ArsicSasha

Prekoračenje ili ne u EU?

83 poruke u ovoj temi

pozdrav svima,imam jedno pitanje,devojka je ovog semstra bila samo 31 dan u it,od jula do avgusta,danas smo otisli da je prijavimo u policiju i rekli su nam da nam je ostalo 58 dana do kraja ove godine,naravno toliko dana nema,i da ona mora da izadje pre 31(decembra) ove godine,i da u it sme da udje tek u martu 2015?? o cemu se tu radi,moze li mi neko pomoci,objasniti

Izmenjeno (vladimirpalermo)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako bi bilo ko mogao da ti pomogne i objasni nešto što su ti rekli u policiji? Možda Alfano, ministar unutrasnjih poslova?

sasvim je logično i jednostavno: 3 meseca odjednom, u 6 meseci u jednoj kalendarskoj godini. Ako se to ne iskoristi, ta teoretska 3 meseca (iako, praktično, neiskorišćena)ne mogu da se nastave na prva 3 meseca sledeće godine, nego mora da se napravi pauza. A možda je objasnjenje i neko drugo, ali to vam ništa ne menja u životu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Poštovani forumaši,

Nigde ne mogu da dobijem odgovor na sledeće pitanje. Radi se o tome da sam boravio u EU duže od famoznog perioda. Naime, ostao sam 6 meseci ukupno. Prilikom vraćanja nazad iz Nemačke autobusom, kod Austrijanaca sam platio kaznu od 400€ i niko mi više nije pravio problem. Tačnije, nisam dobio zabranu ulaska u EU određenu nekim vremenskim periodom.

U Srbiji sam već 5 meseci i planiram da se vratim nazad radi sklapanja braka. Od papira imam sve što mi je potrebno (svoje i partnerkine, koja je Nemica), osim položenog testa A1.

Ni u ambasadi mi nisu dali odgovr na pitanje da li ću imati problema prilikom ulaska, pa zato pitam Vas, jer možda neki ima iskustva ili zna nešto o tome.

Da li bi mi značio možda da pribavim još neki papir od nje, garancija, poziv ....?

Imam njenu kopiju pasoša

primanja

adresu boravka

garanciju što se tiče njenog zapoljšenja

izvod iz matične

uverenje o slobodnom bračnom

i zakazan termin za venčanje

(sve ovo sa zvaničnim apostilima)

Planiram avionom da idem, ali se bojim da ne stignem tamo i nemačka carinskakontrola/policija kaže: Ooops, aj ti lepo kući, častimo te zabranom ulaska na 1.000 godina i sl.

Molim Vas za nekakav savet i hvala Vam unapred.

Srdačno

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Imam pitanje....prvi ulazak u Sengej mi je poceo 1.12.2014. sto znaci da mojih 180 dana isticu 31.5.2015. a drugih 180 dana pocinju od 1.6.2015. U decembru, januaru i februaru sam bila ukupno 75 dana i ostalo mi je jos 15 dana. Da li smem da idem na put 25.05.2015. do 22.6.2015? To je jos 28 dana, stim sto se 6 dana dodaje na onih 75 dana, a 22 dana prelaze u drugih 180 dana, odnosno ubrajaju se u period od 1.6.2015. do 31.11.2015. U kontinuitetu nisam presla 90 dana.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ne decko, samo si ti bio u Grckoj, kolima.

..I onda je mrmot zavio cokoladu..

:nea: Ovo je netacno..razumem da zelis da pomognes, ali mozda bi trebalo da se prvo dobro informises o svemu.

Puno price , a cujem samo bla, bla.. Nista pametno i korisno ,kao i po obicaju, od tebe nismo ni culi.

Jelena, mislim da ti nije dobra racunica u startu. Elem , zakon kaze da se u KALENDARSKOJ godini (sto bi znacilo od 01.01.15 do 31.12.15) moze ostati dva puta po 180 dana na svakih 6 meseci. Sve sto si iskoristila u 2014, to je ok , i to ostaje za tu godinu, a u novoj godini , broje se novi dana. U zakonu se ne navodi koliko puta imas pravo ulazaka, vec eksplicitno koliko se ostaje dana na teritoriji sengena. Da podvucemo crtu, pocinjes novo "brojanje" od januara 2015 godine. Pozdrav.

Izmenjeno (Ssone)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala Bogu da mi nije dobra racunica i da se racuna prvi ulazak u kalendarskoj godini, sada mi je malo lakse :hahaha:.Inace znam da nije bitan broj koliko puta ulazis i izlazis. Ja sam detaljno opisala svaki ulazak i izlazak cisto da saznam da li i ako nisam iskoristila svih 90 dana u 180 dana moram doci kuci bar na jedan dan,, a nazalost moram. :vestica: .Hvala Ssone.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pozdrav ljudi, planiram da idem na 80 dana u grcku ove godine, i zatim odatlke idem u makedoniju na nekih 2 nedelje, pa me zanima da li cu imatin nekih problema zbog prekoracenja onih 90 dana?

jel ne sme da se 90 dana bude van nase zemlje, ili ja ne smem 90 dana da budem u nekoj zemlji evropske unije?

jer za makedoniju ne treba pasos, moze i licna karta..

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ogranicenja se odnose iskljucivo na EU. Ako imas u planu da ostanes dve nedelje u MK, obavezno po dolasku u MK idi u policiju u odeljenje za strance i prijavi boravak.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Isao bih u Ohrid, nisam siguran da tamo ima odeljenje za strance?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Idi slobodno , u svakoj policijskoj Upravi imaju odeljenje za strance. Postupak je veoma prost. Popunis prijavu, oni ti je overe, i prilikom izlaska iz zemlje , predas im tu istu prijavu. Jako je jednostavan postupak. Naravno , potrebno je da i onaj kod koga odsedas popuni tu istu prijavu. Kad odsedamo u hotelima, hoteli to popunjavaju za nas , po automatizmu. Ako odsedas privatno kod nekoga, onda ti je sledeci postupak.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

kul, hvala :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

O crni kirk84, pa ko u ovoj zemjli razmišlja o tebi i nama? Ma brišite...daleko vam sunce i polje :shokiran:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozzz forumasi

Trazim hitno odgovor od vas.Bila sam u EU duze od dozvoljenog perioda tj.ostala sam 6mjeseci ukupno.Ukratko cu pokusati napisat sta se desilo.Dolazim sa posla u stan u kojem stanujemo svi na crno, nakon neki 5min kuca neko, otvaram stoji nepoznat lik sa smijeskom na licu samo pokaza znacku da je policajac,za njim dolazi drugi pajkan u civilu,pasos na pregled,ono cekala sam odma deportaciju kad su vidjeli prekoracenje.LJubazno pitali dal radim rekla sam ne,uzeli pasos nasmijesili se i da dodem sutra na adresu koju su mi dali.Ujutro odlazim kod njih na stolu stoji moj pasos i koverta neka,koju moram predati u nasu ambasadu.PS ljubazno upitali jeli kratak rok da napustim Nemacku za 5 dana,samo sam prosaputala OK zahvalila se izisla.Prvo sto sam uradila pogledala pasos u njemu nista nema,zalosno al sam gledala da idem nazad odma da nebi imala problem veci,dolazim na granicu carinik samo pogleda pasos i vrati,druga granica pecet udarili i sretno.Dolazim u ambasadu predajem pasos i kovertu,cupkam na jednom mjestu stace biti,manje od 10min dobijam pasos nazadi kopiju papira iz te koverte,da bi gospodja mi samo saopstila imam zabranu na 3 mjeseca.na pasosu nista nema nikakvi oznaka.Zanima me ako je pasos bez ikakvi oznaka i slova sto neki navode,dal to sve stoji u kom.na granicnim prelazima.

Unapred zahvalna na odgovorima i jel imo ko slican slucaj mome......

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Cao svima,treba mi pomoc vas koji ste upuceni,usla sam prvi put 11.01 u cesku preko madjarske granice i izasla 03.02,pa opet usla 11.02 i sad cu izaci 11.04 i ostaje mi jos 6 dana kako bih iskoristila 90dana,jel mogu ja i njih da iskoristim sredinom juna bez problema?i dal mi onda 11.jula krecu novih 90dana? Hitno,hvala unapred

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26171
    Ukupno tema
    872632
    Ukupno poruka