GOTAM

Salento

73 poruke u ovoj temi

Hvala puno mananna na tako brzim i korisnim informacijama;) Inače još sam u nedoumici što se izbora gradova tiče. Recimo dopala mi se St. Maria di Leuca, ali kad sam videla koliko busu treba (oko 1,5 sat od Galipolija) malo sam u nedoumici. Koliko je vama otprilike vremena trebalo za obilazak St. Maria a koliko za obilazak Galipolija?Da imam neku predstavu o potrebnom vremenu za odlazak, obilazak i povratak.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Svi ti gradovi su jako mali I dva-tri sata je sasvim dovoljno za obilazak, ne racunam ovde Lece, Brindizi I Bari. Galipoli je veci, jer pored zaista velikog starog grada ima lepo setaliste  I u  novom delu. Mi smo npr. iz Baia Verde otisli do Marine Pescoluse, kupali se, suncali pa rucali I otisli u obilazak St Maria di Leuca I u normalno vreme vratili se u Baia Verde. ali, mi smo isli autom. svaki obilazak nam je bio prilicno opusten, toliko je sve blizu tamo....I da, put ka bilo gde je zanimljiv jer sve vreme imate sta gledati ....ili su to fantasticno uredjene plantaze maslina ili kuce/nekada zamkovi cini mi se vecina njih, lepa uredjena dvorista, ograde, a deo gusto naseljen...brzo prodje.

Imajte u vidu da od 2-4 nista ne radi, pa ni obilasci zamkova, muzeji, bilo kakve postavke, bilo sta za videti...to je bitno za Lece, jer tamo ima dosta toga za videti ili za Ugento, tamo je templarska tvrdjava...Ne rade ni restorani, ni prodavnice, ni kafici/tacnije 1 od 10 mozda.

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima. Supruga i ja idemo početkom septembra, na petnaest dana u obilazak ove regije. 3 dana Bari sa okolino, 3 dana Leće sa okolinom i odatle bi voleli da budemo negde na plaži 7 dana. Moja nedoumica je da l ida izaberemo Porto Cesareo svih 7 dana ili Gallipoli ili da sečemo ta dva mesta 5+2 ako je lako stići između njih. Problem je što nemamo automobil, samo javni prevoz. Iskreno više me privlači Porto Cesareo ali ne znam kakva je plaža u samom gradu. Na stranim forumima vidim da ljudi koriste liniju 104 ka ostalim najpoznatijim  plažama bez problema. Ne znam koliko je to pouzdano i daleko. Takođe ne znam kakva je gradska plaža u Gallipoli-ju i mogućnost dolaženja do drugih okolnih plaža. Taj drugi deo posete bi voleli da bude malo mirniji odmor u odnosu na prvi deo koji če biti obilazak. Iskreno bi me interesovalo vaše mišljenje, šta bi vi u ovoj opciji izabrali kao bazu?  Interesuje me po neka lepa plaža, me mora baš svaka da se obiđe.

Izmenjeno (rade_bgd)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lepo, verujem  da ste uživali. Jedva čekam slike.:)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@majcek86, verujem da ste uzivali.

Galipoli i Otranto su i mene ocarali...vraticu se sigurno ovde. I ja jedva cekam slike da osvezim secanje :D

Dacu sebi slobodu da kazem da Bari ima sta da ponudi ...mozda vi niste nasli nista sto bi vas zanimalo, ali to nikako ne znaci da nema sta da ponudi. Za ljubitelje fudbala, tu je stadion svetog Nikole na kom je Zvezda  postala prvak sveta 1991 godine.! Sveti Nikola je zastitnik ovog grada, postoji bazilika njemu posvecena i jedinstvena je po tome sto ima i katolicku i pravoslavnu kapelu unutar. Jedni od ktitora bazilike bili su Nemanjici i u hramu i sada postoji ikona koju su oni poklonili. Za ljubitelje sopinga ima veliki outlet, od manje do vise skupih brendova. Tu je stari grad, tu je zamak Del Monte, razna palate zaista velelepnog izgleda, crkve i bazilike oslikane rukom poznatih umetnika....

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@rade_bgd, ja bih ti preporucila Galipoli. Po meni, gradska plaza je jako lepa, nalazi se kraj zidina starog grada. Pored nje na obodu grada je jos jedna jako lepa plaza a onda ide plaza koja se nastavlja 3-4km dalje, ka, pored i nakon Baia verde. Galipoli je veci i lepsi od Porta i u Portu je marina. Sto se mira i tisine tice, mi smo bili sept-okt u Baia Verde gde zive duse nije bilo, to je na oko 2km od grada a odabrali smo ga plaseci se buke i guzve u Galipoliju. Tamo smo videli da smo pogresili...nikakve guzve i buke i ludila nije bilo. A u Salenteu je  svaka plaza lepa, gde god da odete videcete sitan zuti pesak, bistro i toplo more, prelepe tirkizne boje. Za bus ne znam nista, mi smo rentirali auto.

Izmenjeno (mananna)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Naravno da smo u Bariju sve navedene stvari posetili. Momak je otisao do stadiona, pod obavezno, utisci su prosecni, kaze mnogo smeca oko samog stadiona. Unutra se ne moze, ne postoji bilo kakva mogucnost posete. Tako da vam ostaje samo spoljni utisak.

Preporuka je za stari grad i crkvu Sv.Nikole, njegove mosti u trenutku nase posete nisu bile tu. Zanimljivo je kad sidjete dole, da - kako pravoslavci, tako i katolici, sjedinjeni, svako u svojim mislima, molitvi i zeljama.

Grad kao grad, najmanje nam se dojmio, mozda zbog daleko vece lepote ostalih. Ali svakako je neizbezan i vredi otici barem na 1 dan! :)

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@majcek86 kako ste nalazili smeštaj? Preko booking.com ili neka druga varijanta? I koje su cene otprilike?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Preko bukinga je isla pretraga i preko njih smo uradili sve rezervacije, S tim sto smo gledali i casevacanza. Evo ti imena smestaja, pa mozes pogledati i cene prema svojim kriterijumima.

1. Bari - BB Baciami Ancora 2 noci

2. Salve, 7 noci - Tenuta Serre 

3. Lecce, 1 noc, Inn centro

4. Bari, 1 noc Piccini 191

Slike sam dodala u svoj prvi post sa utiscima.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Poštovani,

informišem se za leto sledeće godine. Da li bih pogrešila ako bih prvo išla u Lendinosa pa posle do Tricase i na kraju do Marine di Mancaversa? Naravno u svim ovim gradovima bih bila par dana pa bih obilazila okolne plaže i druge gradove, jer je mala razdaljina između. Kakve su plaže u ovim mestima?Išla bih sa malom decom pa mi je to ipak od prioritetnog značaja - plaža. Znači bez mnogo gužve, mondenskih mesta...

Ono drugo što me interesuje su cene ovog puta mislim na plaćanje plaže, parkinga na plaži,...Koliko sam shvatila u Italiji se uglavnom sve plaća., pa da mi ne zafali.

Da li je put od Baria pa južno autoput ili ne? Mislim da li se dodatno plaća?

Da li je temperatura u junu i julu baš toliko visoka i problematična? Ima li ježeva, meduza...

Ono što bih pitala poznavaoce trajekta jeste da li preporučuju da se uzme kabina i kakva?Vidim da pišu kabine spoljne pa kabine unutrašnje, avio sedišta, paluba...Na drugim forumima pišu da se ne uzima kabina do motora ali kako ja da znam šta je i koja je?Da li se plaća samo cena kabine+ta njihova taksa ili se plaća karta + doplata za kabinu+ taksa?

Izvinite na ovolikim pitanjima, ali ipak ove stvari su mi jako bitne da znam. 

I na kraju mislite li da možda Italija nije destinacija za porodicu?

Hvala svima!

Izmenjeno (milenamyvision)
0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Vidim da tema dugo nije aktivna, valjda ce neko odgovoriti. Preko booking.com sam rezervisala 10 nocenja u Torre Vado za sledecu godinu - pocetak jula. Posle tih 10 bih promenila destinaciju, Salento naravno ostaje kao opcija, pa mi je potreban savet gde se "prebaciti" na jos 6, 7 dana. Idemo kolima, svasta planiramo da obidjemo. Hvala unapred. 

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Lep izbor,divno more.Ja bih otisao negde na Jadran,blize Lecceu,ali zavisi sta volite...ili da ne bude dosadno,da krenete ka Napoliju?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887847
    Ukupno poruka