Putnica

PEFKI

3160 poruka u ovoj temi

Uh, ovo mi je bas bitna informacija.

U svakom slucaju, hvala!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Al isti vam djavo to je tu. 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pre dve godine kada smo mi bili u Pefkiju, doktor je bio odmah tu kod apoteke.

Jedino ako su ga oterali ili se odselio u medjuvremenu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Planirala sam da uplatim kucu Areti 1, ali, nisam imala nikakve informacije o toj kuci, a i radi mogucnosti da vodim trogodisnje unuce na letovanje, odustala sam od prvobitnog plana.

Muz i ja smo se odlucili da nam je bolja varijanta Nea Plaja, najvise zbog unuceta. 

Nisu ove dve destinacije za poredjenje, a da li smo pogresno odlucili, videcemo.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa dobro mozda i dalje je tu :) 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ma sta brinete toliko lekar ovo ono....kao u Srbiji ima lekara???  Nece malom nista biti sem sto ce uzivati a to ne moze da mu skodi :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Reseno i uplaceno...Pefki druga polovina juna...

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Danas malo gledao Google Earth i ugledam (kada sam uvecao luku) ucrtanu brodsku ili trajekt liniju iz Pefkija do Agia Kirijaki na Pelionu :shokiran:

https://www.google.rs/maps/place/Pefki+342+00,+%D0%93%D1%80%D1%87%D0%BA%D0%B0/@39.0071634,23.2074772,357m/data=!3m1!1e3!4m5!3m4!1s0x14a72e3771d25829:0x63d4990c71b65c1f!8m2!3d39.0094028!4d23.2129746?hl=sr

Dosada nisam uocio taj detalj, Vrlo zanimljivo za jedan celodnevni izlet u sopstvenoj reziji. Agia Kirijaki izgleda predivno - za mene! Kao da je zaspalo u vremenu, lici na pravo ribarsko selo gde turizam nije cak ni u povoju. Doduse video sam da su obelezena dva objekta za smestaj i dva restorana, ima i mala plazica. A Trikeri je na samo 4,1km odatle. Pogled iz Trikerija je, barem po slikama koje sam nasao, nesto posebno.

Pitanje za one koji su bili vec u Pefkiju, znaju li nesto o toj trajekt (brod) liniji za Agiu Kirijaki, saobraca li (ili ne?), cene, red voznje. Da li je neko isao preko?

Molba za one koji ce pre mene ici u Pefki (idem u Septembru) da se raspitaju za red voznje, cene, saobraca li samo u sezoni ili je redovna linija?

Unapred se zahvaljujem na svim informacijama, ovo uvrstavam u plan za obilazak i to pod "must see"!!!

Da li je ovo neko proverio...Svaka informacija je dobrodosla.Ja sam isla u Agia Kirijaki ad sam bila na Pilionu..Ne bih da propustim ovu priliku..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li je neko bio u kuci Anna da nam podeli utiske..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za sve koji se pitaju kakva je vila Stelios. Na dva tri minuta od plaze, komforni studiji, gazde izuzetno vode racuna o svemu, ima peskire ali mi smo imali peh a to je da smo imali pacove u apartmanu tj gazda kaze da su usli kroz terasu i da ista ne sme biti nocu otvorena a verovatno ni danju. U pomenutoj vili brat i sestra dele apartmane a po tome koliko je bilo glasno, zakljucila sam da su pacove imali svi spratovi i apartmani pa ako odsedate tamo zatvarajte sve danju i nocu.  Licno misljenje je da u Pefki treba busom da krenu samo oni kojima je put posebno zadovoljstvo jer mi se cini previse maltretiranja za nista. more je zaista lepo i cisto ali ipak daleko. Kapetanos, restoran koji je hvaljen ovde je novo razocarenje jer lignje koje su posluzili nije htela ni macka da jede..Posle toga nisam probala kod njih druge specijalitete. Sabra agencija sa kojom smo isli i Djordje, za svaku pohvalu

Izmenjeno (DuskaB)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je neko letovao u vili Janis Maria preko Halo tursa ili neke druge agencije? Kakvi su uslovi u vili? 

Izmenjeno (Ljubica Stankovic)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Боравили смо у Пефкију у периоду 26.6. - 5.7.2019. у вили Кети (преко пута плаже) која се налази око 100 метара од хотела Галини. Дошли смо преко агенције Аргус турс. Путовали смо из Београда аутобусом око 16 сати. Смештај је био солидан. Клима је била урачуната у цену аранжмана. Замерка за смештај јесте што нам нису обезбедили пешкире и што нам у току боравка ниједном нису променили постељину и очистили собу. Газдарица је љубазна и сваки дан је свраћала у вилу. Храна се могла спремати у апартманима. Бојлер смо сами себи укључивали, па смо увек имали топлу воду. Проток интернета је био одличан и увек доступан. Вода са чесме је за пиће, али ако сумњате онда можете себи куповати.

Нама је требало мирно место за одмор, па нам се Пефки због тога и свидео. Често смо се купали на плажи (која је шљунковита) испред виле Кети. Није било превише гужве, имали смо мир и тишину. У близини пристаништа плажа је песковитија. У току дана је често дувао ветар. Мени је одговарала топлота воде, Није било превише таласа. Море је било чисто. Лежаљке и сунцобране смо користили ако наручимо пиће. Најнижа цена пића је 2,50 е.

Има неколико маркета и цене су приступачне. Постоји неколико ресторана у којима можете повољно јести и пити и неколико радњи са сувенирима. Има пицерија La Bene. Гирос и сувлаки имате на сваком кораку. Свежа риба може да се купи на пристаништу. Љубитељи пецања могу понети штапове и уживати у пецању.

Свеже воће и поврће може да се купи у маркетима, али и на приватним тезгама. Постоји и пекара и месара.

Агенција нуди неколико факултативних излета (на Скијатос, у Атину, у Егину, у бању Едипсос и манастире Светог Јована Руса и Светога Давида, на плаже Елиника и Василика, на Скопелос и на Алонисос и на Вулканска острва - Лихадонисија).

Може се пешачити и до водопада који је удаљен око 4 км од пристаништа ка месту Gerakiou (прође се кроз улицу где је лекар и апотека) и иде се само право асфалтним путем. Наиђе се на црквицу са десне стране (на трећем км пешачења) где се може расхладити водом са чесме, сести у хладовину и одморити. На км од тог места се налази водопад, а мало даље и сеоце Gerakiou. Препорука је да се иде ујутру или предвече због топлоте. Успон није превелики.

У близини Пефкија, на око 2 км удаљености, налази се место Asmini, где има мала пешчана плажа. Може се прошетати до ње за неких 20-ак мин. Не иде се поред мора, већ магистралом.

У самом месту нема rent a car.

Маркет Lidl се налази у месту Istiea (12 km од Пефкија). У том месту је пијачни дан понедељком. Ако немате аутомобил, постоји ред вожње из Пефкија за Едипсос, са преседањем у Истеји. Карта кошта око 3 е. Мада кажу да се аутобус често не појави.

У води нисмо видели медузе, али јежеве јесмо. Има и комараца, али не превише. Заласци сунца су предивни. Ноћи су свеже и може лепо да се спава. 

Ми смо овде уживали и напунили батерије. Место је идеално за одмор. Нема дискотека и клубова ако долазите да тражите забаву.

У хотелу Галини водичи организују журке.

Надам се да сам вам помогла.

Поздрав.

 

 

Odlicno ste sve opisali....interesuje me ulazak u apartman, na sajtu agencije naznaceno je da je ulazak posle 15 h, e sad, interesuje me da li je moguce ranije uci ako je spreman apartman ili se ovo pravilo strogo  postuje....zanima me bas vila Keti...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobar dan društvo,

Posle razmišljanja gde ćemo da letujemo ove godine , izbor je pao na Grčku . Ovaj put ostajemo 20 dana. 

Prvih 10 dana bićemo smešteni u Olimpskoj regiji i 10 dana idemo u Vilu Cleopatra u Pefkiju. Uplatili smo preko Barcino tursa.

Ako je neko bio smešten u ovoj vili , molim da napiše utiske.

Poozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Да ли неко зна како се зове ова вила у Пефкију?

Screenshot_20210509-220624_Maps.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka