Баџа

Београд за почетнике (тј. како га лепо показати странцу)

127 poruka u ovoj temi

Biće bolje...nadam se.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Bio je nekada lep, sada nije:angry::bolje-da-cutim: Ne postoji jedan normalan deo grada, koji nije unisten, prljav, naruženKalemegdan, obala, Gardoš, okolina hrama, , Kosančićev venac, Ada, Još se drži Topčiderski park, ali samo danju, noću je jedva osvetljen.

Pogledaj onda snimak iz sledećeg posta i uživaj :)

 

Topčiderski park

 

 

Izmenjeno (Genije)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja sam shvatila iz recenice da ces me iznenaditi i da je sada nocu bolje osvetljen :D

Lep snimak :), a izlozba u Konaku je odlicna, svima koji vole istoriju je za preporuku!

Inace bas uzivam, to mi je omiljeni park i idem bar 2-3 puta mesecno. Kada ih nadjem, postavicu slike napravljene ove zime i to ujutru, po snegu, kada sam bila skoro jedini posetilac :). Svidja mi se i ono jezerce koje je malo skrajnuto, ima pore klupa, ne zna se je li lepse ovako u prolece ili kada padne lisce po njemu u oktobru ili zimi kada se zaledi.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

 

NAUTIČKO SELO je jako lepo mesto za pokazivanje strancima. Nalazi se u Boljevcima. U pitanju je nekoliko splavova na vodi gde možete provesti ceo dan a postoji i mogućnost spavanja. Centralna kuća je i restoran gde ima uvek sveže ribe a mogu Vam je doneti na Vaš splav. Gradski prevoz povezuje ovo selo sa Beogradom.

MORAVSKI KONACI su ustvari etno selo kod Velike Plane. Jezero sa desetak ostrvca je povezano mostićima. 

ZORANIĆA KUĆA  je takođe etno selo sa malim vrtom sa životinjama. Nalazi se iza Meljaka. Odlična klopa. Jahanje u prirodi. Mesto za svaku preporuku. Zapamtio sam da ima oko 50 vrsta raznih rakija.

Tu je naravno i naša lepa Ada gde uvek ima puno raznovrsnih sadržaja.

 

Zorane,pre svega hvala za ove preporuke...

Da li je preporuka za Zornića kuću da se uzme smeštaj,tj noćenje ili je dovoljno doći ujutru,iskoristiti sve sadržaje (pre svega za klince),klopati i predveče put pod noge?

Nautičko selo je isto sjajna varijanta,definitivno mesto koje ćemo posetiti uskoro..

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Ja sam shvatila iz recenice da ces me iznenaditi i da je sada nocu bolje osvetljen :D

Lep snimak :), a izlozba u Konaku je odlicna, svima koji vole istoriju je za preporuku!

Inace bas uzivam, to mi je omiljeni park i idem bar 2-3 puta mesecno. Kada ih nadjem, postavicu slike napravljene ove zime i to ujutru, po snegu, kada sam bila skoro jedini posetilac :). Svidja mi se i ono jezerce koje je malo skrajnuto, ima pore klupa, ne zna se je li lepse ovako u prolece ili kada padne lisce po njemu u oktobru ili zimi kada se zaledi.

Kod nas u Srbiji muzeji naravno ne rade zbog RENOVIRANJA (višegodišnjeg). Tako je i sa muzejom u Konaku..... Osvetljenje parka je planirano za 2265. godinu, tako da treba biti samo malo strpljiv.....

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako ne radi? Ja sam posledsnji put ulazila mislim u martu 2018. Sada sam zvala i radi. Da nisu mozda bio ponedeljkom?

 

Zna li neko sta se desava sa Topciderskom pozornicom, ima li nekih manifestacija ili slicnog tamo?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima
 

Kako ne radi? Ja sam posledsnji put ulazila mislim u martu 2018. Sada sam zvala i radi. Da nisu mozda bio ponedeljkom?

 

Zna li neko sta se desava sa Topciderskom pozornicom, ima li nekih manifestacija ili slicnog tamo?

Znam da ponedeljkom ne radi. Pre neki dan je bilo otkucano obaveštenje na ulaznim vratima da NE RADE ZBOG RENOVIRANJA. Bilo mi žao nekih Japanaca koji su se nameračili da obiđu konak i to ih je vidno razočaralo. Bar su bili fascinirani Platanom.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bas su nasli sada oko praznika da renoviraju! Ja sam samo zvala, pa posle ''Pogresan broj'', zato sam mislila da rade :D:blush::wacko: Mogli su da stave obavestenje na sajt, fb, Gugl.

 

On je najlepsi ukras parka:)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Tašmajdanski park :)

 

Izmenjeno (Genije)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Fotografije Točiderskog parka pod snegom :)

 

 

DSCN4166.JPG

DSCN4193.JPG

DSCN4164.JPG

DSCN4187.JPG

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Crkva Ružica na Kalemegdanskoj tvrđavi

 

Izmenjeno (Genije)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stranca odvesti i u Hram Svetog Save

(sigurno će biti fasciniran)

 

Izmenjeno (Genije)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Stara kapetanija i Zemunski kej
Beograd 2019.

 

Izmenjeno (Genije)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@Genije Bila sam u subotu u setnju Kalemegdanom, zaobilazeci deo gde se planira gondola, nemam zivaca za to!

Kada sam usla u Sv.Petku i fotografisala, neka zena mi je rekla d aje zabranjeno. Ja rekoh Gde pise, kaze nigde, to se zna. Ja je pitah je li ona radi nesto za crkvu, kaze Ne.

Zanima me zasto je dozvoljeno fotografisanje na vencanjima i slavama, a turisticki nije? Da li se tada trazi blagoslov i zato je dozvoljeno?

Zasto se u katolickim crkvama moze fotografisati, a u nasim cesto ne?

 

Ruzica je mnogo lepsa i posebnija crkva, prostranija i u njoj je uvek manje ljudi:)  (na Wiki pise ovo : '' По народном предању, Ружица се налазила на истом месту као и сада, јер је народ поштовао извор Свете Петке, који је протицао испод темеља цркве Пресвете Богородице. По веровању су сестре Ружица, Марица и Цвета на простору београдске тврђаве подигле по једну цркву које би служиле као њихове задужбине, и назвале су их својим именом. '' )

Jos da napisu poreklo imena!

Izmenjeno (Tirkizna)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako je neko baš zainteresovan za istoriju Srbije onda preporučujem 

Kulu Nebojša

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905037
    Ukupno poruka