Putnica

PEFKI

3160 poruka u ovoj temi

Ima oko 200 ,300 metara deo sa peskom kod doka .Ja sam sa porodicom tamo provela najveci deo letovanja .....voda je cista bez obzira sto je dok tu blizu..Ulaz u vodu je tu bez o.k., nema oblutaka vec je kao sitna rizla  ...ima dovoljno mesta za suncobrane ,ali ima i lezaljki , blizu tog dela postoji tus i kabina za presvlacenje ,neki mobijar  za decu doduse pola zezalica ne radi,teren za odbojku ..nama je tu bilo o.k zbog dece koja su kopala i pravila kule u pesku, market je veoma blizu ako hoce da se kupi sladoled ili neko pice hladno....ako ima jos neko pitanje tu smo  :D

Izmenjeno (liliputanac)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odredjene agencije tvrde da je plaza delom pescana i to su dokumentovali slikama, ali ovde u temi niko ne pominje pesak. Od putnika koji su bili u Pefkiju molio bih za odgovor da li ima dela plaze sa peskom i da li u blizini mesta ima neka lepa pescana plaza posto idemo sopstvenim prevozom? Hvala 

Taj deo plaze sa peskom uopste nije mali i nije izvan Pefkija,kako je neko rekao.Mi smo sa klincem svaki dan isli tamo na plazu.Cak taj deo sa stenama oko doka je odlican za ronjenje,ima dosta ribica,morskih jezeva,zvezda,morskih krastavaca.Lakse je i za igre na plazi,ima mesta i za tenis i odbojku,a i za kule u pesku.

Po meni,jedina zamerka je to sto se plaze ne ciste,kako ni ta pescana tako ni sljunkovita,a ni oni delovi koji su pod lezaljkama.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo u vili Savas do 2.08.Vila je starija ,ali ima sve neophodno za boravak,Tople vode ima uvek,cisto je I niko od vlasnika se ne pojavljuje da uznemirava.WI-FI je slab,samo ispred kuce moze da se uhvati signal,ali to je tako u celom Pefkiju.Do plaze ima oko 100 m,i tu je plaza sa malo krupnijim kamencicima,a blizu luke je sitan sljunak,a nije ni to daleko.Mesto je lepo,I po mom misljenju I nije bas tako malo,ima nekoliko prodavnica,I puno tavern I restorana sa povoljnim cenama.Sve u svemu,mesto za pravi odmor bez I jedne zamerka

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili smo se iz Pefkija pre dve dana i jako smo se lepon proveli. Pefki nam se mnoooogo dopao. Necu se mnogo ponavljati, ako nekog nesto interesuje, slobodno neka pita. Recicu samo da je to jedno malo ribarsko mesto sa puno taverni i restorana, tri marketa, dve-tri suvenirnice koje se prilagodjava brzo stranim turistima. U ovom periodu kad smo mi bili, bila je veeelika guzva, sada mislim da je jos veca, kad je naredna smena dosla. Mnogo Srba i posle njih Grka i Makedonaca, ima i Rumuna. Malo zapadnih Evropljana, po koji samo Nemac ili Englez, koji Rus, u sustini, nema ih. Vreme nas je vecinom posluzilo, dva dana nije bilo sunca i bila je oluja ali ok je bilo, za kupanje komotno, iako nema sunca. Vetric duva i ne podnosi se tesko sunce i toplota, fino se leskari na plazi. Jedina zamerka kod ovog mesta je sto se plaza ne cisti i kafici nemaju pepeljare pa ljudi bacaju svuda pikavce. Jedino to. Nemojte pogresno shvatiti, nije to deponija, samo malkice fale pepeljare.

Cene su, hm, pa, pristupacne, jos uvek. Skuplje je nego kod nas, definitvno. U marketima. Primera radi, tost hleb u jednom marketu je 1,3 evra, u Protonu je isti bio 2,6 evra. Kad uporedite sa nasim prosecnim hlebom, i jedno i drugo je mnogo. Ali zato postoji pekarica na ulazu u Pefki, jedan decko je svakog jutra automobilom isao po Pefkiju i raznosio hleb, francuske kifle i tu smo veknu plaćali 70 centi. Decko je raznosio izmedju 9 i 10, znaci, nista jako rano. Dalje, kola od litre i po je bila 1,7 evra, neko kiselo mlekce,sta li je 1 ili 1,2 evra. Gazirana voda je 80 centi. Grickalice i slicno od evra pa navise. Deciji sokici - 80 centi. Kutija nekih kolaca - 2,9 eura. Mleko od litre - 1,7 eura. 3 vocna jogurta - 3,4 eura.Cigarete - oko 4 eura. I tako, primetna je razlika. Mi nismo tamo kupovali meso, jaja i slicno, pa nisam upoznata sa cenama bas. Inace, preporucila bih "srednji'' market, mislim da se zove Andreou ili nesto slicno, uglavnom, izmedju Protona je i onog prvog kod luke. Taj mi se cinio najpodesnijim. Proton je mozda najbolje snabdeven ali je i skuplji, ovaj prvi je slabo snabdeven pa su neke stvari jeftinije od tog sredisnjeg. Procenite sami.

Isli smo na veceru u Kapetanios, ja sam jela kalamari i nisam imala zamerke naravno ali prijatelji jesu jer su narucili pljeskavice i svinjsku sniclu i nije im se dopalo. Prepuno origana, a pljeskavice i nedovoljno pecene. Cene su od 6,7 eura za porciju pa navise. Evo i menija na srpskom.

m9J0Qk.jpg

VvJx0O.jpg

Pizerija La Bene, oko 12 eura je  specijal pizza, srednja. Nisam probala ali  sam cula da je dobra.

Giromanija za girose, preko dana su i svinjski i pileci 1,8, uvece su 2 eura. Vise mi se dopadaju pileci.

Sto

 se tice lezaljki, upoznati ste svi da se ne iznajmljuju vec se dobiju uz pice. Od oko 2 evra pa navise su sva pica sem vode koja je 50 centi. Medjutim, da bi se dobila lezaljka, u kaficu Kerasioti morate naruciti prvo pice od minimun 2.5 eura. Dok na primer, na pocetku plaze, kod doka, gde je pesak, lezaljke se dobijaju i za manje narudbine - sokovi su 2 eura, isti je slucaj i kod Gallini hotela. Inace, da, ako je ocigledno da ste otisli i ostavili peskire, sklonice ih, ili vas zamoliti ako napustate plazu da nosite sve sa sobom. Ipak to nije najam lezaljki i suncobrana.

Evo jos nekih menija i cena koje sam nahvatala duz celog Pefkija

1vLq4F.jpg3068r2.jpg98GcdS.jpgGEsYUY.jpgwucDzD.jpgh21Ncp.jpg

Sto se tice suvenirnica, najbolje opremljena je suvenirnica Marianna. Suveniri su skuplji. Solje od 3,5 eura, magneti, oni bas mali su 1,5 a normalne velicine su 2,5 3 i 3,5. Figurice  i ostale sitnice od 4 eura pa navise. I tako, ako nekog zanima nesto konkretno, neka pita.

I sto se tice smestaja, zadovoljni smo u globalu. Bili smo smesteni u vili Maria, u ulici kod suvenirnice Marianna. Blizu je mora, ne pesaci se dugo  do plaze, ni do maketa, ni do luke. Super je lokacija zapravo. Cisto je bilo, bilo je i posudja i svega. Jedina zamerka je sto je klima jako losa, da li je stara ili neodrzavana ne znam, ali nije dobro radila, hladila je kako-tako. Ali nismo cepidlake.

s292DE.jpg

6qYpLJ.jpg

gswIaq.jpg
1cnjJs.jpg
optp6X.jpg

z8pcGx.jpg

Sto se tice izleta, isli smo na Skijatos. Vise o tome sam napisala u temi Izleti na Eviji.

Potrudila sam se da priblizim Pefki. Mesto je divno, ljudi su divni, daleko je od penzionerskog utocista. Ima ljudi svih generacija. Toplo preporucujem. Mi smo se divno proveli. Ako vas jos nesto interesuje, pitajte!

 

Izmenjeno (Lolancica)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Red bi bio da i ja ovde sumiram utiske i to, nažalost, tek sada kad sam se vratila sa letovanja, jer je wifi u našoj vili bio krajnje očajan. Pefki je zaista pravo mesto za odmor i opuštanje; za svakog ima po nešto. Dopada mi se što se tačno zna koji je restoran/taverna u svojoj "oblasti" najbolji, te smo uživali u raznim vrstama fantastične hrane. U piceriji "La Bene" preporučujem "specijal" picu, zbog koje smo dva puta dolazili u sam restoran; cena veće pice veličine 35cm je 12,50e, dok je ona od 30cm, čini mi se, 10e. Taverna "Kapetanios" ima veliki izbor odlično pripremljene ribe, a mi smo se odlučili za famoznu oradu (mene malo podseća na našu pastrmku) uz koju dobijete pomfrit, salatu i lubenicu kao gratis; dve porcije orade zajedno sa hlebom i vodom koštale su nas ukupno 13e. Najjeftiniji giros može se kupiti u taverni pored "La Bene", gde su dva girosa 3,50e, dok je najbolji u taverni kod poslastičarnice "Marina club" i tu u pet popodne imaju akciju po kojoj su 3 girosa 5e. Pomenuta poslastičarnica je malo skuplja od ostalih, ali zaista vredi; toplo preporučujem krofnice u medu koje su 3e i vafl sa čokoladom i kuglom sladoleda u iznosu od 5,50e. Sve je sveže i toplo. Kafići su im sasvim ok. Mi smo išli u Burbon i Galini i pili koktel mohito u iznosu od 5e, a koji deluje osvežavajuće. Super market (srednji po veličini) je udaljen nekih 20m od naše vile i tu smo paket vode platili 1,50e. Litar jogurta je svuda po skoro istoj ceni (do 2,50e). Hleb je u pekari Kirijaku (oko 10m od poslastičarnice Marina) 80 centi, dok u supermarketu možete naći pogaču od 1,40e, koja jeste skuplja, ali nam je "trajala" čak tri dana i tada nije izgubila svoju svežinu. Suncokretovo ulje im je 1,90e, malo pakovanje soli 90 centi, razne vrste alve od 400g su im do 3,50e, kao i razne vrste ratluka. Imaju veliki izbor svežeg povrća i voća, od kojih sam redovno kupovala smokve koje su me oduševljavale svežinom i svojom slatkoćom. Domaće maslinovo ulje i proizvode na bazi maslina preporučuju da se kupe kod čoveka u neposrednoj blizini hotela Galini. Frape je uglavnom 2e na plaži, dok su ledeni čajevi i sokovi po 2,50e. Probala sam granit (frejzer) sa ukusom limuna koji je 2,50e svuda i poprilično mi je odgovarao zbog svoje svežine, ali ga ne preporučujem na plaži hotela Galini, jer im je tamo presladak. 

Što se vile Kleopatra 2 tiče, zaista nemam zamerki. Dočekala nas je čista soba, posteljina i peškiri se menjaju petog dana boravka, a gazdarica je korektna i uvek tu za nas goste. Ono sa čim smo se mi jedino "borili" u svojoj sobi, a tiče se ranijih gostiju koji su bili u sobi br. 10 jeste nemarnost koju su ostavili za sobom: mravi su bili čak u fiokama u spavaćoj sobi i kuhinji, jer su verovatno ostavljali nešto slatko svuda; drugo, u frižideru je bilo prosuto nešto kiselo, pa se isti prilično osećao kad god ga otvorimo (ja sam stavljala sodu bikarbonu da pokupi te "mirise"). 

Za agenciju Euroturs imam jedino zamerke po pitanju autobusa. Od Beograda do Niša vozili smo se udobnim i čistim autobusom, dok je u Nišu došlo do presedanja u lošiji i izuzetno prljav bus. Ručka za spuštanje mog sedišta nije funkcionisala, kao ni držač za noge, a pod kod sedišta je bio lepljiv, jer je nešto bilo prosuto, a nije očišćeno. Klima uređaj je možda bio od koristi u prvoj polovini busa, ali ne i nama pozadi, jer do nas ništa nije dopiralo. Sam autobus je bio neudoban, što se u povratku teže podnosilo, s obzirom da smo bili okruženi samoživim starijim bračnim parom, koji se širio po busu, dok je žena koja je sedela ispred mene spustila sedište bukvalno do moje glave dok sam pokušavala da zaspim. 

Od izleta smo uplatili Skijatos i Atinu. Vredi videti Skijatos i ja bih se uvek vraćala tamo, jer je ostrvo pravi raj na zemlji. U Atini sam bila već dva puta i sada sam bila zbog momka koji nikada tamo nije bio, a utisak mi je uvek isti - to je grad koji vredi samo zbog veoma bogate istorije. Na Akropolj nismo išli, jer nam je vodič na brdu sa kog se isti vidi objasnio apsolutno svaki detalj nastanka i gradnje, okolnih brda, samog grada itd, te i zbog vrućine, pa smo se odluči za muzej Akropolja koji je jedan od najlepših u kojim sam do sada bila. Preporučujem ga svima. Jedino mi je žao što nisam išla na Vulkanska ostrva, jer mi po opisu deluju božanstveno. 

I da, žao mi je što nisam mogla da pristupim forumu i ispunim obećanje o informacijama o vili koje sam dala pred sam polazak, pa se ovim putem izvinjavam za to. Svima koji su u Pefkiju želim lep boravak, kao i onima koji tek treba da uživaju u čarima tog divnog grčkog mestašceta! :-)  

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odredjene agencije tvrde da je plaza delom pescana i to su dokumentovali slikama, ali ovde u temi niko ne pominje pesak. Od putnika koji su bili u Pefkiju molio bih za odgovor da li ima dela plaze sa peskom i da li u blizini mesta ima neka lepa pescana plaza posto idemo sopstvenim prevozom? Hvala 

Moj predlog je plaža Elinika 15-tak kilometara od Pefkija. Tu smo se super iskupali. Plaža jeste uska i nostop su bili talasi, ali nam to uopšte nije smetalo. Dug plićak, topla voda, ostrvo do kog smo doplivali  je razlog naše preporuke. Evo i slike plaže i ostrva.

 

Plaza Elinika.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Odredjene agencije tvrde da je plaza delom pescana i to su dokumentovali slikama, ali ovde u temi niko ne pominje pesak. Od putnika koji su bili u Pefkiju molio bih za odgovor da li ima dela plaze sa peskom i da li u blizini mesta ima neka lepa pescana plaza posto idemo sopstvenim prevozom? Hvala 

Najpoznatija peščana plaža je Elinika, ali u periodu kad smo bili tamo (početak jula, prepodnevni časovi) plaža je bila zatrpana travom koju je voda neprestano nanosila. Nije nam se svidelo, pa smo otišli na Vasiliku koja je šljunkovita. Kad idete prema Elinici sa glavnog puta posle nekih 300-400m naićete na raskrsnicu, levo se ide na Eliniku a desno na jednu divlju plažu (Ag. Ioanis) koja je peskovita, ali je bliže vode šljunkovita. Pokupili smo prospekte u Pefki tursu i videli smo da ima lepih peščanih plaža oko banje Edipsos, ali nismo stigli da ih obiđemo. U obližnjem Neos Pirgosu je peščana plaža. Pogledajte sajt http://www.northeviaguide.gr/ 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratili smo se pre par dana iz Pefkija. Malo je reci da sam odusevljena svime. Letovali smo preko Trim travela, Vila Eleni. Najjaci utisak na mene ostavili su gazde ove vile, Tanasi i Eleni, koji su beskrajno ljubazni. Covek nas je docekao u 7 ujutru sa neverovatnim osmehom i sokovima, upoznao se sa svakim od nas. Ne govori ni engleski, ni srpski, ali kako je vreme odmicalo, sve smo se vise razumeli. Vozio nas je do plaza, vodio nas u tavernu, u okolna sela da vidimo vodopad, donosio domace masline, paradajz... I uvek je bio nasmejan... 

Vila Eleni se nalazi u borovoj sumi, izolovana od guzve i buke, na 5 minuta hoda od plaze u Asminiju, i desetak minuta do centra Pefkija. Ima i plaza na minut od vile, jako mala i tu dodju lokalci, okupaju se i odu. Apartman je ogroman. Zasebno spavaca soba, zasebno kuhinja, veliki hodnik i kupatilo. Rece vec neko ovde da bi u nekom drugom mestu od ovog apartmana napravili dva. Da ne zaboravim i veliku terasu sa pogledom na more. Zaista, preporuke za ovu vilu.

Pefki je slatko, mesto, sa puno taverni, dugom i sirokom plazom. Niko te ne vuce za ruku da dodjes kod njega u kafic, na plazi ima dovoljno mesta za sve. Mozete da stavite svoj peskiric gde hocete, a mozete i na lezaljku, ukoliko narucite pice u kaficu. Cene su malo vise nego kod nas, ali jeftinije nego u ostalim mestima. Giros kosta 1.98e, a imate i akcije 3 girosa za 5e ili 9 za 14e. Postoje tri marketa, odlicno snabdevena. U srednjem vam je hleb na akciji (1.3e), a cini mi se da je zadnji (proton) najpovoljniji. 

Obavezno posetite Skijatos kad ste vec tu (10e) i odite u Edipsos. Mozete i sami, imate bus koji vozi do Istee, pa odatle za Edipsos, i to vam izadje oko 6e (povratna karta).

Sto se tice agencije Trim travel, vodica i prevoza, takodje sve pohvale. Nama visokima je autobus malo skucen, ali nije strasno. Vozaci su odlicni, vodic Vito je u svakom trenutku imao spremnu pricu sto o Grckoj, sto o Srbiji... U Pefkiju vam je na usluzi predtsvnik agencije Milos, koji je takodje ok. Obisao nas je prve veceri da proveri jel sve ok,a svake veceri je dezurao u hotelu Galini, ukoliko ima nekih problema i pitanja. 

Sve u svemu, Pefki je lepo mesto, i preporucujem vam i sam Pefki i vilu Eleni.

Umalo da zaboravim :) More cisto i toplo, sto jeste jedna od bitnijih stvari na letovanju.

DSCN0839.JPG

 

DSCN0750.JPG

DSCN0586.JPG

DSCN0668.JPG

Izmenjeno (Slonce)
4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili su moji rođaci u četvorokrevetnom apartmanu, jako su zadovoljni. Sobe su prostrane, dosta ormara, fioka... solidno je opremljen. Plaža je blizu, nekih 50-70m od vile. 

:thankyou:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ona plaza sa linka nije u Neos Pirgosu, vec oko 2km zapadne od njega, plaza Nisotisija :-) Niko od forumasa nije bio tamo, pa cak i niko od nasih koji pisu na netu, izgleda da cu ja prva pisati :-)

 

Gde se nalazi onaj vodopad ...?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Bojana NS, i mi smo naišli na travu koji ste i vi videli. I naš prvi utisak je bio da smo pogrešili i da smo trebali da produžimo do Vasilike. Međutim, krenuli smo levo od ulaza na plažu i posle 100 metara, došli do mesta na slici gde je voda bila predivna (naravno ako volite talase).  Ako ponovo idemo na Eviju sigurno ću posetiti ovu plažu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi krecemo 21.08. u Pefki, brine me vremenska prognoza...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mi smo uplatili od 01. 09. deset dana. Sad još samo da smislim šta nam sve treba, jer nismo skoro išli u Grčku u privatni smeštaj. Moram da pročitam vaša iskustva! Uf...ima puno!:hello:

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

da li ima sa evije izlet do skopelosa i alonisosa...postoji li neka mogucnost da se ode na ostrvo andros...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moze li da mi devojka koja je putovala sa Hedonic travelom kaze svoja iskustva, mi sutra putujemo?

I dal neko moze da mi kaze kakvo je vreme, kakva je voda?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka