Scorpio

Najbolje plaže na Kipru

32 poruke u ovoj temi

Nissi plaza.

Verovatno najpoznatija i najposecenija plaza na ostrvu. Velika je, dugacka i ima bas dosta lezaljki za iznajmljivanje. U pozadini su beach barovi koji pustaju muziku, neki imaju i dnevne zurke.

Pesak je skoro pa beo, od njega voda ima bas lepu karipsko plavu boju. Mi smo se kupali na desnom delu, blizu ostrvceta do koga moze bukvalno da se prepesaci kroz vodu jer je plicak sve do njega. Medjutim desno od ostrvceta (gledano ka njemu) ima dubine i moze fino da se pliva, voda je jako bistra.

Ima dosta ljudi naravno, pa ko nije ljubitelj guzvi, verovatno nece biti odusevljen :) Nama je bilo malo cudno, odavno nisam bila na toliko posecenim plazama.

Ali definitivno vredi da se poseti i izdvoji jedan dan za nju, predivna boja i bistrina mora su neverovatni.

IMG_2543.thumb.jpeg.d6e641817659d61b66b9

Sto se parkinga tice, mi smo "poranili", malo pre 10 smo bili tamo i bez problema smo nasli parking bukvalno uz samu plazu, koji se ne placa.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sunrise beach/Vrissiana beach

Ako mene pitate ovo je jedna dugacka plaza, ali na google mapama ima dva imena, zavisno od dela plaze.

Sunrise beach je definitivno plaza na kojoj smo se najvise kupali ovog leta, pored toga sto nam je blizu, jako nam se svidela. Voda je divno bistra, plaza je siroka i dugacka, sa puno lezaljki, pa je uvek bilo mesta. Tuseva ima bas dosta, ne naplacuju se, kafica, kioska sa svim i svacim, ima dovoljno prostora, u smislu, niko vam ne sedi pored glave.

Parkinga je takodje uvek bilo, mi smo se parkirali kod dokova, odakle krecu brodici na krstarenja.

Plaza je cista, zaticali smo ujutru tragove one masine sto cisti. Ima plavu zastavu naravno.

Pesak nije onaj beli, sto cete videti i na slikama, ali boja mora je lepa, pogotovu kada otplivate dalje, uzivanju nema kraja :) Tezak je, tako da ni u plicaku ne muti vodu, brzo pada.

Plicak nije onako predugacak, ali ne ide ni dubina odmah, neka sredina.

Svakako savetujem da ovoj plazi date sansu, i odete bar jednom da je posetitie ;) 

IMG_2778.jpeg

IMG_2779.jpeg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka