vana

Holandija

47 poruka u ovoj temi

Cao,

htela sam samo da se nadovezem da je tako kako si napisala..naravno, nece nama niko iz ambasada u BEOGRADU dati takvu preporuku, tipa, uzmite bilo koji sengen i mozete gde god hocete u Evropu, ali zapravo JESTE TAKO. Isto je i sa busom, s tim sto za Svajcarsku treba druga viza,ako nista barem njihova tranzitna, a onda ides dalje...samo toliko,pozdrav

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Krajem meseca idem kod prijatelja u Amsterdam pa bih vas zamolio za preporuku sta obavezno posetiti u Amsterdamu i Holandiji uopste.Pozdrav

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dungeon museum i Madamme Tissaut su najefektniji a i ulaznice su najskuplje. Rijks museum je nesto kao Narodni muzej, Van Gog ima svoj poseban muzej. Rembrantova kuca je muzej ali ne sa slikama, one su u Rijks muzeju. Ispred kuce Ane Frank je stalno bila guzva tako da nismo mogli da cekamo par sati da bismo usli.

Ako nemas mnogo vremena a zelis dosta toga da obidjes razmisli o Amsterdam kartici za popuste

(http://www.iamsterdamcard.com). Uz nju se dobija i knjizica sa opisom zanimljivosti, adresama i cenama.

U obelezenim kaficima mogu se naruciti kanabis i pecurke, ali samo se u njima i mogu koristiti. Upotreba bilo kakvih droga van njih je kaznjiva kao i svuda.

Sto se tice nocnog izlaska, ima svega, od klubova i diskoteka pa do seksa uzivo (oko 25e ulaznica). Ulice crvenih fenjera su savrseno bezbedne i nalaze se u samom centru grada.

Izmenjeno (karas)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

tek sada sam video temu, nadam se da nije kasno.

najlaksa varijanta, odes do IPS knjizare, imaju DK vodice, odlicni su, imaju mapu, preporuke po delovima grada sta gde obici, predlog tura, setnji od po par sati, detalje o muzejima, spomenicima, arhitekturi. Koristio sam njihove vodice za Bec i Amsterdam, odlicni su. Uglavnom su na engleskom, eventualno neki mogu da se nadju i na hrvatskom, ali su retki.

Jedina mana im je sto kostaju (makar pre godinu dana) oko 1800din.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Moje prvo putovanje bez viza bilo je bas u Holandiju, Amsterdam i Laiden!

Putovali smo JATom, solidno, iznenadjujuce

- bez kasnjenja. Odseli u Laidenu, prelepom Minerva hotelu u Rembrantovom stilu, ali ima i potpuno novih modernih soba. Laiden je toliko sladak i ljubak gradic, univerzitetski, i prija posle one ludnice od Amstredama boraviti u ovako sarmantnom gradicu. To je inace i rodni grad Rembranta, i, kao i Amsterdam, premrezen kanalima i mosticima. Jednostavnu, a efektnu jedinstvenost grada predstavljaju stihovi na predivnim fasadama Laidenai dva puta nedeljno otvorena pijaca na sred grada, kada se zaustavlja saobracaj i sve namirnice mozete kupiti tu, na tezgana na ulici. Potom sednete u neki od kafica, narucite kafu i svez stropvafels (njihov slatkis od kog smo se ubijali!)i jos ako potrefite lepo vreme, uzivate u blagodetima Holandije....

A Amsterdam je tek ludnica! Grad koji pumpa 24 h dnevno!

S obzirom da ja pripadam generaciji 30 +, deo vremena i novca dala sam na apsolutno zadovoljenje svoje pasije- umetnosti. Posetili smo vecinu muzeja, a osim Van Goga koji je uzitak bez premca, slika ''Nocne straze'' Rembranta u Rijksmuseumu me je ostavila bez daha! Pola sata sam stajala ispred te monumentalne slike koja me je bukvalno usisala! Predivno!

Eto, u par recenica moje iskustvo iz Holandije. Naravno, ima toga jos mnogo za ispricali.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ Uzurpator

Bilo bi lepo ako biste jos nesto ispricali :)

U julu idem u Holandiju na 12 dana, centrala mi je Roterdam i verovatno cu par noci spavati u Amsterdamu (a ako ne spavam cu ga svakako obavezno posetiti par puta). Za sada ja imam neki plan u glavi sta videti (koji naravno nije mali :bez-zuba:), ali bi mi naravno bilo drago da procitam i tudja iskustva.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ako imas vremena poseti i Deft koji je blizu Roterdama, a meni se dopao i mali Utreht....Zanimljiv je i Alkmar, koji je poznat po pijaci sireva, ali moras znati kojim se danom odrzava ( mislim da je nekad to bio cetvrtak, ali bolje proveri ). U Den Hagu poseti Madurodam , Holandiju u malom ( makete znacajnih i poznatih objekata iz raznih krajeva Holandije )

Provozaj se obavezno kanalima u Amsterdamu.

U Holandiji vozovi funkcionisu besprekorno, izvadi turisticku kartu koja se jako isplati jer su vozovi dosta skupi.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Ljerka :)

Za Gaudu sam nasla vec kad je pijaca sireva :D, a provericu i za Alkmar.

U svakom slucaju hvala na predlozima :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

@ Uzurpator

Bilo bi lepo ako biste jos nesto ispricali :)

U julu idem u Holandiju na 12 dana, centrala mi je Roterdam i verovatno cu par noci spavati u Amsterdamu (a ako ne spavam cu ga svakako obavezno posetiti par puta). Za sada ja imam neki plan u glavi sta videti (koji naravno nije mali :bez-zuba:), ali bi mi naravno bilo drago da procitam i tudja iskustva.

Kao sto rekoh, uglavnom smo obilazili muzeje u Amsterdamu, naravno i prelep grad. Od centralog trga Dam se proteze glavna shoping zona, a nedaleko je i cuvena red light district zone, koju , eto, verovatno treba videti. Ne bih bas preterano komentarisala a da ne zvuci kao moralisanje, ali bilo mi je na trenutke i tugaljivo.... Uglavnom, odlicno smo se proveli svaki put kad smo isli u provod u Amstredam, gomila barova, diskoteka, klubova, sve pumpa od turista... Nedovoljno dugo, moram se jos bar jednom vratili.....

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Zdravo ljudi, imam pitanje za one koji su isli u Holandiju skoro.

Treba da idem tamo na nedelju ili dve kod moje devojke. Sta mi je sve potrebno da bi prosao carinu?

Posto sam citao negde da traze sve i svasta i ako nemas mogu da te vrate kuci.

Kao npr. treba da imas 50 evra za svaki dan, 10 dana 500 evra kod sebe i jos neka druga cuda.

Hvala vam unapred na odgovoru :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja kad sam prošle godine išla nisu mi ništa tražili, ali sam imala sve u slučaju da mi traže.

Treba imati povratnu kartu, avio ili autobusku, ne znam kako ideš.

Što se tiče iznosa novca po danu, ne sećam se, ali trebalo bi da piše na sajtu njihove ambasade, ako ne piše, nije loše pozvati ambasadi i pitati ih. Sad sam našla neki podatak da Holandija traži 34 eura po danu, ali ne znam koliko je to proverena informacija. Pozovi ambasadu pa pitaj, to je najsigurnije. Ja sam ostajala 12 dana i nosila sam količinu novca koja je potrebna. Evo linka na kom sa inače našla podatak da je potrebno 34 eura http://upravusi.rs/putovanje/u-sengenu/koliko-je-novca-potrebno-za-ulazak-u-zemlje-sengenske-zone/

Uzmi obavezno zdravstveno osiguranje.

I ja sam još imala zapisane sve adrese i telefone osoba kod kojih idem, u slučaju da mi traže.

Nisu mi ništa tražili od toga. Jedino su me pitali kod koga idem, koji grad, gde spavam , koliko ostajem. To je to, neka redovna pitanja.

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Znaci nisu te pitali ni da li imas odgovarajucu sumu novca?

Inace ici cu avionom, nego ona hoce da ja ostanem kod nje malo duze, a i ja naravno ali mi se ne nosi tolika suma novca >_<

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne, nisu me pitali koliko novca imam kod sebe.

Ne znam koliko ti dugo ostajes, ali ako ikako mozes budi spreman na sve sto mogu da ti traze, naravno ako mozes.

Iskreno se nadam da ti nece praviti neke problem, sto bi :)

Izmenjeno (mikap)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

...Kao npr. treba da imas 50 evra za svaki dan, 10 dana 500 evra kod sebe i jos neka druga cuda.

...

ja sam bila krajem novembra, nista mi nisu trazili. tip na njihovom prelazu na aerodromu pitao me je gde idem i koliko ostajem i to je bilo to.

Izmenjeno (DraganV)
skracen citat
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Kako je najbolje i najisplativije putovati do Haga?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka