penelopi2006

HIOS

81 poruka u ovoj temi

----The End----

307Hios2007.jpg

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka cast! Prelepo!!! :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Penelopi, svaka cast ti si svoje obecanje odrzala.

Kako sam i mislio, Hios je vise interesantan kao mesto za obilazak znamenitosti (prelepi vizantijski mozaici u manastiru Nea Moni, mesto Pirgi sa prelepom dekoracijom zidova na kucama, zivopisna seoca uz degustaciju mastike) nego sto se moze pohvaliti nekim lepim plazama.

 Kazu da su vizantijske ikone iz crkava na Hiosu medju najbolje ocuvanim na celoj teritoriji nekadasnjeg velikog carstva.

Fantastican putopis o ostrvu punom istorije, koji je izgleda mnogima promakao. " Kon tiki " je svojevremeno na kratko imao ponudu za ovo ostrvo, ali su vrlo brzo odustali zbog malog broja prijavljenih. Uz dobru reklamu, ljudi bi brzo videli o kakvom se biseru vizantijske bastine ovde radi. Takodje, kao sto se iz prilozenog da videti, ostrvo obiluje i vrlo lepi plazama.

U svakom slucaju destinacija koju valja obici makar na par dana.

Imam pitanje za tebe: da li si isla na izlet na obliznje ostvce Inousses, gde se navodno nalaze najlepse plaze i gde imucniji GRci imaju kuce?

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HVALA VAM SVIMA!! :-*

Dragane, u pravu si...Postoji više lepih plaža ali to nije ništa spektakularno kao što je slučaj kod drugih ostrva, posebno Kiklada, na primer. Ima toliko toga da se vidi i obidje, posebno tih par malih mesta poput Pirgija, Meste, Olimpija, gde imate osećaj kao da ste zalutali u 15 vek. Prelepo! Kao što si pomeuo ima i više ostrva oko samog Hiosa, neka su mala i nenaseljena, savršeno da se iznajmi mali brod i provede neko vreme tamo, ali tu su i veća Psara i Inousses. Ni na jednom nisam bila, nisam imala vremena, 3 nedelje mi je bilo malo, ali obzirom da će vrlo skoro Hios postati moja nova adresa boravka napraviću "reportažu" i o tome. Tačno je da Inousses ostrvo "bogataša", nisam ga još videla ali sam čula, isto kao i oblast Kambos, prelepi jedan deo, blizu glavnog grada.

POZZ!!

Izmenjeno (penelopi2006)
1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nova adresa boravka? Zanimljivo, sem naravno tokom zimskog perioda.

Svojevremeno je " Kon-Tiki " trebao da radi aranzmane, mi se obradovali da bi oni pocetkom juna povukli ponudu jer se navodno slabo prodavalo (nisu se medjutim setili da naprave bilo kakvu reklamu, sta jedan prosecan Srbin zna o Hiosu).

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:D Da, i kao što rekoh na početku ove moje priče, za mene su asocijacije na ostrva u Grčkoj bili samo Kikladi, tirkizno more, bele kuće sa plavim vratima i prozorima. Sve to jer nisam imala pojma da Grciimaju još ostrva :D:D da sam negde videla neku reklamu ili neku reportažu, bilo šta, možda bi se i zainteresovala. "Kon-tiki" je radi i prople godine Hios, ali ne znam da li je od toga nešto bilo, pisalo je da imaju čarter letove, što bi meni bilo idealno. Kada sam ih zvala ove godine početkom leta rekli su mi da više ne rade Hios, jer nema zainteresovanih.

Da, trebalo bi da se preselim na Hios i razlog je poslednji post moje "reportaže" ...ERWTA... ;) ili ti ljubav...Moj verenik je Grk i živi na tom ostrvu...

POZZ!!

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svaka cast...da pozelim da odem...posle ovog opisa...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Penelopi, sjajna si! Ovako ne bih znala da prezentujem Grčku, a zaljubljena sam i ja u nju. Pogotovo me je iznenadilo što si ističeš i te uske uličice, mene one najviše fasciniraju, tj lavirinti starih delova grada. Svaka ti čast stvarno. Kad sam pročitala da si pila vino u nekom zaseoku, odma mi je zamirisalo more... Eh..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Super je! Hios mi je zapao za oko jos pre dve godine, ali jako malo agencija ga radi. Cini mi se samo Kalodukas i Kontiki. Ljudi cesto brkaju Ios i Hios, ali moj favorit je svakako posle ovog opisa, a i pre-Hios!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ios je nesto drugo...bio sam bas ove godine...sve zavisi za sta hoces ostrvo da ti posluzi...ima Ios lepih plaza...ali samo to...jer pored ovoga ima mali gradic...koji je prljav od brljavljenja omladine...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

HVALA SVIMA NA LEPIM REČIMA!

:-**

Zaista sam se trudila da ovo što je postavljeno ovako izgleda a i trebalo mi je dosta vremena dok sam sve dovela u red. Iskreno mislim da je ovakav vid prezentacije, ako mogu tako da kažem, najbolji. Takođe mislim da bi pored opisa rebalo postaviti više slika, jer "slike govore više od reči". Pre nego što sam otišla na Hios pokušavala sam da nadjem nešto slično ali bez uspeha, pa sam rešila da ja pokušam da napravim paravu "reportažu" ako ništa drugo onda bar onako kako bih ja želela da nadjem. Drago mi je da vam se svidja...

Dosta ljudi meša ova ostrva, a iskreno mislim da razlika nije samo u jednom slovu. Ios je "party island" ako tako mogu da kažem, a i svi ga tako opisuju a Hios je nešto drugo, dosta mirnije. Sem toga što je površinski veće ima dosta stvari koje mogu da se obiđu. Mada ne bih se bunila da mi neko na primer pokloni besplatno letovanje na Ios-u... ;-))

Ios ili Hios - Ellada je Ellada...

POZDRAV!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Penelopi, zelim ti svu srecu u tvom buducem zivotu na Hiosu! Reportaza je prelepa,procitala sam je u jednom dahu. Nadam se da ces, kada se strasti oko vencanja smire, poraditi na popularisanju prelepog ostrva Hios kod srpskih turista, ovde na forumu si vec dosta uradila, preostaju samo konkretni aranzmani! U svakom slucaju uzivaj, i jos jednom - srecno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

zaista prelepo!!

mislim,sta vise treba od plaza,one su ionako slicne svuda,ono sto me je fasciniralo su oni uski kameniti prolazi izmedju zgrada!! neko rece-lavirinti ! dobro,i sve ostalo na ostrvu,ali mi se ovo bas dopada!

penelopi,svaka cast,i srecno!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Euxaristo para polu!! :rolleyes: 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905038
    Ukupno poruka