Баџа

Београд за почетнике (тј. како га лепо показати странцу)

84 poruke u ovoj temi

Битно је да је овде отишла, а то није у Београду.

222.thumb.jpg.f01f9fe9e74730eff8736bed90

Какогод, Србија јој се јако свидела. Како другачије?

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dragi moji saforumasi, naglasavam, sve sam prethodno procitala...Imam MOLBU  i potrebu za vasim idejama...Dolazi mi dalji rodjak iz Nemacke, cetvrtina nas, a vec tri puta bio ovde...Obisli Lepenski Vir, Golubac i ostalo...Bili na Oplencu i na nasem "rancu" ispod Vencaca i u Arandelovcu...Bili na Kosmaju, krkali kod Nade i...,pored manastira Tresije... na njihovo odusevljenje, super jagnjece i prasece brigade. Dalje...obisli Novi Sad, Sremske Karlovce, i klopu u navedenim....Nadoknadicu promasene manastire fruskogorske, nisam vozac i bese 38 stepeni, a ja bez mape....katastrofa, a GPS nije funkcionisao tamo, a nikog da pitam...po onoj vrucini...Beograd nam nije neki prob!em, posetii mnogo od malo cega, po mom misljenju, da se vidi...A znam ga bas, a i volim! Ovaj put smisljam "nedorecene" price po njegovim "skrivenim" i najlepsim delovima...u kombinaciji sa lokalnom arhitekturom i shodno njoj, restoranima i kafanama, ako je i nesto ostalo ...Djuskali do zore u Reci, pili u silikonskoj dolini i malo "alternativnijim" i naravno "boljim"  mestima i kaficima i klubovima...Skadarlija "overena" . Ma sve nadugacko napisah...ali mi trebaju neke nove Vase ideje za po Beogradu, i ne vise od 100 kilometra dalje, samo ne "Babe" i slicno....dajte mi, molim vas, neku alternativu i ne klasican pristup...Hvala!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I ...Smederevo, kao rodni grad nasih baka,..isplanirala i tvrdjavu, i posetu vinogradu Karadjordjevica, ako ima i degustacije vina jos bolje... pa obici i Vinimacijum i Pozarevac i Gradski muzej sa slikama Milene Pavlovic Barili....Znam da imate jos boljih i autenticnijih ideja...te mi trebaju...,one bas najoriginalnije i najslobodnije... posebno oko dobrih mesta za krkanluk, Sorry.., za dobru, obilnu, ukusnu i ne preskupu klopu u lepom i po mogucstvu domacem ambijentu, hvala!!!

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Nigde niste naveli Avalu sa avalskim tornjem. Možda nije strancima toliko zanimljivo ali lep je pogled sa vrha. Pri povratku je poznati restoran Kumbara (sa malo jačim cenama) ali ipak podnošljivim. Više o restoranima u Beogradu možete nađi na temi

http://www.putovanja.info/forum/forum/topic/22377-najbolji-restorani-u-beogradu/?page=54

Što se tiče smederevskih restorana nisam puno upoznat ali bih izdvojio jedan gde sam se fenomenalno proveo uz odličnu i ne skupu hranu. Reč je o restoranu Vila Jugovo koji se nalazi na samoj obali Dunava pre ulaska u Smederevo pravcem iz Beograda.

NAUTIČKO SELO je jako lepo mesto za pokazivanje strancima. Nalazi se u Boljevcima. U pitanju je nekoliko splavova na vodi gde možete provesti ceo dan a postoji i mogućnost spavanja. Centralna kuća je i restoran gde ima uvek sveže ribe a mogu Vam je doneti na Vaš splav. Gradski prevoz povezuje ovo selo sa Beogradom.

MORAVSKI KONACI su ustvari etno selo kod Velike Plane. Jezero sa desetak ostrvca je povezano mostićima. 

ZORANIĆA KUĆA  je takođe etno selo sa malim vrtom sa životinjama. Nalazi se iza Meljaka. Odlična klopa. Jahanje u prirodi. Mesto za svaku preporuku. Zapamtio sam da ima oko 50 vrsta raznih rakija.

Tu je naravno i naša lepa Ada gde uvek ima puno raznovrsnih sadržaja.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zorane hvala na predlozima. Zaboravila sam da napisem da su Avalu i Adu takodje posetili. Znaci, izlet u Smederevo i okolinu moze da se potkrepi Vilom Jugovo...sem odlicne hrane kako kazete, kakav je enterijer, basta, pogled? Iscitavam i TA da mi nesto ne promakne...Muzeji vec sramotna tacka naseg grada, pogleda cu sta je u MPU, SANU, Etnografskom, Zepteru...i saznadoh za privatnu zbirku ikona Sekulic...Videcu i za neku organizovanu turu, a  bili su na obilasku Beograd podzemlje, sada bi mogli dvorove da posetimo.Gledala sam i one organizovane na 2-3 noci, posebno sa posetom Studenici, Zici, kanjonu Uvac, Zlatibor...preko Serbian Adventures ali se datumi ne uklapaju. Moram da potrazim da li jos neko radi izlete jer suprug i ja ne mozemo da odvojimo zbog posla 2-3 cela dana i noci. Ako Vi nesto znate, mnogo bi ste mi pomogli!

Izmenjeno (maštalica)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pogledala sajt Vile Jugovo, super pogled i basta...ali tesko im bese da posrave i meni sa cenama :mellow2:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Najbolje je tog stranca odvesti na klopu da se dobro nakrka jer od zagledanja grada nema neke vajde. Hram Sv Save je dosta ''wannabe'' Sv. Sofija, reke Dunav i Sava su male i izgledaju jadno u poredjenu sa rekama koje proticu kroz druge prestonice tipa reke  Tagus ili Sena, nas trg je obican kao i bilo kojem drugom gradu na Balkanu....Za svakog stranca ce poseta BG-du biti kulturoloski sok

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo prethodno je pisano 2017. godine. Nema bolje preporuke nego sajt TOB:

i domaće agencije koje vode na izlete. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pretposlednji komentar je ocajan!!

Zasto bi reka morala biti ogromna, da bi se svidela?!! Hram je hram i ne lici ni na sta drugo, kakba poredjenja:shokiran:

Mene bi bilo sramota tudje sramote ( vlasta i krivci se naravno ne sramote)  da odvedem gosta pored reka jer su uzasno prljave i one i priobalje. ) Ivek smisljam gde d avodim ljude,a da se ne zgroze djubretom ili raspalim trotoarom. Bg je najbolje gledati sa visine, ali z arazliku od vecine metropola, on nema ni vidikovac sa koga se vidi siri centar! Onih par kafica na uzivisicama je sve sto nudi, a sa tornja se ipak vise vide sela.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Izmenjeno (Genije)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam toliko razocarana u sadsanji i buduci izgled, da zaista nikog ne bih mogla vise  da vodim po gradu i bilo sta mu pokazujem :angry:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam toliko razocarana u sadsanji i buduci izgled, da zaista nikog ne bih mogla vise  da vodim po gradu i bilo sta mu pokazujem :angry:

Čak ni ovaj biser?!

Izmenjeno (Genije)
1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ona i Kalemegdan su mi trenutno najtuznija mesta u gradu!

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napijete ljude i odvete ih na smederevsku tvrdjavu. Izbacite ih negde u Skadarliji. Odvedete ih posle na Petrovaradinsku tvrdjavu i prosledite na Mokru Goru. 

Zezam se, ali tako stranci pamte Beeograd. Još ako im je pevala silikonska lutka na nekom splavu, eto zabave. Bio je meni u gostima čovek iz Izraela, Mošeov i Goldin sledbenik. Em što im hrana nije odgovarala, em što im je grad bio ružan, te ne piju... ništa lepo da im ponudim. I onda se dosetim...odvedem ih u Višegrad i oni gledajući most kažu: Lep je Beograd.

Tužno, ali istinito.:D.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bio je nekada lep, sada nije:angry::bolje-da-cutim: Ne postoji jedan normalan deo grada, koji nije unisten, prljav, naruženKalemegdan, obala, Gardoš, okolina hrama, , Kosančićev venac, Ada, Još se drži Topčiderski park, ali samo danju, noću je jedva osvetljen.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26503
    Ukupno tema
    887635
    Ukupno poruka