ArsicSasha

Prekoračenje ili ne u EU?

86 poruka u ovoj temi

Mudrije je izaći dan ranije jer oni računaju i prvi dan i taj kad izlaziš tako da se često neočekivano desi da ti izbroje 91. Iz iskustva ti govorim.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima, imam jedno pitanje. Nalazim se u Madjarskoj i u sredu je 90-ti dan mog boravka. Zanima me da li cu imati probleme na granici ako izadjem u sredu iz zemlje ili ne. Hvala unapred.

Ne bi trebalo da imas problem

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jel i dalje stari nacin racunanja ostanka u EU, odnosno racuna se od prvog dana od poslednjih 6 meseci?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zdravo svima!

Posle svog ovog citanja meni i dalje nije jasno racunanje tih famoznih 90 dana!Prvi ulazak u Nemacku bio je 09.08.2019 godine. Znaci da je 180-ti dan 03.02.2020.god. Da li ja mogu odmah da putujem tog 3.februara bez problema? Ili posto mi je ostalo jos nekih 10-ak dana posla bih 28.januara i nastavim boravak. Da li mogu da idkoristim preostalih 10 dana i odmah udjem u sledeci krug!

Bila bi veoma zahvalna?

Izmenjeno (Iness)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao drugari pitanje prekoracio Sam 90 Dana u Eu tacnije nekih 2 godine. :D Dali kada izvadim pasovan tj. Putni list. Dali sa njime nece Novi da me provere na granici koliko Sam bio u eu.  Da dobijem neku zabranu ili kaznu. Dali je Neko imao sl.iskustva hvana unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao drugari pitanje prekoracio Sam 90 Dana u Eu tacnije nekih 2 godine. :D Dali kada izvadim pasovan tj. Putni list. Dali sa njime nece Novi da me provere na granici koliko Sam bio u eu.  Da dobijem neku zabranu ili kaznu. Dali je Neko imao sl.iskustva hvana unapred

jednoj gospodji na Passau, granica Nemacka/ Austrija  za prekoracenja od DAN rekli su i da ce platiti od 50/500e, skinule je sa autobus i kako se zavrsilo to neznam

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne mogu da verujem da neko ovako nešto pita. :lud:.

Drugar, srećno ti bilo na granicama.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Svasta...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

imam jednu nedoumicu.

Ja sam iz Srbije, momak mi je iz Bosne.

Često putujem u Bosnu da li pasošem ili ličnom kartom.

Upravo sam čula da (zajedno smo skoro 5 godina tako da toliko i putujem) ne smem da prekoračim 90 dana boravka u Bosni.

Ja sam sigurno svake godine kada se sve sabere prekoračila tih 90 dana ali nikada mi niko ništa na granici nije rekao.

Da li važi to, tih 90 dana za putovanja iz Srbije u Bosnu?

I da li se tih 90 dana broje svi ukupno (od početka godine do kraja godine) ili to znači da ne smem da ostanem UZASTOPNO 90 dana ali smem na primer sad da ostanem 90 pa se vratim kući u Srbiju, budem tamo neko vreme i zatim ponovo odem u Bosnu i prekoračim tih 90 dana...

Molim Vas za pomoć.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav interesuje me još nešto...

Nikada se nisam prijavljivala u policijskoj upravi ili tako nešto kada sam dolazila iz Srbije u BiH... da li će mi to jednog dana kada odlučim da se udam i preselim kod momka u Bosnu praviti problem?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Dobar dan, 

Iznecu vam moju situaciju, pa ukoliko je neko imao slicnu, bio bih zahvalan ako bi podelio/la iskustvo sa mnom.

Dakle, doselio sam se kod devojke u Cesku, dobio ugovor za posao i aplicirao u Ceskoj ambasadi za vizu sa idejom da mi je odobre u roku 3 meseca mog dozvoljenog boravka. Medjutim, u to vreme situacija sa koronom se tada desila, viza mi nije odobrena u tih 90 dana, a ja sam ostao zbog cele situacije sa devojkom ovde, Nakon nekog vremena viza mi je odobrena i poceo sam da radim. Sada planiram da idem na godisnji u Srbiju, zanima me sta bi moglo da me ceka na granici, s obzirom da jesam orekoracio dozvoljeni boravak, a sa druge strane imam dozvolu za boravak u EU na 2 godine. Hvala unapred.

Aleksandar

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26498
    Ukupno tema
    887499
    Ukupno poruka