dekiluk

Colmar (Kolmar)

30 poruka u ovoj temi

Flixbus vozi od Karlsruea do Strazbura za sitne novce (5-10€), ali izgleda da ne skreće u Baden-Baden. Kao što je Philippe rekao, postoji i bus Strazbur - Aerodrom Baden.

Mi smo bili smešteni u Miluzu, koji preporučujem. Nije tako lep kao Kolmar, ali ima šta da se vidi (muzej automobila pogotovo) a i veze su dobre, trebalo bi da je jeftiniji i od Bazela i od Kolmara, mi smo plaćali mislim 54€ hotel sa 3* u strogom centru. Nisam gledao AirBnb.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vidim da se u zadnje vreme na forumu dosta spominje Colmar. Prelistao sam temu i malo sam poceo da razmisljam o Wizzairu i poseti za vikend sve sto moze da se dohvati sa Milhosu aerodroma. Medjutim, kad sve stavis na papir, taj vikend premasi cifru od 500 evra za dvoje da jedes sendvice. Skupi vozovi, smestaj moras da biras u blizini prevoza sto suzava izbor,  Iz BGda avion polece u 5h, a u povratku mali problemcic kako da u Miluzu budes u 5:30. Vidim da je vas dosta vec bilo i organizovalo se . Mozda je varijanta autom bolja. Nije nista  jeftinija,(ima 3000km u oba smera). Kad saberes Wizzair kartu i cenu prevoza po Francuskoj i okolini Miluza dobijes relativno slicnu cifru putovanja autom

Obzirom da ionako ne spavas noc pre odlaska, jer na aerodromu u Surcinu treba da budes nesto posle 3h, a u Colmaru mozes da budes oko 9h umesto avionom, krenes autom uvece i u isto vreme si u Colmaru . Kad tamo imas auto, onda mozes da obidjes mnogo vise nego zeleznicom koja je preskupa (vidim da je pola sata voznje oko 20 evra po osobi i smeru)

Sve je ovo napisano hipoteticki, jer nisam bio

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 5.3.2016. at 15:50, Dragana P je rekao/la:

Dusice,najlepse hvala na informaciji.Ukoliko putovanje ostvarim prosledicu vam fotografije.

Sve sam vec osmislila izuzev kako da se naudobnije prevezemo,no nadam se da cu  i to resiti.

Pozzz 

Dragana, jeste li otputovali u Colmar krajem maja?
Ocekujem fotografije kao sto ste obecali. :) 

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Colmar se desio ,pa da podelim utiske.

Ne bih delila slike i upute gde,sta videti...jer nam je to svima dostupno (ako nekog bilo sta ipak interesuje rado cu sve podeliti).Zelela bih da podelim iskustvo jer mislim da je to ono sto je svim putnicima potrebno.

1.Karte sam kupila preko wizz-a bas jeftino (skrecem paznju na njihova vrlo bezobrazna pravila;npr. dobro istrazite cene karata za razlicite datume i broj putnika;nas je bilo 6. i  cena karte sa popustom (wizz club) bila je visa nego regularna cena karte bez clanstva 

Obratite paznju da je povratni let za Bg rano ujutro kada je prilicna guzva na auto putu,checkirali smo se 40 min. pred let i knap stigli na gate.

2.Let je bio Beograd - Basel-Beograd;posle obimnog istrazivanja rent a car,odlucili smo se za Avis.Jedino kod njih postoji mogucnost da se plati potpuno osiguranje i ne ostavlja deposit.Skrecem paznju na gorivo:ukoliko uzmete opciju da ne morate da punite rezervoar prilikom predaje vozila imajte na umu da ce vam obracunati pun rezervoar bez obzira koliko ste potrosili tj. koliko je goriva ostalo.Kola su savrsena,nova,opremljena i zaista vrlo jeftina(Ford Galaxi 2016. za 7 osoba,4 dana = 260e)

Napominjem da je rentanje auta daleko isplativije nego koristiti javni prevoz.

3. Eguishei,najepse selo Francuske ne propustite...slatko je,ne odstupate mnogo sa puta za Colmar-vredi ga videti :)

4.Poslusali savet prethodnog putnika i jeli tart u Schwend-iju... :DVoznja vozicem nas je sasvim zadovoljila;voznju camcem smo ostavili za Strasbourg...Obratite paznju na parking zone automobila i razlicite cene parking karata.

5.Strasbourg nas je ocarao:lep,cist,uredjen,odrzavan... nema primedbe,grad po meri svakog coveka.Nema potrebe da idete na isletista,u prirodu...priroda je svugde oko voz.Voznju brodicem morate rezervisati ranije (ne ocekujte da odmah sednete u camac).Voznja vredi svaku paricu (nema guide na Srpskom),Obavezno se popenjite na  terasu/vidikovac na vrhu brane odakle se vidi veliki deo Male Francuske.

