Баџа

Београд за почетнике (тј. како га лепо показати странцу)

76 poruka u ovoj temi

Ako već obilazite Kalemegdan svakako posetiti i Barutanu (palća se ulaz, ali cena je simbolična)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Prilikom šetnje po Kalemegdanu obavezno svratiti da se vidi Rimski bunar

(cena ulaznice 120 din. odrasli, 60 din. deca)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Postavljeno (izmenjeno)

Jedna preporuka ako moze: gde se moze parkirati oko (nije nuzno da je blizo) Marakane (Rajko Mitic)?

Pricam o utakmici gde se igra Liga Sampiona, pretpostavljam da se biti puno guzve, tako da i nije bas bitno da je parking blizu stadiona.

Izmenjeno (STEALTH)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Druže probaj ovde, ako posle tekme odmah pališ kući izvuci se malo ranije, ima jedan "štek" brzi izlazak na AP, malo mi je komplikovano za objasniti ali možeš se uključiti malo pre "Steka" (SteCo restoran), trebalo bi biti mesta na trotoarima uz ulicu. 

Screenshot_20191007-123718.thumb.jpg.87f

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jedna preporuka ako moze: gde se moze parkirati oko (nije nuzno da je blizo) Marakane (Rajko Mitic)?

Pricam o utakmici gde se igra Liga Sampiona, pretpostavljam da se biti puno guzve, tako da i nije bas bitno da je parking blizu stadiona.

Sve zavisi odakle stižeš, ako dolaziš iz pravca Novog Sada ili Zagreba onda posle Mostarske petlje, pre pumpe desno i desno kod BIP pivare. Ima oko kilometar i po do stadiona(oko 20 minuta), ali po povratku se lako uključuješ na auto put.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako će Kalemegdan sada izgledati bez svog Pobednika :shokiran:

(bar dok ne završe restauraciju)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Staru železniču stanicu pretvaraju u muzej.

Biće lepo odvesti goste tamo

Evo kako teku radovi

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bice lepo odvesti ih, ali ce biti gtozan trg, sa ogromnim, nepotrebnim spomenikom.

Inace, gosti koji dolaze busom za Bg, mogu sada bas lep oda unakaze svoje kofere vukuci ih sa dolazne stanice, kroz prostor nekadasnje zeleznicke stanice, tamo odakle su kretali vozovi, posebno ako idu po mraku! Ispred stanice je takodje lose za kofere, plus ih treba prebaciti preko ''opasnosti na putu''!

Takvo je iskustvo nekih ljudi proteklih nedelja! Sramota! :angry:

@Genije, pogledaj temu NS, pa napisi nesto, ako imas ideju :D

Izmenjeno (Tirkizna)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Predlažem obilazak Kule Gardoš

(još uvek se sređuje ali ono što je završeno je lepo)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Moze da bude i 10 puta lepse, kada se zna da je zboig te rekonstrukcije umro covek jer mu je dom bio predvidjen za rusenje, zbog nje.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Super je tema. Moram celu da je prelistam istorija mi nije jaca strana, u decembru mi dolaze dva drugara iz Grcke koje sam upoznala u Solunu, prvi put ce biti u Beogradu. Vodicu ih naravno na Kalemegdan, Narodni muzej, zemunski kej. Posto su oni mene vodili u predivan kafic na otvorenom gde se igra salsa i ja bih njih odvela na neko lepo mesto uvece, da vide sav sjaj Beograda. Imate li neki predlog? Ja nisam neka kluberka, nisam puno nocu izlazila po mestima u Beogradu. Oni su fini i kulturni, imaju 35+ i vole da igraju :D. Ali ne uz neku elektronsku muziku. Dajte neke predloge lepih i zanimljivih mesta da su nisu bas daleko od centra.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I predloge nekih lepih kafica.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

A kakvu muziku vole?

Steta sto ne dolaze kada rade baste, tu bih imala bas puno da nabrojim!

Ljutic, ako im nije bitno da bude fensi:D Azbuka, Mezestoran dvoriste, Prica, Maska, Blaznavac, Kandahar, Vesele domacice, Kalemegdanska terasa.

Ostali koje ja volim nisu u centru ili su lepi zbog baste-terase (Npr Caruso)Red u Skadarliji. ili nisu toliko lepi, ali ih voilim zbog atmosfere i macaka-

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala, Tirkizna:D. I ja volim Red a ranije sam isla i u Kandahar a nisam znala da jos radi, neobican je. Masku nesto ne volim a Kalemegdanska terasa je lepa. Ove ostale cu izguglati. Vodicu ih i na savski kej Corso ili Knjaz.

Vole raznovrsnu muziku ali gledam da li ima neko mesto gde je muzika onako normalna da ne probija usi a i da moze da se izadje nocu i eventualno  igra na pr.salsa ili neko autenticno mesto sa nasom muzikom.

Tj gde ih izvesti u nocni provod?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nasa domaca, mislis rok, pop?

Radi Kandahar. :)

Salsu imas s vremena na vreme u kafeu Buena Vista na Banovom brdu, treba da ih pitas za datume :)

Ja volim salsu, ponekad, elektronsku, tamburase, nesto na otvorenom, npr.na Adi, tako da bas ne mogu da ti pomognem. Tema o nocnom zivotu BG-a je mrtva na forumu:ranjenik:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26030
    Ukupno tema
    868463
    Ukupno poruka