Putnica

PEFKI

3117 poruka u ovoj temi

Ima li neko informaciju kakva je situacija u Pefki, cula sam da je pozar na Evii

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Požar je izbio daleko od Pefki. Bliža je Halkida nego sever Evije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pa pozar je na sredini ostrva a Pefki je severo-zapad...daleko

1.jpg

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo, da li neko ima informacije o vili Fei i da li postoji mogućnost da se iznajmi auto,skuter ili biciklo negde u Pefkiju? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima.

Ja sam nov na ovoj stranici. Upravo smo supruga i ja uplatili letovanje u Pefkiju (vila Zoi) u septembru (8 - 20). Ima li neko informaciju kakva je vila, ima li sve potrebno i kakvi su vlasnici? Bio bih zahvalan na svakoj informaciji. :rolleyes:

Ogucej

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi smo bili u vili Zoi 2015, godine. Apartmani su prostrani, terase takođe. Kupatilo malo.  Što se tiče kuhinje i sudova - solidno, jedino što su falile čaše, a šolje smo imalii. Higijena u vili - tada je bilo korektno. Čistu posteljinu i peškire dobijate posle 5 dana. Vila nije u prvom redu do plaže, ali laganim hodom to je nekih 5 minuta. Sa vlasnicima nismo imali problema, osim što su im tada unučići bili mali i retko su prestajali sa igrom pre ponoći :D  Ponesite autan za svaki slučaj.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno Nancyyy. 

Na slikama sve deluje ok, ali je potrebno imati informacije iz prve ruke.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Trenutno smo u Pefkiju. Super je. Voda topla, zeleno, zeleno, zeleno...ususkano, udobno. Izuzetno sam prijatno iznenadjena pejzazom, vodom, okolinom. I cela moja porodica. Nisam uopste ovako nesto ocekivala. Iz komentara nisam izvela ovakav zakljucak o Eviji...i o Pefkiju. Ovo mesto ce uskoro biti sve posecenije a cene sve vise....

Pozar je u centralnom delu i blize Halkidi. Ali nasi novinari kada sloze vest to zaista izgleda dramaticno. 

Izmenjeno (ivanjuska)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad ste pomenuli cene. Da li su više u odnosu na prethodne godine?

Koje su cene osnovnih namirnica, voća, povrća? Bilo bi lepo imati sveže informacije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad ste pomenuli cene. Da li su više u odnosu na prethodne godine?

Koje su cene osnovnih namirnica, voća, povrća? Bilo bi lepo imati sveže informacije.

Hleb od 0,90 pa navise, lubenica 0,40 centi kilo, smokve sveze 2,5-3e, pomorandze 1,20e,  jaja 6kom oko 2,5e, orada sveza 10e kilo, oktopod smrznut 12,5e. Lidl je povoljniji npr. jogurt kantica oko 2 - 2,5e, pivo Alfa, paket 6kom 3,70e...

Ima sasvim ok dnevnih menija. Npr.Orada, krompiri i salata oko 7e, lignje 5e, riblja corba 3e, giros 2 - 2,5e

Noci su prilicno sveze, cak hladne kao i jutra. Komaraca ima vrlo malo i periodicno, za svaki slucaj ukljucimo isparivac, voda je topla i prilicno slana, slanija nego u dr.delovima Grcke :rolleyes:

Lepo mestasce. A uopste iz opisa nisam stekla takav utisak...

Jedan deo podseca ma setaliate u Marmarisu, drugi deo na Skiatos (prilaz Pefkiju), vrsta bora kao na Rodosu. Ostrvo je veliko, tesko je obici cak i samo severni deo za 10 dana, a ne lisiti se kupanja, suncanja....

Da li neko zna pravac za vodopade kod Pefkija?

Izmenjeno (ivanjuska)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Od pristanista idete samo pravo ulicom pored lekara i stizete do magistrale. Predjete magistralu i tim putem (svo vreme je asfalt) stizete do vodopada (ima putokaz na banderi). Razdaljina je negde oko 4 km od luke i ima deonica sa usponima ali nista strasno. Obavezno ponesite vode da imate da se osvezite usput. Prosle godine je radila i cesma od crkvice, tako da se moze usuti sveza i bas hladna voda.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hleb od 0,90 pa navise, lubenica 0,40 centi kilo, smokve sveze 2,5-3e, pomorandze 1,20e,  jaja 6kom oko 2,5e, orada sveza 10e kilo, oktopod smrznut 12,5e. Lidl je povoljniji npr. jogurt kantica oko 2 - 2,5e, pivo Alfa, paket 6kom 3,70e...

Ima sasvim ok dnevnih menija. Npr.Orada, krompiri i salata oko 7e, lignje 5e, riblja corba 3e, giros 2 - 2,5e

Noci su prilicno sveze, cak hladne kao i jutra. Komaraca ima vrlo malo i periodicno, za svaki slucaj ukljucimo isparivac, voda je topla i prilicno slana, slanija nego u dr.delovima Grcke :rolleyes:

Lepo mestasce. A uopste iz opisa nisam stekla takav utisak...

Jedan deo podseca ma setaliate u Marmarisu, drugi deo na Skiatos (prilaz Pefkiju), vrsta bora kao na Rodosu. Ostrvo je veliko, tesko je obici cak i samo severni deo za 10 dana, a ne lisiti se kupanja, suncanja....

Da li neko zna pravac za vodopade kod Pefkija?

Da li nam možete reći koji delovi plaže u Pefkiju su peskoviti i koji deo plaže je najlepši? :-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prvo, hvala ivanjuski na informacijama.

E sad put do vodopada.

Tražio sam pešačke ture oko Pefkija (supruga i ja volimo šetnje) na net-u i našao sam dva vodopada. Do jednoga se stiže peške i on je na nekih 4 km od Pefkija.

Drugi je dosta dalje (oko 29 km) i mora se imati auto kako bi se stiglo do tamo.

Na slikama su trase do oba vodopada (treća slika je ona daljeg vodopada).

Nadam se da su informacije dovoljne za uspešan izlet.

Lepo vreme i dosta zabave želim.

Pefki izlet do vodopada 02.jpg

Pefki izlet do vodopada A.jpg

Pefki izlet do vodopada C.jpg

Izmenjeno (Ogucej)
Ispravka slika
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav....interesuje me putanja, ali se preve 2 slike nevide.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kad smo već kod izleta, da li iko zna gde pronaći ostatke hrama boginje Artemide podignutog posle pomorske bitke između Persijanaca i Grka 480 g.pne?

Našao sam na net-u da je negde na "niskom brdu" Sveti Đorđe (St. George) kod Pefki-ja, južno od puta Velar Artemisium i Chalcis. Obožavalac sam antike pa bih rado video svaku iskopinu koja se može posetiti oko Pefki-ja. Ako čujete za nešto takvo, postavite ovde.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

25949
    Ukupno tema
    865756
    Ukupno poruka