Putovanja.info

Plaze i more

78 poruka u ovoj temi

Koja vrsta plaže vam najviše odgovara?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

mislim na nema nista lepse od leskarenja na mekanom,sitnom pesku sa pogledom na tirkiznu vodu......

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Pescana, ali da ne bude onaj rastresiti pesak u koji legnes i posle ne mozes da se iskopas iz njega. :)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Koje more pamtite po onom ocaravajucem mirisu mora?

Nije da upravo planiram negde da putujem, ali mi treba nesto o cemu cu da mastam.

I, sta mislite, od cega sve zavisi taj miris? Nije bitno sta je naucno dokazano, nego me vise zanima vas subjektivni utisak o tome.

Meni, recimo, nista ne mirise tako zavodljivo kao Jadran. Jeste da nisam bila sto godina, ali jos osecam miris mora pescanih uvalica na Hvaru, okruzenih stenama obraslim borovima. Pretpostavljam da tu more mirise tako razoruzavajuce bas zbog borova. Ali, svejedno, sta god da je, dobitna je kombinacija.

Da li vam se cini da ona mora sa olovnim plavetnilom mirisu lepse nego tirkizna?

Ili ona burna, kad talas rokne u betonski kej svetionika, pa vazduh postane pun rasprsenih kapljica, a dole bela morska pena?

Ili kad je bonaca, a sunce visoko, pa przi?

Doba dana, temperatura?

Je l' ima neko more da je toplo, a da tako mirise?

I, proizvodi li se jos uvek Tropical blend? Godinama ga nisam videla...

Ilustracija/inspiracija blue fragrance

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Lepa tema, ali smo se već ispisali o tome :) Svako je rekao na kojim je sve morima bio i šta mu se u vezi njih dopalo. Koliko se sećam, što se mirisa tiče, pobednik je srednji Jadran.

Pogledaj malo okolo, tu je negde ta tema.

:)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

I, proizvodi li se jos uvek Tropical blend? Godinama ga nisam videla...

E, da... Nekada je zaštita od sunca podrazumevala Coppertone mleka. A onda se pojavio Tropical blend, pa je bilo WOW!!!

Nisam ga ni ja naravno dugo video. Imao sam jedan kubni cm u nekoj flašici koja je služila samo da je povremeno otvorim i osetim onaj miris. Zimi naročito.

coppertone.jpg

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Srednji Jadran definitivno...to je zato sto je more dosta slano...a naravno da igra i ulogu okruzenje tj borovina kako si spomenula...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jadran, slazem se.

Secam se da nam je nastavnica hemije u osnovnoj shkoli prichala da Jadran mirishe jer je mnogo slanji od Jonskog i Egejskog mora, pa sva ta isparenja + chetinari... :lol:

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

H. Nastavnice i nastavnici školovani u tom periodu ne bi trebalo da se računaju. Njih su-a oni nas, učili da nema tako lepe zemlje na kugli ztemaljskoj kao što je Jugoslaviuja, pa nisu bili u pravu... A ja sam i kao mali zureći u atlas video i druge zemlje sa "žitnim poljima, šumovitim planinama i plavim morem..."

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jesu plava Nikola...ali ne mirisu tako lepo...;)

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

To se podrazumevalo.

Nema lepšeg mirisa od nostalgije...

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Jadran.De.. De..Definitly Jadran, i crnogorski, i srednji...Coperton i Delijal..

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala na odgovorima :)

Znaci... pogodila sam iz prve!

Hm, hm, pa i nije to tako lose da je pobedu odneo Jadran, obzirom da nam je blizu...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa ovako miris mora definitivno jadran al deo hrvatskog primorja posto u crnoj gori mozes da osetis samo kanalizaciju, plaze su po mom ukusu u tunisu, boja vode definitivno na azurnoj obali i u spaniji.

dobro pamtim taj miris mora na hr ostrvima, sjajno, u italiji vec nije tako a i boja je nekako drugacija tamo boja jadrana vuce malo na sivo, a kao sto tekoh u crnoj gori mirise na kanalizaciju budve i tivta

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

pa ovako miris mora definitivno jadran al deo hrvatskog primorja posto u crnoj gori mozes da osetis samo kanalizaciju, plaze su po mom ukusu u tunisu, boja vode definitivno na azurnoj obali i u spaniji.

dobro pamtim taj miris mora na hr ostrvima, sjajno, u italiji vec nije tako a i boja je nekako drugacija tamo boja jadrana vuce malo na sivo, a kao sto tekoh u crnoj gori mirise na kanalizaciju budve i tivta

Kao dete sam sa roditeljima letovala sveke godine po Sv.Stefanu I Miloceru, a imali smo i gliser, nema lepseg mora od Jadrana, cisto je i divno.Ko nije imao prilike da okusi na vreme ove plaze, sad i ne moze da stekne pravi utisak, pogotovo Tivat nije za kupanje a u Budvu idu klinci i ''splavari'' i BGa.Ranije nije bilo 10 procenata ljudi iz Srbije po ovim plazama, tako da su bile krasne, sa porastom paradajiz turizma, opao je kvalitet usluge, proporcijonalno plateznoj moci gosta, sve je osiromasilo, zaprljalo se, itd..Videcemo u buduce kako ce biti

Izmenjeno (tanjadunja)
0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905031
    Ukupno poruka