ArsicSasha

Prekoračenje ili ne u EU?

95 poruka u ovoj temi

Kako se racunaju dani od okobra 2013 gosine.evorpska komisija je donela novi akt o danima provedenih u eu za gradjane trecih zemalja

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Od prvog dana tvog ulaska u EU pocinje period od 6 meseci, u okviru koga imas pravo boravka 90 dana. Onda 90 dana moras biti van EU, i opet tako :) Mene zanima samo da li mi je potrebna saglasnost supruga da mogu sa se detetom izaaci iz zemlje. On inace zivi u Austriji, ima vizu ali Srpski drzavljanin. Mi cekamo i dalje :( Ali idemo kod njega. Nismo razvedeni, u Braku smo. Pa me zanima,da li mi je potrebno to?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo forumasi, nova sam ovde pa bih htela da vas pitam nesto i bilo bi super kada bi mi neko odgovorio,

U pitanju je Kipar. Naime moj decko je otisao na Kipar zbog posla na tri meseca. Otisao je 29.06. ove godine i

on po pravilu sme da ostane najkasnije do 29.09? Jel tako? To je prvo sto me zanima, drugo jeste to, da li bi on smeo da prekoraci 6 ili 7 dana posle tih tri meseca, jer planiramo da ja odem tamo 28og septembra a da se zajedno vratimo 5.10? Da li su striktni po tom pitanju tacno 90 dana mora da se bude ili ne?

Hvala unapred ako mi neko odgovorio, bas i mi znacilo :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sjajno pitanje! i mene zanima da li je to pravilo striktno ili onako odokativno, oko 90 dana,sta je dan gore dole ;)) da li si stvarno pitala to....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nemam nikakvih licnih iskustava, ali sigurna sam da je striktno. To nije preporuka, nego zakon.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav

Sto se tice prekoracenja boravka, novi zakon nalaze mogucnost boravka 90 dana u zadnjih 180 dana, dvije godine sam putovao tako, po licnom iskustvu znam sta se moze desiti ako se prekoraci taj period,zasigurno nije kod svakoga isti slucaj, zavisi koliko srece imate, u te dvije godine sam 3 puta prekoracio boravak jednom 15 dana nisam kaznjen, cak jednom 45 dana nisam kaznjen, ali za 9 dana prekoracenja sam kaznjen, novcano, cak je i moguce da dobijete zabranu ulaska u sengen zonu, opet kazem sve zavisi na koga ce te naletiti, nebi nikome preporucio to da radi, ima ljudi koji prekorace po godinu dana i bace pasos, u policiji prijave da su ga izgubili, do najblize ambasade i dobiju putni list sa kojim se mogu vratiti u domovinu, stim da policija moze saznati kada ste usli jedino i opet ponavljam jedino ako ste sa avionom usli u tu drzavu, moze se saznati, to skeniranje pasosa su nebuloze ciste, zato i treba da se uvede sistem otisak prstiju pri ulasku u sengen jer nemaju kontrolu koliko ste bili u sengen zoni osim pecata, a i pecati nisu vejrodostojni, eto malo opsirnije za sve.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav! Treba mi savet jer se ne razumem u to racunanje tih dana u godini. Ovako : ja sam jos prosle god septembra bila u it i predali smo za permesso..odgovorili nam cak u maju! I to negativno jer falila im jos neka dokumenta.. Dali mi papir da dokažem na granici zasto sam se zadrzala..ja sam 30 maja usla u srb.i otada do sad ja sam u srbiji! E sada kako se to racuna kolko jos mogu bit u it? Jer moram opet ici.. Da li to znaci da imam jos 1 mesec ili imam 6 jer se ne racuna sto sam cekala tamo za papire,.? Molim vas pomozite.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

... to skeniranje pasosa su nebuloze ciste, zato i treba da se uvede sistem otisak prstiju pri ulasku u sengen jer nemaju kontrolu koliko ste bili u sengen zoni osim pecata, a i pecati nisu vejrodostojni, eto malo opsirnije za sve.

http://www.srbijadanas.com/clanak/ostro-madari-sada-traze-i-otisak-prsta-za-ulazak-u-zemlju-10-10-2014

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Većinu građana Srbije ne pogađa početak rada Šengenskog viznog informacionog sistema.

Da li će u budućnosti i svi građani Srbije morati da se "otiskuju"?

Nadam se NE.

Mada...

http://www.srbijadanas.com/clanak/uzimanje-otisaka-prstiju-za-sengenske-vize-15-08-2014

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hitno mi je potrebna pomoc!!!

Dana 25.4.2014 imam ulazni pecat u Grcku (aerodrom). Kada sam izlazila iz Grcke(Djevdjelija) nemam izlazni pecat. Zatim sam 21.8 ponovo usla u Grcku (Gevgelija)imam ulazni pecat i vratila se 30.9.2014 avionom i imam izlazni pecat. Trebala bih 15.11.2014 da odem na duze u Nemacku. Koilko dugo mogu ostati u Nemackoj? Da li ce mi se 180 dana racunati od 15.11.2014 i od tada da li cu imati pravo na 90 dana u evrozoni?

Hvala,

Izmenjeno (seagull)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koliko se secam moja drugarica je imala slican problem ... racunali su joj boravak od 90 dana za period od 6 meseci. Tako da boravak u aprilu nema sta se racuna. Al rigorozni su ... ona je platila kaznu tj njena tetka u Francuskoj oko 650 eura

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hitno mi je potrebna pomoc!!!

Dana 25.4.2014 imam ulazni pecat u Grcku (aerodrom). Kada sam izlazila iz Grcke(Djevdjelija) nemam izlazni pecat. Zatim sam 21.8 ponovo usla u Grcku (Gevgelija)imam ulazni pecat i vratila se 30.9.2014 avionom i imam izlazni pecat. Trebala bih 15.11.2014 da odem na duze u Nemacku. Koilko dugo mogu ostati u Nemackoj? Da li ce mi se 180 dana racunati od 15.11.2014 i od tada da li cu imati pravo na 90 dana u evrozoni?

Hvala,

  • 0

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A zasto se vi ljudi koji toliko putujete i ostajete u Evropskoj uniji ne pobrinete da vam uvek lupe pecat?! Zar je tesko pogledati u pasos onog momenta kada vam ga vrate? Zasto dovodite sebe u takve siutacije pa onda trazite pomoc od ljudi koji ne mogu da vam pomognu? :razmislja:

Uvek broje i gledaju unazad od tog dana kada se nadjete na pasoskoj kontroli, a da li to sto ne mogu da nadju izlazni pecat moze da pravi problem - pa moze i ne mora - sve zavisi koliko ce policajac na pasoskoj biti voljan da radi svoj posao i proverava. Neki put ne pitaju ama nista a neki put gledaju povratne karte, traze pecate i broje.

4

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hitno mi je potrebna pomoc!!!

Dana 25.4.2014 imam ulazni pecat u Grcku (aerodrom). Kada sam izlazila iz Grcke(Djevdjelija) nemam izlazni pecat. Zatim sam 21.8 ponovo usla u Grcku (Gevgelija)imam ulazni pecat i vratila se 30.9.2014 avionom i imam izlazni pecat. Trebala bih 15.11.2014 da odem na duze u Nemacku. Koilko dugo mogu ostati u Nemackoj? Da li ce mi se 180 dana racunati od 15.11.2014 i od tada da li cu imati pravo na 90 dana u evrozoni?

Hvala,

  • 0

Neces imati problema, posebno jer imas pecate sa drugih granica kojima dokazujes da nisi prekoracila boravak u E.U.

Posebno jer putujes avionom, tad ti samo skeniraju pasos da li je falsifikat ili ima moze biti ima neku potragu , i to je to.. Jedino, i ponavljam jedino, mozes imati problem ako u "cugu" prekoracis tih famoznih 90 dana...

A zasto se vi ljudi koji toliko putujete i ostajete u Evropskoj uniji ne pobrinete da vam uvek lupe pecat?! Zar je tesko pogledati u pasos onog momenta kada vam ga vrate? Zasto dovodite sebe u takve siutacije pa onda trazite pomoc od ljudi koji ne mogu da vam pomognu? :razmislja:

Uvek broje i gledaju unazad od tog dana kada se nadjete na pasoskoj kontroli, a da li to sto ne mogu da nadju izlazni pecat moze da pravi problem - pa moze i ne mora - sve zavisi koliko ce policajac na pasoskoj biti voljan da radi svoj posao i proverava. Neki put ne pitaju ama nista a neki put gledaju povratne karte, traze pecate i broje.

A da li si ti nekad bila u Grckoj , ali kolima??? Kad ti Grk , koji sedi u stolici u hladovini, pokaze samo vozi, ali kolona iza tebe kilometrima, ti bi da izadjes i da trazis pecat? Moze da ti da pecat , ali kako samo... A , i ljudi u koloni, mogu zamisliti kako bi reagovali.. Budi realnija malo , molim te.

Izmenjeno (Ssone)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pecati uospte nisu verodostojni, pecati se posle nekog vremena i ne vide, ako vas sistem prilikom kontrole izbaci da ste prekoracili, to je verodostojno, nikakvi pecati. Ionako samo lupaju bezveze te pecate preko pecata, niko nece da trazi praznu stranu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka