Putnica

PEFKI

3160 poruka u ovoj temi

 

A peskir, veliki za plazu?....htela sam uspomenu??

Hvala??

Peškira jedva i da ima, samo na dva mesta sam videla, više ima onih pamucnih prostirki, znaš na kakve mislim. Ispravka što se tiče kupaćih kostima, ima samo u jednoj radnji Marianna se zove, posle luke, prema susednom selu, ali nemaju neki bas izbor. 

Mnogi već pričaju srpski, tako da neće biti problema nikome da se snadji za izlete bilo kakve vrste. 

Mi već sutra idemo nazad za Srbiju, tako da smo samo juče išli na jedan i to na Skijatos?️. Brodom se ide do grada Skijatosa i plaže Kukunarija, samo ću reći ne propustiti, ali to je već neka druga priča. Za drugo moj sin nije bio zainteresovan. 

Blizu Pefkija na oko pola sata šetnje nalazi se jedna od najstarijih maslina na Balkanu, prema selu Artemisi a prema selu Gerakini,treba oko sat vremena pešaka, putem kroz maslinjake i borovu sumu dolazi se do jednog vodopada, lepa je priroda, ko bi da malo pešači, lepo je. Nemam slike, crkla mi baterija☹️. Pokazaću na mapi gde su. 

Screenshot_20190829_221456.jpg

Izmenjeno (SueSue)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Srecan put nazad....i steta sto niste duze ostali jer verujem da mnogo toga niste videli:neznam:Skiatos je u planu i vulkanska ostrva, a nasla sam po forumima i razne preporuke za druge plaze van Pefkija.

Mi idemo jedan dan ranije i spavamo u kampu na Olimpiskoj regiji, da bi imali jedan dan vise na moru:srce:......kupaci imam dva :D a peskir cu kupiti negde usput između Paralija i Glife.

Videcu da postavim sto vise slika, pa mozda se jedne godine i vratite, na duze:rolleyes:....mada poret toliko ostrva :neznam:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Sta da smeknemo:rolleyes: ima da sve smazemo i zalijemo ohlađenim pivom:D.....Srbija do Pefkija :srce:.....mi vec zaokruzujemo dane,

A kako smo resili da krenemo dan ranije i nocimo u kampu Olympos Beach,Plaka....mi smo vec tamo (u mislima)

Danas je i dusek kupljen, jer kako bez njega da se prezivi, kaze moja jaca polovina :neznam:

Srećan vam put! Bliži nam se more, jeeej :D

Javite kakva je voda i gde da doručkujemo kad stignemo u četvrtak! :D:D

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Srećan vam put! Bliži nam se more, jeeej :D

Javite kakva je voda i gde da doručkujemo kad stignemo u četvrtak! :D:D

 

Srećan vam put! Bliži nam se more, jeeej :D

Javite kakva je voda i gde da doručkujemo kad stignemo u četvrtak! :D:D

Zavisi sta želite za doručak? ?

Naspram luke je prilično dobra pekara, a blizu je i Giromanija?, ja bih lično odmah na giros, pa pravac?️.

Sad sam se setila nečega vezano za vodu. Temperatura vode svuda ista, sve jedno dal ste u plicaku ili otplivate  daleko od obale. Nema onih neprijatnih hladno toplih struja, koje bas umeju da iznenade. Bar ih ja ne volim. 

IMG_20190904_145430_resize_21.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Srećan vam put! Bliži nam se more, jeeej :D

Javite kakva je voda i gde da doručkujemo kad stignemo u četvrtak! :D:D

Stigli i odmah u Kapetaniju na oradu i belo vino? odlicno!!

Malo smo setali, bez kupanja, i odmah svasta nesto pokupovali......svega ima to istina(kaze Balasevic?) cak i guzve.

Inace na putu za Eviju smo rucali u hotelu Romantic(jezero Mladost-Veles) i treba svratiti, videti i preskociti rucak?(moj je pojela maca?).

Spavali smo u kampu Olimpic bich u Plaki i moram da priznam da je zanimljiv kamp, ali bungalovi iskljucivo za jednu noc....ovde smo se ujutro i okupali(plaza nikakva, a talasi divni).

Pefki me podseca na staru ljubav, koja ti samo zagolica mastu??.

Vila Papadioti ispunila ocekivanja, cak i vise.Topla preporuka.

A dorucak ? , pa neki giros svuda ga ima?

Pozdrav i javite se kad se odmorite, gde nabacujete prve kilograme?

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Malo slika  za pocetak ?.....mozda zato sto ovo pisem u pola 2, a mizda sto ne znam, ali ja pojma nemam da postavim ovde slike???....pa kad se neko probudi neka mi objasni ?.Unapred hvala?....a sad odoh da spavam, ceka me ??i ?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidite ovo polje “Klikni za odabir fajlova”? 

 

 

E314DEC5-997D-45F2-9603-8CB69C255F14.png

 

 

Tu kliknete i odaberete fotografije iz svoje galerije:

 

 

984134D9-D652-4A26-BC73-E5F05EE09CEA.png

 

 

tako što ćete štiklirati one koje želite da ubacite u post:

 

 

3DF38B56-6BA8-4419-98CD-FCD5D6995272.png

 

 

Vodite samo računa o veličini fotografija, ne smeju biti veće od 3.42MB. :)

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Stigli i odmah u Kapetaniju na oradu i belo vino? odlicno!!

Malo smo setali, bez kupanja, i odmah svasta nesto pokupovali......svega ima to istina(kaze Balasevic?) cak i guzve.

Inace na putu za Eviju smo rucali u hotelu Romantic(jezero Mladost-Veles) i treba svratiti, videti i preskociti rucak?(moj je pojela maca?).

Spavali smo u kampu Olimpic bich u Plaki i moram da priznam da je zanimljiv kamp, ali bungalovi iskljucivo za jednu noc....ovde smo se ujutro i okupali(plaza nikakva, a talasi divni).

Pefki me podseca na staru ljubav, koja ti samo zagolica mastu??.

Vila Papadioti ispunila ocekivanja, cak i vise.Topla preporuka.

A dorucak ? , pa neki giros svuda ga ima?

Pozdrav i javite se kad se odmorite, gde nabacujete prve kilograme?

 

Jooooj, divno! Mi krećemo sutra u 3. Ja spavam u putu kao beba, tako da sam sabajle spremna za kupanje (ako stignemo u neko dogledno vreme). Koferi su spakovani, kupaći na vrhu i ideeeemo čim stignemo. Javljamo se čim poručimo prvi mitos i giros :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odabrane fotografije pojaviće Vam se u ovom donjem polju, ispod ovoga “Klikni za odabir fajlova”:

 

 

ACEF5DCD-94D7-4F67-A423-684F5480BAE5.png

 

nakon čega pritisnete na ovo u donjem, levom uglu i ubacite fotografiju na odgovarajuće mesto u postu.

 

Evo,

 

 

23E6FA75-411E-4BEC-8F38-6DA4AD343948.thu

 

to je cela procedura. :)

 

Postoji i posebna tema o postavljanju fotografija na forum:

 

 

 

 

sa detaljnim uputstvima, kako smanjiti fotografije i slično, pa možete i to da pogledate, a kada sve ovo budete pročitali, neka moderatori obrišu ove moje poruke. :hvala:

Izmenjeno (BiljanaK)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Vidite ovo polje “Klikni za odabir fajlova”? 

 

 

E314DEC5-997D-45F2-9603-8CB69C255F14.png

 

 

Tu kliknete i odaberete fotografije iz svoje galerije:

 

 

984134D9-D652-4A26-BC73-E5F05EE09CEA.png

 

 

tako što ćete štiklirati one koje želite da ubacite u post:

 

 

3DF38B56-6BA8-4419-98CD-FCD5D6995272.png

 

 

Vodite samo računa o veličini fotografija, ne smeju biti veće od 3.42MB. :)

Hvala....sad budna i odmorna mozda i uspem?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U kampu...gde smo spavaliIMG_20190904_051429_771.thumb.jpg.f23b3f

IMG_20190904_090606_131.jpg

 

 

Jooooj, divno! Mi krećemo sutra u 3. Ja spavam u putu kao beba, tako da sam sabajle spremna za kupanje (ako stignemo u neko dogledno vreme). Koferi su spakovani, kupaći na vrhu i ideeeemo čim stignemo. Javljamo se čim poručimo prvi mitos i giros :D

Srecan put...ovde je trenutno oblacno.Jos uvek nismo na plazi, ali se spremamo da istrazimo mesto i pojedemo giros, a kasnije i mitos:D

Izmenjeno (Helidon)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pregledala sam temu do sredine 2014.g. i trenutno, ne mogu dalje. 

Zanima me da li je otvorena neka lekarska ambulanta u Pefkiju. Videla sm da ima apoteka. 

Treba sutra da se izjasnim u vezi pred rezervacije za kucu Areti 1, pa mi mnogo znaci informacija o ambulanti.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ima lekar i ambulanta u Pefkiju.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Mislim da nema . U Istiji je dom zdravlja a to je tu na par minuta voznje.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka