Putnica

PEFKI

3160 poruka u ovoj temi

Nigde na diskusijama nisam pronasla da je neko bio na ostrvu Euboea koje je drugo po velicini nakon Krita. Mislim da spada u grupu Sporada, nalazi se pored Skijatosa. Do njega se moze mostom ali i ferijem.

Da li je neko bio tamo, da li le je uopste turisticki razvijeno i sl.

Dragane, da li ti kao sjajan poznavalac ove tematike znas nesto?

 

p.s. Zaboravih da napisem da ovo ostrvo zovu Evia, mada sam svuda nasla da se pise Euboea.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evia i grad Halkida na samom jugu u blizini Atine nisu mesto koje ces naci u ponudi nasih turistickih agencija.Ja imam druga koji je sa tog ostrva i koliko znam tamo nema puno turista!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evia odnosno Eubea, zvanicno ne pripada Sporadima, vec je zbog svoje velicine celina za sebe, kao sto je to i Krit u odnosu na Kiklade i Dodekaneze, ja tamo nisam isao iako je cini mi se ranije postojala veza izmedju Skiatosa i mesta Pefki. Iz price mog brata koji je tamo pre par godina boravio sluzbeno cuo sam da i nije nesto posebno, doduse on je samo boravio u mestu Halki (najveci grad na ostrvu) koje je kao i Lekfada u Jonskom moru povezana mostom sa kopnom. Negde na sajtu b92 u delu koji se odnosi na putovanja, video sam komentar jedne devojke koja kaze da joj se Evia nije dopala. Koliko znam sa Evie se brodom moze doci do ostrva Skiros koje je najvece ali i najmanje turisticki razvijeno u o dnosu na ostala ostrva iz grupe Sporada

Pozdrav

Snezana, prvi put cujem da nase agencije rade mesto Halki na Eubei (Eviji) odakle ti to, ako znas kazi koja?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragane nisi dobro razumeo,ja kažem da tu turističku destinaciju ne radi ni jedna naša agencija! Pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pardoniram.

Mozda ljudi zaduzeni za marketing iz agencija ovo procitaju i ponude ga sledece sezone.

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

S obzirom na bombe u Turskoj i Egiptu opet, sigurno ce biti navala na Grcku i sledece godine. A s obzirom na pozare na Halkidikiju, sigurno ce biti u ponudi i neke druge destinacije koje do sada nisu bile u ponudi, sto naravno nije lose, jer ima mnogo lepsih mesta od ovih na koje nase agencije konstantno vode. Kao ove godine Parga npr.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mmm...Parga, ne da mi mira otkako sam citala komentare.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo,sad Eviu ima Spirittravel u ponudi-nisu lose cene!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da vidimo sta Grci kazu za mesto Pefki u knjizi " 777 grckih ostrva " :

Turisticki centar smesten u zalivu sa odlicnom pescanom plazom i borovinom u okruzenju. Leti se odatle mogu iznajmiti mali brodovi do plaze Kukunaries na Skiatosu.

Dalje, za ceo potez od Pefkija do mesta Mantoudi (nekih 60 km istocnije) kazu da ima pristojne pescane plaze (najpoznatija Kotsikas 36 km istocnije od PEfkija).

Ne racunajuci taj deo, ostrvo generalno nije poznato po plazama, vec po najvecoj banji u celoj Grckoj i nesto iskopina iz antickog perioda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cene koje je dao spirittravel su pristojne. Malo sam istrazivala po stranim forumima i vidim da na to ostrvo uglavnom dolaze grci dok stranaca nema. Da bi se doslo do mosta koji povezuje ostrvo sa kopnom mora se spustiti skoro do Atine, zbog toga ja bih se pre odlucila za Peloponez kada vec dotle stignem a i moje misljenje je da ostrvo to i nije jer celom duzinom ide uz kopno tako da nema neke razlike u odnosu na kopno. Sem toga ja sam odusevljena jonskim morem tako da se ove godine razmisljam za Lefkadu ili Pargu. Rekli su mi da je autoput zavrsen do Janjine a od Janjine i nije bio los put posto smo pre 2 godine kolima isli na Krf, a i put je od tada skracen za 100km tako da od Nisa do Igumence ima 750 km autoputa sto ne bi bilo strasno.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da cene stvarno nisu visoke, jedino se treba truckati autobusom nekih 18-20 h, ne razumem zasto u takvoj kombinaciji ne prave aranzmane na 14 dana.

Deo ostrva koji ide tik uz kopno sa glavnim gradom Halkijem (gde ima par znamenitosti iz vizantijskog, te turskog perioda , crkvica iz 5 veka, dzamija itd.) je mnogo manje interesantan, najbolje plaze su na onoj drugoj, uslovno receno istocnijoj strani ostrva (od PEfkija pa nanize) koji gleda na Skiatos, Skopelos, ALonisos te Skiros, kao i na najjuznijem delu ostrva.

Problem je samo sto se bez automobila tesko moze upoznati duh ostrva jer je razdaljina od Pefkija do Halkija (HAlkide) oko 152 km, do juga jos ima otprilke isto toliko.

A Lekfada u kombinaciji sa Pargom ali i Itakom i eventualno severom KEfalonije je kraljevski izbor za odmor.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za koji dan očekujte predsezonske cene za Pargu i još neka mesta.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ja sam pronašao ponudu i neke informacije o Eviji:

Evia je drugo po veličini grčko ostrvo. Prostire se uz obalu Beotije i Atike od severnih Sporada pa do ostrva Andros nadomak Kiklada.

Evia se nalazi na jednom od najvažnijih pomorskih puteva Sredozemlja. Zahvaljujući ogromnom prirodnom bogatstvu i povoljnom položaju, spada medju najrazvijenije oblasti stare Grčke, a prestonica Halkida, jedan od najuticajnijih antičkih gradova. Velike kolonije Evia je imala na Halkidikiju, južnoj Italiji i na obali male Azije.

Severna obala ostrva blago se spušta u more stvarajući slike fascinantne lepote. Ova oblast doživela je snažan turistički razvoj poslednjih decenija. Posebno mesto zauzimaju Pefki, Limni, Edipsos...

Mesto Pefki nalazi se na severnom rubu Evije naspram planinskog venca Pilion, nadomak ostrva Skiatos. Mesto se pruža uz 4 km dugu plažu koja fascinira lepotom i nesvakidašnje čistim morem.

Plavo i mirno, glavni je utisak koji vas osvaja u susretu sa morem, u ovom mestu koje je u sebi objedinilo sve čari Mediterana - rajsku plažu i svežinu četinarskih hladova.

Sliku turistički razvijenog mesta dopunjava veliki broj kafeterija i noćnih klubova, koji Pefki čine zanimljivim i noću.

Evia ima najrazvijeniju ribarsku flotu u Grčkoj, pa se u veoma prijatnoj atmosferi ribljih restorana duž obale, služe specijaliteti od sveže ribe po popularnim cenama.

Veoma razvijena poljoprivreda deo je najstarije tradicije ovog ostrva i jedan od razloga njegovog uticaja kroz vekove - izobilje boja i oblika izloženih na tezgama upotpunjuje mediteransku atmosferu i danas. Evia je najveći proizvođač smokava u Grčkoj.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim "ostrvo" Evia svaki dan iz svog dvorista i osim Halkide i jos par mesta prema atini turizam u ostalom delu je misaona imenica.Rekao sam turizam,a more,plaze i ostalo postoji.Danas se u brdima vidi sneg,dok u priobalnom delu se moglo ici u podvodni ribolov-16-18 stepeni.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka