ninana16

ŽENEVA

34 poruke u ovoj temi

Bio sam 3 dana Ženeva

3 dana Lion

i dan u Ansiju.

Od Ženeve do Ansija išao busem - 14 evra/15.50 chr

Od Liona do Ženeve vozom/bus kombinacija 32.80 evra

Ansi - Lion voz oko 15 evra

**********************************

Ne, nisam znao druge supermarkete osim navdenog.

Izmenjeno (Phillippe)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Meni se Geneva bas dopala..dovoljno je sasvim otici na 3 dana. Uglavnom svi zameraju da je dosadan sa cime se ne bih složila, možda za život ali za kratki obilazak je baš lepa, prijatna, ima da se vidi štošta. Npr, obaveno obići njihov botanički park -koji je ogroman i savrsen; muzej Phillipe Patek gde ćete videti satove kakve verovatno nikad nigde ne možete da vidite, satove Luja XVIog i najluksuznije, komplikovanije i najskuplje satove na svetu od kojih prosto zanemite - to zadovoljstvo košta 10chf ali vredi, fenomenalno je; stari grad je lep, sladak, ušuškan na uzvišenju što podseća malo na Monmartr sa sve francuskim koji je inače prvi jezik u Genevi; takođe obići boemsku cetvrt na periferiji grada, tu se vec lagan naziru podnožja alpa, starisnke kuce, male slatke prodavnice unkiatne garderobei, kozmetike, čokolaterije, mala pijaca sa domaćim sirom i nekim njihovim nacionalnim kolačima, ide se tramvajem kaseveru, seticu se tacno naziva cetvrti pa cu napisati, nalazi se na severozapadnoj strani grada.

Zanimljiv je spoj-grad, centar sa ve buticima, satovima, restoranima, onda stari grad, pa kad malo odete dalje na periferiju, potpuno neki alpsko-francusko-austrijski stil, slatke alpske kućice, kao da ste na selu a tramva regularno prolazi tuda. Ono čime sam se iznenadila je da uopšte nije toliko čisto, nigde ne daju račun (što mi je bio baš šok u tako "savršenoj" zemlji)-bukvalno sam ga svuda tražila...preskupo je-što sam i očekivala..ali baš je skupo, najeftinij obrok koji smo našle je pasta za 15 chf..kugla sladoleda 2-3 cfh, čaša vina 4-6 chf.

Otišle smo i do Annecyja, po preporuci ovde sa sajta..to je baš bila dobra akcija, prelep je gradic, dovoljno je 2-3 sata da se obiđe..povratna karta busom od Geneve je 30 chf i mada je udaljen oko 40km, putuje se 1,5 sat jer se obilaze manja mesta, ima više stanica ali je meni to bilo interesantno.

Eto ovo je mali deo onoga što sam obišla, baš sam se potrudila da vidim što više, zato mi je valjda i bilo zanimljivo. Ljudi su malo čudni, valjda im je sve opušteno, pa su nekako melanholični.

Ali sve u svem, slatko i skupo!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Mene pa to migros asociralo na giros :)

haha

iako, da, s se ne čita u francuskom na kraju, osim u nekoliko slučajeva, kao što je fils , helas i td ...

tako da meni giros migros ostaje sa s na kraju

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nasao sam jeftine karte do Zeneve avionom cca 80eura. Da li mi neko moze reci koliko je aerodrom udaljen od centra posto sam rezervisao hotel u centru i koji prevoz koristiti?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

koji avion je u pitanju, ako nije tajna ...

napiši mi koji ti je hotel

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nasao sam jeftine karte do Zeneve avionom cca 80eura. Da li mi neko moze reci koliko je aerodrom udaljen od centra posto sam rezervisao hotel u centru i koji prevoz koristiti?

Udaljen je 5 kilometara.Ide bus do centra koji je besplatan - s'tim što kartu uzimaš na aerodromu (besplatnu) sa automata.

Inače, bus za nekih 20ak minuta stiže od aerodroma do centra

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ček, 3 noći preko airbb za 40 evra ???!!!

Može info koji je to smeštaj ili šta?

Daj i ja to da rezervišem jer u povratku još nisam ništa rezervisao smeštaj

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nazalost ne mogu da pronadjem vise taj oglas. Bio je u mestu Petit Lancy.
Ali si u pravu, prevideo sam da sam dobio popust od sajta posto mi je to bilo pvi put da bukiram preko njih. Izvinjavam se. Dakle onda je cena oko $20 po nocenju.
Imas nesto od $22 po nocenju oko centra, sad bacih pogled. Mada ovaj lik ima kriminalnu sliku :D, ali pozitivne komentare.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zna li neko možda informaciju u koliko sati kreće zadnji bus za aerodrom?

Merci

:)

zadnji voz kreće u 0:07 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Za dan zaljubljenih slučajno se našao u Ženevi na putu iz Egipta ( da,da, živ sam) :)

bila je nedelja i ništa nije radilo!

Ali muzeji jesu i otkrio još neke muzeje gradske koji su besplatni

te da preporučim te muzeje, obavezno ih posetiti!

Etnografski muzej sveta je fenomenalan! Dve sale sa eksponatima, ali ih ima puno i jasno su raspoređeni. Ima i deo muzikoetnologije sa pesmom iz Srbije sa Miroča :)

Muzej prirodnih nauka , zanimljiv za decu i odrasle. Isto, vrlo jasno i pregledno postavljen

i naravno, moj omiljeni, Muzej lepih umetnosti - deo sa ikonama je divan! Mada, ceo muzej je baš super. 

Nisam uspeo da odem do muzeja Ariana koji je isto besplatan

Eto... 

 Evo link sa sajta sa svim muzejima i informacijama

prebacite na engleski ako ne znate francuski

 

http://www.ville-geneve.ch/themes/culture/offre-culturelle/musees/musees-ville-geneve/

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Imam 7 sati cekanja u Ženevi....potrebni saveti:

- gdeje taj automat za besplatnu kartu od aerodroma do centra grada?

- sta obici tj videti za to vreme a da klincu ne bude dosadno? Koje su cene ukoliko mi preporučujete neke muzeje?

- gde i sta jesti....gde je najmanje skupo?

- kako najjeftinije da se vratim na aerodrom?

Hvala!

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

NIsam cuo za taj automat, a po sletanju u Zenevu, meni su neki domoroci pomogli oko kupovine karte za bus i takodje mi nisu spomenuli tu opciju, tako da je meni to novo. Inace buseva ima, i cena je oko 2,5 e - nazalost nije mala.

Moja preporuka za nekih sat vremena 'ubijanja' je prirodnjacki muzej. Kao sto napisah gore, ulaz je besplatan, muzej je na 4 sprata i jako bogat. je Zirafe, slonovi, dinosaurusi, lavovi i vukovi...ako mu to ne bude zanimljivo, onda negde gresis u vaspitavanju :)

Salim se, stvarno je super, bice i tebi zanimljiv.
Muzeji su generalno besplatni. Preporucujem i Patek Philippe, mozes u mom komentaru gore isto da procitas utiske.


Setnja oko jezera ako ne bude lose vreme je super. Mozete da prosetate do plazice, luke, cuvenog njihovog vodoskoka, tu je i cvetni sat (ne narocito atraktivan, ali kad je vec blizu, vredi). Izgubi se i tu dosta vremena, samo bazajuci okolo...

Za klopu te nazalost ne mogu svetovati, ja nisam uspeo da nadjem nista za nas dzep. Uglavnom sam se hranio na smestaju i par puta sam se 'otvorio' i platio neki simoblicni rucak za velike pare.
Brzih hrana bas i nema, osim nekih pekarica gde se ne mozete narocito najesti.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Automat za besplatnu kartu je posle carine, pre izlaska sa aerodroma

 

I ja bih preporučio prirodnjački muzej i/ili muzej etnografije - oba besplatna

mada, nisu baš blizu jedan drugom, te bih išao sa prvim

 

najjeftinije je kupovati hranu u supermarketu a tu ima i nekih sendviča za 2,3 evra...

 

Najjeftinije je busem na eurodrom. Put od centra do aerodroma je 20ak minuta.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, procitala sam gore sta si pisao....i vec sam imala u glavi Prirodnjacki muzej....koliko je sve udaljeno po gradu....mogu li pesaka ili je neophodan prevoz? Stari grad mi je takođe u planu...koliko je daleko, kakav je teren ustvari, po ravnom mogu kilometrima pesaciti, ali uzbrdo.....ne ne nikako....

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka