Putnica

PEFKI

3160 poruka u ovoj temi

Nema trika da je tamo vece njesra nego u Budvi...:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evia Pefki – nastavak

Važna napomena : Ko očekuje buran noćni provod neka ne ide u ovo mesto, jer toga tamo nema. Postoji desetak restorana i jedna diskoteka. Mesto nije turistički razvijeno, već je pre svega vikend naselje Atinjana koji vikendom mesto učine nešto živahnijim. Ovo mesto je dobro pre svega za starije ljude i za roditelje sa malom decom, kojima odgovara manje, mirnije mesto. Može biti pogodno i za mlađe ljude koji imaju individualni prevoz i avanturističkog su duha (obilazak ostrva, izlet u Atinu, Delfe, Peloponez ...)

CENE

Putarina: kroz Srbiju 930 din, kroz Makedoniju 3,40E (plaća se na 3 mesta), kroz Grčku 9,50E (plaća se na 5 mesta)

Trajekt Glifa-Agiokampos : 12,50E za vozilo, 2E po osobi

Trajekt Edipsos-Arkitsa (ako idete za Atinu) : 16,50E za vozilo, 2,80E po osobi

Gorivo evro-dizel : od 1,28E do 1,42E (u Srbiji je tada bilo 103din). Gorivo je oko Soluna jeftinije, a bliže Atini skuplje, kao i sva ostala roba.

Izlet brodićem na Skiatos (preporučujem) : 22E

Izlet autobusom u Atinu (preporučujem odraslima, ali deci ispod 12 godina ne) : 33E (ako se ide i na prethodni izlet onda je ukupna cena 50E)

Hrana i piće : Cene u prodavnicama su približno do 20% veće nego u Beogradu, osim sokova i mleka i mlečnih proizvoda koji su značajno skuplji (u mestu Istiea – 11km, postoji hipermarket LIDL koji vikendom ima sniženje cena, kao i veliki supermarket ATLANTIC i pijaca u jutarnjim satima)

Koka-kola i Fanta od 250 ml u restoranima : 1E

Pivo : 2E

Najjeftiniji sladoled na štapiću : 1E

Breskve : od 1,50 do 2,50E (uz put direktno na plantažama 1E)

Sveža riba na ribarskim broićima : 3E riba veličine sardina, 5E riba veličine ljudske šake

OPŠTI ZAKLJUČAK

Pefki je mirno mestašce sa čistim morem, lepom i dugačkom šljunkovitom plažom i veoma povoljnim strujanjem svežeg vazduha. Smeštaji su skromniji, a meštani su prijatni i nije problem sporazumeti se iako uglavnom ne znaju engleski jezik. Ovo mesto nije za one koji žele buran noćni provod.

P.S.

Jednog dana kad se ukinu vize (nadamo se) neko će poželeti direktno da rezerviše smeštaj i ishranu u hotelu. Evo nekoliko telefonskih brojeva manjih hotela u centru mesta, na 30m od mora :

Hotel GALINI 2226041208, 2226041209,

Hotel ANESTIS 2226041206, 2226041807 (www.hotelanestis.gr),

Hotel AMARILIS 2226069270, 2226041222, 2226041511

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ha,ha...pa nije gore nego u Budvi....to budi siguran......i nije tamo bas toliko lose....samo nema provoda nikakvog...........mada,bolje i da ga nema nego da bude kao u Budvi !!!

:):):) :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo kako jedna agencija opisuje Pefki

"Evia je drugo po veličini grčko ostrvo. Severna obala ostrva blago se spušta u more stvarajući slike fascinantne lepote. Mesto Pefki nalazi se na severnom rubu Evije naspram planinskog venca Pilion, nadomak ostrva Skiatos. Mesto se pruža uz 4 km dugu plažu koja fascinira lepotom i nesvakidašnje čistim morem. Plavo i mirno, glavni je utisak koji vas osvaja u susretu sa morem, u ovom mestu koje je u sebi objedinilo sve čari Mediterana - rajsku plažu i svežinu četinarskih hladova. Sliku turistički razvijenog mesta dopunjava veliki broj kafeterija i noćnih klubova, koji Pefki čine zanimljivim i noću." my ass izgleda

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Paaa sve je to samo REKLAMA.... :tuzni:

Od svega je tacno samo ono `plavo i mirno` ..... :)

Ne znam...mozda se od proslog leta nesto i promenilo ali ne verujem.... :D

Ali opet kazem,nije tamo toliko lose,samo nemoj ocekivati NIKAKAV provod (setila sam se da ima neka kao diskoteka ali je uvek bila prazna a i glavni DJ je bio neki nash vodic,pa ti vidi koji je to nivo zezanja bio :D ).....i nadam se da ti je drustvo dobro....pa ces sve lakse podneti. :smorilo: .....

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E da...Jel ima neki internet kafe tamo?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A ti bi jos i internet kafe,a??? :) c,c,c,c .....

ima,ima ne brini.....nadam se da ces nam pisati o svojim utiscima....

Kad ides i preko koje agencije?

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre svega, jedno VELIKOOO IZVINJENJE forumasima koji su od mene trazili odredjene informacije u vezi samog smestaja.Videli ste slike, pa to vam je, sto vam je...Da se razumemo, svako od nas ima svoje misljenje...Svi smo taj Pefki videli drugim ocima.Meni i ljudima koji su sa mnom bili se nimalo nije dopalo bas zato sto je uzasno monotonoooo...Recimo na nasu konstataciju da je za mlade mesto SHIT jedan stariji bracni par je prigovorio kako svi mnogo ocekujemo i kako smo razmazeni, da nismo znali da se organizujemo kako treba(...to nam je bilo najsmesnije, posto smo jedini videli sve sto je moglo da se obidje), kako smo mogli da setamo-uzduz i popreko, relaksiramo se, udisemo svez vazduh i sedimo pored mora...(HaHaHaHa)...I to naravno sve u Pefikiju!!!Nas cetvoro, koliko nas je bilo, vec treci dan smo bili totalno razocarani...Sve je to mnogo drugacije svima nama predstavljeno...Mislis blizu ti Atina, a i Skiathos tu negde, pa svi smo bili u fazonu SUPER, to nam treba...Kad ono?!?!Do Atine treba par sati voznje autobusom, do Skiathosa dva sata plovidbe.Jedino sto valja, a sto je relativno blizu jeste Edipsos-cuvena banja, sa izvorima termalne vode.To je pristojno mestasce, u odnosu na Pefki civilizovanije...Posecuju ga uglavnom Atinjani i to ono od sezdeset godina pa navise.U svakom slucaju Edipsos vredi videti.Sto se Pefkija tice, prosle godine, sredinom avgusta more je bilo jako prljavo, narocito u posle podnevnim satima...Cak su se pojavile i meduze, a to za ostrvo bas i nije karakteristicno...Diskoteku mi nismo zapazili.Prosle godine je bio neki kafic na pocetku setalista, koji je enterijerom podsecao na nekakav klub, koji je bio prazan.Na sredini setalista postoji(predpostavljam jos uvek)fina poslasticarnica sa velikim izborom kolaca i sladoleda.Iskreno, prosle godine od nasih turista sve su mahom bili stariji ljudi, ili mladji bracni parovi sa decom.Vidim da od ove godine ZPU(Studentska organizacija) ima upravo Pefki u svojoj ponudi i cujem da ima zainteresovanih studenata, pa ce zahvaljujuci tome Pefki mozda malo zaziveti, ja se iskreno nadam.

Sve u svemu...Tri do cetiri dana OBAVEZNO iskoristite na izlete.Toliko vam je potrebno za Atinu, Skiathos i Edipsos.Ako Vam se Edipsos dopadne mozete cesto ici do njega gradskim prevozom, koji bas i nije toliko cest, ali pohvatacete terime polazaka...Mi smo dva puta bili u Edipsosu i bilo nam je OK! Sve u svemu SRECAN PUT svima koji u narednom periodu planiraju da pale na Eviju !!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Idem 1.8. preko spirita, tacnije gore pomenutog ZPU-a. Poslacu vam neki update :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

-Ima li bankomata u Pefki gde bi moglo da se podigne kesh ili da sve to ponesem od kuce odmah na pocetku?

-Zna li neko kakva je Vila Panajotis, video sam slike ali ako je neko bio u skorije vreme, neka malo blize objasi kakvi su domacini, vazno mi je da sve bude fer i korektno sto se smestaja tice,onako kako smo se dogovorili u agenciji, ne ocekujem extra luksus ali da bar bude pristojno cisto , da ima tople vode, ciste posteljine,struje, da svi uredjaji rade i sl.

-Da li je neophodno da vadim internacionalnu vozacku ako rentiram auto ili prihvataju i nasu, u nekim mestima u grckoj proteklih godina nije bila neophodna internacionalna vozacka.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel ima neko da se skoro vratio sa Evije, da podeli sa nama utiske....

Mozda se nesto promenilo od prethodnih godina... :smorilo: :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

e sad da ja malo dovedem stvari pod konac....ja sam zbog vas sa foruma strepeo ceo put do evia-e , misleci da je zivo sranje...medjutim mogu svima da kazem da lazu i to debelo.....

mesto je sasvim ok....jedina ali jedina mana je nocni provod, diskoteka nema klubova nema. kafica ima koliko hoces...ali ljudi u njima samo pozerisu i smaraju se...ali je puno..

mi ludi srbi smo bili na plazi i pravili zurke i pijanke tako da nas nista nije interesovalo....

to je sto se tice te mane evia-e tj pefkija.

klopa je dzabe...ima pijaca na luci gde je voce i povrce jeftinije nego u bg...

u restoranima je isto kao u bg....manje su porcije pogotovo u gri gri restoranu....hotelski restorani su bolji vece porcije...

plaza je sljunak ali ok...

voda je bezbojna i providna bolja nego na krfu, paraliji, platamonu,i celoj cg i bugarskoj...

skiatos je lepsi ali i 100 %skuplji...

lezaljke i suncobran free i pice platis 1-5 eura i kuliras ceo dan..ima i muzike terena na plazi...za odbojku fudbal tenis to se najvise tako i igra...

nasih ima oko 200 a ostalo su grci...populacija ljudi je prosek 35+...ali ima i mladjih cica i frajera za omladinu i te kako...samo eng im je slab.ali moze da se radi...

vile su ok svaka je super bio sam u vecini....imaju vodu sigurno sve vila marija je extra ja sam bio u njoj nije bilo problema....

ako nekog interesuje vise nek pita i na mail...ovde ima dosta lazi....ili jednostavno se mozda tako pogodilo u mojoj smeni nije bilo nikakvih problema...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam sa devojkom na ostrvu Evia 22.07-03.08. Iskreno, nikako da sednem i da napišem neki opis. U međuvremenu, vidim da su mnogi detaljno preneli svoje utiske, tako da nema potrebe da bilo šta dodajem.

Moram priznati da sam se kao i Martinović, plašio Evie nakon opisa na forumu. Kada posmatramo odnos cena aranžmana - ukupan utisak, nemam nijednu primedbu, čak šta više oduševljen sam. Naravno, sigurno nije kao na skupljim ostrvima u Grckoj, ali koliko para platite, ovde je fenomenalno. Plaža je čista, tereni za odbojku, more čisto, mesto sasvim fino uređeno, veliko šetalište, pristojno snabdeveni marketi, ima kafića, restorana, Internet kafe, sunčani dani, temperatura oko 30. Vila Viki je sasvim korektna, terasice gledaju na more, klima funkcioniše, tv, relativno čisto, sudovi dovoljni, ma jednostavno svi uslovi za jedan lep, aktivan odmor su ispunjeni. Da, noćni provod ne postoji, ali dobro. Jednostavno, ovo je mesto gde turizam još nije uzeo maha i priroda je ta koja vlada. Na plaži imate mesta gde je gužva, ali ima delova gde nema nikog. Cene su više nego povoljne.

Izlet u Atinu nikako ne propustiti. Krece se jako rano, oko 6h a u Atinu se stize oko pola 10, međutim zbog gužvi u gradu do prve znamenitosti koja se posećuje se dolazi tek oko 10h. Atina je u poređenju sa drugim velikim evropskim gradovima dosta siromašnija kada su u pitanju lepe ulice, trgovi i slicno, ali Akropolj je jedinstven. Imali smo sjajnog vodiča, ne sećam se imena (mlađa žena). Oko 17h se kreće nazad. Ne propustiti i obavezno se popeti na Akropolj.

Izlet na Skiatos - obavezno. Prelepa plaža na kojoj se kupate par sati, poseta gradicu Skiatosu, neprocenjivo.

Ostali gradići u okolini Pefkija nisu nešto posebno, a i plaže su im lošije.

Izmenjeno (D+O)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obilazi li neko Pefki ove godine ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Obilazi li neko Pefki ove godine ?

Cuj obilazi... Vec se vratio. Bilo je super...ako si za odmor prava destinacija.

Nema guzve nema frke. Predstavnik perpektivan,mlad, poletan pun elana i svima dostupan.

U dogovoru sa kompanijom NetTvPlus iz Bgda organizuje gledanje nasih Tv kanala pogotovo interesantne zbog utakmica i Univerzijade. Jedan sasvim nov izlet koji do sada nije postojao. Lihadonisija, prelepa vulkanska ostrva. Nikako ne propustiti.

Mnogo pohvala predstavniku Milosu i samo tako...

Izmenjeno (Pleme)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka