sonja_bg

Divčibare

662 poruke u ovoj temi

E, sad nešto da se raspitam i za sebe :rolleyes:

Dečko mi je spomenuo da bi voleo da zimujemo, ima neka ponuda za Divčibare - 11 000 dinara - 10 dana?

Zanima me samo kako je na Divčibarama, onako okvirno ( samo da napomenem da iako je to karakteristika - nisam luda za skijanjem pa mi nije najbitnije to ) ?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako je na Divchibarama, "onako okvirno" zavisi od toga shta je to "okvirno" shto te zanima. :)

Ako si osoba koja voli da sheta po prirodi uz zimsku idilu, Divchibare su u redu. Ako zelish da troshish novac, a da jednostavno ne uspesh da ga potroshish, i za to su Divchibare. E sad, ako rachunash na nekakav lud provod, na vrhunsko skijanje, itd. nisam bash siguran da ce sve da se uklopi. :)

E sad, chuo sam da su za ovu sezonu, u odnosu na proshlu, mnoge stvari promenjene i unapredjene. Konkretno mislim na zichare i staze, ali verovatno uz to ide i nocni provod (ili bar pokushaj imitacije istog. :)). Navodno je jedan srpski privrednik kupio svashta neshto na Divchibarama, tako da ochekujemo akciju. :)

Ja, iskren da budem, cele proshle sezone nisam otishao na Divchibare, ali cu da idem chim uhvatim malo slobodnog vremena, pa, ako ne bude kasno, imash info iz prve ruke kako stvari stoje ove godine. :)

Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

O, baš to što si i napisao me je i zanimalo, pogotovo šetnja! Hvala puno!

Jedna moja prijateljica je tamo nekad imala vikendicu i znam da joj je uglavnom bilo okej! Htela sam na Kopaonik, ali mi se nekako Divčibare čine jeftinijom varijatnom, šta ja znam :)

Hvala u svakom slučaju!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nema na chemu. ;)

I javi nam kako je bilo. :)

(P.S. Divchibare - definitivno jeftinija varijanta. :))

Izmenjeno (Ghost Dog)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Divcibare sa svojih 10ak objekata predstavlja jednu od nasih najrazvijenijih destinacija... :( Surovo,ali istinito...

Bio sam dva puta ove godine.Izmedju ostalog i danas :) Svi objekti su prodati (skoro svi)... Hotel Divcibare je skoro otvoren. Najavljivano je nesto impozantno, moram da priznam da na mene nije ostavilo utisak. Nekadasnje odmaraliste Mladost, danas hotel Mladost, je renovirano iz korena...i bolji utisak je ostavilo na mene... Ipak,sa ne mnogo sadrzaja, prvenstveno je namenjeno decjem turizmu...

Divcibare, samo po sebi, nije lose, za tu varijantu ... setnja, setnja, setnja i pomalo skijanja... Lep provod ;)

Izmenjeno (TA-Lovcen)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne razumem i ne razumem. Šta prodati?

I zašto je to surovo što ih ima 10-ak i ako je to jedna od najrazvijenijih destinacija?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala. Ipak nisam otišla, htela sam u februaru.

Organizacija nije uspela od strane mog društva. Ali hvala svima na odgovorima :)

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne razumem i ne razumem. Šta prodati?

I zašto je to surovo što ih ima 10-ak i ako je to jedna od najrazvijenijih destinacija?

Na Divcibarima se konacno nesto pokrenulo.

Jedan od najvecih objekata je kupio Vujic iz Valjeva i sredio vrlo korektno. A i drugi objekti su privatizovani.

Skijalista srbije su malo mrdnula dupetom, pa je sto se tice zicara i staza konacno nesto uradjeno.

Najzad, surova relanost je cinjenica da su Divcibare u sustini jako interesantna turisticka lokacija, koja se od Beograda nalazi na svega sat i po voznje, sto je za zapadne standarde nista.

A taj raj je totalno neiskoriscen i nepromovisan sve ove godine, a nase (srpske i beogradske) pare su se slivale na obnovu crnogorskog kamenjara, a zatim i za razne zajmove za preporod kipra i sl. umesto da smo ulagali i razvijali svoj komsiluk i na Divcibarima napravili fenomenalni turisticki centar!!!

Eto, to je zalosno!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, tacno je da su Divcibare totalno neiskoriscene, a ima potencijala. Kada smo mi bili sve je delovalo malo zapusteno, a hotel Divcibare nije ni radio.

DSCN1095.jpg

DSCN1091.jpg

Hvala bogu, sada su ga cujem solidno sredili, mada kazu da ne zasluzuje 4*.

Priroda je zaista lepa

DSCN1096.jpg

i iako nema luksuznih kuca kao na Zlatiboru, ima simpaticnih "kucica u cvecu"

DSCN1080.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

U to sam sigurna da je prelepo a naši bar malo a malo i više kad bi shvatili koliko bi to značilo za mnoge iz gradova i one koji ne vole samo more nego i planine.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nekada smo moja draga i ja prosto obožavali stari drveni hotel "Divčibare" koji je nakon odlaska privatnog vlasnika počeo da propada. Mnogo nam je bilo žao.

Neposredno pred bombardovanje, trebalo je da instališem kompletan hotelski program za taj hotel, ali je nakon dva dana počelo rasturanje Srbije i sve je otišlo nekim drugim tokom.

Još uvek pamtim sjajne ljude i osoblje.

Sad nešto čujem da je hotel renoviran (ili će biti), pa bih voleo ako neko ima informacije o tome da javne, rado bih proveo sa društvom nedelju dana u tom hotelu, punom uspomena...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako mislis na ovaj gore, na slici hotel, sada je renoviran i dosta skup. Ja nisam bila, ali moja kuma koja saradjuje nesto sa Vujic vodom, koji su ga kupili, je bila i kaze da je lep, ali da je ipak dosta skup za ono sto nude. Nisu ga bas sredili za 4* koliko je dobio. Znam da ima i neki sajt, probaj malo da izguglas, sada sam nesto u guzvi, pa ne mogu da trazim. Sada je to vise u fazonu ovih fancy, spa hotela.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Video neki link i zavrsio sa idejom za hotel Divčibare.

Pansion za dvoje sa svim taksama itd, oko 100 evra dnevno.

Daleko previše što sam spreman da platim za smeštaj na Divčibarama i ono što nudi sem prirode.

Za te pare mogu u severnoj Grčkoj da dobijem pansion za dvoje uza samu obalu mora (Platamonas na primer, da Paraliju i ne pominjem)

Ako se spustim južnije pa krenem do Galaxidija, može i za manje a da spavam u sobi na samoj obali mora i da me usplavljuju talasi.

Niakko da razumem naš sistem turizma. Taj Vujić renovirao hotel i sad bi za hotel sa 3 zvezdice da vrati uloženo za 1-2 godine ili brže ako uspe da odere dovolan broj turista, ne ide to tako, ali to je naša biznis zbilja...

Elem, ništa od starih uspomena.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bili smo u hotelu Divcibare zimus. Lepo je sredjen ali dobio je koju zvezdicu vise nego sto zasluzuje, a to da je cena previsoka za usluga koja se u hotelu nudi je druga prica.

Posto sam sad u guzvi, a i palim na Divcibare za koji sat, po povratku cu podeliti svoje utiske sa vama.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka