ninana16

ŽENEVA

34 poruke u ovoj temi

Posto putujemo tamo za NG,ako je neko vec putovao,svaki savet bi nam bio od koristi :rolleyes: ........sta videti,gde otici????

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bila sam u Zenevi u maju ove godine .

Eto propustih da na vreme malo podelim utiske :stidljivko:

Mozda je to zato sto i nije bilo nesto mnogo utisaka :D

Zeneva je mala, izuzetno cista, i nema dusu. To je moj utisak. Sve u svemu, nisam mogla odoleti utisku da je Beograd carski grad u odnosu na Zenevu, sa sve svojim manama.

Postavicu foto turu, pa koga zanima neka pogleda.

Sve sto ima da se obidje u Zenevi je u krugu od 5 km, najvise. Izuzev Palate nacija, gde se mora naci organizovan obilazak. Naravno u "to be seen" ne racunam sedista raznoraznih medjunarodnih i evropskih tela (izuzev Palate nacija).

Druga vazna stvar je da se u Zenevi posle 7 sati uvece NIGDE nista ne moze kupiti. Sve je zatvoreno, osim radnji na aerodromu i na autobuskoj i zeleznickoj stanici. Dakle osim restorana nista ne radi. Razmeniti evre u franke i u radno vreme zahteva veliku vestinu i znanje, jer se to radi iskljucivo u nekim ograncima nekih banaka, ili na aerodromu, odnosno autobuskoj ili zeleznickoj stanici, a posle 7 sati uvece to je nemoguca misija. Naravno, po restoranima je kurs znatno nepovoljniji. :smorilo:

Dalje, u hotelima se posle 23 casa ne sme tusirati. :ljutko: Pa ko stigne nocu, nek legne....ovakav i onakav. Tusiranje je dozvoljeno posle 6 ujutru. Nije moje iskustvo, jer nisam bila u hotelu, vec iskustva kolega koji su bili u hotelskom smestaju.

U centru Zeneve, nalazi se L'Ile Rousseau - ostrvo sa Rusoovom skulpturom koja gleda "u nigde". Ruso je, navodno, bio veoma los i nemoralan covek, koji je napustio svoju zenu i imao silnu vanbracnu decu o kojoj se nije starao, lagao je i krao pa optuzivao druge i cinio mnoge druge nepodopstine. Pri svemu, on je cuven, a rodom je iz Zeneve. Zato se postavilo pitanje gde staviti njegovu skulpturu. Ne ide da je nema, a ne ide ni da covek takvih (ne)kvaliteta gleda u odredjeni deo Zeneve ili nedajboze objekat. Tako, posle duze rasprave pala je odluka: Rusoova skulptura bice u centru Zeneve, na ostvrcetu na uscu Rone u Zenevsko jezero, ali ce biti postavljena tako da ne gleda ni u jedan objekat niti deo grada, niti u zemlju, niti u nebo. Tako je skulptura napravljena, da se uopste ne moze se utvrditi u kom pravcu Ruso gleda. On ustvari gleda "u nigde".

Tu se nalazi i mali restoran, KOJI OBAVEZNO IZBEGAVATI, jer je jezivo prljav. Znam da mi necete verovati, ali to je suva istina. Prljav je kao neki lokalni restoran lokalne autobuske stanice u Prcilovcima.

Ostatak Zeneve je maltene sterilan.

Cvetni sat je jako lep. To je cvetni aranzman koji se svake nedelje menja, a mehanizam u aranzmanu meri tacno vreme.

Zid reformatora - ogroman zid sa reljefom - likovima poznatih filozofa, naucnika, itd iz tog doba.

Jet d'eau je vodoskok na Zenevskom jezeru visok 140 metara. Isti kao nas na Adi, samo visi.

Jezero je jako lepo, cisto, prepuno labudova.

Klima je veoma vlazna.

Za pusace: aerodrom je POTPUNO nepusacki. Ko hoce da pusi - napolje ispred vrata.

U Cirihu vec ima prostorije za pusace, ali u Zenevi ni metar kvadratni.

Cene su nebeske, sto u gradu sto na areodromu (izuzev free shop-a). Vecera za dvoje - 140 franaka (sto ce reci 100 evra), mada sam cula da ima i nesto jevtinije.

Simpatican je Stari grad, koji lici na primorski sa onim uskim ulicicama i malim trgovima, ali meni je sve to nekako delovalo prazno, bez duse. Volela bih kad bi jos neko podelio svoje utiske iz Zeneve. Mozda je moj utisak pogresan (ako "utisak" kao subjektivni dozivljaj uopste moze biti tacan ili pogresan).

Sve u svemu to je grad u kome Svajcaraca ima oko 20%, ostalo su stranci koji tu zive i rade, pre svega u raznim internacionalnim organizacijama, pa je i grad potpuno prilagodjen toj cinjenici.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Evo ja upravo bukirao karte za Zenevu, za april, preko easyjet-a :) 32 evra do Zeneve, i Zeneva - Beograd 35 evra

Ima tamo neki muzeji koje bih bas video, ali posle toga idem u Lion. Nesto razmisljao da posetim jos neki grad u Svajcarskoj,ali odustao

No, kako ima vremena, mozda neka preporuka od nekog...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Već sam bio napravio konačni plan, te osim Ženeve, neću posetiti ni jedan drugi grad. Idem za Annecy i Lyon u Francuskoj

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

La Clemence - kafic u Starom Gradu Zeneva

Horloge Fleurie - Cvetni Sat

Barbier-Mueller Museum

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kupila sam karte ze Ženevu za kraj aprila početak maja...jel neko bio u tom periodu tamo? Koliko sam skapirala i nema nekih zanimljivosti za videti ali meni grad na slikama izgleda bas lepo.. videćemo. Da li neko može da preporuči nešto interesantno za videti u okolini Ženeve, neki izleti i sl. pošto ću biti tamo 4 dana, verujem da su mi za sam grad dovolnja 2dana za obići?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ja kapiram da nije bas pun nekih znamenitosti, ali izgleda skockano

i kompaktno za sve obici za jedan dan

Ja bih ti preporucio odlazak do Annecy-ja

grad u Francuskoj, mala Venecija sa predivnim kanalima i zamkovima

On je 40ak min od Zeneve

ja cu taj grad poseiti na putu za Lion.Kako je mali grad, 6,7 sati ce biti i vise nego dovoljne

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ženeva i nije neki biser Švajcarske. Kao što Medo reče onaj sat mu dodje uz vodoskok na jezeru glavna atrakcija. Gledaj da skokneš do Berna, tamo je mnogo lepše.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala puno na svim savetima...za sad mi je najrealnije da cu da obidjem Annecy, slatko izgleda i nije daleko - hvala Phillippe, i možda ako stignem do Lozane. Mislim da je Švajcarsku najbolje obići na proputovanju ka nekoj drugoj zanimljivijoj destinaciji, ali bilo mi je primamljivo za obići na par dana (da su prvomajski praznici bar duži:). I ja sam kupila te karte preko easy jeta, povratna 75 eur:). Biljana, odlična je ova ponuda sa tripadvisera, hvala - eto ipak ima nešto da se vidi u Ženevi:)

Bree- mislim da će Bern sačekati neko proputovanje, ipak je dosta udaljeno da pravim izlet do tamo, ali hvala u sv.slučaju:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

i ovo sam našla u Ženevi, deluje interesantno

http://www.tripadvisor.com/Travel-g188057-c178342/Geneva:Switzerland:Visit.The.Bohemian.Grottes.Neighbourhood.html

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja necu moci nista osim zeneve za prvi put obici u Svajcarskoj, osim ako bas sve ne vidim u jednom danu u Zenevi,pa odlucim da skoknem do nekog drugog grada - tj Berna ili vec ...

Meni je nekako cool da konacno posecujem svajcarsku!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dakle, Ženeva je ok. Mala nekako i kompaktna. Sve što treba da se vidi, kao znamenitosti, može se učiniti za dan...čak i možda par sati.

Moj apsolutni # 1 je Muzej Lepih Umetnosti. Uživao u njemu. A još je i besplatan!

Šetnja pored jezera, kad je lepo vreme, sa plavim nebom i belim paperjastim oblacima je isto baš relaksirajuća.

Stari grad je zanimljiv, kao što su i svi ti stari gradovi. Ljudi koje pitao za neke informacije su svi bili izuzetno fini!

Istina jeste da me grad nije baš oduševio,ali je svakako prijatan. Annecy / Ansi u Francuskoj je, pa , sa druge strane, fenomenalan! A samo 40 km od Ženeve, ili sat i 20 minuta busem. Karta je 15.50 franaka ili 14 evra.

I eto, ukratko to je to.

Da, cene su nestvarno velike, ali ako kupujete hranu u supermarketu MIGROS prolazite jeftino...Ja sam prolazio sa 5 evra dnevno, bez doručka koji imao u hostelu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Meni je zeneva na listi, da li si obisao jos nesto osim ansija?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Još nešto? Ne razumem pitanje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li si eventualno obisao Lion ili Lozanu? Koji prevoz si koristio do Ansija?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26767
    Ukupno tema
    898073
    Ukupno poruka