 15eur porcija ribe, krompir salata i piće). Pa uz ručak dobijete gratis nekoliko parčadi lubenice ili neki slatkiš. Ko voli lignje, dobre su, mada budu velike pa nisu tako meke kao što pamtim odranije. Gri-gri je zakon što se tiče Suvlakija. Nisam probao musaku (šteta). :D

Supruga i ja smo više puta sedeli na plaži čekajući zalazak Sunca jer je to stvarno doživljaj (ne propustite). :D

U selu Asimini je taverna Nikos (na obali) gde je preljubazna konobarica Despina (od nje smo dobili punu kesu školjki kojih inače nema na plaži), odlično belo vino 2dl/1eur (može se kupiti i na više ako donesete svoje flaše).

Puno lepih želja svima koji odlaze ove godine u Pefki, mirno more i puno sunca.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Sad vidim tek, duple slike, ne zamerite. 

Još par informacija:

Nema rent a car niti šta slično, mesto je samo za ODMOR. A i sta ćete više od toga. Voda je odmah nakon ulaska na nekih 4 do 5 m duboka, preko glave, ali divna. Menja boju od smaragdno zelene do tamno plave. 

Ima ribica koje hoće da gricnu kada mirujete u plicaku ili plutate, a one veće iskaču iz vode pored vas. Čarobno. 

Nigde nema da se kupi kupaći kostim, pa to prvo spakujete. 

IMG_20190827_102311_resize_5.jpg

IMG_20190827_100123_resize_4.jpg

IMG_20190827_102757_resize_7.jpg

IMG_20190827_100045_resize_6.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

IMG_20190827_102802_resize_84.jpg

IMG_20190826_143029_resize_93.jpg

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

IMG_20190827_102802_resize_84.jpg

IMG_20190826_143029_resize_93.jpg

A peskir, veliki za plazu?....htela sam uspomenu??

Što se hrane napolju tiče, Kod Kapetana je odlična riba (Orada, Brancin) često na akciji (bilo je prošle godine 15eur porcija ribe, krompir salata i piće). Pa uz ručak dobijete gratis nekoliko parčadi lubenice ili neki slatkiš. Ko voli lignje, dobre su, mada budu velike pa nisu tako meke kao što pamtim odranije. Gri-gri je zakon što se tiče Suvlakija. Nisam probao musaku (šteta). :D

Supruga i ja smo više puta sedeli na plaži čekajući zalazak Sunca jer je to stvarno doživljaj (ne propustite). :D

U selu Asimini je taverna Nikos (na obali) gde je preljubazna konobarica Despina (od nje smo dobili punu kesu školjki kojih inače nema na plaži), odlično belo vino 2dl/1eur (može se kupiti i na više ako donesete svoje flaše).

Puno lepih želja svima koji odlaze ove godine u Pefki, mirno more i puno sunca.

Hvala??

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja dolazim 05.09. u Pefki. Zanima me za agencije na Pefkiju u kojima ima sprskih vodiča? Jako sam zainteresovana za izlete, ali bih želela da čujem o mestima od vodiča, pa zato me interesuje u kojim mogu da pronađem nekog ko priča srpski jezik. Takođe neko ko se skoro vratio ako može da napiše najnovije cene izleta bilo bi lepo. I hvala unapred! :rolleyes:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja dolazim 05.09. u Pefki. Zanima me za agencije na Pefkiju u kojima ima sprskih vodiča? Jako sam zainteresovana za izlete, ali bih želela da čujem o mestima od vodiča, pa zato me interesuje u kojim mogu da pronađem nekog ko priča srpski jezik. Takođe neko ko se skoro vratio ako može da napiše najnovije cene izleta bilo bi lepo. I hvala unapred! :rolleyes:

Na glavnom šetalištu je agencija Trogadas u kojoj je i predstavnik agencije Lui travel (Ana) iz Bgd-a, pa se može raspitati kod njih. Na slici je i njihovo dvorište. Ima još jedna agencija za izlete ali im ne znam ime. Oni su malo bliže doku od Trogadas-a i malo uvučeni u dvorište, ali i jedni i drugi imaju okačene ponude na srpskom na tablama ispred agencija i važnijih kafića i restorana. U Pefkiju inače mnogi grci već govore pomalo srpski. Snaći ćete se sigurno. Preporučujem brod Argonaftis za morske izlete jer su im žurke legendarne.

Pefki 2018 010.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala vam najlepše! 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26023
    Ukupno tema
    868318
    Ukupno poruka