milica79

ZIMOVANJE-BOROVEC

86 poruka u ovoj temi

Da li je neko zimovao u Borovecu? Hotel Lion? Ili neki drugi... Preko koje beogradske agencije?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jeste kasno za Milicu, ali možda će nekoga ubuduće interesovati. Ja sam se pre 10 dana vratila sa skijanja iz Boroveca. Bila u hotelu Lion, odličan je. Nije mi smetalo to što je malo dalje od 'centra', i što smo se do gondole vozili mini-busom. Peške treba 10min. Mala zamerka je to što pojedino osoblje nije bilo baš najljubaznije (recepcija, lobi bar), ali većina ipak jeste. Skijanje je bilo odlično.

Što se tiče agencije... ja sam uplatila kod Jolly-ja zato što sam kod njih imala neki poklon vaučer. Kasnije se ispostavilo da su oni 55EUR skuplji od jedne druge agencije (nisam sad sigurna koja), pa smo dakle nas dvoje mogli da uštedimo 1 ski-pas na hotelu.

Organizacija - ja goru nikad nisam imala. Baš lepo što se agencija Duga travel ovde 

reklamira! Dakle, Jolly, Filip travel i Duga travel su zajedno organizovali ovo

putovanje, na najgori mogući način. Autobus kao sa relacije BGD- Obrenovac, naš

'pratilac' Dragana iz Duge koja nas u 8h ujutru ostavi ispred hotela i kaže nam "jesu li vam rekli u agenciji da je ovde check-in posle 16h?", nijedna od ovih agencija nema svog predstavnika u Borovecu već ste upućeni na jednu krajnje neljubaznu ženu iz bugarske agencije Kitt koja ne zna ni da bekne engleski - valjda se podrazumeva da mi znamo bugarski?!!! Bilo je gluposti još, ali da ne dužim... ako nekoga bude interesovalo nešto nek pita.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste kasno za zimovanje, ali možda neko naredne zime pogleda ovo...Ja nisam imala ničiji utisak kad mi je trebalo...

Hotel LION u Borovecu je super. Ima sve što je potrebno za hotel na planini, gde je skijanje primarno, a ne zabava po hotelu.

Klopa je super, na bazi švedskog stola-doručak i večera, jer tokom ručka si na snegu. Sobe su komforne, tople, oko 22 stepena non stop. Ja sam bila u krajnjoj sobi u hodniku, koje su veće od ostalih, kao apartmani, sa dnevnom i spavaćom sobom, mini kuhinjom...Postoji i bazen, mali ali dovoljan, sauna, teretana, sve besplatno za goste hotela.

Do centra se ide mini busom hotela, na svakih 20-ak minuta, mada je i peške ok, oko 15 min sporog hoda, pod uslovom da ne nosite skije i da hodate u čizmama a ne u pancericama, naravno!

Borovec je malo ali živo mesto, prepuno Rusa i Engleza mlađe generacije, koji su kao pušteni sa lanca i uveče ih možete videti kako luduju po ulicama, sve u majcama na kratak rukav!!! Njima je valjda Bugarsska prejeftina, pa se prosipaju na sve strane!

Ja sam išla preko Conte agencije, sopstvenim prevozom, tako da pri odlasku nisam imala problema oko čekanja, a ostali koji su išli autobusom, čekali su ga do 14-15h, možda čak i kasnije, a sobe se napuštaju do 12h.

Moja opšta preporuka: idite u hotel LION, super je!

Izmenjeno (DraganV)
nema potrebe za citiranjem ako se odgovara na prethodni post
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hotel je odlican,spolja deluje mali planinski ali je u stvari prilicno veliki...toplo svuda,izuzetno cisto,moderno opremnjen,sobe i kupatila su odlicni,lobi bar sa povoljnim cenama pica,restoran je veliki i izbor hrane je ok i ima je u ogromnim kolicinama,uvek se vratimo za dva-tri kila tezi..bazen je hladniji po mojoj proceni ali covek se brzo navikne..mini bus vozi na 15 min do centra ali posle 6 uvece morate taxijem jer ima oko 20min.peske..sve u svemu,nama se izuzetno svidja i hotel i mesto i cena od 175 evra za 7 PP sto nigde necemo naci cak ni po nasim zastarelim komunistickim hotelima

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Zahvaljujem se na informacijama!

Odabrao sam ovaj hotel i putujem 04.02.2012.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hotel Lion je za svaku preporuku.

Nalazi se oko dva km od centra i moze da se dodje pesaka ili kombijem.

Kombi vozi na 20 minuta, a u spicu i cesce. Radi od 8:30 do 12:30 i 13:30 do 18h. Posle moze da se ide taxijem.

Hotel poseduje bazen na kojem nije bilo velikih guzvi i dve male saune, dobijaju se i peskiri.

Dorucak je odlican, a vecera nije bas toliko sjajna mada se uvek nadje nesto. Bugarski rostilj je za izbegavanje.

Za veceru se placa pice ( voda 2 leva, pivo 3-4 leva).

Soba ima vecih i manjih, ja sam bio u standardnoj i sasvim je ok.

Jedino sto radijatori nisu veliki pa je malo teze osusiti vise stvari.

Temeperatura u sobi je oko 23 stepena.

Internet ima samo holu ali ako ste na prvom ili drugom spratu, mozete da uhvatite signal iz sobe.

Sobe poseduju i mini bar, a moze da se unosi i svoje pice.

Hotel je okruzen sumom i ima parking koji se placa 8 leva dnevno.

Postoji i prostor za odlaganje prtljaga koji nema nikakav nadzor.

Osoblje je ljubazno. Kurs u menjacnici hotela je 1,9.

Sve u svemu, odnos kvalitet/cena definitivno ide u korist ovom hotelu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da li je neko zimovao u Borovecu? Hotel Lion? Ili neki drugi... Preko koje beogradske agencije?

dve godine smo isli u hotel lion u borovecu..simpaticno mestasce,doduse malo,ali na minus deset covek se i ne seta previse,veci deo dana si na stazi,obavezno idite na onu do koje se stize gondolom,mnogo je bolja nego u centru mesta,ja se plasim od visine ali sam pregrmela i sela u gondolu,predivan prizor,drvece ispod tebe deluje tako malo..cene u mestu su pristojne. u hotelu je polu pansion i to odlican,nema ni potrebe za ruckom a ako ste bas gladnice,uzmite u centru neku pizzu ili palacinku,ukusno a nije skupo..posebno me odusevio cili sos,kupila sam deset flasica za kuci...hotel lep,planinska arhitektura,cist,dovoljno veliki,sauna,bazen,teretana,lobby bar fino sredjen sa lepim kaminom...osoblje vise nego usluzno i ljubazno..ciste se sobe svaki dan,menjaju peskiri i sredstva za higijenu...sobe su tople,vruce vode na pretek...mini bus vozi do staze na 15 min. ali nocu ko izlazi mora da uzme taxi...mi nismo izlazili da bi se naspavali za skijanje koje iscrpljuje i zato nam je bio potreban san...vodu kupujte u centru jer je u hotelu skuplja...sve u svemu preporucujem inace ne bi isla dva puta na isto mesto..agencija plana turs iz bg,najbolje cene a ako krenete da placate cim izadje aranzman dobijete i popust..prve godine smo bili od 14.januara za 135 evra 7 PP a druge od 21,januara za 165 evra 7 PP...jeftino,lepo,zabavno..uzivajte

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

pozz hotel FESTA CHAMKORIA...nesto o njemu?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Da malo doprinesem forumu,zimovali u Hotelu Lion,lociran je 20 tak minuta hoda od centra grada ,odnosno skijalista.Hotel je odlica ,cist,topao,osoblje ljubazno,hrana korektna,spa centar takodje.

Cene u hotelu su umerene cak ni usluge masaze su ok,a masaza za svaku preporuku.

Internet ima ,lobi je lep ,kamin....

N a zicarama,i u gradu su svi ljubazni...guzvi na gondoli i zicarama nema...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kolika je visina snežnog pokrivača?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

BILO 70 CM,ja sam se vratio u subotu.Barem kada sam ja bio ,nije ga manjkalo...ma svaka preporuka,mnogo mi je bilo bolje nego u Banskom,naravno to je moje misljenje.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Jeste i ja delim isto misljenje da ja Borovec duplo bolji nego Bansko :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Planiramo skijanje u Borovecu. Bili u Banskom 2 puta u hotelu Lion. Bili prezadovoljni, teško da Lion u Borovecu može biti lošiji.

Pretražio forum ali nisam našao detaljniji opis skijališta a da ne potiče od agencija.

Pošto imamo troje dece, zanima me da li se na skijanje mora gondolom? Vidim da ima i staza u blizini hotela Rila...

Da li je gužva na gondoli? Reper je Bansko.

Kakve su staze za decu?

Da li ima mesta za sankanje za najmladju članicu porodice?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ja sam bio u Borovecu 2010., i bio smesten u hotelu Samokov (takodje sa troje dece :-) ).

Ne znam da li su ti deca skijasi ili je i da li im trebaju casovi skijanja ili ne. Ali da idem redom:

- te sezone nije bilo puno snega pa su radile samo staze koje su vestacki osvezavane. Pre svega staza iznad hotela Rila koju si naveo. To je i najblaza plava staza, u tim situacijama, dosta opterecena jer su sve ski skole tu koncentrisane pa guzva za lift bude malte ne od polovine staze. Inace je prava pocetnicka.

- gondola vozi na staze Jastrebac iPopangelov, koje su crvene, imaju vestacko osvezenje, i ako je ono pripritetno - ima deonica sa ledom pa je prilicno zahtevna cak i za solidne skijase.

- na gondoli nije guzva jer ona nije uslov za skijanje kao sto je u Banskom. Inace, do podnozja staza Jastrebac i Popangelov idu i minibusevi i taxiji tako da, se njima mozete vracati. Nisu skupi. Taksi je 10-tak leva ako se dobro secam a minibus 2 leva.

- stariji sin je isao u ski skolu Borosport i tamo smo i iznajmljivali opremu. Postoji mogucnost dogovora oko cene i nisu fiksne. Primaju kes, evre bez problema.

- za sankanje bas i nema puno mesta. Mi se slepovali po obodima te staze kod hotela Rila

- cene su veoma korektne po mom misljenju a Bugari su bili sjajni domacini i veoma gostoprimljivi.

- jedino sto mi je smetalo su gomile pijanih engleza koji su nocu pravili povremeno haos. Nema ih na stazama, ali su zato bili pusteni kao sa lanca u vecernjim satima.

Po mom misljenju, ogromna prednost Boroveca je sto su hoteli bukvalno na stazama (kao na Kopu), parkiras auto i zaboravis ga 7 dana. Jos ako bude dovoljno snega....fenomenalno. Na vrhu do kog vodi gondola, puca pogled ka pola Bugarske...fenomenalno.

Eto, ako te jos sta interesuje, pitaj

Izmenjeno (damal)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Hvala.

Stariji klinci dobro skijaju ali će svakako ići u ski školu.

Kakav ste smeštaj uzeli u Samokovu za Vas 5-oro?

Kod nas je u ponudi samo 1/2 standard room.

Izmenjeno (miros)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26993
    Ukupno tema
    905514
    Ukupno poruka