Баџа

Београд за почетнике (тј. како га лепо показати странцу)

84 poruke u ovoj temi

Hvala, dobre su ideje:D Bas dugo nisam bila u Kandaharu. Videcu i tad kad dodju sta ima od zivih svirki trenutno u gradu.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Razocarana sam restoranom "Dva Jelena" u Skadarliji. Vodila sam Grke jer su izrazili zelju, iako tamo ne bi otisla. Hrana je losa! Ocekivala sam da u takvom jednom restoranu koji se pokazuje turistima bude izuzetno spemljena sveza tradicionalna hrana. Ali...cevapi su bili nedopeceni, ukus zivog mesa, preslani, nisu imali cak ni onaj miris koji mami. Posluzeni sa preslanim pecenim krompirom i bez seckanog crnog luka:rolleyes: Cak ni shopska salata nije valjala. A u sva jela stavljaju previse crnog i belog luka. Ambijent je nekako bez ikakvog sarma, kao u onim americkim voz restoranima. Jedino muzicari (tamburice) su bili dobri-prilazili svakom stolu i otpevali po neku zelju, nama grcke pesme. Onda je dosla ona glumica "Saveta". Njena tacka je uzasna! Mogli su bar tu nesto duhovito da smisle, sva sreca pa stranci ne razumeju sta govori.

Drugu noc smo isli na splav Korzo (otmeni splav sa divnim konobarima i pogledom, na koji dolaze vecinom devojke) i kasnije na spav Knjaz, oba na savskom keju.. E to je nesto drugo! Na Knjazu je svirao odlican bend "Britke sablje". Nizali su domace i strane rok hitove, bez prestanka. Unutra opustena atmosfera... Igra se bilijar, pije se pivo... Vecinom iskonski machosi sa stomacima i bradama. Svi djuskaju a ne samo da klimaju glavama  za stolom. Cene pristojne. Ma ludo smo se proveli!!! Do 2 sata ujutru.

Zatim, restoran Terminal u koji su nas oni vodili jer su culi preporuku. Ma nista mi se nije dopao-fensi bar sa delikatesnom hranom a unutra sve same silikonke, verovatno lovdzike na mlade japije. Snobovsko mesto. Konobari oblecu svaki cas iako smo narucili koktele. 

Ali ne razumem tu fascinaciju nocnim zivotom u Beogradu. A da nema kafica u centru koji rade posle 12h, 13h. Ili koji rade celu noc. Cak ni Snezana nije radila rano ujutru. Nismo mogli da nadjemo ni neko mesto koje radi posle 12h a da nije dj elektronska muzika i da ima prostor za djuskanje. A drugari iz Grcke navikli na svakodnevni nocni zivot i hoce dalje da idu, na drugo mesto i samo govore-noc je duga:ples:

Izmenjeno (vrtlarka)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@vrtlarka Bolji je ''?'', da znas, za sledeci put. Manufaktura. Valter.

Davno je bio odlican kafic u Kralja Petra, mi smo tamo odlazili nakon nocnih izlazaka, nesto na T, imao je i sprat.

Meni je super sto nema kafica koji rade duze jer to smeta okolnim stanarima.

Terminal jeste za poseban soj!

Bas cu da obidjem Knjaz! Jeste li rezervisali unapred?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Rezervisali smo za Knjaz, zvala sam 2 sata pre pocetka. Malo je kasnila svirka ali odusevili su nas. Mislim da i nije bilo potrebe za rezervaciju jer ljudi su i stajali.

Znam za Walter, nisam stigla da ih vodim preko dana. To su Grci, oni su samo trosili! Jedna hedonisticka kultura. Njima je normalno da svaki dan izlaze po restoranima i kaficima duboko u noc i jako su muzikalni. Kad su ustali da igraju, kakvi su to pokreti kukovima, spontani, u ritmu muzike- da su machosi za susednim stolom razjapili usta! :rolleyes:

Lako bih mogla da se naviknem na takav zivot:D

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Odvesti goste do zoološkog vrta.....

Pingvini će da se hvale da su dobili novu kuću, medvedi željno iščekuju useljenje u nove kvadrate.....

Izmenjeno (Genije)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mene zoo vrt rastuzi. Doduse, bila sam poslednji put pre dve decenije ali potresao me kavez sa majmunima, izgledali su tuzno na tom skucenom prostoru.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

BEOGRAD leti

Izmenjeno (Genije)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Obilazak Avale i Avalskog tornja je uvek fascinantno gostima....

i poseta  Spomeniku neznanom junaku

Izmenjeno (Genije)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26503
    Ukupno tema
    887635
    Ukupno poruka