GOTAM

Salento

73 poruke u ovoj temi

Divno! Samo ti nama piši... Ja sam se spremala za Salento, međutim odustadosmo i odosmo ove godine na Kefaloniju. Kako su deca prošla ispit izdržljivosti, nadam se sledeće godine ovom...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Gde je ovo @jelenait ?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Prelepo! Salento me opčinio, bila sam prošle godine i sigurna sam da ću ponovo jednog dana... Ko zna, možda sledeće godine.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@klubva, gde ste bili smešteni? Sviđa mi se Jelenina ideja o smeštaju u Lecce-u...

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

obozavatelj

Bili smo smešteni u Barleti i Tore a Mare kod Barija. Organizovali su nam prijatelji Italijani (koji žive u Srbiji) kao i obilazak Pulje. Fantastična regija. Nažalost, nismo bili smešteni u Lećeu. Nadam se sledeći put. Ne zovu grad uzalud Firenca juga. Plaže oko Otranta i Lećea su karipske, rekoše poznanici koji su živeli u Venecueli.

Profilna slika je plaža u Otrantu. 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@klubva, da li ste posecivali Jonsku obalu, konkretno me zanima Baia verde i sve na dole, tu idemo u septembru?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mananna, moje fotografije iz Porto Cesareo su s jonske obale. Imam nekoliko fotografija iz Baie Verde (to je jedna plaza Gallipolija), od pre nekoliko godina, ali svuda ima osoba, pa ne bihpostavljala. To ti je manje od 30km od Porta Cesarea u vazdusnoj liniji, kreni gde god hoces, od Santa Maria di Leuca, tj. Torre Vado, pa skoro do Taranta, plaze su fantasticne, more predivno. Mislim da sam prosla Mediteran uzduz i popreko, od Baleara, preko Sardinije, Sicilije i Korzike, Grcku od jonskih ostrva do Dodekaneza i do Krita, ali Apulija je nekako...mozda nije najlepsa, mozda je to samo individualni dozivljaj. Ali u more se neces razocarati, to je sigurno, pogotovo ako budete i obilazili. I ne znam da li je lepse Jadransko ili Jonsko. kad krenes ka jugu, Torre San Giovanni, Torre Mozza, Pescoluse...ma raj na zemlji.

Klubva, slazem se i ja s tim sto su rekli tvoji poznanici.

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

mananna

Nismo bili sa jonske strane. Najjužnije smo išli do Alimini plaže/jezera između Otranta i Lećea.  Kada putujete i kako?

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

23 sept do 7 okt. Avionom iz Temisvara do Barija a onda rent-a-car do Baia Verde gde smo rezervisali smestaj, pa cemo po Salenteu. Malo kupanje, malo obilasci. Ici cemo od Tarantea obalom Jonskog mora do Barija obalom Jadranskog, obici Lecce i naravno Maderu. Individualno sve.

Zanimaju me putevi u tom delu, da li su dobri kao severniji? Da li je auto put preporuka ili lokalni?

@jelenait, da, videla sam slike koje si postavila sa jedne od tih plaza, nego  cekam ja detaljan izvestaj od tebe :rolleyes:

Devojke, ako imate neku preporuku sela, mesta, pogleda, neceg autenticnog sto nije prozvakano top turistom, ali je na vas ostavilo utisak, pisite....ta ziva iskustva me uvek raspamete...hvala vam.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo je jadranska plaza Torre dell'Orso.

P1040732.JPG

P1040733.JPG

P1040734.JPG

Dobri su putevi, ja sam ovog puta prosla samo Lecce - San Cataldo i skroz uz obalu du Otranta, uz cesta zaustavljanja (mestasca, plaze, San Foca, Aliminska jezera, Sant'Andrea, Torre dell'Orso, Otranto...gde god vam se dopadne, zaustavite se. Otranto je prelep gradic, zidine, nestvarna boja mora. Onda pocinje stenovita obala ka rtu Santa Maria di Leuca, gde se sastajuJadransko i Jonsko more. Postavicu ovih dana fotografije i iz tog dela.

Mislim da nema potreba da idete do Taranta, osim tvrdjave, nema niceg drugog, industrijski grad. Otidite do Porto Cesarea (plaze Le Dune, Torre Chianca, Punta Prosciutto) i dalje nema potrebe. 

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26507
    Ukupno tema
    887847
    Ukupno poruka