GOTAM

Salento

74 poruke u ovoj temi

U 8/2/2016 at 8:28, mananna je rekao/la:
  •  

 @mananna Imacemo rentirano vozilo pa cemo svakako obilaziti sto vise, pesculose naravno, nego kazes interesantni lokalni putevi, ....molila bih te za neku informaciju vise....hvala.

Vidim da si trazila da se devojke izjasne,pa reko da se na mesam...salim se,nama su se svidjali putevi oko Alberobela,vracali smo se prema Fasanu malim putevima izmedju imanja,oiviceni su kamenjem,a pogled na Fasano je spektakularan,kada se dodje odozgo.Dole kod Santa Maria Al Bagno,postoji veliki broj starih vila,kada se ide ka Santa Katarini i dalje ka Porto Cesareu,ali to nije vredno skretanja,mi smo prolazili jer smo u blizini bili smesteni.Lepo je videti i maserije pored koji se prolazi kada se sa glavnog puta skrene prema jonskoj obali,prema Lido Mariniju ili na drugu stranu prema Salveu,usput se vidi da to bas i nisu mala naselja,a ima i proizvodjaca paradajza,koji se susi na betonu,u ogromnim kolicinama...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ahaha, da, jesam tako napisala, ali hvala ti to nisi zloupotrebio:D

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Misajank je dobro primetio, na Salentu su sva sela velika, nije kao na severu.

Oko Fasana ima nekoliko superluksuznih maserija, (u jednoj od njih je, cini mi se, sada boravila Madonna, kad smo je sreli u Lecce), a i bilo je nekoliko onih indijskih vencanja od vise desetina miliona eura.I meni se jako dopadaju te maserije, a i uopste, te bele prizemne kuce, ograde od onih kaktusa koje ovde zovu indijska smokva (fichi d'India) i beskrajne plantaze maslina i vinogradi. Ko voli ljuto, obavezno treba da proba okrugle ljute papricice punjene tunjevinom ili sirom, u ulju.

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Sad sam se setila, vredi obilaska i Locorotondo, izmedju Fasana i Martina Franca.

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pozdrav svima,

Interesuje me jel moze neko da mi kaze malo vise o rent a caru u Bariju? Mislila sam da rezervisem online to ali svi traze depozit od 1000e sto je bas mnogo...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, tako je...ne postoji mogucnost da rentirate bez depozita. Recimo, mi smo sada izvadili kreditnu karticu iz razloga rezervisanja sredstava od strane agencije za iznajmljivanje vozila, mislim 1100eura, za rentiranje vozila u Bariju. Nisu hteli drugu karticu da odobre,  samo kreditna...bili su izriciti.

E, sad da li je mnogo ili ...to je politika drugacija od drzave do drzave...u Nemackoj recimo vratite sami vozilo i parkirate, samo kljuc odnesete u kancelariju...niko ne pregleda vozilo....u Srbiji se podvlace pod auto da vide da ga niste negde cuknuli....tako i sa depozitom...

 

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pa ako je to jedini nacin, onda nam ne preostaje nista drugo... Hvala puno u svakom slucaju :) 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cuvajte auto i vratice vam novac:D....osigurajte ga...moj savet !!!!:neznam:nikad se ne zna...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisi nabacala, bas sam uzivala citajuci :) 

Jos i neku slicicu da stavis...:rolleyes:

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Veliki pozdrav svima. Kao veliki ljubitelj Italije došlo je vreme da obidjem i ovu oblast. Idemo sa agencijom (na svu sreću krenule su da rade južnu Italiju) na proleće pa je moje pitanje šta predlažete koja dva grada da se obiđu, jer ćemo toliko imati slobodno?Inače u programu su već Bari, Alberobelo, Polinjano, Leće, Matera, Taranto. Smešteni smo u Lećeu.

Išle bi vozom pa me interesuje koliko su im tačni vozovi?Već smo dosta puta koristile vozove na severu, ali pošto vidim da su dole vozovi outdatovani da proverim i za satnice. Mislila sam, po vašim komentarima, da idemo do Galipolija i Otranta ali tek sada vidim da nema direktnog voza iz Lećea do Otranta već sa dva presedanja a to bi se mnogo vremena izgubilo u putu, pa predložite još neki grad kao zamenu za Otranto a da nije neki od ovih gore koje sam već napomenula da se obilaze.

Kako vam se čini Nardo?

I preporučite neka jela karakteristična za taj kraj. 

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja bih ti preporucila Maglie po sredini poluostrva, Galipoli sa Jonske I Otrantno na Jadranskoj strani. Lepo je videti i Ugento, Nardo, St Maria di Leuca,  Brindizi, bilo gde da idete necete pogresiti, sve je jako lepo I autenticno. Svaki grad, mesto ima istoriju, tvrdjavu, stari grad, trg, crkvu....

Ne razumem obilazak Taranta, ja sam uocila samo rafineriju nafte, stambene blokove, industrijsku zonu, luku...mozda gresim, cekam da se vratis I da me ispravis.

Sto se hrane tice, najvise je u ponudi pancerota i raznih drugih testa,  riba u restoranima je odlicna, zaista odlicna, ima jako puno vrsta, spremljenih na raznim nacinima, lepo zacinjene. U ovom kraju gaje se masline, gde god ih kupite domace su I ukusne. Takodje, prsute ima svuda, sa raznim zacinima, za svaciji ukus,...

Ne znam nista o prevozu, nadam se da ce se neko javiti.

 

3

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905059
    Ukupno poruka