Putnica

PEFKI

3157 poruka u ovoj temi

sutra more, jupi konacno, krecemo sutra u 13h iz Beograda a trebalo u 15h.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Putuje li neko 14-og, preko agencije Trim Travel? :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nekoliko mojih utisaka o Pefkiju. Mesto je malo,ali izuzetno prijatno. Ljudi se slabo služe drugim jezicima osim Grčkog,ali se trude da udovolje gostima i pokoju reč progovore na Srpskom. Mesto ima mnogo taverni,a neke od cena su: 3 girosa 5€, giros i časa piva 2,2€,  krompirići glavno jelo (piletina,musaka,riba itd) salata i tzaziki  6€, čuvene krofnice 3-3,5€... Ima i nekoliko marketa,pekaru (hleb 0,8€),mesaru, 2-3 prodavnice suvenira koje prodaju klasične suvenire,jednu koja prodaje ručno rađene i jednu umetničku galeriju. Ima 3-4 kafića u kojima je malo življa muzika,ali nema neke žurke. Ako vam ne daj Boze zatreba doktor sa putnim osiguranjem možete kod doktora koji se nalazi iza prodavnice igračaka. Izuzetno prijatan doktor koji govori Ruski i Engleski,a sa njim je i devojka iz Bosne koja će vam prevesti sve. Što se izleta tiče nisam išao,ali znam da je Atina 35 €, Skijatos je bio 18, pa 15,pa je danas 13€, banja Edipsos je 12 €. U banju sam išao lokalnim autobusom. Stvarno ima šta da se vidi i u banji i u samom mestu Litra Edipsou. Polazak u 9 i 15 sa stanice ispred luke,povratak u 18:00. Cena karte 2,9€ u jednom smeru. Presedanje u Istiei u drugi bus i onda sa njim do poslednje stanice,ali ta karta koju ste kupili pri polasku vam važi. Inače kondukter će vam sve objasniti, a red vožnje imate ispred agencije Pefki travel. Istim busom možete i u Lidl i na pijacu u Istiei. Bus agencije Omniturs iznenađujuće odličan, vilea Anemos ekstra,kao i grčki domaćini. O srpskom domaćinu vile nemam sta reci jer sam gospodju video na 3 min prvi dan. Komarci dušu vade. Ako nešto nisam rekao pitajte.

Iz vase poruke zakljucujem da su cene izleta nize u odnosu na proslu godinu kada je Skijatos sa Argusom bio 25 ako se ne varam. Koja agencija nudi ove izlete? Skijatos je divan isla bih ponovo.Zanima me i cena izleza do vulkanskih ostrva Lihadonisija. Hvala.

Izmenjeno (Katarina Ristanovic)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio,ili ima neku informaciju o vili Savas?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

STIGLI JUTROS ......do sad se spavalo...dok pijem kaficu budilicu da sumiram utiske iz Pefkija....Vila Athineon DA ili Ne kao preporuka za smestaj .....Kada SVE sve sabere NE...Evo zasto...LOKACIJA je za razliku od drugih vila koje su preko puta plaze oko 500 m do prvih lezaljki .Ako idete 2 puta na plazu i izadjete uvece da se prosetate to vam je oko 3 km dnevno bez vecernje setnje.Za porodice sa manjom decom NIKAKO....BAZEN nije za upotrebu , napunjen je na pola predhodne smene na insistiranje gostiju i posle kao za inat nijednom nije ociscen..U njemu je bilo toliko mrtvih buba i trunja da je to bilo strasno.Predstavnik agencije MIhailo je rekao da on tu nista ne moze i da se dogovorimo sa gazdom ...koji inace ima oko 100 godina i ne prica nijedan strani jezik ...posto smo se igrali gluvih telefona digli smo ruke...i od gazde i od predstavnika Omni tursa Mihaila..Tako da oni koji ocekuju ovo ce se veoma razocaratiVila Athineon - evia, letovanje

Imali smo bazen ali neupotrebljiv.....jedini razlog sto smo otisli u tu vilu jeste upravo bazen,vole deca  da se brckaju u bazenu iako su na moru.....decja posla..ali dobili smo veliki sipak .Ima mnogo vila koje imaju fenomenalnu lokaciju ,ali ih nismo uplatili samo zbog bazena koji o ironije sluzi kao groblje insekata ....Na prvi pogled cini se nije  daleko, ali zadnjih dana je bas dosadilo pesacenje do plaze i nazad, preracunavali smo da smo samo do najblize pristojne plaze  ( oko doka  ) imali oko 500 mu jednom pravcu pa vidite koliko smo  kilometara prepesacili za tih 10 dana pod punom ratmom opremom  ( kofice , gume suncobrani.....). Problem je to sto je, zapravo najbliza plaza slabo upotrebljiva, mozda ima 5 minuta do nje (i do glavnog setalista, izadje se na setaliste kod pekare) kupali su se ljudi i tu ali slabo, ogromna vecina ide na glavnu plazu, a do nje tj. do pocetka te glavne plaze treba mozda 7,8 minuta peske od vile.,Kod doka resili smo da idemo na plazu jer je najblize ,plus tu jedino ima na jednom potezu oko 250 m  peska ,a moja deca vole da kopaju i prave kule, pa smo se tu stacionirali, iako je vecina kupaca birala nesto dalje lokacije niz plazu. I mi smo prvih dana isli dalje od doka , posle smo se smorili noseci plazne rekvizite .. Put do same vile od setalista je zemljani, a sa druge strane je magistrala. Inace vila je cista, uredna, nova...Prednosti su velika terasa, apartman koji ima oko 40 kvadrata .Ima u spavacoj sobi bracni krevet , veliki trokrilni orman tri komode , u drugoj prostoriji je kuhinja sa dva singl kreveta i manja terasa na kojoj smo odlagali stvari za plazu.Postoje komarnici na vratima i prizorima , kao i roletne.Na terasama postoje tende.Od posudja ima sve standardno ...ima ogromna serpa, 2 tiganja i dve male serpice , potreban broj tanjira i ostalog pribora..savet ponesite neku serpu od 2,3 litra  i noz za hleb.U Atineonu je menjanje  posteljine i peskira na 5 dana , samo nije mi jasna logika da za cetvokrevetni apartman idu 2 velika i dva mala peskira < tako da su dodatni peskiri od kuce potrebni...ima pored bazena plato sa nekoliko stolova i tu je konekcija nojbolja,samo je internet spoooorrrr...da ne kazem u vecini slucajeva neupotrebljiv. Cisto dvoriste je uglavnom onako kao na slikama ..Na putu do plaze su nam pekara i market tako da je nabavka O.K.

Pefki mi se generalno dopao , slazem se sa opisom koji je postavio Milan Mircic , izlet na Skiatos toplo preporucujem...i generalno Pefki  za letovanje opet kao destinacija  MOZE uvek ponovo samo nikako u vili ATINEON JER ZA ISTE NOVCE IMATE VILE CIJA JE LOKACIJA PREKO PUTA SAME PLAZE....

Izmenjeno (liliputanac)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi moji forumasi potrebna pomoc.Zahvaljujuci ovom sajtu mi uspesno godinama nalazimo lepa mesta i dobro se organizujemo .Sada smo izabrali Pefki jer posle iscitavanja vasih utisaka smo uvereni da je mesto dobro za porodicni odmor.A sad bih vas zamolila ako mozete da mi kazete kakva je situacija sa smestajem dole,da lu su guzve i koje su cene.Mi zbog prirode posla nikada nismo sigurni kada i koliko cemo moci sebi priustiti slobodnih dana pa nam agencije ne dolaze u obzir.Do sada smo uvek imali srece uz pomoc drugara sa foruma pa se nadam i sad ....Hvala unapred ...oduzicemo se opsirnim izvestajima odozdo...:srce:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dugo citam ovaj forum i mnogo mi je puta pomogao pa sam resio da mu se malo oduzim.

Za pocetak, najsvezije, Pefki, a kada budem imao vremena i ostala mesta koja sam posetio u Grckoj, a ima ih bar 15-ak.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Castle,

hvala na ovako iscrpnom izveštaju.

pozdrav

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
@Castle

Hvala ti puno,slazem se sa svakim detaljem jer sam bila prosle godine a ove planiram da ponovim. Zanima me cena izleta do Vulkanskih ostrva ove godine. Hvala:-)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dragi moji forumasi potrebna pomoc.Zahvaljujuci ovom sajtu mi uspesno godinama nalazimo lepa mesta i dobro se organizujemo .Sada smo izabrali Pefki jer posle iscitavanja vasih utisaka smo uvereni da je mesto dobro za porodicni odmor.A sad bih vas zamolila ako mozete da mi kazete kakva je situacija sa smestajem dole,da lu su guzve i koje su cene.Mi zbog prirode posla nikada nismo sigurni kada i koliko cemo moci sebi priustiti slobodnih dana pa nam agencije ne dolaze u obzir.Do sada smo uvek imali srece uz pomoc drugara sa foruma pa se nadam i sad ....Hvala unapred ...oduzicemo se opsirnim izvestajima odozdo...:srce:

Pozdrav,

Mi bili u Pefkiju i ja zaista nisam videla apartmane za izdavanje, ili bar da to piše na sprkom ili engleskom jeziku... pa nisam sigurna da li je to dobar izbor. I mi smo u sličnoj situaciji što se planiranja godišnjeg tiče- pa smo lovili last minut preko naših agencija. Prišli veoma povoljno i zadovoljni smo.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala ti puno,slazem se sa svakim detaljem jer sam bila prosle godine a ove planiram da ponovim. Zanima me cena izleta do Vulkanskih ostrva ove godine. Hvala:-)

25 evra je cena nasih agencija dok kod ovih ostrvskih grckih se moze naci i za 20, samo sto je vodic na engleskom pa ko zna jezik nece mu biti problem. Mislim da ce kako sezona odmice ova cena padati pa u Septembru verovatno bude jeftinije. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko bio u vila Anna sa bazenom,i ma li slika posto su na sajtu sve iste,da li je zaista 100 m od plaze,ako neko zna neka mi odgovori posto idem 24.7.2015.Kakva je snabdevenost u prodavnicama,da li su u blizini vile?Da li cetvorokrevetni dupleks apartmani zaista imaju po dve odvojene spavace sobe sa po dva kreveta i ogroman dnevni boravak plus sa sofom?Ako je neko bio neka napiseeeeeee,hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Poštovani,

1. avgusta (Omniturs) idem sa prijateljicom u Pefki. Nas dve smo planirale da renta carom obilazimo ostrvo. U planu je jednodnevno i dvodnevno krstarenje autom po ostrvu. Uglavnom, ako je neko zaintersovan, a kako bi troškovi bili manji, neka pošalje poruku i inbox, radi dogovora.

Pozdrav!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vila Voula

Jutros sam stigla... vila je sasvim solidna... jako lepa spolja, iza kuce ima da se rostilja... gazde su stariji ljudi, veoma ljubazni... gazda se trudi da ponesto kaze na engleskom ili srpskom :)

Sobe su manje (bar je nasa manja)... jedan bracni krevet i jedan manji, dva stocica, frizider, tv, klima, kuhinja je u hodniku, wi fi (valjda nisam nesto zaboravila) :D i da...svaka soba ima svoje kupatilo i tu je problem sto nema kade niti tus kabine...vec odvod gde ide sva voda dok se kupate.. prvi put mi je bilo cudno i iznervirala sam se, sada sam vec navikla :) sve u svemu, preporucila bih je drugima...

P.S. pree nego sto smo usli, gazdarica je ocistila i sredila sobe :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26852
    Ukupno tema
    901749
    Ukupno poruka