milica79

ZIMOVANJE-BOROVEC

86 poruka u ovoj temi

Da li bi neko mogao pomoci oko odabira za skijaliste za kraj januara?

Dva pocetnika skijasa koji su proveli 10ak dana do sad na snegu, Bugarska, Kop ili Jahorina? :)

Primarno nam je skijanje, izlasci i sl nam nije tako bitno.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Trenutno je najbolji izbor Jahorina. Puno su ulozili u staze, svi smestaji su uz samu stazu, ima i provoda. Najpovoljnije je doći do nje, nece zatvarati granice. Klopa sjajna. U podnozju na Palama imas takodje skijasku stazu i zicaru, vise je za pocetnike. Jedino sto me prilično nerviralo na vrhu Jahorine je gusta magla. Možda sam ja bila u takvom periodu, jer je vec malo niže bilo skroz bistro i divno za setnju. Moras takodje da rezervises smestaj dosta ranije, jer se brzo rasproda.

Bugarska u Banskom, ima sjajne staze, a sve je skuplje. Hoteli nisu uz staze.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kako sam čuo, u Jahorini su staze malo zahtevnije i nisu baš za početnike?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ima tu svega, pogledaj klipove na youtube za Jahorinu. Ova staza na Palama je odlicna za pocetnike.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li bi neko mogao pomoci oko odabira za skijaliste za kraj januara?

Dva pocetnika skijasa koji su proveli 10ak dana do sad na snegu, Bugarska, Kop ili Jahorina? :)

Primarno nam je skijanje, izlasci i sl nam nije tako bitno.

Kopaonik je najbolji za pocetnike, u vikend naselju i centru pored hotela ima i puno apartmana, zabava je odlicna.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kakav je Botovec za pocetnike? Isao bih sa suprugom i cerkom od 8god koja je prosle zime stala na skije i spustila se par puta sa Pancica npr.. Gledali smo preko agencije hotel Iceberg, nadam se da nije mnogo daleko od staza i da ne moraju mnogo da se nose skije :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre desetak godina sam išao u Borovec sa porodicom, kada je stariji sin bio sličnog uzrasta kao i Vaše dete. Na preporuku smo našli i ski instruktora (bugarin) za časove. Pre toga je sin, isto tako, tek jedva stao na skije.

Te godine nije bilo puno snega, pa je za početnike radila samo ta jedna (plava) staza u samom centru (preko puta hotela Rila). Tu je imao časove sa instruktorom a onda smo nas dvojica nastavljali dalje... Sa tim instruktorom je praktično postavio osnove da posle zaista dobro proskija.

Ako imate mogućnost, pogledajte varijante lokalnih ski instruktora. Zaista je korektno. Sporazumevanje zaista nije problem.

Malo sam pogledao na karti, da bih se i ja podsetio. Hotel Iglika je malo dalje od glavnog skijališta. Nije strašno, ali ipak mora malo peške. E sada, dobra stvar - na samoj stazi imate puno ski renti. Tamo uzimate i ostavljate opremu. Tako sam barem ja radio (iako smo bili smešteni u hotelu Samokov (skoro pa na stazi).

Radi orjentacije: Hotel Rila je bukvalno na stazi - ski in / ski out. Prema tome možete ocenjivati udaljenost ostalih hotela.

Hotel Samokov je blizu gondole koja vozi na Yastrebec kompleks staza.....

Izmenjeno (damal)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Odlično. Dosta jeftinije pansionski i vanpasionski. Preporuka Hotel Rila koji je odmah pored gondole. Ukoliko idete kolima lepo je svratiti u kafanu Pri Sote u Samokovu. Dobra klopa uz umerene cene.DSC_0210.JPG.f1c0857c5398c4e3512d9a0b2d3DSC_0223.JPG.dc0d8db36f0433cfba6cb381964DSC_0224.JPG.878dc00fb3b940a7fbb825a7ca2DSC_0226.thumb.JPG.03fe67f99729b4bda69ecDSC_0231.JPG.ef00079587bcbcce9f4b6da9b03DSC_0237.thumb.JPG.e8cf4baa2ff4b2ab01753

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala na odgovorima, videcemo kako ce da bude, prvi put idem tamo :)

Ja imam svoju komplet opremu, za cerku nemam pa razmisljam da li je bolje da se ponese iz Nisa (ima ovde za 5eur komplet decija oprema na dan) ili da uzimam tamo.

@Zoran S: Hvala za "pri Sote", svraticemo u povratku :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko ovih dana boravi u Borovecu?

Da podeli isjustva o cenama iznajmljivanja opreme, hrane, gde uzeti ski pass?

Mi idemo 11.02.2023. pa da se pripremimo.

Hvala

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima. Da li neko ide na skijanje na Borovets u periodu od 12.3. do 19.3? Skijam dosta dugo, ali prvi put idem na Borovets. Ne idem sama, ali samo ja skijam, pa ako ima neko ko ce u tom periodu biti tamo i hteo bi da me primi u drustvo makar dok upoznam staze neka se javi. Hvala unapred :D 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26993
    Ukupno tema
    905514
    Ukupno poruka