Putnica

PEFKI

3157 poruka u ovoj temi

Ovo ^ je odgovor na

Tirkizna,

Imaš odaavno PP poruku od mene. :cvetak:

došla je i konkurencija Fly club.

FLY CLUB ima izuzetne cene ... nikada izleti nisu bili povoljniji ... njihova je logika upravo ta ... manje cene - puni dupli autobusi.

Tako se i posluje. Ja sam na 3 izleta prošle godine sa njima išla za ukupno 35 eur. Vodiči mladi i edukovani - ekstra. 

Da li ima kod ribara da se kupi sveža riba

kako premate ribu kada ste na moru? :cvetak:

Izmenjeno (Biljana 2302)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Interesuje me da li je neko putovao Hedonic travel-om i kakvi su utisci? Takođe i vila Janis Maria? Hvala unapred!

P.S. Letujemo do 3. 08. ako ima još nekoga, javite se! :*

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Biljanka,

imaš ribarnicu u centru kod doka. Cene su, u zavisnosti od vrste ribe, od 6 do 12 evra, ako se dobro sećam. Mi smo kupovali oradu i ona je bila 10 evra kilogram.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima! Interesuje me da li je neko putovao preko Trim travela i kakvi su utisci? Hvala unapred!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam putovala preko Trim travela... i zadovoljna sam...vec sam pisala o tome :) Krenuli smo oko 2, vodic Vito je bio fenomenalan...salio se sa nama, stalno je pitao da li nam mesto treba, da li nam je dobro...pricao nam je o Beogradu, a kasnije i o Eviji...stvarno sve pohvale :)

Autobus "Master bus"...iako na prvi izgled deluje jeftino, unutta je sve novo , klima je radila kako treba, sedista su bila udobna,mogla su da se razdvoje i da se tako napravi malo prostora (naravno, uvek loze udobnije, posto ja ne volim da idem atobusima), tv-gledali smo filmove :) vozaci sasvim korektni, namsejani, izlaze u susret, bilo je nekoliko pauza :))

Kad smo stigli, sacekao nas je drugi vodic, Milos (komunikativan, voli da se sali)...Pomogao nam je oko stvari :))

drzao je sastanak oko pola 9 uvece...ko je hteo isao je...mi iskreno nismo :D

Nismo ga mnogo vidjali, posto nam nije trebao...uglavnom samo pred kraj...dosao je da nam javi kada polazimo nazad i gde se okupljamo :)

I na kraju, u povratku nam je drustvo pravila devojka (nisam sigurna kako se zove)...isto je vodic :))

Nije mnogo pricala, samo ono sto je trebala :))

Sve u svemu, ja sam zadovoljna :))

Ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zašto je Evija drugačija od drugih

tur-evija_620x0.jpg

A. Krsmanović | 27. jul 2015. 16:41 

Bogato grčko ostrvo ima prelepe plaže, zanimljivu istoriju i buran noćni život. Zbog blagodeti najstarije banje dolazili Aristotel, rimski imperatori, Čerčil i Onazis. Najlepša plaža nalazi se u Karistos

DRUGO najveće ostrvo u Grčkoj je sa dva mosta povezano s kopnom, pa nimalo nije izolovano i turisti do ovog letovališta stižu lako, najvažnijim pomorskim putem Sredozemlja.

Prestonica Halkida bila je jedan od najuticajnijih antičkih gradova, a cvetala je i u vreme Vizantije. Ljudi koji žive na Eviji uglavnom se bave ribarstvom i turizmom. Podeljena je na sever, centralni i južni deo. Kuće zmajeva nalaze se na jugu ostrva, a prirodnom lepotom ističe se severna strana, koja je među turistima i najpoznatija, naročito Pefki i Edipsos.

Evija je drugačija i od ostalih ostrva i od kontinentalnog dela. Ko želi miran odmor bez mnogo gužve treba da ode u Pefki ili Agios Georgios, koji imaju po oko hiljadu stanovnika.

Pefki se nalazi na severnom vrhu ostrva, nedaleko od popularnog ostrva Skijatosa, pa je zbog toga najčešće mesto za izlete. Pefki ima šljunkovitu plažu čije pojedine delove leti pokriju peskom. More je izuzetno čisto, a samo mesto je pravi mediteranski raj. U restoranima se služe sve vrste ribe, a veliki broj klubova omogućava buran noćni život.

S druge strane severnog dela ka kopnu nalazi se Agios Georgios. Od Halkide je udaljen 150 kilometara, a zahvaljujući šumama i zelenilu smatra se najlepšim delom ostrva. Agios Georgios je mesto za odmor ispunjen relaksacijom i avanturom.

Edipsos je gradić smešten nedaleko od Agios Georgiosa koji vredi posetiti ne samo zbog najstarije grčke banje, već i zbog istorije. Spominje ga Aristotel, a njegove lekovite vode su koristili i rimski imperatori Hadrijan, Septimije Sever i Marko Aurelije, kao i Vinston Čerčil, Aristotel Onazis, Marija Kalas, Greta Garbo i Omar Šarif. U Edipsosu se nalazi više od 80 uređenih mineralnih izvora.

Najlepša plaža smeštena je u Karistosu (južno od Halkide) i prostire se duž čitavog zaliva u obliku potkovice. Gradić je izuzetno lep i vredi ga posetiti.

Glavni grad Evije Halkida nalazi se blizu Atine. Pored dobrog šopinga vredi videti i tursku tvrđavu Karababa koju su podigli Turci 1684. godine kako bi zaštitili Halkidu od napada Mletaka. Tvrđava se nalazi na brdu iznad grada koje se zove Furka, ovalnog je oblika i ima tri bedema i veliku kulu.

KUĆE ZMAJEVA

Na samom jugu nalazi se 25 kuća zmajeva (Drakospita). Prema legendi, zmajevi su naseljavali planine južne Evije hiljadama godina, a čuvene građevine i danas oduševljavaju naučnike i turiste. Jedna od teorija je da su kuće zmajeva građevine iz kasnog neolita i da predstavljaju religiozna mesta, pa ih porede sa Stounhendžom.

/ preneto sa sajta novosti rs /

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Treba da idemo u avgustu preko Bracina u vilu Valmas. Interesuje me da li ima od posuđa tiganj i neka šerpica? Da li su kreveti udobni? Da li ima kod ribara da se kupi sveža riba i koja je cena? Hvala unapred na odgovoru!

Da li u vili Valmas ima wifi? Ako nema, da li ima hotel Galini i koja je šifra?

Ima tiganj, serpa za mleko 1l i velika serpa. Jedino neki veci noz za hleb da ponesete. Pa i jesu ali nema francuskih lezajeva. Ima da se kupi riba a koja je cena ne znam jer ne jedem ali sam cula da nisu jeftini. Ima wi fi ali je nekada slabiji u vili, sifra je na tabli u holu vile. Hotel Galini  2226041640  ali na plazi je slab signal.

Izmenjeno (Sandra1985)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi forumaši, 3. avgusta ove godine preko Euroturs-a krećem sa momkom u  Pefki po prvi put. Za oboje je to nova destinacija, jer smo ranije bili u mnogim drugim mestima u Grčkoj. Vila u kojoj ćemo biti smešteni je Kleopatra 2, pa bi bilo lepo kada bi nam neko od vas ko je boravio u toj vili preneo nove (svežije) utiske, jer sam ovde na forumu pronašla jedino one od prošle godine. Nas dvoje nismo ljubitelji burnog noćnog života, jer nam je potreban odmor, ali ćemo svakako izlaziti u kafiće i taverne koje ste ovde naveli. Takođe, kakvi su vaši utisci o gorepomenutoj turističkoj agenciji? Hvala vam unapred. Veliki pozdrav za sve! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da se vi nama lepo provedete, i ako moze neki izvestaj u toku odmora. Mi smo u sledećoj turi, tj vidimo se tamo 14. ujutru :-)

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno, budite bez brige. Pisaću čim nahvatam wifi! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ako se ne varam, u Kleopatri 2, ima free Wifi. Tako su barem meni rekli, a sad cu i da proverim, ako nadjem mail....

edit: definitivno piše da ima Wifi, tako da se nadam da ćemo imati par informacija iz prve ruke.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima! Da li je neko bio u vili Janis ili Anesis i kakvi su utisci? Hvala :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel moze neko da mi kaze nesto o vili Amarilis? Jel bio neko?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I mene zanima Vila Janis, trebali bismo krajem avgusta da idemo u nju?

Takidje me interesuje da li neko ima iskustva sa Hedonic travelom?

hvalaaaa

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bogato grčko ostrvo ima prelepe plaže, zanimljivu istoriju i buran noćni život. Zbog blagodeti najstarije banje dolazili Aristotel, rimski imperatori, Čerčil i Onazis. Najlepša plaža nalazi se u Karistos

O tome sam ja pisala u FT još 2o1o. godine ovde:

Hedonic travelom?

novoosnovana agencija .. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26840
    Ukupno tema
    901428
    Ukupno poruka