Putnica

PEFKI

3160 poruka u ovoj temi

Danas malo gledao Google Earth i ugledam (kada sam uvecao luku) ucrtanu brodsku ili trajekt liniju iz Pefkija do Agia Kirijaki na Pelionu :shokiran:

https://www.google.rs/maps/place/Pefki+342+00,+%D0%93%D1%80%D1%87%D0%BA%D0%B0/@39.0071634,23.2074772,357m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x14a72e3771d25829:0x63d4990c71b65c1f!8m2!3d39.0094028!4d23.2129746?hl=sr

Dosada nisam uocio taj detalj, Vrlo zanimljivo za jedan celodnevni izlet u sopstvenoj reziji. Agia Kirijaki izgleda predivno - za mene! Kao da je zaspalo u vremenu, lici na pravo ribarsko selo gde turizam nije cak ni u povoju. Doduse video sam da su obelezena dva objekta za smestaj i dva restorana, ima i mala plazica. A Trikeri je na samo 4,1km odatle. Pogled iz Trikerija je, barem po slikama koje sam nasao, nesto posebno.

Pitanje za one koji su bili vec u Pefkiju, znaju li nesto o toj trajekt (brod) liniji za Agiu Kirijaki, saobraca li (ili ne?), cene, red voznje. Da li je neko isao preko?

Molba za one koji ce pre mene ici u Pefki (idem u Septembru) da se raspitaju za red voznje, cene, saobraca li samo u sezoni ili je redovna linija?

Unapred se zahvaljujem na svim informacijama, ovo uvrstavam u plan za obilazak i to pod "must see"!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav 

trebalo bi da uplatimo letovanje za ovu godinu (troclana porodica) pa smo se odlucili za Eviu mesto Pefki deluje mi kao simpaticno mestasce a i plaza koliko vidim je dugacka :)

hteo sam da pitam da li je neko mozda vec bio u Vili Smaro i neke utiske (vila je koliko vidim dobra)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li stalno ima talasa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 2/11/2017 at 23:17, aleksa5 je rekao/la:

2007 {20 dana}, 2014 {8 dana}, 2015 {7 dana} :kapetan:

Potvrdjujem da je voda u Pefkiju (jako) hladna i uvek ima vetra. Bila sam u periodu 8.-.20.jula 2015. i naplivala sam se samo na Agios Nikolaosu u mestu Elinika jer je tamo pesak i mnooogo toplija voda (ali ne vruca). Ne svidja mi se ni sljunak na plazi u Pefkiju ali to bih nekako i zanemarila da sam mogla lepo da uzivam u vodi svaki dan.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

8-og Jula 2015-te temperatura mora je bila 24 stepena, posle toga 9-20 Jula 25 stepeni. Neznam bas da li je to hladna voda, pogotovo "jako" hladna. Shvatam da nismo svi isti, ali je to ipak licni (subjektivni) dozivljaj necega, u ovom slucaju temperature vode. Tako bi trebalo i reci, a ne voda je jako hladna. To moze kod nekih buducih potencijalnih putnika da stvori pogresnu sliku. Jer kolika bi trebalo da bude temperatura vode pa da je ne dozivljavate kao hladnu posle nekoliko sati suncanja na vrelom Julskom suncu. Kada se pregrejete prilikom suncanja na temperaturi 35 stepeni ili vise sigurno je malo hladnjikav osecaj pri ulasku u vodu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I mi smo bili u Pefkiju 2015. od 12. do 22.jula.Za mene je voda bila hladna.Poslednjih par dana letovanja je bilo podnosljivo za kupanje.Nismo svi isti ,to je jasno ali dobro je da se zna da je dosta ljudi je imalo isti osecaj hladnoce kad je temperatura mora bila u pitanju.Mozda je te godine bilo tako a 2016. i ove godine bude mnogo toplije.

Izmenjeno (nesacaca)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kolika je bila temperatura vode prosle godine u periodu od 29 VIII do 10 IX trebalo bi da je voda prijatne temperature...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Salamander....Prosle godine je prvih 20 dana septembra voda bila super za kupanje.Zeleo bih da ponovo skrenem paznju da prikazivanje podataka sa raznih sajtova o temperaturi vode moze da Vam da pogresan podatak.Gotovo sam siguran da u Pefkiju nema hidro-meteoroloske stanice (vise godina sam tamo letovao).Zato dobijeni podaci vrlo verovatno nisu sa plaze u Pefkiju pa ih treba uzeti sa rezervom.Prosle godine na pocetku septembra temp. vode je bila 24-25 stepeni.sredinom septembra oko23-24 stepeni i oko 20 septembra 22-23 stepena. Moram da napomenem da su ovo moja merenja temperature na samoj plazi ispod same povrsine vode.

Izmenjeno (turizmolog 012)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Godinama idemo  u Pefki ,nit je voda hladna  a talasa ima povremeno i to  posle podne najvise

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Poštovani forumaši,

Da li se na Eviji dobija karta ostrva? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ima autobus iz Pefkija do plaze sv.Nikole?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ukoliko iscitate lepo i natenane temu Pefki, nacicete skoro sve odgovore koji vas zanimaju, pa tako i u vezi autobusa za plazu sv. Nikola (Agios Nikolaos - Elinika).

Cak mislim (nisam skroz siguran) da je i kacen negde red voznje. Polako i pazljivo iscitajte i siguran sam da cete pronaci odgovor!!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
U 4/2/2017 at 21:11, fishbone je rekao/la:

Danas malo gledao Google Earth i ugledam (kada sam uvecao luku) ucrtanu brodsku ili trajekt liniju iz Pefkija do Agia Kirijaki na Pelionu :shokiran:

https://www.google.rs/maps/place/Pefki+342+00,+%D0%93%D1%80%D1%87%D0%BA%D0%B0/@39.0071634,23.2074772,357m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x14a72e3771d25829:0x63d4990c71b65c1f!8m2!3d39.0094028!4d23.2129746?hl=sr

Dosada nisam uocio taj detalj, Vrlo zanimljivo za jedan celodnevni izlet u sopstvenoj reziji. Agia Kirijaki izgleda predivno - za mene! Kao da je zaspalo u vremenu, lici na pravo ribarsko selo gde turizam nije cak ni u povoju. Doduse video sam da su obelezena dva objekta za smestaj i dva restorana, ima i mala plazica. A Trikeri je na samo 4,1km odatle. Pogled iz Trikerija je, barem po slikama koje sam nasao, nesto posebno.

Pitanje za one koji su bili vec u Pefkiju, znaju li nesto o toj trajekt (brod) liniji za Agiu Kirijaki, saobraca li (ili ne?), cene, red voznje. Da li je neko isao preko?

Molba za one koji ce pre mene ici u Pefki (idem u Septembru) da se raspitaju za red voznje, cene, saobraca li samo u sezoni ili je redovna linija?

Unapred se zahvaljujem na svim informacijama, ovo uvrstavam u plan za obilazak i to pod "must see"!!!

Bila sam u Agia Kirijaki selu..Obavezno idite samo ako ima trajekt.. Za Trikeri ima trajekt iz Orei ili Neos Piirgosa..Nisam sigurna tacno ali u toj oblasti. To sam negde procitala kad sam istrazivala Eviu...Agia Kirijaki sam detaljno opisala na forumu Pelion prosle godine u drugoj polovini septembra...A kad odete i saznate obavezno javite jer i to bi bio jedan od razloga da izaberem Pefki mada sam razmisljala o Edipsosu ili Agia Georgiosu zbog  veoma povoljnog brodica za Vulkanska ostrva..

Izmenjeno (sandraivlada)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trikeri nije daleko, ali je nekako brdovito. Ja bas puno pesacim, a nesto mi se ucinilo puno visoko...Mada treba probati osvojiti ga..Vredi svakako...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
Pre 16 sat, sandraivlada je rekao/la:

 Za Trikeri ima trajekt iz Orei ili Neos Piirgosa..Nisam sigurna tacno ali u toj oblasti. To sam negde procitala kad sam istrazivala Eviu..

Nema odatle, verov.iz Agiokamposa, gde staje trajekt sa kopna, tj.tu silazimo kada stizemo na Eviju :-)

Izmenjeno (Tirkizna)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.