vana

Holandija

47 poruka u ovoj temi

Moj suprug i ja treba da idemo kod prijatelja u Hag krajem meseca. Ja sam imala ideju da idemo German wings-om do Kelna koji je blizu granice sa Holandijom a onda busom ili vozom do Haga, medjutim nemacka ambasada me obradovala informacijom da ne mozemo sa holandskom vizom da udjemo u Nemacku tako da je najpovoljnija od svih opcija otpala. Da li postoji jos neka varijanta odlaska do tamo a da je povoljnije nego JAT. Ako je neko cuo ili isao please neka mi odgovori.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Proverite i šta o tome kažu u holandskoj ambasadi.

Inače, pouzdano znam da tamo naši ljudi vozeći bicikle prelaze iz Holandije u Nemačku, i obrnuto, a da to i ne znaju dok ne vide neku tablu sa natpisom.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa da, izmedju Nemachke i Holandije ne postoji granica (kao ni izmedju ostalih Shengen zemalja), postoji tabla na kojoj pishe da si ushla u Holandiju i to je to. Kad udjesh u Shengen, niko te nece dalje kontrolisati i pitati gde idesh.

Ali, fora je u tome da - ako si trazila holandsku vizu, i dobila je, ti prvo morash da udjesh u Holandiju. Posle se mozesh kretati po Shengenu gde hocesh.

Tako sam ja chuo, i zato mi je logichno shto su ti Nemci rekli da ne mozesh preko Kelna.

S druge strane, neke stvari mi nisu logichne. Npr - ako zatrazish Holandsku vizu, dobijesh je i odluchish da idesh busom za Holandiju (ti cesh prvo uci u Austriju, Nemachku, a ne u Holandiju), ne znam onda kako to moze.

Uglavnom, do Holandije mozesh stici busom (shto je verovatno 3 dana jahanja), imaju polasci iz Beograda za Amsterdam svake srede i subote.

Ili mozesh Wizz Air-om iz Budimpeshte do Eindhovena, karta je sigurno jeftinija nego JATova, jer je ovo low cost kompanija. Ali opet, to onda povlachi vadjenje madjarske vize i cimanje do Budimpeshte. Kad se sabere i oduzme, pitanje koliko je povoljnije. Za madjare sigurno jeste... :ph34r:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa to sam i ja upravo hteo da kažem. Mi smo u proleće svi dobili francuske vize, a išli busom. Dakle, prva zemlja EU - Slovenija.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, ali...Slovenija nije u Shengenu (bice od 1. januara 2008), pa ce tad Shengen granica biti na Obrezju...vi ste u prvi shengen ushli u Italiji ili Austriji (zavisi kojim putem ste ishli do Francuske), da li ste dobijali francusku vizu zalepljenu u pasosh ili je bila grupna?

Drug je ishao na ekskurziju do Barselone, u pasoshu nema nikakvu Shengen vizu, samo austrijski pechat, iako im je grupnu vizu izdala (chini mi se) shpanska ambasada. :unsure:

Nishta mi vishe nije jasno :D

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

E pa sad... Nije mi tu pasoš.

Vizu smo dobili preko ambasade, a u pasošu smo imali onako lepo odštampanu, sa sve slikom... Kao i svi kao i uvek. Ne mogu sad da se setim nekog dela onog teksta tamo, nikako.

Tačno, Slovenija još nije u šengenu, zaboravio sam, ALI svejedno nismo izlazili iz autobusa niti nas je iko kontrolisao pri prelasku sledećih granica (preko Austrije i Nemačke smo išli, povratak preko Italije - ista priča).

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozz svima,

Kada se ide avionom mora se imati viza zemlje u koju se stize.

A ako se ide busom tada je dovoljno imati bilo koju sengen vizu bez obzira koja je zemlja krajnja destinacija.

Primer:

Jedno od putovanja je bilo za Spaniju i isli smo sa Holandskom vizom,ali busom i niko nije pravio problem.

Svaki put do sada kada smo putovali preko Slovenije morali smo da izlazimo iz busa i prolazimo kroz pasosku kontrolu peske.

Tako da je predlog Vani da putuje ili busom-dosta je dug put ili iz Madjarske-nije problem izvaditi madjarsku vizu sa vec vazecim sengenom i treba im objasniti da ce se putovati iz Budimpeste,a preko neta se rezervise karta ili najskuplja ali zato varijanta bez cimanja je Aerodrom Beograd.Mada neke low cost kompanije lete iz Zagreba,pa mozes preko neta da vidis i tu varijantu.

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Toliko sam se vec smorila oko vadjenja dokumenata za vizu (danas sam u poreskom cekala tri sata na potvrdu) da sam na kraju otisla i rezervisala karte u JAT-u pa sta kosta da kosta, makar letim direktno, ne mogu jos i oko toga da se cimam. Ima povoljnija varijanta sa Swiss air-om preko Ciriha i Alitaliom preko Milana ali se ceka po nekoliko sati na drugi let pa bi ionako tu razliku u ceni karte potrosili na aerodromu sa koga, jel, ne bi ni mogli da izadjemo. U svakom slucaju, hvala svima na odgovorima.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potpuno te razumem. Verovatno bih i ja uradio isto (rezervisao karte u JATu). Svaka druga 'mogucnost' znachi vishe cimanja. U odsustvu bilo kakvog (pravog) izbora...svi na kraju zavrshimo u JATu. ph34r.gif

Srecan put i lepo se provedi u Holandiji! B)

Izmenjeno (DraganV)
Ne citirati ako se poruka odnosi na prethodni post
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:rolleyes: Hvala

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle, ovako, ipak smo uzeli karte preko Swiss air-a pa za one koje interesuje ili ce tek interesovati kako sto povoljnije avionom do Holandije varijanta je sledeca: Jat, povratna karta Beograd-Amsterdam 330 evra, Swiss air povratna Beg-Ams. preko Ciriha 239 evra. Na aerodromu u Cirihu se ceka 50 min. na let za Ams., sto se meni ucinilo kratko, ali ljubazna gospodja u predstavnistvu Swissa mi je rekla da je 40 min. dovoljno a ako se desi da avion iz Beograda kasni automatski vas prebacuju na sledeci let za Ams. koji je nakon 3 sata. Ista varijanta je i u povratku.

Dakle za nas dvoje usteda je ocigledna, nekih 180 evra i to je najpovoljnije sto sam ja uspela da nadjem a da se leti iz Beograda.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

A onaj deo u vezi viza?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ne izlazis sa ciriskog aerodroma. Let je Beograd-Cirih Cirih-Amsterdam. Problem sa Nemcima je bio sto letis do Kelna, a onda busom ili vozom do Haga sto znaci da moras da izadjes sa aerodroma i udjes u Nemacku pa iz nje u Holandiju, ako si na to mislio

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ok. Mislio sam na tu bus varijantu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle, bili smo i vratili se iz Holandije, isli Swiss air-om i varijanta je za svaku preporuku. Svajcarci su stvarno kao svajcarski sat :rolleyes: presedanje se ni ne oseti, samo predjete iz aviona u avion sto ide vrlo brzo i lako, celo putovanje sa presedanjem traje oko 3.5-4 sata, ma sve je organizovano savrseno jedino sto svajcarski piloti voze one avione... uf, imala sam utisak kao da su seli u avion pravo sa simulatora pa ako se plasite aviona nece vam biti prijatno, cak ni meni koja nemam nikakav strah, pri jednom sletanju sam se sledila. Inace sve ostalo je dovedeno do savrsenstva. Cak u odlasku i povratku iz Ciriha imate priliku u avionu da uzivate u Grand paradi uzivo, avion je prepun zvezda i zvezdica domace estrade :lol:

Sto se tice onih problema sa vizama, o tome da su mi u nemackoj ambasadi rekli da sa holandskim sengenom ne mozemo da udjemo prvo u Nemacku evo sta nam se desilo na amsterdamskom aerodromu na ulasku u Holandiju: ljubazni carinik nam je trazio pasose, povratne karte itd. i izmedju ostalog pitao za razlog posete Holandiji. Ja sam mu odgovorila "visiting friends", a on me razumeo "visiting France" pa me pitao samo cime putujemo u Francusku i da li imamo autobuske ili vozne karte do Francuske. Brzo smo resili nesporazum ali to me navelo da pomislim da ipak moze da se sa bilo kojom sengen vizom putuje u bilo koju zemlju sengena i nije bitno u koju cete prvo uci ali ko bi rizikovao.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905040
    Ukupno poruka