ArsicSasha

Prekoračenje ili ne u EU?

95 poruka u ovoj temi

Naravno da mozes. Jasno je napisano "U toku kalendarske godine, u toku godine, u trajanju od 6 meseci, moze se ostati najduze 180 dana" Jako je prosto , u prvom polugodistu, mozes ostati u E.U. najvise 180 dana. Da li jednokratno , ili visekratno, kao sto je to u tvom slucaju , totalno je irelevantno. Izbor je na tebi. Pozdrav.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala puno,a samo jos nesto,ako iskoristim sl nedelje tih 6dana i ispunim svih 90 jel moguce izvaditi uz garanciju u ambasadi vizu kojom bi mogla doci u junu dok mi ne pocne novih 90dana u julu? jel postoji uopste tako nesto:)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav raja nalazim se u njemackoj tacnije Frankfurt,prekoracio sam boravisni 90dana.zanima me kako je naj bolje resenje da se predju granice da se podplati carinik jeli moguce i koje su mogucnosti i koja granica naj bolja,iso bi il na srbiju ili na bosnu Molim ko ima iskustva da kaze svooje iskustvo ili savet Hvala

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima! Nadam se da ce neko biti u mogucnosti da mi razjasni pravila jer su mi u konzularnom odjeljenju Ministarstva rekli da zavisi od tumačenja pojedine države...

Studiram u Španiji i u septembru sam dobila tromjesečnu studentsku vizu i nakon toga boravišnu dozvolu koja je istekla sredinom jula. Trenutno čekam da mi izdaju novu boravišnu dozvolu međutim može trajati do 3 mjeseca postupak i posjedujem samo papir koji kaže da mogu da se vratim u Španiju.

U međuvremenu, ja bih željela da putujem i tu nastupa problem. Nisam sigurna da li se računa da sam već iskoristila 90 u 180 dana i sada 3 mjeseca moram biti u svojoj državi ili s obzirom da sam imala dozvolu privremenog boravka nisam iskoristila dozvolu kretanja u okviru Šengena.

Hvala na pomoći!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo ovako...Od prvog datuma,tj. ulaska na teritoriji EU imam 90.dana koje moram iskoristiti u narednih 180.dana ...E sada ono što me zanima...Za tih 90.dana koje moram iskoristiti u narednih 180.dana,koliko maksimalno mogu da imam ulazaka i izlazaka na teritoriji EU?Da li je taj broj neograničen ili ipak ima neko ograničenje?I još nešto...Ako ispucam tih 90.dana pre isteka 180.dana,za to vreme što ih mogu iskoristiti,kada mogu ponovo u EU?Koliko vremena trebam da čekam da prođe?Ako ne ispucam tih 90.dana za vreme od 180.dana,da li tih 90.dana propadaju kada dođe rok od 180.dana?I da li onda ide novi rok od 180.dana sa korišćenjem od 90.dana?Hvala unapred na odgovorima...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo da podelim sa vama moje iskustvo.

Prosle godine sam bio par dana u Svajcarskoj, par dana u Belgiji i par dana u Nemackoj. Takodje sam odmah posle toga isao za Sloveniju i tamo bio 90 dana (potpuno sam bio zaboravio na ogranicenje od 90 dana!)

I kada sam na aerodromu u Sloveniji isao nazad za Srbiju morao sam da platim kaznu na licu mesta 250 eura (inace bi kasnije morao da platim 500eura). Nikakvu zabranu u pasosu nisam dobio. Samo mi je carinik ljubazno rekao da sam pre Slovenije bio u Svajcarskoj, Belgiji i Nemackoj pa sam prekoracio boravak za jedno 12-ak dana.

Imajte u vidu da visina kazne zavisi od zemlje iz koje izlazite. Ja sam izlazio iz Slovenije i platio 250 eura. Da sam izlazio iz Nemacke ili Holandije platio bi sigurno 500 eura ili vise.

24-og marta sam leteo iz Slovenije nazad u Srbiju, sto znaci da ja mogu opet u EU krajem septembra. Potrebno je da prodje 6 meseci od DANA VASEG IZLASKA IZ EU SENGEN ZEMALJA da bi vi mogli opet da putujete u EU sengen zemlje.

 I tako sam morao da odlozim sva putovanja u maju za pocetak oktobra, jer krajem septembra mi istice 6-mesecni "pritvor" u Srbiji :D 

Jedino pozitivno tog dana kad sam placao kaznu na aerodromu u Sloveniji je bilo to sto je onda naisao i glumac Dragan Bjelogrlic, pa smo onda zajedno isli do aviona koji nas je cekao :D 

Takodje imate i Sengen kalkulator na kojem mozete izracunati koliko dana ste prekoracili i kada mozete opet nazad u EU od dana vaseg prekrsaja.

Ovde ukucate sve datume vaseg ulaska u EU i datum izlaska iz EU i onda ce vam izracunati koliko dana ste prekrsili i kada mozete ponovo da putujete u EU.

Moje misljenje je da bi Srbija TREBALA da udje u EU jer imali bi mnooogo manje takvih nebuloznih problema koji i ne treba da budu problemi. 

http://www.schengen-calculator.com/

 

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li ulaskom u Bugarsku mogu da zapocnem sest meseca sada tako da juna dobijem novih sest meseci.Da li ulaskom u Bugarsku pocinje taj ciklus.

Izmenjeno (miomir)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da li je dozvoljeni boravak u zemljama Šengena 90 dana, pa kada to iskoristite morate biti 6 meseci u Srbiji, pa opet možete 90 dana vani? Ili je kalkulacija drugačija?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Da li je dozvoljeni boravak u zemljama Šengena 90 dana, pa kada to iskoristite morate biti 6 meseci u Srbiji, pa opet možete 90 dana vani? Ili je kalkulacija drugačija?

 

Kalkulacija ima nekoliko,..  i ovde je na snazi parola  - snađi se!

Moj drugar (odličan majstor za finalne radove u građevinarstvu), je radio u Švedskoj

po rasporedu: tri meseca napolje, a tri meseca doma,.. i tako par godina. 

Sada ima dva pasoša (jedan je bosanski) pa može i stalno biti tamo - u  Švedskoj. Mogu da pitam za detalje - šta radi (gde izađe) nakon isteka ta tri meseca.

Iz našeg iskustva - važno je imati povratnu kartu kod ulaska,.. puštaju i bez povratne, ali su ispitivanja na granici baš iscrpljujuća. I važno je, reći - kada vas propituju - da idete kod nekoga (i navesti kod koga). 

 

Izmenjeno (Lunjo)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dobro jutro ,  nisam znao vise ni sam gde i kako da se snadjem,  imam problem s pasos,  ne znam kako da izbrojim dane jos koliko imam.  Ne bih voleo da sam u prekoracenje,    Radim u Slovackoj,  vise puta sam ulazio u eu izlazio iz eu.  Ja bih vas zamolio za odgovor.   

 
   
Usao sam 15.10.2017 
Izasao sam 05.11.2017 
Usao sam 12.11.2017 
Izasao sam 02.12.2017 
Usao sam 28.02.2018 i od poslednjeg ulaska u eu jos uvek sam u Slovackoj. 
 
Ja se nadam da cu dobiti odgovor.  Srdacan pozdrav i hvala najlepse.  
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

daca94

Nadam se da nije previse kasno za odgovor :rolleyes:

Prvi put kad udjes u sengenski prostor zapocinje prvi period od 180 dana u okviru kojeg mozes da boravis 90 dana u toj zoni, racunajuci svaki zapoceti datum, bez obzira na to da li ovo pravo koristis neprekidno ili s prekidima.

Ako si npr prvi put usao u sengenski prostor 15. oktobra, onda period od 180 dana istice 13. aprila. Sledeceg dana 14. aprila, pocinje novi period od 180 dana u okviru kojeg imas pravo na novih 90 dana boravka u sengenskoj zoni. Taj period istice 11. oktobra, a 12. oktobra pocinje novi period od 180 dana i tako redom.

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, meni treba pomoc jer vise ne znam kome da se obratim. Zvala sam i ambasade i konzulate i granicnu policiju i nigde nisam dobila tacan odgovor. Ovako: ove godine sam u februaru bila 6 dana u Hrvatskoj, pa sam u aprilu otisla u Nemacku i vratila se pocetkom jula i otisla sam jedan dan sada u avgustu u Hrvatsku na ne puna 24h. I sve to je ukupno oko 88 dana. Kada je imam pravo opet sledeci put da se vratim u Nemacku. Hvala Vam 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne mogu da se snadjem gde sta treba da upisem ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Nalazim se u Madjarskoj i u sredu je 90-ti dan mog boravka. Zanima me da li cu imati probleme na granici ako izadjem u sredu iz zemlje ili ne. Hvala unapred.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka