nesap21

Taverne na Kefaloniji

39 poruka u ovoj temi

Šta god, u tavernama su smrznute.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Neko je na kefalonijskom forumu napisao da tamo u restoranima služe samo tovljenu, a ne lovljenu ribu, iako je ostrvo, koje, po definiciji, treba da obiluje ribom! 

Ako neko poznaje restorane u Lasiju na Kefaloniji, molila bih ga da napiše u kome je ponuda ribe i morskih plodova pristojna, jer sve što smo probali nije baš za preporuku. Unapred hvala :cvetic:

A Argostoliju ima 2 restorana koji sigurno služe svežu ulovljenu ribu, jedan je brat Kianu Rivsa a odaziva se na Kianu Akti, dole je u luci, na kraju gde pristaju kruzeri. 

A drugi je u šumici nekih 1km van grada kada se krene ka svetioniku, nije ničiji brat i odaziva se na Vinaries. Do ovog ne bih išao bez kola. 

U Lasiju sam jeo samo zemaljsku hranu.  U dobrom sećanju mi je ostao Butlers house. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mnogo Vam hvala Gogo23!

Ako neko poznaje restorane u Lasiju na Kefaloniji, molila bih ga da napiše u kome je ponuda ribe i morskih plodova pristojna, jer sve što smo probali nije baš za preporuku. Unapred hvala :cvetic:

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Phaedra u Lasiju je po mom mišljenju jedna od boljih taverni. Što se tiče ribe i morskih plodova nemojte očekivati čuda jer su meniji restorana na celoj Kefaloniji prilagođeni Englezima, ali mislim da generalno ni ishrana meštana nije bazirana na ribi i morskim plodovima, ribarski brodovi su retkost i što se ulovi to se proda na licu mesta, Jednostavno restorani ne mogu sebi da dozvole luksuz da zavise od dnevnog ulova nekoliko brodića i zbog toga je smrznuta riba jedini izbor.

Da se vratim na Phaedru, porcije su im velike, uredni su, čisti i sve je ukusno, Prošle godine sam jela kod njih dva puta ribu, brancina i oradu (lavraki i cipura) sa roštilja, i odlično je bilo. Sočno taman koliko treba, od priloga uz ribu je bio kus-kus, od ove godine imaju novog šefa kuhinje pa moguće da su tu nešto promenili jer se meni taj prilog uopšte nije slagao uz ribu. Brancna sam jela i u taverni Sirtaki i bio je primetno lošije spremnjen (kao da je bio kuvan) nego u Phaedri. U Sirtakiju je inače odličan galaktobureko. U Phaedri smo ove godine probali platu sa morskim plodovima i ne vredi 16 evra, jedino je hobotnica bila ok, lignje su bile nedovoljno termički obrađene kao i škampi, sos koji dolazi uz jelo bezvezan, kao neka pavlaka roze boje, nikakav ukus, E, ali je zato juneći stifado (beef stifado), bio savršen, meso se raspadalo od mekoće (dva velika parčeta idu u prociju), sos preukusan, porcija sasvim ok i za najgladnije. Za predjelo, dok čekate porudžbinu, obavezno probajte fenomenalan domaći hleb sa maslacem sa biljkama (1 euro je po osobi) 

Saganaki sa morskim plodovima smo probali u čuvenoj taverni na Vatsa plaži i bio je odličan, ali je zato orange cake blagi užas, kao stegnuta kajgana. Nisam očekivala tako nešto jer su svi njihovi kolači na taj fazon sunđerasti, zaliveni slatkim sirupom i sočni, a ovo je bilo nejestivo. Tako da desert kod njih preskočite. 

U Costa Costa baru na Mkris Gialosu je giros preukusan, porcija je dovoljna za dvoje, služi se uz dosta pomfrita, one lepinjice i caciki salatu. Košta 9,10 evra, isto toliko košta i pileći suvlaki (3 kom uz koji dobijate samo pomfrit). Prošle godine sam preporučivala Kiparsku salatu iz Costa Coste, ali je ove godine slobodno preskočite jer su kockice prepečenog raženog hleba zamenili sa velikom polovinom prepečene ražene zemičke koja zauzima pola tanjira.

Njabolji galakteobureko sam jela u Liksuriju u velikoj poslastičarnici na centralnom trgu (ni jedan iz Argostolija mu nije ni prineti). Najbolju domaću fetu na meru možete kupiti u prodavnici mlečnih proizvoda Galiatsatos iza autobuske stanice u Agostoliju, 1kg je oko 7,4 evra, a videla sam da imaju i vakum aparat ako želite da kupite za poneti. 

IMG_20190701_220120.jpg

IMG_20190701_220131.jpg

IMG_20190630_122741.jpg

IMG_20190630_131717.jpg

PhaedraIMG_20190701_213154.jpg

viber_slika_2019-07-05_13-20-10.jpg

Spiaggia Taverna Vatsa IMG_20190630_130849.jpg

Izmenjeno (nina_bgd)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav Kefalonjani,evo procitah sve na prvu temu Kefalonija pa predjoh ovde na taverne :D....nameracih se na ovo ostrvo al izgleda ne dadu ove godine.Nego jedna digresija,bez uvrede.Evo prvi put se javljam na temu Kefalonije i nakon procitanog materijala o tavernama,ne bih otisao ni na jednu sto pomenuste.Te ova je ok,ona je na lepom mestu ali klopa onako,pa druga ima dobru ribu ali meso ne valja,pa onda sledeca ne valja kalamari ali meso super,itd.Na ostrvu ima na hiljade taverni i dzaba pisati o njima ako nisu neke od njih vrh.Kad to kazem mislim da mora da ima sve,i odlicnu klopu i zbog necega zanimljivo mesto gde se nalazi,i konobare,i "normalne cene",itd.Imam veliko iskustvo sa grckih ostrva i znam da na svakom postoje takva mesta(skrivena ili ne).Volimo i sami da spremamo pa uz bijelo ili crno na terasi da kuliramo.Ali ako idemo da udisemo kulinarske cari Helena,bas je fino naci pravo mjesto,onako,taman.P.S.Nisam stekao utisak da je neko totalno odusevljen nekom tavernom.e taj dragulj moramo pronaci.Pozdrav svima i zahvalnost na svemu ispisanom proteklih godinaaaaa.Pa ,mozda  i odem do Kefe,jednom...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Kefaloniju ne treba propustiti. Mi smo bili preprošle godine u julu 20 dana, i mislim da i to nije dovoljno za ovo prelepo ostrvo. Inače što se taverna tiče, teško da može da bude loše pod uslovom da posmatrate gde lokalci jedu. Tu nikad nema promašaja...

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ma da,uglavnom gde su lokalci to biva fino.Mada oni cesto nisu na glavnim popularnim trgovima i ulicama(moze biti to slucaj u manjim mestima).Ali ono kad nekoj kafani ne treba reklama vec tradicija privlaci goste,e kad se to namirise to bude extra.Prosle godine smo npr nasli tavernu na Samosu na oko 1km od glavnog puta u uvali pored nepopularne plaze a ljudi uvece dolaze opusteno i gotovo sve Grci.mesto neobicno,terase-kaskade pored mora a talasi tu uglavnom stalno nailaze zbog severne strane ostrva i tu se ispred razbijaju o velike stene u blizini obale.A skoro svako vece deda i unuk sa jedne od njih pecaju opusteno i nose ulov.Neobicno divno mesto ,mirno,a klopa vrh.....vino i salate.njihovi autohtoni Muskati,i slatki a i suvi :rolleyes:.Zamisljam  da mora bit takvih i na Kefaloniji;ribe ,stifada i domace Robole :D

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila sam tri puta na Kefaloniji. U Argostoliju ima 2 restorana gde skoro iskljucivo lokalci jedu i hrana je stvarno vrhunska. U Lasiju smo jeli samo u Batlers haus-u i tu je klopa bila solidna. Jeli smo i po ostalim gradovima ali nista ne mogu posebno da izdvojim. Sem ta dva u Argostoliju, morala bih da pogledam mapu i prisetim se imena. Npr na Lefkadi ima jedna taverna u Agios Nikitasu gde je bas dobra hrana, i ambijent i hrana. Od svih ostrva jedino na Rodosu ne mogu da izdvojim fino mesto ili bas nismo imali srece.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Thanks...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26816
    Ukupno tema
    900696
    Ukupno poruka