Putnica

PEFKI

3160 poruka u ovoj temi

Pozdrav svima,

Krecem 22 avgusta za Pefki iz Novog Sada svojim kolima. Ima li ko kakva

iskustva po tom pitanju: granica , ima li euro dizela pre ulaska u Makedoniju.

Da li je neko imao problem sa individualnom vizom (posto tek treba da idem na razgovor)

Da li je upadljivo odvajanje za Glyfu sa E75 !

puno pozdrava od porodice Mihajlov :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Interesuje me da li neko od povratnika sa Evije, moze nesto poblize da kaze o ostrvu. Kako sam cula da je iznajmljivanje kola dosta skupo (60E dnevno), a da je autobuski prevoz jeftin i dobro organizovan, interesuje me kako to zaista funkcionise u praksi. Kakve su ostale plaze izvan Pefkija i da li se do njih moze doci autobusima (koliko je takav prevoz redovan tj. siguran?). Takodje kakvo je snabdevanje u samom mestu. Ok, riblja i zelena pijaca na dokovima, Lidl 10 km daleko, ali sta je sa prodavnicama u samom mestu. Ima li icega nalik na pekaru ? Takodje kakvo je Vase iskustvo sa izletima preko agencije? Da li je neko isao na izlete u sopstvenoj reziji?

I na kraju koliko dugo je makedonska granica pruzala otpor u novonastalim okolnostima (spram uobicajenih sat do dva cekanja ). Srecan put svima koji krecu ka Pefkiju! B)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suki,vremenski koliko dugo su tvoji putovali do Evije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

neko je pitao za eurodizel pre makedonije.....dakle,isao sam ove godine u makedoniju kolima,kao i prosle u grcku,tako da je informacije relativno sigurna da imas jugopetrolove pumpe u presevu i bujanovcu....moj predlog je da napunis u beogradu ili odakle vec kreces,pa dopunis pred makedoniju.....verujem da ti ostaje pola rezervoara na eviji,tako da pred put nazad,malo dopunis u GR,taman do preseva. cudno,iako znam da nas eurodizel nista ne valja,opet bih najradije da sipam taj....uvek izbegavam strane pumpe (ne znam ni sam razlog zasto). Prosle godine sam sipao grcki eurodizel (ne znam kako ga oni oznacavaju) za 30 eura (oko 30 litara) i nisam imao nikakvih problema.U makedoniji se ipak ne bih usudio da sipam,ako bas ne moram.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jel bio neko u ovoj drugoj turi???? na slikama vidim da je plaza sljunkovita i sa nekim kamenjem, a svuda pise kao duga peskovita plaza???? kakva je plaza ustvari?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

sto se tice odvajanja za glifu,u agenciji su mi rekli da idem pravo sve dok ne vidim tablu FERRY-GLYFA ili tako nesto,e tu treba skrenuti....eto....ima extra karta grcke da se kupi u knezu u beogradu,ali je nesto oko 900 dinara (hmmm)....ima ogromne razmere i svaki putic je ucrtan

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala svima na dragocenim informacijama! :)

Veliki pozdrav svima!

P.S. Tantor & Poli - verovatno se vidimo krajem jula u Pefkiju :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Suki,vremenski koliko dugo su tvoji putovali do Evije?

Krenuli su u 16h iz Bgd, ustvari u 17h, jer su imali problema sa busom, a tamo su po grckom vremenu bili tj. ulazili u apartmane u pola 10.

Do sada bi trebala da se vratila i treca tura, zanima me jel ima nekog? Utisci? Slike?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

jel bio neko u ovoj drugoj turi???? na slikama vidim da je plaza sljunkovita i sa nekim kamenjem, a svuda pise kao duga peskovita plaza???? kakva je plaza ustvari?

Moji mi kazu da je plaza sljunkovita.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo konacno se priblizio i dan polaska pete smene. Hvala svima (doduse malobrojnima, a posebno Suki) koji su nam korisnim informacijama priblizili ovu destinaciju. Potrudicemo se da po povratku iznesemo nase utiske. Pozdrav svima koji su bili ili ce tek ici, a posebno Tantoru i Nicole Bonnet kojima porucujem da ponesu crvene karanfile da se prepoznamo u centru Grckog turizma i zabave - uzavrelom Pefkiju. :ph34r:

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U agenciji nam rekli, da posto idemo kolima, ne budemo u pefkiju pre 14 casova zbog soba ....hm....nas 4 cemo biti tamo vec oko 9 ujutro, barem tako planiramo. tako da kad vidite renault bez ratkapni maslinasto zelene metalik boje,bg tablice,znacete da sam to ja sa svojima.eto mog karanfila za raspoznavanje. pa se vi javite.

nego,jel ide neko u panorama apartman od vas, ili je vec bio u prethodnim turama?

ajd pa srecan put svima i naravno,vidimo se tamo preko bare:)

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:blink: Kao sto ste ste primetili u Pefkiju je vrlo zabavno i ludo do bola.Od vodica Dejana nemojte nesto mnogo da ocekujete i da se nadate/on je predstavnik sve tri agencije/.Uostalom mozda je do sad naucio neke nove informacije pa ce vam biti od pomoci. Vila Tzeni ona lepa pored Fedre-unutrasnjost nije uopste kao sto je u katalogu.Kad udjete totalno razocarenje! Od novog plavog belog namestaja ,prostranog studija kako je u katalogu nema nista.Studio je jako mali i tesan.Namestaj star,kuhinja iz sedamdesetih godina kupatilo takodje. Srecom klima je tu,aspirator u kuhinji,televizor koji hvata samo njihove lokalne kanale . A musica na terasi stvarno ima na pretek-zasto ne znamo! :blink: Renta kar nismo iznajmili iako smo planirali jer je 55 eura dnevno.Ali zato je lep Skiatos, banja Edipsos i obilazak Atine-ko nije bio! :lol:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

molim te reci nam,ima li ista zanimljivo u tom pefkiju? kakvi su kafici,posto je pivo :) ....

sto se tice razocaranja, za 175 jevreja ni ne ocekujem nesto previse od apartmana/studija osim da je cisto,na lazi i prevare sam vec navikao....Fotografije kuce panorama su i ovako ocajne na netu,tako da ja mogu samo da se obradujem kad udjem u kucu....eh srbijo...

Izmenjeno (suki)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa sta da vam kazem?U pefkiju izgleda letuje dosta penzionera grckih, i dosta grckih porodica sa malom decom.U zivotu se nisam nagledala debljih zena/grkinja/.Sve mlade a imaju po 80 i 90 kila.Uzas ! Sto se tice nocnog provoda - tu vam je jedna jedina ulica pa setaj gore dole. Ima par kafica sa dobrom muzikiom- zanimljivo je sesti ako imate dobro drustvo.Igraonica za decu do 12 god. ali mogu i stariji naravno , zanimljivo je.I jedan mali delic na plazi gde ima par ljuljaski penjalice itd. Na plazi ima sunca do 21.00 pa je zanimljivo igrati odbojku i tenis.Razglednice ne postoje - izgleda da to grci ne salju a to sto ima ne vredi ni pogledati.More je jedino fantasticno cisto i toplo pa se kupajte do mile volje!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

takilaki, hvala Vam sto ste preneli svoje utiske...konacno, posle duzeg vremena da se neko oglasio sa novim informacijama o Pefkiju.Sto se smestaja tice, ne ocekujemo nista specijalno, cak znamo da ce biti ispod proseka, ali sta cemo...Nego, pre svega nas zanima plaza, da li se lezaljke placaju, i koliko je udaljena od apartmana?

Da li postoji neki restoran gde mozemo normalno sesti i nesto pojesti (riba, giros i sl.)?

Da li na ostrvu uopste funkcionise gradski prevoz, konkretno zanima me, kako i na koji nacin mogu doci do Halkide(gl.grada ostrva)?

Unapred hvala ! ! !

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka