Putnica

PEFKI

3160 poruka u ovoj temi

Kad smo već kod izleta, da li iko zna gde pronaći ostatke hrama boginje Artemide podignutog posle pomorske bitke između Persijanaca i Grka 480 g.pne?

Našao sam na net-u da je negde na "niskom brdu" Sveti Đorđe (St. George) kod Pefki-ja, južno od puta Velar Artemisium i Chalcis. Obožavalac sam antike pa bih rado video svaku iskopinu koja se može posetiti oko Pefki-ja. Ako čujete za nešto takvo, postavite ovde.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

Da li nam možete reći koji delovi plaže u Pefkiju su peskoviti i koji deo plaže je najlepši? :-)

Peskovitiji deo je onaj blizi doku. Pesak i sitan sljunak. U dubini je pesak, ronili smo. Oko doka je bolji deo za ronjenje. Plaza je siroka i gotovo celom duzinom taverne imaju svoje "spoljne" baste ka samoj plazi. Imaju vrlo povoljne dnevne menije.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Pozdrav....interesuje me putanja, ali se preve 2 slike nevide.

Vodopad kod Pefkija - kada se izadje na magistralu i krene prema Elinikiji (suprotno od Agiokamposa odakle ste stigli) naidje se na skretanje za Geranikoi...ili slicno i tim putem 3km, dok ne naidjete sa desne strane na putokaz "waterfall". Put vodi kroz lepe pejzaze koji vise lice na Taru nego na more...kroz borove sume...:rolleyes:

Danas smo bili. Videla sam na karti da je blizu oznaka za arheolosko nalaziste. Potrazicu ga. 

Elinikia, tj. Agionikolau plaza je uska i pretrpana ali simpaticna sa lepom bojom vode i peskom. Na sredisnjem delu su mestimicno stene u vodi a stepenicama iznad plaze vode ka 2 restorancica - jedan blizi i jedan dalji... 

Izmenjeno (ivanjuska)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko zna da li neka agencija ima avio prevoz do Evie I gde je tamo najblizi aerodrom, Atina mozda?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li neko zna da li neka agencija ima avio prevoz do Evie I gde je tamo najblizi aerodrom, Atina mozda?

Aerodrom ima u Volosu (mada ne znam kako radi tokom godine) odakle se lako stiže do Evije trajektima iz samog Volosa ili iz Glife.

Za agencije ne znam, mada bi se trebalo raspitati kod "jačih" agencija tipa Argus turs, Filip Travel, Kon-tiki i sl., mada oni verovatno lete za Atinu. Iz Atine je bliže ako se ide na centralni ili južni deo Evije, ali za sever je bliži Volos.

Puno sreće u potrazi.

Aerodrom Volos.jpg

 

Aerodrom ima u Volosu (mada ne znam kako radi tokom godine) odakle se lako stiže do Evije trajektima iz samog Volosa ili iz Glife.

Za agencije ne znam, mada bi se trebalo raspitati kod "jačih" agencija tipa Argus turs, Filip Travel, Kon-tiki i sl., mada oni verovatno lete za Atinu. Iz Atine je bliže ako se ide na centralni ili južni deo Evije, ali za sever je bliži Volos.

Puno sreće u potrazi.

Aerodrom Volos.jpg

Evo i položaja aerodrom-a.

 

Aerodrom Volos 2.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koja je trenutna temperatura vode u Pefkiju?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Vratili se iz Pefkija.

Period 3-14. avgust, Vila Keti, kao i prosle godine, pohvale za cistocu i brzinu ulaska u sobe.

Putovali preko Argusa, krenuli oko 15h iz Beograda, Stigli smo oko pola 11 u Pefki, posto je na srpskoj granici bilo ogromnih guzva, cekanje oko 3h.

Od izleta obisli Vulkanska ostrva, Skijatos i Skopelos i Alonisos.

Pohvalila bih Skopelos i Alonisos, prosle godine su prva dva uz Atinu vec obisli, tako da je ovo bilo pravo odusevljenje i osvezenje. Bilo je jakog vetra kada smo polazili, tako da je bilo uzbudljivog klimanja na brodu, mada to je samo upotpunilo dozivljaj. Preporucujem u Alonisosu posecivanje starog grada, do kojeg agenicije organizuju prevoz autobusom, cena po osobi povratne karte 4e. Zaista vredi :) Oba gradica su preslatka i imaju neku svoju posebnu car. Sam izlet traje od 9h do pola 8 uvece. Prvo se putuje brodom, staje pored plaze na Skopelosu gde je snimana Mamma mia, i nastavlja ka Alonisusu. Tu se ostaje oko 2,5h. Zatim produzava do Skopelosa, gde je zadrzavanje oko 3,5h, i povratak za Pefki.

Pohvalila bih, po ko zna koji put lokalnog vodica Argusa Vladimira Timica!!!

Sto se Pefkija tice, meni jako prijatno mesto - cim sam se vratila i ove godine za to postoje razlozi. Preporucujem setnju do obliznjeg mestasca Asminio i uz Grcku kafu cekanje zalaska sunca u tavernici.

Voda u Pefkiju, prvih par dana prljava sto me jako cudilo ali kasnije je pocela da se cisti.

Pica sjajna u La bene piceriji. Sto se rucka i vecere tice dobar je To Katti Allo, gde imate porcije za 3,9 e npr. musaka, grcka salata, ili brancin 6,9e sa sve pomfritom i salatom koji je stvarno dobar. Porcije su veoma obimne.

 

Za sva pitanja stojim na raspologanju.

Prva slika - zalazak Pefki.

Drugai treca - Asminio

Naredne tri - Vulkanska ostrva

Naredne cetiri - Alonisos

Za kraj - Skopelos

:)

 

IMG_8660.JPG

IMG_9009.JPG

IMG_9053.JPG

IMG_9262.JPG

IMG_9265.JPG

IMG_9269.JPG

IMG_9326.JPG

IMG_9330.JPG

IMG_9360.JPG

IMG_9361.JPG

IMG_9470.JPG

IMG_9439.JPG

2

Katarina, fotografije su predivne. Koji deo plaže u Pefkiju preporučujete za suncobran i asure? Kakva je temperatura vode?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@DragoZahvaljujem se. 

Mi smo se kupali odmah ispred vile Keti, Caffe myrtia, narandzaste lezaljke. Uslov minimalna porudzbina za lezaljke je 2e, frappe je 2,5, cocacola i ta gazirana pica 2e, grcka kafa 2,5e, freddo cappucino 3,5e. I mozete ostaviti peskire qko odlazite za rucak negde - s obzirom da su gosti uglavnom Grci, nece vam niko nista dirati ili sklanjati  

U tom delu je kamenje, nema peska. Medjutim kako idete ka doku ona je vise pescana. Najmirnija voda je levo od doka, ali tu imate samo jedan kafic sa lezaljkama i uza je plaza  

Voda je manje vise topla, prvi utisak kad ulazite - pogotovo rano ujutru oko 9h je da je hladnija, medjutim kako dan protice sve toplija i lakse se ulazi. ? 

Izmenjeno (Katarina Loves Leptokaria)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trenutna temp.vode u Pefkiju je 27 C. 

Ostaci Artemidinog hrama su u selu Amarantos, od Halkide jos juznije....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao ljudi, preko koje lokalne agencije su najjeftinije i najbolje organizovane jednodnevne ekskurzije iz Pefkija? 
Planiram da se devojkom dodjem 22.  :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Trenutna temp.vode u Pefkiju je 27 C. 

Ostaci Artemidinog hrama su u selu Amarantos, od Halkide jos juznije....

Hvala na informaciji.

Za taj sam čuo odranije. Ne znam da li je izvodljivo otići tamo ako nemaš kola?

Ne verujem da ima izleta na tu stranu (mnooogo je daleko).

Možda taj kod Pefki-ja više ni ne postoji. :neznam:To sam našao na stranici www.ecotourism-greece.com .

Možda im je sadržaj zastareo. :uplakani:

Btw, temperatura vode je baš OK. Ovde je 33 C (Bgd) i tako bih se sad rado ubacio u tu vodu. :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Cao ljudi, preko koje lokalne agencije su najjeftinije i najbolje organizovane jednodnevne ekskurzije iz Pefkija? 
Planiram da se devojkom dodjem 22.  :D

Mi smo preko Argusa, gde je dezurni vodic Vlada kod Hotela Galini od 20-22:30 svakog dana. Imaju popuste ako se uplati dva ili tri izleta. Postoji i Pefki travel i Fly travel(valjda)

Konkretno njihove cene su bile:

Skiatos 18e

Vulkanska ostrva 30e

Skopelos i Alonissos 27e. 

Za ostala mesta ne znam, preostaju Severna Evija Manastiri, Banja Edipsos, Plaze Elenika i Vasilika i Atina  

Ako se uplate 3 izleta, treci je jeftiniji za 5e. 

Izmenjeno (Katarina Loves Leptokaria)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Puno hvala na predivnom opisu Evije.

Sad mi se još više ide tamo i u Pefki posebno. :D

Znam, nažalost, da bez sopstvenog prevoza sve ovo nije lako izvesti ali ćemo videti i osetiti sve što možemo. :rolleyes:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka