Ventimille

Sarajevo i Mostar

176 poruka u ovoj temi

Preporucila bih u Sarajevu, na Bas carsiji jedan restoran u okviru dzamije Murića Han sa pravim bosansikm specijalitetima, preporucujem jelo "sogan dolma" i njihova muckalica sa kajmakom i dimljenim sirom.. Probajte u njihovim buregdzinicama i pitu "maslenicu" ili "maslinjak" - to je praznik za nepce :zaljubiska:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Muckalica odlicna, pita takodje, jesti pite kod Zelje na Bascarsiji, i obavezno probati pravu tufahiju! plezko.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrbno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Preporucila bih u Sarajevu, na Bas carsiji jedan restoran u okviru dzamije Murića Han sa pravim bosansikm specijalitetima, preporucujem jelo "sogan dolma" i njihova muckalica sa kajmakom i dimljenim sirom.. Probajte u njihovim buregdzinicama i pitu "maslenicu" ili "maslinjak" - to je praznik za nepce :zaljubiska:

Samo jedna mala ispravka da ne bi bilo zabune to je u okviru Morića Hana, to nije džamija već han... da ljudi ne bi trazili oko džamije...

Mislim da se restoran zove "Damla" nadam se da sam pomogla...

:D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da si iz Sarajeva, mozes li mi kasti sta je sad na mestu gde je bio Bambus i Aeroplan? Galerija da li radi i dalje?

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrbno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

izvinjavam se zbog greške.. :S

Dodala bih jos samo Pivnicu. Tamo je za večernji izlazak prelijepo. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da si iz Sarajeva, mozes li mi kasti sta je sad na mestu gde je bio Bambus i Aeroplan? Galerija da li radi i dalje?

Bambus... mislim da je jos uvijek isto... nisam 100%, a Aeroplan je jos uvijek isto samo se pokvario... puno! Ja sam prije sa mojima stalno isla u Aeroplan, kao porodicna vecera... ali mogu ti reci da nisam otisla tamo pa ima jedno 6 - 7 godina...

Ako mislis na Galeriju Softa kod poste kod vjecne vatre ne radi ona je zatvorena i umjesto nje su tu otvorili nedavno Mexx.

Nadam se da sam pomogla...

:-)))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

izvinjavam se zbog greške.. :S

Dodala bih jos samo Pivnicu. Tamo je za večernji izlazak prelijepo. :)

Potpisujem!

:P

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sejla, gde se nalazi Pivnica? Uskoro bi trebalo da posetim Sarajevo... I ako imas preporuku za neki dobar smestaj u centru, pisi!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bambus... mislim da je jos uvijek isto... nisam 100%, a Aeroplan je jos uvijek isto samo se pokvario... puno! Ja sam prije sa mojima stalno isla u Aeroplan, kao porodicna vecera... ali mogu ti reci da nisam otisla tamo pa ima jedno 6 - 7 godina...

Ako mislis na Galeriju Softa kod poste kod vjecne vatre ne radi ona je zatvorena i umjesto nje su tu otvorili nedavno Mexx.

Nadam se da sam pomogla...

:-)))

Hvala na odgovoru! :D

I ja sam nekada isla u Aeroplan i bilo je super, pa makar na kafu s ratlukom, to mi ostade u secanju kao +...no mislila sam na piceriju Galija, kad ides tramvajem 3 od strane Ilidze, prema Carsiji, negde kod Glavne poste, ako me secanje sluzi, stanica, pa se predje Miljacka....cuvena je bila i jako lepo mesto,uvek izlozene slike, izlozbe...

A Stojcevac, jel jos radi i ima li restoran na samom jezeru?...ono, stolovi na barkama, pa privuku kada sluze...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Galija je jos uvijek na starom mjestu, unutra je stvarno fino namjesteno, hrana je ok, a ljeti je prijatno sjediti napolju

Stojcevac nije ono sto je nekad bio, i danas vikendima ima mnogo izletnika, rostilj mirise na svakom koraku, ali ni jedan restoran neradi, sve je to poruseno i jos nije izgradjeno, dok je Vrelo Bosne druga prica, tu se trude i sredjuju svake godine, uvijek puno ljudi, oko vrela Bosne uvijek ima onih koji dolaze i sipaju vodu da mogu reci da su popili vode sa vrela Bosne, mostovi su popravljeni, jos uvijek ima labudova i onaj restoran sa svjezom ribom, jedino mi se nesvidjaju oni sto prodaju dzidze i sto rostiljaju usput i pokusavaju ti uvaliti cevape, pljeskavice i kobasice. Aleja je ostala ista, puna setaca i fijakera. Na pocetku aleje kod hotela ima par prijatnih restorana, ljeti je preljepo za sjediti. Sve je to jedna prijatna idila Vrela Bosne. smajl.jpg

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrbno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O Majche, hvala na izvoru iz prve ruke..citajuci ovo, u trenutku pomislih da sam tamo, stojim i rukama kroz mahovinu zahvatam malo vode, a prsti se lede....koliko puta to uradih u zivotu, a nostalgija cini svoje. Kako bih samo, al bar na tren dosla, i okrenula trojkom, da me zelja mine...

Izmenjeno (DraganV)
Nije potrbno citirati ako se post odnosi na prethodnu poruku
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A ja procitah Galerija, pa kontam ona jedino Galerija se zvala Softa. A Galija... mmm... ne znam kada si posljednji put bila ali Galija se sada i prosirila... uzeli i jedan prostor pored... A nikad nije kasno da dodjes... nije Sarajevo preko bijela svijeta... :srce:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sejla, gde se nalazi Pivnica? Uskoro bi trebalo da posetim Sarajevo... I ako imas preporuku za neki dobar smestaj u centru, pisi!

Pivnica ti se nalazi uz Sarajevsku pivovaru, to je ustvari njihova Pivnica. To ti je na Bistriku, kod Crkve Avetog Ante.

A sto se tice smjestaja u centru, ne znam sta ti treba privatni ili hotel???

Reci pa da ti kazem sta mi je fino i napisi do koje cijene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije mi uopste bitno, hotel, hostel ili privatni smestaj. Eto, u principu samo da prespavam, da je cisto i da je u centru. Kakav je CITY CENTAR kod Bascarsije?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A ja procitah Galerija, pa kontam ona jedino Galerija se zvala Softa. A Galija... mmm... ne znam kada si posljednji put bila ali Galija se sada i prosirila... uzeli i jedan prostor pored... A nikad nije kasno da dodjes... nije Sarajevo preko bijela svijeta... :srce:

Uh, mora da je sada jos bolje, bila sam u Sarajevu pre 90-tih godina, pune dve godine, ostalo u DIVNOM secanju i sva ta raja,...zelim, a i otici cu, nije mi to nikakav problem (planiram naredne godine) samo imam frku kako sada izgleda, ne bih da kvarim secanja... :srce:

Jos pokusavam da se setim tramvajske trojke svih stanica, ali ne ide, uvek propustim neku ...eto, to je zanimljivo onome ko ide, da je to linija koja obuhvata Sarajevo od Ilidze do Bascarsije celom duzinom...

Da li je taxi jos jeftin?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka