Putnica

PEFKI

3157 poruka u ovoj temi

Dragi forumaši, 3. avgusta ove godine preko Euroturs-a krećem sa momkom u  Pefki po prvi put. Za oboje je to nova destinacija, jer smo ranije bili u mnogim drugim mestima u Grčkoj. Vila u kojoj ćemo biti smešteni je Kleopatra 2, pa bi bilo lepo kada bi nam neko od vas ko je boravio u toj vili preneo nove (svežije) utiske, jer sam ovde na forumu pronašla jedino one od prošle godine. Nas dvoje nismo ljubitelji burnog noćnog života, jer nam je potreban odmor, ali ćemo svakako izlaziti u kafiće i taverne koje ste ovde naveli. Takođe, kakvi su vaši utisci o gorepomenutoj turističkoj agenciji? Hvala vam unapred. Veliki pozdrav za sve! :)

Dragi forumaši,

Nas troje smo letovali ove godine u Pefkiju od 05.07.-15.07. u vili Kleopatra2 i evo mog skromnog doprinosa tj.viđenja vile iz mog ugla.

Vilom Kleopatra 2 smo prezadovoljni,u smislu smestaja,higijene,položaja(nema direktan pogled na more ali je bukvalno na minut hoda od mora i prvog marketa i par minuta od plaže).Znači i kada smo dolazili a i kada smo odlazili video sam da se sobe čiste detaljno,frižideri se kompletno odmrzavaju i brišu,gazdarica je vredna i pedantna žena,svaki put i pri svakom čišćenju sam video da je donosila torbu sa neotpakovanim sunđerima i krpama,ništa staro,korišćeno.Posteljina je bela kao sneg a isto tako i peškiri,dočekao nas je tečni sapun u kupatilu i toalet papir što nismo imali prošle godine u vili Vikis.Ne znam u kojoj ste sobi,mi smo bili u osmici i tu je bio pocepan komarnik i u sobi do nas,(sedmica), i to je jedina zamerka ali je isto bilo nerealno očekivati da se nešto po tom pitanju može u sezoni popraviti,pa smo to prihvatili tako kako je.Koliko sam od drugih gostiju čuo u ostalim sobama je to OK.Komaraca je bilo dosta u tom periodu,mada sam posle toga negde čitao,od putnika iz kasnije smene da ih nema puno(zato i spominjem komarnik).Ja sam nešto lepio u mojoj sobi i uspeo da improvizujem da nas koliko toliko zaštiti.Što se tiče Wifi,ima ga ali kada se nas desetak iz svake sobe nakačimo ume da bude kilav,ali vrši posao.Što se tiče Eurotursa,nemam ni jednu zamerku a i da imam verovatno ne bih rekao jer je agencija iz Niša a ja sam Nišlija.No šalu na stranu,sve je bilo što se naše smene tiče ok.autobusi su udobni,vozači sigurni,pravi profesionalci,vodiči uvek spremni da pomognu.Eto,nadam se da sam Vam koliko toliko dao neku informaciju.Vrlo rado bih ponovo išao i u Vašoj smeni...

Pozdrav 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Vam puno na ovim informacijama, svakako su od velike koristi. Prvi put letujem na ostrvu Evia i isto prvi put u organizaciji niškog Euroturs-a, pa sam zato koliko-toliko skeptična, ali je to valjda normalno. Vama šaljem mnogo pozdrava i želim da uživate u prelepom Nišu, koji je meni neopisivo drag i značajan, jer tamo imam mnogo meni važnih ljudi. Hvala još jednom! :) 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

da li je neko bio u vili JENNY? ima je preko Planum tours-a, ali nisam videla nijedan komentar o njoj. Molim za informacije onog ko je bio :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U ponedeljak putujem sa Lui travelom pa me interesuje da li neko zna nesto o vili Pelaginos? I koliko se putuje trajektom do Pefkija? :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Želela sam da pitam za neku svežu informaciju o ceni rent a car?

I da mi neko kaže šta obilazitri u okolini Pefkija, neke lepe plaže, mesta?

Hvala puno

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@micikasd,

za vilu znamo samo da je u centru, jer smo prolazili pored nje. Što se trajekta tiče, on ne ide do Pefkia, već do mesta Agiokampos (ako sam dobro zapamtio ime). Dakle ukrcate se u mestu Glifa na trajekt, putujete 30-tak minuta do mesta Agiokampos, pa onda ponovo u autobus i 30-tak minuta do Pefkia.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mene zanima Vila Janis, trebali bismo krajem avgusta da idemo u nju?

Takidje me interesuje da li neko ima iskustva sa Hedonic travelom?

hvalaaaa

I mi idemo Hedonic travelom, sad 3. pa prenosim utiske!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko sipao TNG, u Larissi, ili na ostrvu?? Na nekoj aplikaciji sam video da je u Larissi oko 0.20 jeftiniji nego na autoputu... 

Da li postoji Jumbo uLarisi, da li je neko bio, i da li vredi svratiti tu, ili pak otići do Soluna??

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Larisi u gradu je jeftiniji TNG mi smo sipali...a što se tiče Jumbo prodavnica ja neznam da ih ima a obilazili smo grad pretprošle godine...mada teško da je grad...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

U Larisi u gradu je jeftiniji TNG mi smo sipali...a što se tiče Jumbo prodavnica ja neznam da ih ima a obilazili smo grad pretprošle godine...mada teško da je grad...

Jumbo prodavnice imaju u industrujskom delu ka Trikali.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li neko moze da mi kaze da li u Pefkiju postoji neki internet kafe, i kakav je wi-fi po kaficima? Pozdrav svima!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jumbo prodavnice imaju u industrujskom delu ka Trikali.

Moguće mi kada smo bili pre dve godine nismo nešto bili oduševljeni samom Larisom...deca su kukala da se vratimo na primorije...iz tog razloga nismo ni istraživali. Mada za mene svaka kupovina počinje i završava se u Solunu...najveći izbor robe najpovoljnije cene...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postovani,

Boravila sam u Pefki prethodnih deset dana u vili Valmas.Prenecu vam svoje utiske o samom mestu i  smestaju.

Prvo, vila Valmas ne postoji pod tim imenom vec pod imenom Hedonik 1.Smestaj je ravan horor filmu.Prvih sat vremena   provela sam sa rukavicama i Domestosom kako bih sobu uredila da ima minimum higijene.

Kreveti su manje-vise udobni. Ako podignes dusek i rasporedis daske na krevetu na jednaku udaljenost imaces kakav-takav komfor.

Pribor za pripremu jela ima (serpa manja i veca,kao i tiganj, soljice za kafu i lonce).Pribor za jelo postoji, ali nemojte da se zacudite ako vas doceka plasticna kasika ili viljuska, sto je bilo u mom slucaju.

WI-FI postoji u vili, ali je signal jako los po sobama ili ga nema uopste. Moze da se "nahvata" kada sidjete na trem ispred vile. Ali i tada je pitanje hocete li imati signal jer vlasnik vile , ako se skupi vas nekoliko, ode do sobe i ugasi ruter.

Na tremu vile bivstvuje oko 3-4 macke, kao i u prizemlju vile gde se one slobodno setaju. Sam trem i hodnici u vili nisu ocisceni nijednom za deset dana.

Sve sobe koje su sa desne strane od ulaza imaju tendu, dok one sa leve strane nemaju a nemaju ni suncobrane tako da je nemoguce sedeti na terasi dok ne zadje sunce.

Sam Pefki je ok. Ima dobro snabdevene markete, ima ih tri u gradu. Restorane i picerije koji sluze jako dobru hranu i usluga je sasvim dobra.

Bila sam na dve ekskurzije, obisla sam Skijatos i Lihadonas. Skijatos je prelep i preskup, sa prelepom Kukunaries plazom. Lihadonas ili vulkanska ostrva, kao celodnevna ekskurzija sa ruckom uracunatim u cenu karte. Prelepi pejzazi, prelepa plaza na kojoj se ne placaju lezaljke jer su i one uracunate u cenu karte.

Plaza u Pefkiu je kamenita,tako da je najbolje uzeti lezaljke. Pice je od 2 eura pa na vise, dobijete 2 lezaljke i suncobran i mozele provesti celi dan niko vas nece dirati.

Nas domacin je bio Marko, ispred agencije Barcino turs. Decko je totalno nezainetesovan za bilo koji problem koji imate, jednostavno kao da ga tamo i nema. 

Suma sumarum .... nikada vise Evia....nikada vise Barcino turs!!!

Postavicu vam par fotografija kako bi ste stekli makar mali utisak o kakvom smestaju je rec.

Pozdrav!!

IMG_5792.jpg

IMG_5797.jpg

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mi idemo u vilu Fedra od 20.jula. Kako sam gledala slike ne izgleda mi lose, ionako mi soba sluzi samo da prodjem kroz nju. Mnogo nam je bitnije da se odmorimo i da malo istrazimo ostrvo

pozdrav :) ja idem ove godine u vilu jenny, koja je odmah pored, pa me interesuje kakva je vila ako znate? :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mi idemo Hedonic travelom, sad 3. pa prenosim utiske

Super cekam utiske...:)

Izmenjeno (Dubravka86)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26851
    Ukupno tema
    901712
    Ukupno poruka