Scorpio

Najbolje plaže na Kipru

32 poruke u ovoj temi

Pošto  tema Kipar ima previše stranica koje se bave svim i svačim, mislim da je ok posvetiti posebnu temu plažama na ostrvu. Pošto sticajem okolnosti idem na svega par dana, volio bih da mi preporučite plaže koje ne bih smio propustiti. Koje su po vama najbolje plaže na ostrvu? Bilo bi dobro da oni koji su bili napišu pored plaža i kakve su (pješčane, šljunčane) i koji su im prateći sadržaji.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od Aja Nape do Protarasa sve plaže su odlične, a najbolje na ostrvu su Nisi u Aja Napi, Fig Tree u Protarasu i Konos u istoimenom zalivu između ova dva mesta. Bio sam i u Larnaki gde su plaže prihvatljive ali ni približno spektakularne kao na krajnjem jugoistoku ostrva. Zapadni (Pafos) i južni (limasol) deo Kipra nisam posetio ali po utiscima drugih plaže nisu tako dobre kao gore pomenute.

Plaže su peščane sa sitnim peskom i dugim plićacima, voda topla sa živopisnim bojama (od svetlog tirkiza do tamno modre i to u gradijentu na istoj plaži). Na većini plaža u zaleđu su manje ili više primetni luksuzni i veliki hoteli (bele boje), nema mnogo (prirodnog) zelenila, uglavnom palme i hotelski vrtovi. Plaže su uređene (u Protarasu su naročito lepo uređene ali tu ima na desetine hotela) sa suncobranima i ležaljkama, sportovima na vodi, beach bar-ovima i sl.

Postavio sam i par slika na temi: Aja Napa/Protaras 2014

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zanima me koliko su neke od plaža tipa Nisi, Lara, Fig Tree udaljene od samih mjesta u kojima se nalaze, odnosno da li autobuske linije prolaze pored tih plaža? 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Поред Коноса, Ниси, Линда, Макронисос, Каво Греко и оsатлих стају бусеви. Иду на савких 20 мин 0-24 (праве само паузу од сат два у неко глуво доба око 4 ујутру). Мој фаворит је Конос као и мала увала код хотела Grecian Sands. Вода је прелепе тиркизне боје која се прелива у различите нијансе плаве боје. Одатле слободно можеш да рониш код морских пећина (прелепо и застрашујуће у исти мах). Од Grecian Sands води уређена стаза преко тих морских пећина до оног каменог лука који је често на сликама и разгледницама. Одатле опуштено можеш да скачеш само понеси обућу јер бос се после не можеш попети преко оштрих стена. Вод аје прелепа  и толико чиста да се провиди на дубинини од преко 5 метара. 

Најбоље је да скинеш  апликацију за мобилни општине Аја Напа (Ayia Napa Protaras се зове). Тамо имаш одељак са плажама где је све објашњено до детаља (да ли има бар, продавницу, лежаљке тушеве приступ за особе са инвалидитетом и остале садржаје, који бус стаје итд). Цака је да су Кипрани сваку увалицу назвали другим именом. У пракси је то често заправо више малих увала које се надовезују једна на другу. Примера ради, од луке када кренеш, имаш једно 1.5-2 км дугачку пешчану плажу чије поједине делове називају Лиманаки, Нелиа Глики Неро (ова последња је та поред  хотела Grecian Sand). У суштини је то заправо пешчани спруд дуг око 2 км.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

 

Nisi bio na NIssi  :)

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kad smo već kod videa, evo i videa koji sam ja snimio ovog ljeta na Nissi plaži. 

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li neko ima fotke iz Pafosa?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Танка свирка што се тиче центра Пафоса по питању плажа. Негде има насутог песка али је баш стеновито. Ја не бих ту са дететом. Прешли смо око 3км од дворца ка југу, не ваљају плаже по мом мишљењу. Даље и јужније не знам. Али сам Пафос је прелеп.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li imas neku fotku sa tih plaza...ja sam gledala po netu i ne deluju mi tako lose...ok nisu kao na istocnom delu  ostrva, ali koliko sam videla pescane su i plitke, jedino nisu toliko velike....?

Izmenjeno (mananna)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Оно што сам ја видела негде од тврђаве на југ 3 км је стеновито у води. Отприлике насут песак преко стена. Даље на југ нисмо ишли. Чини ми се да те стене у води нису добре због детета. Мислим да би талас могао да гурне дете на неку стену у води. Нисам сликала. Ово је моје субјективно мишљење, па се ограђујем. Погледај слике на Гуглу па одлучи сама. Пафос је иначе прелеп и пун садржаја.

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Po meni najbolje plaze na Kipru su br.1 Makronissos beach(deo kod hotela Asterias )br.2 Fig Tree(Protaras,posebno desni deo prema stenama)br.3 Konnos(kod hotela Grecian Park).Sto se tice  cuvene Nissi Beach ona je ili najbolja ili najgora od svih pomenutih u zavisnosti od sezone,algi guzve itd.Naravno na svim plazama je ogromna guzva,ali fazon Kariba i ta boja je po meni jedini na Mediteranu.

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nije bas tema ali u zadnje vreme kruzi po netu ova neodoljiva fotka sa samo jednim tagom : Cyprus ili Kibris

Pitanje je da li je to Kipar , ali ako jeste verovatno je negde u Turskom delu , jer se najvise seruje na tom jeziku .

Bilo bi lepo ubaciti ovo mesto u ovogodisnji itinerer , pa ako neko ima predstavu ?

http://galeri14.uludagsozluk.com/765/manzara-fotograflari_1153968.jpg

 

manzara-fotograflari_1153968.jpg

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Definitvno najbolja plaža na Kipru je Golden Beach na Dip Karpazu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pomoć vi što ste bili na Kipru:  kojem gradu se približiti pa imati srednje rešenje - i pristojno more ( ne baš stene i kamenje) ali i mesta za švrćkanje?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ayia napa i Protaras, imas sve prelepe plaze i more, grad za setnju, izlazak i shoping.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka