Guest Gost_anna

Санкт Петербург

42 poruke u ovoj temi

Volela bih da otputujem u Rusiju.Trenutno ucim r :rolleyes: uski jezik.Dali je neko bio u Sankpeterzburgu?

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Nisam bila, ali planiram da idem u julu sa Agencijom Montavia. Aranzman traje 8 dana (1 put, 3 Moskva, 3 Petrovgrad, 1 put). Cena je 700 EUR. Deluje jako zanimiljvo i jeftiniji je od Kontikija.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Cao Goga,to deluje jako zanimljivo.Mene posebno interesuje Peterburg.Volela bih da vidim Zimski dvorac i Emitraz.Najvise bi mi odgovaralo da otputujem u sopstvenoj reziji,znas agencije ,brzi obilasci ,hoteli sve to deluje jako smarajuce.Vidis toliko toga a ustvari nevidis nista,prava draz je otici i ostati nekoliko nedelja,izaci na ulice ,upoznati njihove ljude i osetiti Rusiju onakva kakva jeste ,osetiti zivot.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Petersburg je fantazija. Gledaj da odeđ u periodu kada su tzv bele noći. Ja sam bila u Septembru 87 i sećam se da je u Moskvi bilo 9, a u tadašnjem Lenjingradu 24 stepena. Bila sam svega nekoliko dana tako da mi je odgovaralo da svuda idem sa agencijom, ali ako možeš duže da ostaneš, obilazi u sopstvenoj režiji. Ermitaž, Petrov dvorac sa parkom, dvor Monplezir u kome je Petar veliki bukvalno stanovao,...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Samo za informaciju, pravilan ruski naziv je Sankt Peterburg, bez ong s ili z iza Peter (Petersburg), jer se ne preuzima naziv grada iz nemackog ili engleskog pa da ima taj s-z vec iz ruskog. A mozete ga zvati i Peter, tako ga Rusi zovu u zargonu

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

ja zivim u Piteru vec pola godine

savrseno je

samo je dosta toga skupo

klima je zeznuta

stalno vjetar duva i vlaznost je velika

ljeti je, kazu, super, do 30 stepeni

vrh

pozz

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

to je jedan od najlepsih gradova sveta po meni,ostavio je neopisivi utisak na mene!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam i u Petersburgu i Moskvi. Petersburg me uopšte nije fascinirao (dobro, osim Eremitaža), previše nalik na sve ostale velike zapadnoeuropske gradove, osečao sam se kao u Beču ili Parizu... Moskva je sasvim druga priča, tamo ču se sigurno još vratiti! A ako te zanima istorija Rusije, obavezno poseti Novgorod!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

:) Za mene je petersburg lepsi od Moskve cak i od pariza,stvar ukusa,pomelu bih jos i grad volgograd kaji je takodje pun iznenadjenja!!!!!

1

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam i u Petersburgu i Moskvi. Petersburg me uopšte nije fascinirao (dobro, osim Eremitaža), previše nalik na sve ostale velike zapadnoeuropske gradove, osečao sam se kao u Beču ili Parizu... Moskva je sasvim druga priča, tamo ču se sigurno još vratiti! A ako te zanima istorija Rusije, obavezno poseti Novgorod!

Slazem se, bila sam i u Petrovgradu i Moskvi. Svaki je lep na poseban nacin ali Moskva je definitivno ostavila jaci utisak na mene.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Ja zivim u Moskvi od '93. U Peterburgu sam bio par puta.

Gradovi se dosta razlikuju, Piter je evropeiziraniji, ljudi su drugaciji, kulturniji, a Moskva je pravi megapolis, gde ljudi gledaju samo sebe i ne obracaju paznju na druge. U Moskvi ima mnogo vise 'dodjosa' kako iz ruske provincije, tako i iz ex-SSSR-a, tako da i to utice na atmosferu u gradu.

Kako kaze moj drug Rus, koji nije rodjeni Moskovljanin, "Moskva je kao velika zeleznicka stanica, kuda svi vozovi dolaze, a nijedan ne odlazi"

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Molim za pomoc...

Krajem Jula,pocetkom Avgusta, trebalo bi da otputujem za St. Peterzburg...na neko Bijenale...

Kako sam se nedavno vratila sa puta , nisam stigla nista da pokrenem oko sredjivanja papira, karte etc..

Zanima me kakva je procedura sobzirom da imam jako malo vremena.

Saznala sam da pojedine agencije izdaju neke vaucere , ali samo pod uslovom da ides u njihovom aranzmanu ili pak letis iz BGD-a...

Kako sam ja u CG , mislila sam da bi mi varijanta direktnog leta Tivat- St.Pet. ,mnogo vise odgovarala, pa bih isla odavde ( iz BGD-a takvog leta mislim da nema)

Ujedno to je i pitanje , ukoliko neko zna najeftiniji nacin da se donde stigne...sa kojim avioprevoznikom etc?

probala sam varijantu iz Dubrovnika , medjutim ne vidim da imaju tu liniju?

Takodje me zanima ovo oko vaucera? Da li bi bilo dovoljno da mi Bienale posalje potreban vaucer ,faxom? ...ili on mora da stigne postom?

Da li je neko imao sl. iskustva?

Zanima me i smestaj ? Neki povoljniji, a ipak ok B&B npr....?

Hvala!!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Летим сад у суботу за Москву и остајем недељу дана.

Планирам Ст. Петербург, возом.

Прочитао сам пар тема али нисам задовољан баш са информацијама па ако неко може да помогне. Такође ме занима

и од Петербурга до Хелсинкија и Талина који превози постоје?

Хвала унапред!

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Bio sam u ovom po meni najlepsem gradu u Evropi (za Svet ne smem da garantujem jer nisam video nista van Evrope i Turske). Bio sam 2006. i srecom idem sa grupom i ove godine septembra. Oba puta nam je povod takmicenje u plesu pa su nam ture mnogo jeftinije od komercijalnih jer nam agencija koju angazujemo obezbedjuje sve po povoljnijim cenama jer smo vec oformljena grupa. Te 2006. smo bili 8 dana avionom i kostalo je nesto oko 500 evra za sve. A hotel je bio san Azimut u S.Peterburgu. I danas prepricavamo izgled hotela a posebno hranu u hotelu. A grad, sta reci kod mene je redosled

1. Sankt Peterburg

2.

3.

4.

5. Rim

6. Moskva

7. vise nije ni vazno jel da...

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Potpuno se slazem sa vasom tabelom najlepsih gradova Evrope. Gledano ocima turiste,, Sankt Peterburg je caroban, tako sam ga videla daleke 73. god,tako i 2oo8. god.

Prednost kratkih turistckih putovanja je sto vidite samo ono sto je lepo ,ali da upoznate dusu nekog grada treba boraviti duze u njemu.

0

Podeli ovu poruku


Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar


  • Posetili nedavno   0 članova

    Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

  • Naša statistika

    26982
    Ukupno tema
    905029
    Ukupno poruka