sonja_bg

Divčibare

660 poruka u ovoj temi

Upravo se spremamo za par dana odmora na Divčibarama, i domaćin nam je rekao u telefonskom razgovoru da je preko Mionice put zatvoren zbog popravke, upravo sam proverio na AMSS i tu piše da se do prvog oktobra radi deonica Krčmar-Divčibare, pa ako još neko ide da zna da je do oktobra aktuelna samo varijanta preko Valjeva i Kaone (ili sa druge strane od Požege preko Kosjerića)...

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jel bio neko ovih dana na Divcibarima, da li je zavrsena rehabilitacija puta? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav

Da li je neko bio u kući Divčibarski raj, kakva su iskustva? 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, moze li neko reci kakav je  put, kolike su uzbrdice? Koliko se dugo putuje tim brdovitim delom? Prvi put idem na Divcibare i na planinu uopste kolima, pa me interesuje nesto o tome, ako vam nije tesko da podelite iskustva u tom pogledu.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@samo_putujem Sutra putujem na Divčibare. Reče vlasnica vile da se put još uvek radi. Ići ću busom.

@mirjanamikaa Videću sutra kakva je situacija na terenu. Vraćam se 8.11 pa ću  napisati utiske. Nadam se da nije kasno. javila bih ranije, ali ne mogu da se ulogujem na forum  preko telefona.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@klubva

željno očekujem izveštaj! Sve me zanima :smajl:

Ima li turista, kakva je epidemiološka situacija, kakav je put, rade li normalno svi smeštaji, restorani, kafići...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@klubva

lep izvestaj divne slike! Steta samo sto se toliko gradi. Uskoro ce izgleda na svim planinama biti gradovi.:ljutko:

Nego, da li je moguce da je cena studia 1200 din? Da nije po osobi?

Sajt im nesto ne radi najbolje, ne mogu da vidim cene.

Izmenjeno (Abeona)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@Abeona Hvala.:cvetic:Da, to je cena najma studija po danu. U vreme sezone skijanja i praznika cene su više.

Preko sajta se ne može rezervisati. Preporuku za vilu dobila sam od kolege, a informaciju o ceni putem mejla. Bolje je kontaktirati telefonom. Vlasnici se dugo bave turizmom i mislim da je ovo realna cena. U vreme mog boravka 2 studija su bila popunjena, a onda za vikenda još dva. Početkom novembra, većina smeštaja na Divčibarama je bila manje-više prazna.

Dopala mi se i to što sam iz smeštaja izašla dvadeset minuta pre polaska  autobusa. Atmosfera je opuštena, prijavljivanje i odjavljivanje po dogovoru. Verovatno je drugačije, kada su svi kapaciteti popunjeni.

P.S. Onakav pogled sa terase nemaju ni mnogo luksuzniji i skuplji smeštaji.:rolleyes::volim:

4

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, prvi put planiramo da idemo na Divcibare i ne znamo kako i gde da trazimo smestaj. Preko booking-a mi se cini kao da su svi apartmani malo dalji a na mapi vidim da ima puno apartmana blizu skijalista za koje nigde ne mogu da nadjem ponudu. Ukoliko neko ima više iskustva zaista bi mi znalo da me uputi. Hvala puno ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@nena13 niste nam napisali da li idete na skijanje, odmor ili šta vam je konkretno bitno od smeštaja.

U suštini to oko staze su generalno privatne kuće i apartmani, veći kompleksi su još uvek u izgradnji u tom potezu, a hoteli su malo udaljeniji od staze, pa je potrebno organizovati transfer do staze ukoliko skijate. Npr Heba je prilično daleko od staze, kao i Pepa, dok je Crni vrh malo bliži ali i dalje daleko da bi neko išao peške sa opremom. Ako vam nije problem da kolima idete do staze onda opušteno, parkinga uvek ima iznad same staze. :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Unistava se jos jedna planina!

https://nova.rs/vesti/drustvo/plan-regulacije-bice-apokalipsa-za-divcibare/

''.... Sve veći broj hotela i apartmana poslednjih godina zauzima površinu turističkog centra Divčibare. Međutim, izgradnja prateće infrastrukture kaska što je u poslednje dve godine rezultiralo izgradnjom kanalizacije i njenim izlivanjem u reku Belu Kamenicu, koja teče kroz strogi prirodni rezervoat Velika pleć - Vražji vir. ...''

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26768
    Ukupno tema
    898101
    Ukupno poruka