Guest Gost_anna

Санкт Петербург

41 poruka u ovoj temi

Upravo sam se vratila sa putovanja po zemljama Baltika (izmedju ostalih bila sam i u Sankt Peterburgu). Da biste zaista upoznali jednu zemlju treba mnogo više od sletanja avionom u S.Peterburg/Moskvu. Mi smo sve obišli autobusom i to u kakvoj bedi Rusi žive ne možete ni da zamislite. U gradu sjaj a van njega tuga i beda. I u S. Peterburgu su ljudi jako neljubazni i neraspoložni. Ni jednu nasmejanu facu nismo videle a kako i ne bi kad su im plate jako male, a cene astronomske. Zaključak: da ima šta da se vidi ima, ali ostaje pitanje kako oni misle nama da pomognu kad ne mogu sami sebi?!?

P.s. bili smo smešteni u hotelu Park inn Pulkovskaya koji je ogroman,a doručak skroman. Metro stanica je na deset minuta hoda.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke
Podeli na drugim sajtovima

Hvala Tasha na utiscima, iako nije možda ono što si očekivala.

Interesuje me da li je neko išao na krstarenje Volgom i na taj način obišao Osim ova dva velika ruska grada, još mnoštvo drugih?

I naravno, kakvi su utisci?

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

To nije tajna - odete 50ak km od Mskv ili Pitera, druga drzava. Da ima nadrndanih ljudi, ima, kasirke, prodavacice i sl. Boze moj. Meni nije htela da proda kartu za voz do Kaliningrada kad je videla da mi je ime na pasosu napisano latinicom o.O i tako sam htela da je napusim, ali skontala sam da bih na ruskom mogla da je napusim samo psovkama, pa kao necu :)

Meni se Piter nogo svideo, mozda sto sam ja bila kod drustva, pa takvih situacija nisam imala. Mada i kad sam sama lutala, kad pitas, odgovore ti lepo.Jedan decko me je cak odveo do neke ulice koju sma trazila, i zgotivile se, popricali lepo, i sl. U odnosu na Moskvu - blazenstvo, veruj mi :))

ove godine cu isto ici u julu, na min 10 dana, dok u Msk zelim da budem samo 3-4 cisto da ispostujem drustvo, vidim se sa svima :) Stavise, planiram tamo da vidim master da upisem, ovih dana se raspitujem sta i kako, posto sam dobila i ponudu za neki posao, pa kontam da bih mogla da izvedem oba.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Планирам да посетим у септембру некада престони град царске Русије - Санкт Петербург.На форуму,на жалост,нема неке обимније теме или путописа о овом граду,бар не свежијег датума,а увек су потребне неке ситне али врло корисне информације.Овим путем бих позвао некога ко је скорије био да подели утиске уопште,као и неке детаље,нпр. превоз од аеродрома до града,препорука за градски превоз,осим главних атракција шта би још било интересантно видети,евентуално нека дневна ескурзија у неко место у близини Петербурга,препорука за клопу ,цене улазница,колико дана је довољно да се бар основно упозна град ... тако те ствари.Градови западне Европе су одлично покривени на форуму,и увек су ми ти путописи били нека основа да испланирам свој боравак,али је Русија,генерално,слабије описана.Па изволите,ако имате времена и воље,поделите неку информацију,поставите неки путопис :)

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

I meni bi dobrodosao neki putopis,sa svim tim prakticnim stvarima... Planiram put oko 10og avg. Sto se tice transfera sa aerodroma,ima nekih informacija na sajtu,ali mi je uvek lakse kad cujem info "iz prve ruke"... Koliko se krecu cene izleta,da li ima nekih organizovanih ekskurzija,gde je dobra klopa itd.

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Изгледа да на форуму нећемо добити ништа од информација,нико се не јавља.Мада мени је мало лакше,чекам да се ти вратиш и поделиш утиске :zvizduk:

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

......jesi li bio, vratio se? Cekam utiske.....:rolleyes: informacije.....

0

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Био сам од 8-16 септембра.Ја сам веома задовољан оним што сам видео,неким стварима импресиониран.Град је стварно леп,време ме је идеално послужило.Посетио и Петерхоф и Пушкин.Немам неког стила за писање,да бих град представио неким лепим путописом,али сам зато отворен да свакоме помогнем неком корисном информацијом или препоруком.

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

ja planiram u junu 2016...valjda tada mogu videti cuvene bele noci? Svaka info bi mi dobro došla...npr šta vredi obici..koliko vidim ima toliko toga, planiram biti 10-tak dana i jasno mi je da sve ne mogu obici, pa koliko god da guglujem vise volim iskustva ljudi i zive informacije. Da li imas da predlozis hotel, restorane, muzeje, deo grada gde odsesti, koji prevoz koristiti, sta nikako ne zaobici a sta je bzv itd....kako si isao, avion ili? Na sta obratiti paznju...eto pitanja pa ti ako mozes odgovaraj....PISI....:rolleyes:....HVALA....

1

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Bila sam prije neku godinu i tamo. Grad je predivan i super sto si izabrala taj period,jer ce tada vec biti toplije i vidjeces  ''Bijele noci''. Bila sam negdje od 30 aprila do 6 maja.Bili smo smjesteni u hotelu Moskva,a hotel nije DE LUX ali je velik i odlican,pogootovo mu je predobra lokacija. Hotel se nalazi na stanici Aleksandar Nevski,dok se cuvena lavra Aleksandra Nevskog vidi sa prozora.U dvoristu su sahranjeni Dostojevski,ana Ahmatova,Cajkovski i dr.poznate licnosti.. ( Ne znam koliki ti je budzet i koliko taj hotel inace kosta jer smo isli preko agencije a znam da su gosti iz Srbije u hotelu bili korisnici usluga turisticke agencije GRAND. ) Meni je to mjesto bilo odlicno i zbog toga sto nam je ulaz u metro bio cim se izadje iz hotela desno,na cosku,a uospte nijesmo ni culi ni osjetili da je to tu. Znaci,udjes u metro i sa te svoje stanice Aleksandar Nevski prodjes stanicu Majakovski i druga stanica je Gostinji Dvor,gdje izlazis na Nevski prospekt. Znaci samo 2 stanice,a mozete i setati do njega,medjutim nemate nista do tamo da vidite posebno. Metro im je sredjen ali mislim da ne radi cijelu noc,kao i da se svi mostovi podizu oko 2 poslje ponoci.

U tom hotelu imate i restoran,nije bas neki,ali vam je jeftiniji. Pored hotela vam je i MC Donalds restoran,kao i veliki market.

Postoji njihov lanac restorana Jalki Palki ( to je neka njihova psovka,kao K....C  Palac :))) ne zezam se, ali tu se sluze i njihova jela i nije preskupo.Tamo smo isli na na jelo.Predivno je bar popiti pice u knjizevnom klubu Zinger,odakle kroz staklo gledate na Nevski prospekt.Mi smo tamo i vecerali.Samo pripazite se tu cijena jer su skupi.Ali tu je predivno sjedati i osjetiti njihovu atmosferu.

Sad morma da idem ali cu uskoro nastaviti.Imam ispisati zanimljive stvari 

Izmenjeno (HoneyMne)
2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1. Evo Lavra Aleksandra Nevskog koja se nalazi uz hotel.

2. St.Petersburg ima najdublji metro na svijetu.

3. Pogled iz kafe kluba Zinger na Nevski prospekt  

4. Cafe Zinger 

P4300019.JPG

најдублјиметро.JPG

P5020580.JPG

P5020560.JPG

Kad se izaadje na Gostinji dvor stanicu ( ustvari to je vec na Nevskom prospektu ), 

nailazite vec na predivne zgrade,rijeku,prelijepe mostove i spomenike...1.i 2.

3. Preko puta je Kazanjski Sabor  ( u kome je sahranjen čuveni ruski vosjkovođa maršal Kutuzov ) 

4.Zatim nastavite da setate i sa desne strane cete vidjeti  Crkvu Hristovog Uspeca

( ili Crkva prolivene krvi,u kojoj je Aleksandar II bio smrtno ranjen 1881g. pa su se za njega drzale sluzbe) 

5.Nevski prospekt 

P4300031.JPG

P4300032.JPG

казанјски сабор.JPG

crkvahristovoguspeca.JPG

P5030669.JPG

Izmenjeno (HoneyMne)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ali Nevski prospekt je tamo glavna ulica,siroka,predivna sa puno zivota gdje ljudi,normalno,cirkulisu neprestano...St.Petersburg je veliki umjetnicki i kulturni centar,ima svoj veliki teatar,balet,a studente mozete vidjeti da se vracaju metroom i oko 5,6 sati popodne.Tamo me iznenadilo koliko ljudi citaju dok se voze.Dosta njih nosi slusalice ali i knjigu :)) Ima i beskucnika ali ne kao u Moskvi,mada je Moskva ogroman grad. 

1. E sad,mozete sve pjesaciti pravo Nevskim prospektom i doci cete nekako i do Isakijevskog Sabora. ( Saborna crkva Sv.Isaka ) Car Aleksandar Prvi je naredio njenu izgradnju ali nije docekao njen zavrsetak.Bila je zamisljena kao najveca pravoslavna crkva na svijetu...Ima prebogatu unutrasnjost. Mislim da ona sad i ne funkcionise kao crkva vec vise kao muzej.Fascinirala me njena unutrasnjost jer nema detalja koji nije nekako umjetnicki obradjen.Naravno,svuda su postavljene i kamere. 

2. i 3. Popeli smo se gore na neke kolonade nekim stepenicama pa je pogled tada sa nje bio ovakav. Tada je bila pocela i neka dosadna kisa ali kad je lijepo vrijeme vjerujem da je pogled mnogo ljepsi. 

4. Jedan mali dio unutrasnjosti 

P5010142.JPG

P5010308.JPG

P5010315.JPG

P5010319.JPG

3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

1. i 2. Preko puta Isakijevskog sabora vam se nalazi jedna zgrada,ustvari hotel. U ovom hotelu je Jesenjin okončao život. Istina, Rusi vjeruju da je ubijen (koliko god to bilo neobično)  

3. Vjerovali ili ne,skrenuli smo lijevo u jednoj ulici trazeci restoran i nasli neki italijanski...A kad ono preko puta restoran Gribojedov,cak na istom mjestu,kao u romanu Dostojevskog :))) 

jesenjin.jpg

P5010133.JPG

грибоједов.jpg

2

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Ovo gore sam napisala prvo jer smo mi to obisli nekako pjesice,u jednom danu jer vam je i sve ovo na usput.

1. Ono sto najprije treba vidjeti u St.Petersburgu je Zimski dvorac u Sankt Peterburgu - Ermitaž.Carica Katarina je dosla na ideju da pocne prikupljati eksponate,slike i sve vrijednosti kako bi napravila jedan ogromni muzej. Ispocetka je imala samo oko 20 slika,cini mi se,ali kasnije,vremenom je to preraslo u cak ovoliki dvorac.Nas tur.vodic nam je rekao ( a ona je bas iz St.Petersburga) da je on toliki,da ako bi krenuli u njegov obilazak i pred bas svakim eksponatom stajali samo po 1 minut, trebalo bi vam punih 12 godina da ga obidjete ! :))) Pri ulaksu smo dobili slusalice i tako slusali naseg vodica. Naravno,bila je guzva jer su i druge grupe isle u obilazak. Sta sve ima unutra, to je necuveno! Ulaz je tada bio 30,00e.

2. Ulaz u Ermitaž 

3. Iz Ermitaža 

4. Iz Ermitaža

5.  E ovdje su vojskovođe i zaslužni ratnici. Među njima je i jedan Crnogorac, grof Miloradović :)))

6. Paun sat, sluzio za zabavu carici :)) 

ermitaž.jpg

ulazuermitaž.jpg

ермитаж1.jpg

ермитаж2.jpg

ермитаж3.jpg

паунсат.jpg

Obavezno podjite do Peterhofa jer je predivan. Mi smo isli organizovano,sa tur.vodicem,ali mislim da imate cetso bus do tamo.Busom nam je trebalo oko 40min,cini mi se.

Slika 5.  Likovi su iz grčke i rimske mitologije, a fora je samo u slobodnom padu...

Slika 6.  Dvorac Petra Velikog na obali Finskog mora. Taj lik, pored toga što je bio trošadžija i evropejac, pročuo se i po neobičnom smislu za humor. Za kašnjenja je službenike kažnjavao bacanjem u vodu :)))

Slika 9. Finski zaliv...Finska vam je na samo 2 kilometra :)))

P5020487.JPG

P5020480.JPG

P5020481.JPG

P5020486.JPG

петерхоф.jpg

петерхоф1.jpg

P5020520.JPG

P5020533.JPG

P5020546.JPG

Izmenjeno (HoneyMne)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

E da nastavimo sa setnjom,gdje smo stali :)) 

Obavezno idite da vidite Carsko selo ili Puskin selo :)) 

Postoji tamo nekoliko parkova : Aleksandrovksi,Jekatarinski...To je bila ljetnja rezidencija carice Katarine a po rijecima vodica car Petar ju joj je poklonio kako bi ona imala taj svoj kutak za odmor. Puškin selo se zove jer je Puškin tamo išao u školu, studirao je na Liceju početkom XIX vijeka. To je bila tada elitna škola.

1. Jekaterinski Dvorac u Carskom selu. Savjet: Ne smije se gaziti preko ove trave,jer ako to uradite samo 1 cm. zapištaće čikica u starinskoj uniformi.  :)))

2.Dvorac iz blizine 

3.Vrtovi su uredjeni predivno i nevjerovatno lijepo 

4.A unutra sala sa ogledalim  gdje se obično snimaju scene balova u ekranizacijama ruskih romana.

5.Jedna zanimljivost...Carica Katarina,osim sto je bila jako niska ( 1.60 :)) voljela je da jede corbe od glava haringi.... Obraščiće od haringi pa u čorbu! :))) Zamislite koliko joj ih je trebalo samo hahah Mjesto gdje je jela to svoje omiljeno jelo 

6.  Ovo je licej u koji je još kao dečko stigao Puškin. Ušao anoniman, izašao slavan. Tu je stekao prijatelje i kasnijeg svjedoka na dvoboju. Po Puškinu se i zove ova varošica.

Izlet je koštao 30,00 eura

двораццарскосело.jpg

јекатаринскидвораццарскосело.jpg

дворац.jpg

невјероватнивртови.JPG

салазабал.jpg

харинге.jpg

лицеј.jpg

Izmenjeno (HoneyMne)
3

Podeli ovu poruku

Link do poruke

Napravi nalog ili se prijavi sa postojećim kako bi komentarisao/la

Potrebno je da budeš član naše zajednice kako bi ostavio/la komentar

• Posetili nedavno   0 članova

Niko od registrovanih članova ne gleda ovu stranicu.

• Naša statistika

26044
    Ukupno tema
    869092
    Ukupno poruka