ArsicSasha

Prekoračenje ili ne u EU?

95 poruka u ovoj temi

2 februara sam usla u Eu a izasla 16 februara,ponovo sam usla 16 juna koliko vremena mogu jos da provedem?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Rekao bih 5 dana , sestog moras biti van EU .

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zajedno da izračunamo.

februar - 13 dana

jun ------ 15 dana

jul ------- 31 dan

avgust - 31 dana

-----------

90 dana

Po ovoj računici moraš izaći 31.08.2013.

Nemam valjanu informaciju kod isteka ciklusa od 6 meseci.

Naime, tebi je ciklus koji traje 180 dana. počeo 16. februara, a

završava se 17. avgusta. U tom periodu nisi "potrošila" 90 dana.

Da li se automatski nastavlja novi ciklus od 180 dana i novih

90 dana boravka?

Da li si morala izaći, pa ponovo ući, pa makar to bilo u jednom

danu? :neznam:

Nadam se da te nisam još više zbunio.

Izmenjeno (putnik srećko)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Po nekom pravilu njoj je ciklus od 6 meseci trajao od 3. februara do 2.avgusta. Ona nije iskoristila svih 90 dana i mislim, ali samo milsim, da 3. avgusta stice pravo na novih 90 dana...

Skoro sam citala u nekom pravilniku MUP-a da se u sustini ciklusi gledaju od prvog ulaska u EU (sa novim pasosem) i da po isteku prvog ciklusa krece drugi u kom opet imamo pravo na 90 dana, i tako u krug...

E sad, to prakticno znaci da ja ako sam prvi put usla 1.januara imam pravo na 90 dana do otprilike do 8. jula, i onda krece novi, ali mi je tu onda nejasno sta se desava ako sam ja tad usla na 1 dan i izasla i onda natempirala da se vratim 89 dana pre 8.jula kako bih onda vec 9. nastavila drugi ciklus od 90 ( na taj nacin ja provodim 89+90 dana u EU, ali u 2 ciklusa, bez prekida)?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne moze tako...mora svakako da izadjes dan pre...I posle 90 spojenih dana u eu po pravilu 3 treba da budes kuci...

Ne znam sta vam je tesko tu da shvatite,vrlo je jednostavno.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Мила, слажем се са тобом. Тај систем са данима је смишљен да би се на културан начин ограничио или онемогућио рад на црно.

Него, од првог уласка се рачуна период, функционише по принципу 3 месеца у ЕУ, 3 месеца ван ње. Не можете да бирате и да спајате месеце како коме одговара поништавајући га са 1 изласком на дан-два.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E onda, ok, ja nisam bila sigurna 100% kako funkcionise, hvala na pojasnjenju :)

A imam i ja jedno pitanje, ja sam iskoristila 30 dana sad u julu i vracam se 1.oktobra u EU, i racunam da imam jos 60 dana. E sad, meni na granici na izlasku i ulasku ni madjarski ni nas carinik nisu udarili pecat niti mi je pasos skeniran, pa me zanima da li su na neki nacin oni ipak evidentirali da sam se ja vratila ( pasos mi je skeniran samo na aerodromu na Malti) ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nisam razumela.skeniran pri izlasku iz Malte?

Izmenjeno (MilaV)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, da, na aerodromu na Malti mi je skeniran pri povratku (tj. izlasku iz zemlje), ali nisam isla na Beograd nego na Budimpestu pa mi na granici niko nista nije radio sa pasosem....Zato ne znam da li su ikako mogli da registruju moj izlazak iz EU ili ne. Jedino ako to skeniranje na Malti ne budu gledali kao izlazak, ali ja tad nisam izasla iz EU.

Izmenjeno (mimbg)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav ljudi!

U principu lepo ste opisali sve, samo zelim da napisem moj slucaj, da mi neko potvrdi, da budem siguran da li sam u pravu i da se ne desi prekoracenje :)

Ove godine sam prvi put usao u E.U. - 22. jula a nazad u Srbiju - 3. avgusta. (letovanje u Grckoj)

Medjutim, u pasosu nigde ne vidim pecate da sam u povratku iz Grcke usao u Makedoniju i Srbiju. Samo je preko pecata za ulazak u Grcku udaren jos jedan pecat koji se bukvalno jedva vidi (datum izlaska se ne vidi) i hemijskom olovkom je napisano "ADE", sta to znaci?

- Koliko sam shvatio iz teme - moj 6to mesecni termin je poceo 22. jula i ja mogu da budem 90 dana u EU u periodu (22.jul.2013 - 22.januar.2014) ?

Medjutim, posle letovanja sam nasao posao u zapadnoj E.U. zemlji i dosao sam ovde. Usao sam u EU preko Madjarske (5. septembra) i radio sam "probni" period mesec dana. Poslodavac je odlucio da me zadrzi ovde i hoce da krene u proces sredjivanja radne vize, pa mi je jako bitno da znam do kada mogu ovde da budem da se ne bi desili problemi oko probijanja roka..

Po mojoj racunici:

- 6.mesecni termin - 22 jul - 22 januar

- Grcka - 22.jul - 3 avgust - 13 dana. Znaci - imam jos 77 dana.

- E.U - usao 5. septembra - mogu da budem do 20. novembra ovde

Molim vas ako ima upucenih da mi potvrde, da ne bih nesto zeznuo!:))

hvala unapred !!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Iscitala sam sve i zvala ambasadu ali i dalje mi niko nije dao normalan odgovor.... moja situacija je sledeca...Usla sam u Nemacku 1 decembra i izasla 21 januara...(znaci nekih 52 dana).. po tome moj period od 180 dana se zavrsava 29 maja.. E sad, ja planiram ponovo da idem tamo 13. maja, pa me zanima, da li ce, s obzirom da sam vise od ri meseca u srbiji, od 13 maja poceti da mi se racuna novi period od 180 dana, ili 29. maja moram da se vratim u Srbiju i za 2,3 dana ponovo dodjem u Nemacku...Nadam se da sam bila koliko toliko jasna... Hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam jedno pitanje, pa bih vas zamolila ko je upoznat sa time da mi kaze jel sam u velukoj dilemi :) Prvi put sam u EU usla 14. Decembra, a izasla 7. Marta. Ostalo mi je jos 7 dana borka. A U Srbiji sam skoro 3 meseca. Pa me zanima kad smem da odem opet gore, kad pocinje novo racunanje da mogu da boravim 3 meseca. Da ne bi morala da odem na nedelju dana i da me vrate ovde opet 3 meseca u Srbiji :) UNAPRED HVALAA!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovde ćeš naći informacije.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da, znaci ja tek 15 juna mogu gore na novih 3 meseca. Koliko sam ja shvatila?! :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobro si shvatila :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26962
    Ukupno tema
    904661
    Ukupno poruka