Hotel smo uzeli sa parkingom za auto, Malu Francusku treba prepesaciti a za ostatak moze vec imate vise opcija...Mi auto nismo koristili po gradu.

Jedini minusi tj. zamerke putovanja su kao i inace u Francuskoj,nedostatak ljubaznosti;nije pravilo ali vrlo cesto smo imali kontakt sa neljubaznim osobljem po restoranima,nestrpljivi vozaci trube,preticu,ne drze odstojanje  i sl.(kao da smo u Srbiji..) 

Putevi su odlicno obelezeni,signalizacija ok. tako da moze i bez GPS 

Imali smo srecu da smo uhvatili dobre popuste  i pristojne hotele,tako da nas je put kostao ukupno180e/po osobi (avion,rent a car, 4nocenja u hotelu u dvokr.sobama) naravno sve ostalo je koliko ko voli. Toplo preporucujem ovu destinaciju za prolece(imam utisak da su hoteli u leto i jesen znatno skuplji)

Hvala svima na predanosti i  informacijama koje delite :)

U 7.6.2016. at 8:09, Dusica Vasilevska je rekao/la:

Dragana, jeste li otputovali u Colmar krajem maja?
Ocekujem fotografije kao sto ste obecali. :) 

O daaaa.No izdesavalo se svasta nesto pa tek sada malo nesto napisah.

Slike cu vam poslati ovih dana,obecavam.Sve sto vas interesuje/ako nije kasno/ stojim vam dobre voje na raspolaganju.

:)

Izmenjeno (Dragana P)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Pre 21 sat, Dragana P je rekao/la:

1.Karte sam kupila preko wizz-a bas jeftino

Mada wizzaircima ne treba verovati ni kad darove donose :D, za ovo ipak postoji jednostavnije objašnjenje: cene karata su stepenovane u kategorije, i kako se avion rasprodaje postaju sve više. To znači da je bilo raspoloživo samo par karata po nižoj ceni (onoj istaknutoj u rezultatima pretrage), a pošto ste uzimali čak 6, preostale su bile iz skuplje kategorije. Ne znam da li to može igde da se vidi (meni se nije desilo, ali ja uvek uzimam po dve), ali stoji opaska da morate detaljno gledati akumuliranu cenu.

Pretpostavljam da ste uzeli "wizzair grupni klub" ili kako se to već zove, sa regularnim wizzair članstvom popust se dobija samo na dve ili tri karte (zaboravio sam detalje).

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav svima,

krajem septembra planiram u Njemacku, jedan dan bih posjetila Colmar, jer je nekih 2 h voznje, pa bih se isti taj dan i vratila. Molim za preporuku šta vidjeti za taj jedan dan, gdje dobro jesti i šta probati, cijenu parkinga jer idem sopstvenim autom,i gdje najbolje parkirati?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@mirna88 Možete pogledati kraći putopis koji sam ostavio ovde. Ukratko: obiđite Kolmar i obližnji Egishajm. Nema tu posebnih preporuka šta videti, prosto, oba mesta su čarobna i treba ih prosto polagano prepešačiti. Za Kolmar je dovoljno nekih 3-4 sata opuštene šetnje, za Egishajm do sat vremena.

Od hrane, nama se dopao tarte flambee i backeoffe, mada nemam neku posebnu preporuku za restoran. Lokalna bela vina su izvanredna.

Detaljne informacije o parkingu imate ovde. Pored parkinga koji se plaća (payant) u centru, ima dovoljno i besplatnog (gratuit) parkinga van centra (pogledajte pdf na sajtu), ako ste voljni da prošetate par stotina metara; probajte prvo ovaj "Montagne verte", veliki je i blizu centra. Zaboravio sam cenu plaćenog parkinga, nije preskupo ali smo prilično dugo krenuli dok nismo našli mesto. Mesto je turističko pa očekujte gužvu ako bude vikend i lepo vreme.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
U 8/2/2016 at 14:46, Dragana P je rekao/la:

Imali smo srecu da smo uhvatili dobre popuste  i pristojne hotele,tako da nas je put kostao ukupno180e/po osobi (avion,rent a car, 4nocenja u hotelu u dvokr.sobama) naravno sve ostalo je koliko ko voli.  

Mi smo uplatili Wizzair do Baden-Badena a to je od aerodroma gde slecemo nesto malo vise od 100km od Colmara. Smestaj za nas dvoje nepostoji ispod 70 evra/dan u Baden-Badenu, a vidim da je u Colmaru (sto smo planirali da posetimo na 1 dan) skoro duplo jeftinije. Gde ste vi bili smesteni i koliko je smestaj-?

Platili smo za 7. oktobar karte 80 evra za nas dvoje a onda kad sve saberem taj  vikend ce nas kostati  500 evra :-)

Prosle godine smo kupili za septembar 2 karte za Geteborg -ukupno 50 evra pa smo odustali jer kad smo poceli da pravimo organizaciju puta 3 noci a prakticno 2 dana prelazi cifru 500 evra.  

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pension Anna

Promocija
Pametna ponuda
Izvanredan kvalitet u odnosu na cenu za datume koje ste izabrali.

Herrenstraße 14, 76437 Rastatt, Nemačka

za tvoje datume tri nocenja za dvoje izadje 132 evra. Rastat je blizi aerodromu nego Baden baden. Ima autobus vidi na sajtu aerodroma.Cena je bookingu, kucaj Rastatt.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pre 5 sati, sas je rekao/la:

Jos u Rastatu ima predivan zamak-Nije los predlog

Rastatt, Schloss

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Mirna88, izvini sto se ne javih ranije...

Sto se tice Colmara vidim da si dobila link za parking,dodatak tome je da na ulazu parkinga obratis paznju u koje vreme je parking besplatan (na ulazu parkinga su lepo istaknute informacije i cene).

Sladak je Colmar ali nista spec. u odnosu na Strasbourg.Mene je ocaralo prvo mesto/selo koje sam videla, Eguishejm pa je Colmar pao u senku,a pogotovo kada sam videla Strasbourg;gde obavezno ici na voznju brodicem :*

Moja preporuka za Colmar je: prvo obilazak turistickim vozicem, a potom sve to natenane pesaka.Za rucak na tarte flambee i  pivo u  Brasserie Schwendi (vozicem se prolazi pored restorana pa nece biti tesko u setnji pronaci).Sve je to maleno i dovoljan je dan za obilazak-samo da vas vreme posluzi. 

Nas je bilo 6 putnica u dvokrevetnimsobama;3 noci smo spavale u Strasbourgu i imale ludu srecu sa cenama,hotel  Appart'City Strasbourg Centre,samo prenociste 35e/night za dvokrevetnu sobu.Hotel je na super poziciji,sobe velike,konforne,ciste..ciste,mini kuhinja sa sve mas. za pranje sudova ?! , zatvoren parking,nepotreban gradski prevoz-sve je dostupno peske. Svaka preporuka za ovaj hotel!

U Mulhouse,  Hôtel De Bale prespavale jednu noc ,sladak porodicni hotel... slicna cena.

Zelim vam lepo vreme i uzivacete sigurno :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

@makičak i @Dragana P hvala na detaljnim informacijama. Putovanje sam ipak pomjerila za novogodišnje praznike, tako da ću biti malo više dana, ali i dalje u Colmar idem na dan. Plan za parking je odličan, iako sam razmišljala da idem vozom, nekako me to vraća u vrijeme studentskih dana, kada sam išla vozom duž čitave Njemačke :) Pa s obzirom na to, imate li prijedlog za neki voz od Tuttlingena ili Villingen-Schwenningena, ili neki sajt gdje bih mogla pogledati? Ako ne nadjem voz ili bude preskup, uvijek je auto druga opcija :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Voz jeste preskup.

Pogledaj na bahn.de -- sad sam bacio oko za npr. sutra i odmah mi je izbacio vezu Tuttlingen - Colmar (http://tinyurl.com/o2pvrom), za nekih 3-4 sata uz 3-4 presedanja (i to preko Bazela, sa čekanjima od po 5-6 minuta... svaka čast na železničkoj mreži :aplauz:)... i 45 EUR u jednom pravcu . Pretpostavljam da se može iskombinovati nešto malo direktnije i malo jeftinije, ali ne preterano.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Pozdrav, vidim da ste pisali na ovoj temi doduse bas davno ali nadam se da cete videti i odgovoriti mi?

Idem u septembru sa decom u Kolmar. Kupili smo povoljne karte lreko wizz aira iz Bgd za Bazel. Ali posto je let kasno uvece u Bazelu smo oko 22.10 plan je da prespavamo i da tek ujutru idemo u Kolmar. S obzirom da je napovoljnije da se spava u ibis budgetu  a on je kako vidim u centru blizu Zeleznicke stanice da li mozete da mi date samo par instrukcija kako stici tamo... i kako nastaviti dalje sutra ujutru za Kolmar

Unapred hvala??

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26213
    Ukupno tema
    874249
    Ukupno poruka