bebazr

Mauricijus

149 poruka u ovoj temi

Moze neka foto tura, putopis... Bilo bi lepo!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

kvanto kosta karta dubaj - mauricius?

meni je izbacio edreams povratna cca 1000eur...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Treba li nama sa Srpskim pasosem viza?

Ja sad zivim u Ch, i idem preko jedne agencije ovde i u agenciji su mi rekli da mi ne treba viza, a ja ne netu citam suprotno.

Izmenjeno (Morena)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka čast Biljo na ovom egzotičnom putovanju.

Sad kad Biljana obradi ovo ostrvo kroz svoje foto ture i putopis (ko što obično radi) naučićemo sve o Mauricijusu.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I ja jedva cekam putopis :)

Iskrena da budem, nikad me Mauricijus nije previse privlacio, nekako mi je mnogo nalickan. Ne znam da li gresim, ali sve mi je ovo previse uredjeno i organizovano za moj ukus.

Cekam Biljin putopis da promenim misljenje :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

!!! ... Značajno ...

 

 

 

KORALNI GREBEN

 

 

mauritius-ciawfbmap.png

 

 

 

Mapa Mauricijusa na kojoj se vidi taj zaštitni greben oko ostrva

 

 

 

 

* * *

 

 

 

Oko samog ostrva skoro čitavim obimom postoji koralni greben koji štiti ostrvo (obeleženo gore na mapi) od velikih okeanskih talasa i ajkula, tako da je plivanje potpuno bezbedno, za razliku od drugih ostrva, dok je

unutrašnjost Mauricijusa zelena, vulkanska, isprepletena sa beskonačnim poljima šećerne repe.

 

 

 

 

* * *

 

 

 

Kada je ostrvo nastajalo, vulkan se slegao, a čitavim obimom njega izdigao se taj deo tla, od kojeg je nastao kasnije taj zaštitni greben.

 

U prostoru između grebena i ostrva dubina vode ne prelazi 4 m, samo na JI delu ostrva greben nije potpuno zatvoren ali tu i nema nekih turističkih sadržaja.

 

Evo kako to i u praksi izgleda. Naš put, odnosno naše krstarenje nastavljamo dalje, da vidimo i kako taj greben izgleda.

 

 

 

1.jpg

 

 

Vrsni poznavaoci znaju tačno gde je to mesto:

 

 

 

2.jpg

 

 

i tačno se oseti dok ste u čamcu:

 

 

 

4.jpg

 

 

 

 

5.jpg

 

 

 

 

6.jpg

 

 

 

 

7.jpg

 

 

I to je bio kraj našeg krstarenja.

Izmenjeno (Biljana 2302)
3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Biki, jesi li se kupala tamo? Kakva je voda? Kupa li se narod? Da li je bilo vruće?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Naravno da se kupa! Plaze Mauricijusa su prelepe, prave tropske bele pescane plaze, laguna, tirkizno toplo more; na Mauricijus se ide najvise zbog plaza; s tom razlikom, sto ostrvo ima da ponudi i mnogo drugog.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Biki, jesi li se kupala tamo? Kakva je voda? Kupa li se narod? Da li je bilo vruće?

na Mauricijusu je sada zima, temperatura varira od 20-25 stepeni. Ako hoćete da se kupate na Mauricijusu idealni meseci su decembar i januar kada je temperatura od 30-35C. Za obilazak ostrva najbolji period je maj-jun. Biljana ispravi me ako grešim.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja pisala o tome .. a postavila sam juče i sliku kupanja ... na 26 stepeni se svakako može kupati ...

Nije problem temperatura vazduha, problem su veći anticikloni ... retki ali retki su dani kada vetar ne duva i to vam prosto bude neobično kada ne duva.

Izmenjeno (Biljana 2302)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

NACIONALNA INDIJSKA NOŠNJA - S A R I

Sledećeg jutra najpre smo otišli u nabavku, tačnije do pijace u mestu Poste Lafayette. Evo nekih slika sa pijace i ono što je meni bilo veoma zanimljivo, jeste upravo to da obratim pažnju kako su njihove žene obučene.

1.jpg

p7091416.jpg

Uglavnom nose njihovu tradicionalnu indijsku nošnju koja se zove SARI. O toj nošnji više O V D E

Evo kako izgleda tipičan indijski sari:

sari-ya-forum-yamena.jpg

/slika skinuta sa neta/

*** Šta sve sadrži sari i kako se on oblači ?

Možda će nekome zatrebati, kao što je meni to trebalo, pa evo i nekih dodatnih informacija vezanih za sari. Sari se kupuje ili kao običan materijal, širine 6 metara ili u sklopu sa bluzom. Ukoliko je širine npr. 6 metara, obično na kraju materijala postoji i deo od koga se šije upravo ta bluza. Kako ćete prepoznati taj deo materijala na kraju ... pa lako ... taj deo materijala na kraju sadrži obično čipku ili neki rad.

O sari bluzama više ovde- možda će Vam zatrebati kroj, pa da biste znali kako se to uopšte šije.

Sari bluza treba da bude dužine otprilike nešto ispod grudi, nikako do struka, jer mora da postoji prazan prostor na stomaku da bi se lepeza od materijala mogla lepo zavući u tu donju suknju.

Evo i slike:

blouse-styles.jpg

/slika skinuta sa neta/

Ono što Vam je još potrebno da biste nosili sari, jeste sari donja suknja /odnosno na netu ćete je naći pod nazivom: saree petticoat/.

Kako ona treba da izgleda, pogledajte na sledećoj slici:

petticoat.jpg

Sari donja suknja treba da bude sašivena od pamučnog materijala, iste ili približne je boje kao i sam sari, u sruku nema lastiš, već običan učkur koji ne klizi i koji se može lepo vezati. Sve ovo da bi se prednja lepeza kod sarija mogla uvući u tu donju suknju.

Pitaćete se zašto treba da bude od pamučnog materijala ... pa evo i prostog razloga... jer je sari obično od svile, a svilu ne možete tako lako prati. Postoji naravno i sari do viskoze.

Kad kažem prednja lepeza, mislim na ovo:

sari-falte.jpg

/slika skinuta sa neta/

Sari se može vezati na mnogo načina ali uvek obično ima ovu lepezu napred.

Evo šta sve treba da sadrži jedan kompletan sari:

kompletan-sari.jpg

/slika skinuta sa neta/

Dakle, sari, sari bluzu i sari donju suknju. Za oblačenje sarija biće Vam potrebne još i zihernadle - najčešće 2 komada ali imajte kod sebe uvek više koji komad. Jedna zihernadla se stavlja na lepezu (koja se pravi od materijala napred na struku), a druga zihernadla na rame. :dance:

Na netu još možete naći i veoma korisne informacije kako se uopšte i vezuje sari. Potrebno je samo da u Vaš pretraživač ukucate --- wrap a saree --- i dobićete sve potrebne smernice.

Inače, sari se može kupiti i u Beogradu i postoje 2 radnje. Sve ove smernice čisto da ne biste mnogo lutali ukoliko Vam ovako nešto zatreba.

* * *

Tradicionalna muška indijska nošnja zove se Kurta Pajama i o njoj više OVDE

Izmenjeno (Biljana 2302)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

P I J A C A

Pored nošnje, obratili smo naravno i pažnju šta se sve može naći na pijaci, pa evo slika:

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

11.jpg

12.jpg

Izmenjeno (Biljana 2302)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moram priznati da mi dotle nije ni palo na pamet da slikam njihove novčanice. To sam se setila tek na pijaci, pa evo kako one izgledaju:

13-novcanice.jpg

Novac je mauricijska rupija i 1 € = 41.46 MUR

Skraćenica je .. ..

Izmenjeno (Biljana 2302)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

R I B A

Ribu nismo nabavljali na pijaci, već kod ribara direktno sveže upecanu.

14-riba.jpg

15-riba.jpg

16-riba.jpg

Sva ostala nabavka bila je u radnji u istom mestu, blizu pijace:

p7050710.jpg

i radno vreme:

p7050711.jpg

http://www.winners.mu/

a ovo su bili naši dragi i slatki kuvari:

biki-slike2.jpg

p7060845.jpg

* * *

A evo kako to oni i umetnički rade:

p7122151.jpg

Izmenjeno (Biljana 2302)
2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

od kad gledam Odbacenu (Icu) mnogo mi se svidja Sari :))) bas je strava kaakvih sve ima :)))

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka