dekiluk

Basel

10 poruka u ovoj temi

Pošto planiramo da idemo polovinom septembra za Colmar u Francuskoj, avionom do Basela pa dalje vozom mislio sam da par sati provedemo u Baselu (mislim da cemo imati na raspolaganju vreme od 09-17h). Stoga mi treba info u kratkim crtama  šta obici u Baselu  u navedenom vremenu.

Pozdrav,

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja se evo spremam online za put za Bazel sledeće nedelje...i naravno, želim da posetim neke muzeje, ali... Cene su zaista visoke ! 25 evra za Bayeler muzej, a 16 evra za Kunstmuseum! 

Npr, muzej u Strazburu je 6,50 evra! Dakle, 10 evra ili 19 evra jeftiniji...a u Muluzu je muzej besplatan!

A besplatan je i u Ženevi!

Baselcard ima neke popuste 50% za neke muzeje, ali za ova dva - glavna, ne ! 

Baš bezveze...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Dakle...

Bazel je fin grad, ali mi se više sviđa Ženeva.

Nije veliki i ne treba više od jednog dana ( čak par sati) da bi se video grad / centar.

Ono što je meni bio highlight grada jeste svakako Kunstmuseum. Baš sam se iznenadio koliko je raznovrstan izbor dela i koliko zaista poznatih dela imaju! Ja sam bio oduševljen. Iako ulaznica od 16 evra pokriva 3 zgrade muzeja, ja sam samo u glavnoj bio i nisam imao snage za ostale dve.

U hotelu/hostelu Vam daju - kao i u Ženevi - karticu za slobodan prevoz po gradu tokom boravka! Cene su zaista visoke i čini mi se veće nego Ženevi! Hvala bogu pa tu su bili Coop i Migros za prvu pomoć.

Sve u svemu, kao polazna tačka za Kolmar ili Strazbur je super.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Phillippe, idem u Bazel pocetkom decembra i drago mi je sto ti se dopalo u Kunstmuseum-u. Kupio sam pre 2 meseca jeftinu WizzAir povratnu kartu iz Beograda za oko 3.700 din :D znaci stvarno dzabe :D Sad je povratna karta troduplo skuplja jbte.

Bicu 3 dana u Bazelu, i hostel u kojem cu biti ce mi dati karticu za slobodan prevoz iliti  "travel pass" kako li se vec zove.

Ja cu ici u Kunstmuseum u prvoj nedelji u mesecu (a tada je ulaz dzabe :D )

Jedva cekam da vidim neke slike od starih majstora.

Nego, reci mi da li si probao neko tradicionalno svajcarsko jelo?

Si probao cokolade? :D 

Kakve su cene u marketu Coop? Pazario bi neke sitnice i djakonije za poneti u Srbiju.

Video sam na Tripadvisor neke dobre restorane njihove nacionalne kuhinje, mada su poprilicno skupi. Od 20CHF za glavno jelo pa na gore. Ali jednom se mora probati :D 

Voleo bih da probam Rosti :D 

Kuda si jos isao i sta si sve video? Kakvi su ti utisci generalno?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Vratih se iz Basela sinoc. Bili smo par dana. Maleni, ususkani i preskupi gradic.

Videli sve glavne atrakcije i isprobali skoro sve svajcarske specijalitete.

Medjutim ono sto je mene najvise odusevilo je Kunstmuseum. Jos smo imali srece da je ulaz dzabe (svake prve nedelje u mesecu je ulaz dzabe, inace je karta oko 24 CHF cini mi se)

Trenutna postavka je bio Polock na kojeg nismo isli jer nismo imali vremena.

Za 2-3 sata u muzeju smo videli Van Gogha, Pikasa, Dalija, Muncha, Pisaroa, Monea, Renoara, Richtera, Warhola itd...zaista impresivna kolekcija starih majstora na jednom mestu.

Zabranjeno slikanje ali mi smo uspeli krisom da napravimo par fotki. Evo par fotki dole.

 

b1.jpg

b2.jpg

b3.jpg

b4.jpg

b5.jpg

b6.jpg

b7.jpg

b8.jpg

b9.jpg

b10.jpg

b11.jpg

2

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ZexyS

 izvini, ali ja sad tek uđoh u temu i vidim prethodni post sa pitanjima...Mada, ja nisam ni ulazio na forum zadnjih mesec i nešto.

Vidim da si se snašao i da si prošao besplatno - bar za muzej! :)

A inače, ja kad bio ja sam sve fotografisao i čak napravio par video. Nisam znao da ne sme da se slika. A čuvari tj oni što se šetkaju po muzeju jesu bili pored mene par puta - baš se sećam kad slikao nekog Monea i Renoara i nisu me opomenuli. Možda ne sme sa blicem kao i svuda.

Evo sad pogledao, ja napravio 132 slike u muzeju i 7 video zapisa

od toga, snimio celu kolekciju Impresionista :) i ceo deo sa Die Brucke grupom - pre svega Nolde i Kirchner

:)

Izmenjeno (Phillippe)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ovaj put je skroz bilo zabranjeno da se slika,

Drugar taman hteo da slika mene pored cuvenog portreta Van Gogha, kad ono upali se alarm i poceo da pisti. Nista od slikanja.

Jedino je uspeo da skljocne par puta i uhvati nas troje kod one 3 Pikasove slike, i to slikao spustenim rukama skroz do pojasa, nije ni gledao kad je slikao, ali slika je kao sto vidite odlicno uspela. Skljocnuo je par puta i imamo 3 slike. Uspeo je da slika mene i njegovog klinca pored ogromne slike. I jos sam ja uspeo da slikam drugara pored Pikasove slike (ova zadnja fotka). I taman da ga uslikam pored druge Pikasove slike, kad ono neki cuvar bradonja se zaleteo i ide ka meni i kaze da ne smem da slikam.

Nije mi jasno zbog cega ne sme da se slika. Neki muzeji dopustaju a neki ne...

Izmenjeno (ZexyS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Te regulative po muzejima se stalno menjaju. Prošlog leta npr u Orseju u Parizu bilo zabranjeno bilo kakvo slikanje, ove godine je bilo dozvoljeno.

Egipatski muzej u Kairu isto... do 29 januara je bilo zabranjeno bilo kakvo slikanje, posle toga uveli slikanje može uz posebnu kartu od 50 dh

 

E, sad... specijalne izložbe su uglavnom svuda zabranjene za slikanje! Ali glavne postavke ne. Možda su Pikaso i kompanija bili deo neke gostujuće postavke

Te regulative po muzejima se stalno menjaju. Prošlog leta npr u Orseju u Parizu bilo zabranjeno bilo kakvo slikanje, ove godine je bilo dozvoljeno.

Egipatski muzej u Kairu isto... do 29 januara je bilo zabranjeno bilo kakvo slikanje, posle toga uveli slikanje može uz posebnu kartu od 50 dh

 

E, sad... specijalne izložbe su uglavnom svuda zabranjene za slikanje! Ali glavne postavke ne. 

 

Sad upoređjući sa mojim slikama iz muzeja, vidim da su menjali raspored. Moje Pikaso slike upšte nisu raspoređene kao tu na tvojim

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Evo mojih slika Pikasa...i slika slike koja je ostavila najjači utisak na mene -   Matijas Grinenvald

 

 

 

 

IMG_0332.JPG

IMG_0334.JPG

IMG_0351.JPG

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Da, promenili raspored izgleda. 

Mada, mene su najvise odusevili ogromni realisticni pejzazi, ne mogu da se setim imena umetnika. Kad sam glupson....

Odlicni su mi bili i razni religijski i biblijski motivi..

Ali modern art me uvek razocara..kakav bullshit oni stavljaju u muzeje pa to nije normalno...Bila 4 bela platna koja se zovu Singer i to je kao umetnicko delo. Ja stvarno ne znam...fucked up world...

Izmenjeno (ZexyS)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka